HP EliteBook 8530p - nejde zapnout, černý display

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
m.artty
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 31 srp 2014 18:19

HP EliteBook 8530p - nejde zapnout, černý display

Příspěvekod m.artty » 31 srp 2014 18:30

Zdravím zkušenější kolegy, které bych rád poprosil o radu.

Mám problém s notebookem, kontrétně HP EliteBook 8530p. Věc se má asi tak, že po zapnutí se jen rozsvítí kontrolky a display zůstane černý (nenajede ani úvodní obrazovka s logem) + kontrolka disku bliká oranžově (co si pamatuju, vždy blikala modře). Nedříve se tato závada objevila náhodně a po chvíli šel normálně zapnout. Bohužel teď už to udělá při každém pokusu o zapnutí. Ještě taková, možná vhodná, poznámka: když byl zapnutý naposledy - napájen ze sítě, baterka byla vložená, tak se baterka nenabíjela jako odvykle.

Co jsem se zatím stačil dozvědět různě po internetu, tak to může prý být:
- disk
- grafická karta
- základní deska

Rád bych ho ještě zachránil, sice ho už mám nějaký pátek (5 let), ale jsem s ním spokojen a plně mi dostačuje. Samozřejmě pokud by záchrana byla ekonomický nesmysl, tak je jasné, že to nemá cenu.

..::AnDrEw::..
píše často
Příspěvky: 186
Registrován: 12 pro 2008 13:31

Příspěvekod ..::AnDrEw::.. » 01 zář 2014 21:01

Rovněž zdravím..

Na konci roku mi začal blbnout obraz na HP Pavilion (cca 6 let starý), laptop se přehříval a vypl se - problém byl s grafickým čipem.. Riskl jsem to a nechal provézt Reballing.. Problém byl vyřešen, respektive oddálen - po půl roce, tedy přibližně před měsícem, jsem jednoho krásnýho dne (v období tropických teplot) laptop vypl (vypínal se neskutečně dlouho) a po příchodu domů jsem ho už nezprovoznil - po zapnutí černý display, QuickLaunch Buttons svítily, ale nic se nedělo..
Další Reballing už neměl smysl a nová základovka je zbytečná => Lenovo..
Lenovo ThinkPad E540 - Intel Core i7-4702 MQ @2.2~3.2 GHz 8 GB DDR III nVIDIA GeForce GT 740M + Intel HD Graphics 4600 15.6" Full HD 2 GB 1TB + 16 GB SSD Win 10
[strike]HP Pavilion dv6780el[/strike]


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů