IBM (Lenovo) ThinkPad R60 + graf. X1400 => nelze hry?

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem

Jak jste spokojeni s IBM TP R60 s X1400?

Velice, neměnil bych.
3
50%
Celkem to jde.
2
33%
Zklamal mne.
1
17%
Mám problémy s hrama (viz níže).
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 6

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

IBM (Lenovo) ThinkPad R60 + graf. X1400 => nelze hry?

Příspěvekod jimmyjames » 27 bře 2007 22:19

Zdravím,
vážně uvažuji o koupi notebooku IBM (Lenovo) ThinkPad R60 v této konfiguraci (odkaz), tedy s graf.kartou ATi X1400.
Velmi mě však znepokojily zkušenosti dvou uživatelů ve vlákně (odkaz), kterým tento notebook s X1400 kolaboval ve 3D hrách. Probíhá to asi tak, že hra funguje pár minut a pak se kousne celý notebook...pomůže až restart. Není to vždy za stejnou dobu, ale zhruba asi +/-5min. Také to není u všech her...ale asi u většiny ano.
Vzpomněl jsem si, že asi to samé mi dělala moje stará ATi Radeon 7000...vyřešil jsem až jejím vyhozením...jinak nešlo. Tuším, že byl problém u her, které využívali DirectX.

Mám proto prosbu na všechny vlastníky tohoto notebooku (tedy s graf.X1400), jestli sem můžou napsat, jaké mají s tímto oni zkušenosti.

Pozn.: Vím, že tento notebook není na hry. Také na něm moc neplánuju hrát hry. Jenže za skoro 40 000Kč chci plně funkční notebook a ne takovéhle problémy. Navíc mám dost obavy, aby to potom nezlobilo také v 3D CADech nebo animačních programech.

Všem předem děkuji[/url]

LJ
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 bře 2007 18:13
Bydliště: Praha

Rada a nabidka

Příspěvekod LJ » 28 bře 2007 10:40

Jsem majitelem R60 teto konfigurace, ale ze by na nem nesly hry, o tom nic nevim:) Samozrejme, ze ty posledni si zahrajes vetsinou s dosti oskubanou grafikou, ale jinak v pohode:)

//edit C: Inzercia patri do inej temy.

LJ
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 bře 2007 18:13
Bydliště: Praha

Malickost

Příspěvekod LJ » 28 bře 2007 10:49

Jeste malickost, pokud by jsi chtel jakekoiliv dalsi info o R60, neni problem, staci pisnout. Je to dobry book, sice ti sem tam nekdo rekne, ze je trosku vetsi a robustnejsi, ale oni vedi proc ho takovy delaj a za ty penize co za nej das kazdopadne dostanes kvalitu. Jo a co se tyce grafiky, CAD aplikace jsem na nem take zkousek, sice pouze ArchiCAD a CAD v klasiku, ale v pohode. Pri renderovani nevim, to jsem nezkousel, ale je to v pohode.. a mimochodem, mam na nem nainstalnuty Visty a chodi to uplne supr. Zatim

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 28 bře 2007 11:55

Diky z reakci a nabidku :)
Jake si zkousel hry? Funguji ti vsechny verze 3D Mark?

root
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 16 pro 2006 23:21

Příspěvekod root » 28 bře 2007 13:35

SolidWorks naprosto v klidku :wink:

LJ
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 22 bře 2007 18:13
Bydliště: Praha

R60 a zivot s nim

Příspěvekod LJ » 28 bře 2007 14:31

Zdravim pane.
Jiste jsi uz cetl pomalu vsechny recenze na tenhle book a mas urcitou predstvu do ceho jdes. Pred tim, nez jsem si koupil R60ku, mel jsem pouze zkusenost z Acerem. Mel bych ale rict, ze do IT a konkretne HW kolem booku vidim z pohledu prumerneho uzivatele. Sice jsem IT studoval na VS, ale nejsem expert:) ..k veci .. dle meho testy co jsou na linku [odkaz] odpovidaji realite. Dle tvych radku pozadujes vykon predevsim v grafice. Mel jsem instalnuty treba NTFS Under. , a to z duvodu testu, jak budou chodit. Moc si nepamatuji, jak jsem nastavoval grafiku, ale co si pamatuju, tak to bylo abolutne v pohode pri pomalu vsech detailech naplno. Vic nic v oblasti her:( .. obecne ke koupi R60.. Pred tim, nez jsem si ho koupil, zjistoval jsem si reference od kolegu ze skoly, co maji IBM a potvrdilo se mi, ze je to dobra investice. Preferuji totiz vyborne zpracovani, pevnost a kvalitu. Co se tyka vykonu, pri konfiguraci o ktere se bavime, myslim ze za ty penize je to luxus. K baterce.. Pouzivam book predevsim na kancelarske aplikace, zpracovani grafiky (Photoshop, Flash, .. a takovy ty srandy) ..na coz by stacil book i s daleko slabsi konfiguraci:) ..ale vydrz, to je to, cim si me ziskal.. pri kancel. apl. , netu pres Wifi a beznych vecech bez mechaniky me vydrzi baterka cca 4 hod (v rezimu Maximum Battery Life by IBM).. pokud si pustim treba filmek, nebo nejakou tu hru, je to samozrejme mene, to same, kdyz pouzivas mechaniku a dalsi USB zarizeni... cca 3hod bych rekl, ze pri plne zatezi vydrzi.. tak asi tak:) ..jinak na otazku proc chci prodat Rko .. zjistil jsem, ze nepotrebuji takovy vykon, navic jsem zjistil, ze bych chtel neco daleko lehciho a bez mechaniky. Jak jsem se zminoval, pri koupi jsem se hnal za co nejlepsi konfiguraci.. jak to tak byva, clovek chce vsechno a to za co nejmene penez, takze Rko byla presne ta hladina.. Nyni uz vim, ze je pro me dulezita mobilita a to, aby book vazil do 2kg.. tomu vyhovuje X60s, do ktere bych rad zainvestoval. Nepotrebuji grafickou kartu, ani mechaniku a hlavne mi jde o vydrz baterie, kterou u Xka s 8 clankovou baterkou posunu snad na uvadenych 8 hod. ..jinak pokud muzu jeste neco dodat.. u IBM zustanu do chvile, dokud budou delat Thinkpady.. ikdyz ma dobre konkurenty (napr. dell), je kouzlo IBM v tom, ze je to proste hranata cerna skrinka, ktera si nehraje na nejake nesmyslne designove kousky, ma vynikaji ergonomii a v neposledni rade je to proste image.. ..pokud muzu dat radu.. at jiz i vyberes jakykoliv book od IBM, po chvilce stravene u nej te okouli a jeste jednu vec.. booky nejsou ani stojni PC, ani konzole.. vim ze clovek chce vse v jednom a dava za to pomerne dost penez, ale rozumne.. nekdy je lepsi se nehnat za nej konfiguraci, protoze je to ve vetsine pripadu vykompenzovano necim jinnym.. to uz je proste tahle doba:(


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů