HP Probook 6550b - rady a zkušenosti

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Robin14

Příspěvekod Robin14 » 01 srp 2010 16:23

Matees: jakou že to máš chladící podložku?
A ještě jak se zapne ta čtečka otisků prstů?

BTW: už někdo ví, jak se správně starat o tu baterku?

edit:sedím v tiché místnosti a pískot neslyším..
Matees:
teď jsem si všimnul, taky máš tlačítka na touchpadu jinak vysoká? levé mi přijde více vylezlé a to pravé trochu víc dole (zamáčklé), ale není to nic tragického..

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 01 srp 2010 19:29

Robin14: podložku už jsem psal 2x, ale že jsi to ty, zkopíruju ještě ten odkaz :-D http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2010061105

co se týče čtečky: program HP ProtectTool Security Manager. Pokud sis ještě neodstraňoval programy spuštěné při startu, tak bys ho měl mít zapnutý v pravé dolní liště (klikni na šipku) - takovej žlutej erb s kolečkem
pokud tam ty otisky hned neuvidíš klikni například v levé sekci na Přihlašovací údaje a tam si to už nastavíš. Výhoda je, že si tam můžeš nastavit klidně všech 10 prstů :D ačkoliv má teda ta čtečka nevýhodu v pomalejším startu, pokud budete používat Hibernaci, tak pomalé startování odpadá... a pak už nemusíte zdlouhavě zadávat heslo :wink: ten kdo má okolo sebe víc lidí, si může nastavit, že po určitě době se obrazovka vypne, nažeš se musíš znovu přihlásit - a pomocí té čtečky je to hned!

ten touchpad mám stejný, možná ti to trošku odflákli ;-)

s tím továrním nastavením ANO, někde jsem to četl :)

BTW: s baterkou by mě to taky zajímalo. Nechápu přesně jak to mají u HP pošéfené, ale někde u Sony tuším mají program, který nabíjí do 80%.
Pokud mám ntb nabitej a je v síti, tak ten proud se do něj pořád pumpuje nebo ne? Pokud ano, ta baterka odejde dřív ne? :roll:

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 01 srp 2010 20:06

Matees:
Díky :),
S tím napájením, když najedu na ikonu baterie dole v liště, tak je tam napsáno 99% k dispozici (napájení ze sítě, nenabíjí se), takže jestli to dobře chápu, žádná šťáva nejde přes baterku.., doma ho mám pořád v síťi i v posteli si natáhnu kabel, ale nevím jestli to dělám dobře, chtělo by to objastnit od někoho kdo tomu rozumí.

lukycrust
guru
Příspěvky: 743
Registrován: 24 dub 2008 08:33
Bydliště: Vranov n/T

Příspěvekod lukycrust » 01 srp 2010 20:39

baterka sa pri dosiahnutí 100% už nenabíja,začne sa nabíjať až keď klesne pod stanovený limit...
Lenovo ThinkPad R500(intelGMA) + Advanced MiniDock
HP EliteBook 8540p(3y NBD) + HP Advanced Docking Station

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 02 srp 2010 00:28

už jsem si říkal, že ten ntb je na ty hry vážně debilní, ale našel jsem hru Zaklínač a dokonale jsem se do ní dostal. Podporovala dokonoce 1600x900, ale trošku se to sekalo, tak jsem snížil rozlišení, ale je to krásně 16:9, už žádný pruhy okolo.... Doporučuju, pokud někdo má rád RPG :twisted: jinak Medieval 2 Total War šlape jak hodinky na maximum, ale to už je taky "starší hra", tak to je tak pro zajímavost

s tou baterkou díky, aspoň se nebudu bát to nechávat v síti :wink:

co bych bral jako nepraktické negativum jsou ty ledky - ten pruh nahoře a koneckonců taky ty dole v čele. Ve tmě je to dosti protivný, když se díváte stejným směrem. Asi to nejde utlumit, že se ptám? :roll:

vladab

Příspěvekod vladab » 02 srp 2010 01:32

Mateees.R píše:už jsem si říkal, že ten ntb je na ty hry vážně debilní


Myslíš kvůli tomu rozlišení nebo kvůli výkonu grafické karty?

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 02 srp 2010 08:37

Primárně kvůli té slabší kartě, pak kvůli tomu rozlišení.... třeba ten zaklínač nebo Medieval umožňoval rozlišení 1600x900, ale to zase nestíhala grafárna. Poté co jsem to snížil už to bylo OK. U té bitvy o Středozem a Empire jsem se vyděsil proč to je jen 4:3 poměr stran a na bocích jsou černé pruhy. Tak už jsem si myslel, že každá hra bude takto debilní, že tam to okno nebude pasovat.. Takže pokud do toho nedáš moc náročnou hru, tak to bude OK

vladab

Příspěvekod vladab » 02 srp 2010 09:58

Chápu, ale na druhou stranu je to počítač určený na práci. Ale myslím si, že možná v HP začnou brzy do takových notebooků dávat upravené ATI grafiky současné generace s podporou DirectX 11 (řada 5XXX). Možná by se vyplatilo počkat, nevím... Protože 540V je založena na čadě 4500, proč by nemohla být další business karta "640V" založena na něčem podobném jako ATI 5650? To už je myslím dostačující grafika na hry. Ale jen spekuluji.

Mateees.R
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 18 čer 2010 14:11

Příspěvekod Mateees.R » 02 srp 2010 10:37

Však jo, já na tom hrát moc nebudu... Já jen testuju co to snese 8) Jak už jsem psal u recenze nebo dřív mám to na tu práci...
Nojo taky bys mohl čekat do aleluja... Je jasné, že další refresh bude obsahovat opět něco výkonnějšího.
Jdeš si teda pro něj, nebo budeš ještě vyčkávat? :D a na co ho vlastně budeš potřebovat?

Robin14: tak co jak slouží?

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 02 srp 2010 11:39

K těm pruhům. To si můžeš nastavit v ovladačích, aby se při nižším rozlišení roztáhl obraz na celou obrazovku tak, aby tam nebyly po krajích pruhy. Na Intelu jsem to musel udělat ručně u ATi jsem myslel (podle desktopu), že to bude automaticky.

teojan
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2010 18:09

Příspěvekod teojan » 02 srp 2010 14:46

Robine prosím mohl bys zhodnotit tuhost šasi? Psal jsi, že jsi měl Lenovo. Byl to ThinkPad? Jaká je tuhost ve srovnání s ním. Jedná se mi především o víko - jestli jde promáčknout natolik, že dělá duchy na display. Předem díky.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 02 srp 2010 15:01

vladab píše:Chápu, ale na druhou stranu je to počítač určený na práci. Ale myslím si, že možná v HP začnou brzy do takových notebooků dávat upravené ATI grafiky současné generace s podporou DirectX 11 (řada 5XXX). Možná by se vyplatilo počkat, nevím... Protože 540V je založena na čadě 4500, proč by nemohla být další business karta "640V" založena na něčem podobném jako ATI 5650? To už je myslím dostačující grafika na hry. Ale jen spekuluji.

ak bude nejaka "640v" tak bude urcite na zaklade 5470 alebo iny lowend. vykonnejsie grafiky dava HP do Elitebookov.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 02 srp 2010 16:33

vladab: to by jsi mohl čekat do nekonečna, taky jsem chtěl notebook alespoň s HD 5650, ale radši si připlatím za procesor a jiné věci.. a to si hry občas zahraju! Nicméně tahle grafika zvládá hry úplně v pohodě tedy ty moje co hraju - Lineage 2, Wow a podobné náročné hry..Novější hry budou asi průser, ale neřeším to už..notebook mám na důležitější věci!

teojan:
za poslední týdny mýma rukama prošly tyto notebooky:

Lenovo Y560 - měkké plasty, prohýbá se klávesnice, světový problém s displayem u tohoto modelu..vrátil jsem
Sony EB xxx - teď nevím ty čísla, je to 17"ctka za cca 22k, byl super, ale začal nehorázně pískat!, vrátil jsem.
Teď mám tohle a ze všech mi přijde, že pevnost šaše je víc než kvalitní! asi jako to Sony..Víko je dost pevné! Nic se neprohýbá.

Matees:
super, teď jsem přišel z práce a jdu se mu věnovat.., akrorát už mě začíná štvát ten HP Advisor (ta lišta), jak se zobrazuje při startu :D, nechci to odinstalovat, ale jen vypnout, bohužel nevím jak..:D

vladab

Příspěvekod vladab » 02 srp 2010 16:45

Já si ho koupím, jen zvažuju všechno možný, tím jsme si ostatně prošli asi všichni.

Robine/Mateees/Klvy, znáte hry Tomb Raider nebo GTA? To jsou jediné hry, které si dvakrát do roka zahraju... Myslíte, že takové hry tento notebook zvládne?

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 02 srp 2010 16:50

Ano, ale.. Pokud myslíš GTA 4, tak asi určitě na nejnižší nastavení.., možná ani to ne..nevím ale na nejnížší nastavení by to mohlo jet.., Tomb Raider jaký? Taky jsem ho kdysi hrál, ale to ta Lara byla ještě hranatá, takže teď jsem v týhle hře ztracen :D


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů