Zahřívání Legion 5 Pro 16IAH7H

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Menergoth
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 02 říj 2022 06:48

Zahřívání Legion 5 Pro 16IAH7H

Příspěvekod Menergoth » 26 dub 2024 21:16

Zdravím,
mám problém se svým notebookem a jeho teplotou. Když notebook používám na práci a pouštím filmy, nebo hudbu je vše v pořádku, ale jakmile spustím jakoukoliv hru, tak po pár sekundách se větráky roztočí a notebook se začne strašně zahřívat, kdy po půl hodině se nedá skoro psát na klávesnici, protože ta je tímto teplem dost zahřátá. Tento problém nastává, když mám notebook zapnutý přes elektriku, ale když zapnu hru, když používám notebook jen na baterii, je teplota normální a větráky se neroztočí.

Dělá to i u her, které nejsou vůbec náročné na výkon jako je třeba Fallout 2 a u této hry jsem nastavil aby hra běžela na integrovanou grafiku, ale pořád stejné. Na baterii tiché bez zahřívání a pokud mám notebook v elektrické síti, tak velký nárust teploty. Adaptér u notebooku je originál.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9092
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Zahřívání Legion 5 Pro 16IAH7H

Příspěvekod orgasmic » 27 dub 2024 10:46

Stáhni si HWiNFO a napiš sem maximální teploty CPU a GPU. Dělá to od začátku nebo až teď?
Je možné, že máš prach v chlazení, podívej se zespodu, jestli nemáš prach u chlazení jak se nasává vzduch skrz kryt.
Na baterii je to normální, je tam hodně redukovaný výkon.
Asus ROG Strix G18

Menergoth
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 02 říj 2022 06:48

Re: Zahřívání Legion 5 Pro 16IAH7H

Příspěvekod Menergoth » 27 dub 2024 15:28

Tak prachu je tam minimum, nevím jestli mohu oddělat spodní kryt a vyčistit to, když ho mám ještě v záruce. Ze začátku takhle určitě nehřál, je to poslední půl rok. Pokud se jedná o teploty, tak:

Procesor:
KLIDNÝ REŽIM - teplota jader 45 st., vzdálenost jádra k TJMAX 56 st., CPU celek 49 st. a maximum jádra 57 st.
HERNÍ REŽIM - teplota jader 97 st., vzdálenost jádra k TJMAX 98 st., CPU celek 100 st. a maximum jádra 100 st.

Grafika:
KLIDNÝ REŽIM - teplota GPU 46 st, teplota horkého bodu GPU 50 st a tepelný limit GPU 87 st.
HERNÍ REŽIM - teplota GPU 86,6 st, teplota horkého bodu GPU 89,6 st a tepelný limit GPU 87 st.

Vyzkoušeno na hře Mass Effect Legendary edice, kdy takto teploty vyskočí prakticky ihned co hru spustím. Režim větráků mám nastaven na rovnováhu, ale ani při maximálním výkonu ta teplota se moc nesnižuje.

Petr.Sybol
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 31 led 2007 19:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahřívání Legion 5 Pro 16IAH7H

Příspěvekod Petr.Sybol » 03 kvě 2024 15:27

Stejný model, stejný problém, dostával jsem se i ke 104 st., ale u mě to bylo už od zakoupení. Jednou měněna základní deska = problém nevyřešen. Nakonec jsem přepastoval CPU/GPU tekutým stříbrem Grizzly Conductonaut a "hlavně", neutahoval nadoraz chladič (nechal cca. 1,5 otáčky). To jsem našel na nějakém čínském fóru, kde řešili, že chladič není s ohledem na rozložení závitů zarovnaný. Teplota v Performance režimu mi od té doby nepřesáhla 82st. dle Hwinfo64 (World of Warships, XCOM2, GTAV, Horizon Zero Dawn, apod.) a mám NB mnohdy na gauči. Hlučnost razantně snížena. Troufám si tvrdit, že přínos tekutého kovu je minimální, zato povolení chladiče udělalo neskutečný rozdíl. Dále jsem změnil CPU boost z Agressive na Enabled. https://gist.github.com/ehsan18t/268fa2 ... 6b95daab88 A nakonec se zbavil hnusného Lenovo Vantage a nahradil Lenovo Legion Toolkit https://github.com/BartoszCichecki/LenovoLegionToolkit

Menergoth
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 02 říj 2022 06:48

Re: Zahřívání Legion 5 Pro 16IAH7H

Příspěvekod Menergoth » 04 kvě 2024 16:50

Já to řešil servisem, mám ho ještě v záruce, tak uvidím co s tím udělají. Nechtěl jsem ho rozdělávat, aby potom neřekli, že jsem neměl a že mne to neuznají. Napíšu až mně přijde zpatky ze servisu, co tomu bylo a snad to opravi


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů