Proč Lenovo??

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem

budou vám notebooky IBM chybět??

Ano a mooc =(
18
42%
smířím se s tím....
16
37%
Lenovo bude lepší..:x
6
14%
Je mi to u ****
3
7%
 
Celkem hlasů: 43

Lolek:x

Proč Lenovo??

Příspěvekod Lolek:x » 11 kvě 2006 20:06

Docela by mě zajímalo, proč IBM prodala celou svou divizi na výrobu PC a notebooků Lenovu....to jim to neneslo?? Mě osobně budou notebooky s Logem IBM chybět :( ...měly své kouzlo 8)

Zipan
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 11 kvě 2006 21:49

Příspěvekod Zipan » 11 kvě 2006 21:52

Bude mi také chybět, opravdu to mělo něco do sebe a ten červený trackpoint měl svoje kouzlo. Snad nepůjdou s kvalitou dolů. :D :D :D

hvar

Příspěvekod hvar » 12 kvě 2006 07:39

ze zacatku rikali jak je to dobry marketingovy tah, pry jim to tolik nevydelavalo, ale kvalita jde drsne u ibm dolu, ztraci tim pekne prestiz, dodavali cela reseni i s pocitaci a ja bych ted jejich pocitace nechtel.

Tomas

IBM

Příspěvekod Tomas » 12 kvě 2006 09:56

Tak to ti řeknu zcela přesně. Proč by se někdo zabýval výrobkem, který prodá za 40.000 a musí na něj řešit podporu rekalmace atd, když serverový divize IBM funguje následovně. Chceš si koupit diskové pole, dej nám 5milionů. Např FibreDisk od IBM je 3x dražší než od Adaptecu atd. Prostě je to pro ně nerentabilní segment trhu.

z142
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 kvě 2006 11:42

Příspěvekod z142 » 12 kvě 2006 11:47

IBM pro mě osobně znamenalo PC. Srdeční záležitost. Co bych jinde neodpustil (a mnoho toho nebylo), tak u IBM jsem přešel. Kvalita od Čankajšků je horší, to je mimo diskusi. Jenže kam jít? Snad všechny notesy, které jsem měl poslední dobou v ruce, měly Made in China ;( A zkusil někdo z pravověrných IBM si vzít do ruky ta nová Lenova? Hnus, velebnosti! Vrže to, těžký jak blázen... ještě čekám, až místo krásně konzervativní černé s logem v rohu budou prodávat červené s puntíčkama;(

Až i Apple prodá divizi a jablíčka porostou vČíně, tak se nebude dát věřit ničemu.

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 12 kvě 2006 12:25

IBM prodalo svoji pocitacovou divizi (krome server divize) z duvodu, ze byla dlouhodobe ztratova. Rady X a T byly a jsou extremne drahe na vyrobu, protoze vyrobce mimojine garantuje 3 roky mezinarodni zaruku (ne u levnejsich rad), je treba vyber kvalitnich soucastek a mnohavrstva kontrola kvality, obrovska pridana hodnota aplikaci (jejich vyvoj take neni levny.), kompozity atd.

To, ze se ted vyrabi v Cine a driv ne, neni tak docela pravda.

Nejen pro me thinkpady jsou obrovsky pojem...

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 12 kvě 2006 13:54

Thinkpady tu s nami nastesti budou jeste 5 let, coz je dano smlouvou s IBM.

Myslim, ze je spousta zakazniku, kteri si za kvalitu radi priplati a pokud budou alespon minimalne vylepsovat, tak maji u mne misto jiste :)

mraky

Příspěvekod mraky » 12 kvě 2006 13:55

Shit, to je nezvyk. Chtelo by to bud prihlasit automaticky po registraci a nebo nedovolit anonymni prispevky.

z142
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 kvě 2006 11:42

Příspěvekod z142 » 12 kvě 2006 15:37

Anonymous píše:Thinkpady tu s nami nastesti budou jeste 5 let, coz je dano smlouvou s IBM.


Jenže je Thinkpad a "Thinkpad". Opravdu začínám uvažovat o tom, že další notes už nebude šikmooký Lenpad;( a přejdu na Apple. jestli ho také do té doby neprodají.

Anonymous píše:Myslim, ze je spousta zakazniku, kteri si za kvalitu radi priplati a pokud budou alespon minimalne vylepsovat, tak maji u mne misto jiste :)


Je otázka, jestli je v poměru cena/kvalita IBM nejdražší. Ne každý si mlže dovolit nechat notes 3 týdny v servisu. Mám neblahé zkušenosti s jinými firmami. Ale se servisem IBM jen pozitivní - telefonicky jsme se domluvili, přinesl jsem dopoledne notes a odpoledne si ho odnášel. Uznávám, že cena řady T je na 40 tkč bez DPH. V Německu ho jde sehnat od cca. 1100€. Když si u HP vezmu srovnatelnou konfiguraci a dám si k ní záruku 3 roky, tak o mnoho levnější nebude.
Navíc řada Rxx (ne Rxxe) je u IBM sice na hranici lowendu, ale v porovnání s jinými firmami ji lze považovat za slušnou střední třídu.

Nox

Zkusenost se servisem

Příspěvekod Nox » 13 kvě 2006 11:24

No me odesel v R50e hardisk, poslal jsem ho na vymenu do Brna. Bohuzel odesel kratce po koupi, takze jsem nestacil vytvorit zalozni CD a ze servisu prisel bez jakehokoliv SW. Nakonec si museli v servisu objednat ty cd az buchvi odkud coz samozrejme trvalo. Ale tomu ze IBM nedodava notebooky s instalacnima cd se hroozne divili.

Ale jinak nedam na IBM dopustit.

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 13 kvě 2006 15:04

z142 píše:IBM pro mě osobně znamenalo PC. Srdeční záležitost. Co bych jinde neodpustil (a mnoho toho nebylo), tak u IBM jsem přešel. Kvalita od Čankajšků je horší, to je mimo diskusi. Jenže kam jít? Snad všechny notesy, které jsem měl poslední dobou v ruce, měly Made in China ;( A zkusil někdo z pravověrných IBM si vzít do ruky ta nová Lenova? Hnus, velebnosti! Vrže to, těžký jak blázen... ještě čekám, až místo krásně konzervativní černé s logem v rohu budou prodávat červené s puntíčkama;(

Až i Apple prodá divizi a jablíčka porostou vČíně, tak se nebude dát věřit ničemu.




a zkusil si treba notebook od dellu?...kam se na ne IBM nebo Lenova hrabou (no flame)

leon

Příspěvekod leon » 13 kvě 2006 20:58

no tak to sorry, ale IBM je jednoznacne lepsi kvalita nez DELL ... nepracujes nahodou u DELLu? ... mel by ses :oops:

:D

mraky

Re: Zkusenost se servisem

Příspěvekod mraky » 15 kvě 2006 16:32

Nox píše:No me odesel v R50e hardisk, poslal jsem ho na vymenu do Brna. Bohuzel odesel kratce po koupi, takze jsem nestacil vytvorit zalozni CD a ze servisu prisel bez jakehokoliv SW. Nakonec si museli v servisu objednat ty cd az buchvi odkud coz samozrejme trvalo. Ale tomu ze IBM nedodava notebooky s instalacnima cd se hroozne divili.

Ale jinak nedam na IBM dopustit.


No jestli se nepletu, tak IBM nedodava instalacni CD pouze na nejlevnejsi radu tzn. R50e. R51 ma instalacnich CD kopec.

z142
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 kvě 2006 11:42

Re: Zkusenost se servisem

Příspěvekod z142 » 16 kvě 2006 14:08

mraky píše: No jestli se nepletu, tak IBM nedodava instalacni CD pouze na nejlevnejsi radu tzn. R50e. R51 ma instalacnich CD kopec.


IBM opravdu nedodává CD. Jsou na disku ve speciální partition, odkud si je může uživatel vypálit a v případě potřeby ´partition smazat a získá tím cca. 4GB.

z142
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 kvě 2006 11:42

Příspěvekod z142 » 16 kvě 2006 14:11

Anonymous píše:a zkusil si treba notebook od dellu?...kam se na ne IBM nebo Lenova hrabou (no flame)


No zkusil. A povážlivě se mi prohýbalo víko, když jsem notes chytil pod křídlo a šel do jiné místnosti ;) ale uznávám, že jejich styl servisu a pojištění má něco do sebe... jen nevím, jestli počítají s českou vyčuraností. Je tam pojistka proti poškození i ukradení. A co když si ho ukradnu sám?


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů