Lenovo IdeaPad Z500

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Phoenixes
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 24 úno 2013 00:10

Příspěvekod Phoenixes » 24 úno 2013 00:13

S bluetooth mám bohužel taky problém...Nainstalovaný je, ale nejde nic posílat. Chtěl bych se Vás zeptat, jak jste sprovoznili Web cameru, nefunguje mi žádný ovladač (jak z CD tak z webu).

B3!CrAZy
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 09 říj 2009 22:30

Příspěvekod B3!CrAZy » 24 úno 2013 14:58

Kamerka mi jede bez problémů. Nainstaloval se ti ovladač správně, nebo si to musel dělat přes správce? Zkus nainstalovat ten Lenovo program YouCam (nebo tak nějak).

tommikcz
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 15 črc 2009 13:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tommikcz » 25 úno 2013 17:39

Tak nám už vyšla recenze i na notebookcheck, konkrétně na tom polském - http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Le ... 743.0.html
Třeba se brzo dočkáme i anglické verze.

cmixy
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2013 10:59

Návod Instalace win7 64bit na Lenovo Z500

Příspěvekod cmixy » 27 úno 2013 11:01

tip: bios - Fn+F2, boot menu - Fn+F12

1. v biosu nastavit - Grafika (myslím je to compactible switches)

2. ještě v biosu přepnout - system Win8 na other system

3. Instalovat Windows 7 64bit

4. Chipset přímo z Lenovo Support

3. Wi-fi manuálně (ze stránek atheros)

4. Video Intel zkusit to normálně s tím že při hlášce o přepsání dejte No to all, když to hodí chybu naistalujte grafiku manuálně.

5. nVidia GF driver přímo z nvidia.com (geforce serie 6)

6. Audio z Lenovo

7. Card Reader z Lenovo

8. Power Management z Lenovo

9. USB 3.0 driver z intel.com, manuálně

10. LAN z Lenovo

11. Bluetooth (je jedno jestli z Lenovo nebo Intel.com - stejně nefunguje ani jeden)

Jestli je problém s jasem, vyřešil jsem to odinstalací graficky a než jsem restartoval notebook,
nahrál nainstaloval jsem Intel HD 4000 viz 4, po restartu to již funguje.
Problém s jasem nastal po aktualizacích, než spustíte aktualizace musíte mít již nainstalovanou intel HD 4000 grafiku!!!

Link na ovládače, které jsem použil dodám :)

vitass
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 03 led 2013 20:26

Příspěvekod vitass » 04 bře 2013 16:27

Ptal jsem se na podpoře Lenovo pro ČR a bylo mi řečeno, že se bohužel externě klávesnice nevyrábí a v běžném obchodu se jí tedy nedočkáme. Doufejme, že nějaké kousky vyskytnou aspoň na ebay apod. Uvažuju o koupi tohoto notebooku. Včera jsem objevil, že se prodává také v označení Z500CA, který má v konfiguraci i7, podsvícenou klávesnici a GT 650M! Za tu cenu se mi to zdá jako výborná konfigurace. Nevíte někdo, jaký bude rozdíl ve výdrži na baterii? Už teď z toho mám tak trochu strach. Nicméně jsem našel, že jako jediný podobný využívá pouze 35 watt (Intel Core i7-3632QM).

B3!CrAZy
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 09 říj 2009 22:30

Příspěvekod B3!CrAZy » 06 bře 2013 00:00

Tak bluetooth se mi nepodařilo rozchodit ani po re-instalu win. Asi je chyba někde jinde.
Jinak - dokupovali jste si někdo paměti ? Mám tam jen 4 GB a uvažuju, že ještě aspoň 4 dokoupím. Které byste doporučili?

spitffire
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2013 16:41

Příspěvekod spitffire » 06 bře 2013 00:47

Mmmm, zdá se mi, že někdo tady už ty ramky řešil... a narazil na ten problém, že musí rozdělat celej ntb aby je tam dostal, přičemž kdyby jsi si to kvůli záruce (protože při montování porušíš pečetní známku) nechal dělat v autorizovaném servise... tak ten je mám dojem v Polsku... aspon tak nějak to tady někdo psal, zkus mrknout na starší příspěvky ;)

Phoenixes
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 24 úno 2013 00:10

Příspěvekod Phoenixes » 07 bře 2013 23:49

B3!CrAZy píše:Tak bluetooth se mi nepodařilo rozchodit ani po re-instalu win. Asi je chyba někde jinde.
Jinak - dokupovali jste si někdo paměti ? Mám tam jen 4 GB a uvažuju, že ještě aspoň 4 dokoupím. Které byste doporučili?

Zdarec, kupoval jsem tyto Kingston SO-DIMM 4GB DDR3 1600MHz CL11 a fungují perfektně bez jediného problému. Ale pro jejich instalaci musíš rozebrat celý notebook, což je trochu nevýhoda.

Výměnou o záruku nepříjdeš, to mám potvrzeno přímo od Lenovo.

Tady, máš návod na rozebrání (DE, 18 min):

http://www.youtube.com/watch?v=JojX_vwR7K0

konnan
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 19 led 2007 18:12

Příspěvekod konnan » 08 bře 2013 10:22

Tak mám tento ntb asi týden a bohužel mi někdy po startu nenaběhne nvidia grafika :( takže jde na reklamaci. Jinak co se regulace jasu týká, je nutné mít nainstalován driver Intel grafiky přímo od Lenova a neaktualizovat ho na Intelácký. V Lenovo verzi je lehce změněn inf soubor (jsou to asi 4 znaky) právě kvůli regulaci jasu. u win8 mi šel přeinstalovat i přes novější verzi. Co se týče přidání paměti, tak na Lenovu mi řekli, že by padla záruka a je nutná instalace servisu, který je v Plzni. Na Alze ni paměť instalovat odmítli, na TS Bohenia to prý není problém. Sice poruší pečeť ale to prý při reklamaci nikdo neřeší. Přeji Všem hodně bezproblémových Terabytů s tímto ntb.

Phoenixes
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 24 úno 2013 00:10

Příspěvekod Phoenixes » 08 bře 2013 12:28

konnan píše:Tak mám tento ntb asi týden a bohužel mi někdy po startu nenaběhne nvidia grafika :( takže jde na reklamaci. Jinak co se regulace jasu týká, je nutné mít nainstalován driver Intel grafiky přímo od Lenova a neaktualizovat ho na Intelácký. V Lenovo verzi je lehce změněn inf soubor (jsou to asi 4 znaky) právě kvůli regulaci jasu. u win8 mi šel přeinstalovat i přes novější verzi. Co se týče přidání paměti, tak na Lenovu mi řekli, že by padla záruka a je nutná instalace servisu, který je v Plzni. Na Alze ni paměť instalovat odmítli, na TS Bohenia to prý není problém. Sice poruší pečeť ale to prý při reklamaci nikdo neřeší. Přeji Všem hodně bezproblémových Terabytů s tímto ntb.


Jak jako nenaběhne nvidia grafika? Nvidia se spouští pouze při graficky náročnějších aplikacích, jinak jede pouze Intel HD.

konnan
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 19 led 2007 18:12

Příspěvekod konnan » 08 bře 2013 14:01

Phoenixes píše:
konnan píše:Tak mám tento ntb asi týden a bohužel mi někdy po startu nenaběhne nvidia grafika :( takže jde na reklamaci. Jinak co se regulace jasu týká, je nutné mít nainstalován driver Intel grafiky přímo od Lenova a neaktualizovat ho na Intelácký. V Lenovo verzi je lehce změněn inf soubor (jsou to asi 4 znaky) právě kvůli regulaci jasu. u win8 mi šel přeinstalovat i přes novější verzi. Co se týče přidání paměti, tak na Lenovu mi řekli, že by padla záruka a je nutná instalace servisu, který je v Plzni. Na Alze ni paměť instalovat odmítli, na TS Bohenia to prý není problém. Sice poruší pečeť ale to prý při reklamaci nikdo neřeší. Přeji Všem hodně bezproblémových Terabytů s tímto ntb.


Jak jako nenaběhne nvidia grafika? Nvidia se spouští pouze při graficky náročnějších aplikacích, jinak jede pouze Intel HD.


Grafická karta není vidět ve správci zařízení a ovládací panel nVidia hlásí, že v zařízení není grafická karta nVidia. Pomůže jen vypnutí a opětovné zapínání dokud "nenajede".

A ještě dotaz pro majitele bílé verze: Jak jsou na víku vidět otisky prstů? Hnědou musím neustále otírat.

spitffire
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2013 16:41

Příspěvekod spitffire » 08 bře 2013 14:06

S bílou barvou problém není... je matná a ne lesklá takže otisky tam vidět nejsou... Měl jsem trochu obavy, aby se bílá hned nezašpinila ale samotného mě překvapilo, že tomu tak není. Mám jej pár měsíců a bez problému (co se barvy týče) :D

B3!CrAZy
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 09 říj 2009 22:30

Příspěvekod B3!CrAZy » 15 bře 2013 16:11

Tak jsem zjistil jak je to s tou podsvicenou klavesnici - stoji 1990 kc bez dph a dostupnost je 2 tydny. To je trochu prehnana cena, nemyslite?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 16 bře 2013 19:19

Ano to je přehnaná cena.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Nick11
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 21 bře 2013 16:47

Příspěvekod Nick11 » 21 bře 2013 16:50

Mám stejný problém jako konnan s tím problémem,že mi nvidia nenaběhla nikdy, zkoušel jsem WIn7 64bit a Win 8 64Bit několik ovladačů včetně těch z přiloženého CD ale ntb tu grafiku prostě nevidí, takže to vidím na reklamaci :(


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů