Lenovo IdeaPad Z570 Metal

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Juliet

Lenovo IdeaPad Z570 Metal

Příspěvekod Juliet » 11 pro 2011 12:58

Dobrý den,
uvažuji o koupi tohoto modelu http://www.eproton.cz/ntb-lenovo-ideapa ... 94371.html a jelikož jsem tu na fóru o něm žádné informace neobjevila, tak bych se chtěla zeptat na Vaše doporučení, názory, nedostatky či případné zkušenosti s ním.

Děkuji :)

fm
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 15 říj 2010 15:27

Příspěvekod fm » 14 dub 2012 20:55

Taky bych se připojil a ocenil bych nějaké názory a zkušenosti. Máte jej někdo? Jak jste spokojeni? Jaká je kvalita konstrukce? Plusy, mínusy?

Rozhoduji se mezi pár notebookama a toto je jeden z nich. Tak abych věděl, jestli jej brát nebo raději něco jiného.

Juliet

Příspěvekod Juliet » 14 dub 2012 21:44

Nakonec jsem si ho před několika měsící koupila, takže můžu poskytnou nějaké ty informace a zkušenosti ;)

Pamatuju si, že v některých recenzích psali, že se prohýbá klávesnive (hlavně numerická, který je nad cd-rom mechanikou), to můžu potvrdit, ale při normálním psaní si toho nevšimneš, jen když víc přitlačíš.
Touch-pad je opravdu velký a na povrchu jsou jakési tečky, které vytváří příjemnou strukturu na dotyk a skvěle se s ním pracuje (je dost citlivý). Navíc scroll zone je bez teček, což neskutečně usnadňuje orientaci.
Už se mi podařilo ho upustit na zem, bohužel přímo na roh. U repráku v rohu se povrch trošku (téměř neznatelně) zvlnil, takže typuji že je oblast kolem klávesnice a povrch víka opravdu pokovovaný (tuhle otázku my nedokázal zodpovědět ani prodavač), a samotný roh, který je z plastu, prasknul. Není to, ale skoro vůbec vidět. Podle této zkušenosti bych tedy soudila, že konstrukce je dost bytelná. (Na chodu ntb se pád nijak neprojevil)
Mám trochu vysunutou cd-rom mechaniku, ale nevím jestli je to způsobeno tím pádem, takže se na to radši podívej v obchodě ;). Tlačítko pro otevření cd-rom je na takovým místě, že skoro při každém uchopení (z boku) či přenášení ntb ji omylem otevřu, což mě pěkně stve.

Samotný povrch je kovově matný (barva je slabě, ale hodně slabě, nafialovělá, těžko se ta barva popisuje), a je na něm vidět každý dotyk. A prach se na to chytá asi jako na každý jiný.

Co se hlučnosti týče, tak si nemůžu stěžovat. Běží tiše jako myška (při větší zátěži, když se rozjede větráček, tak je samozřejmě trochu hlučnější).

Nevím co dál by tě zajímalo, tak se kdyžtak ještě zeptej ;)

vlastousek
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 26 bře 2010 08:37
Bydliště: Dolní Dubňany(Dukovany) okr.Znojmo

Příspěvekod vlastousek » 30 dub 2012 15:23

Juliet píše:Nakonec jsem si ho před několika měsící koupila, takže můžu poskytnou nějaké ty informace a zkušenosti ;)


Nevím co dál by tě zajímalo, tak se kdyžtak ještě zeptej ;)


Tak já se tedy optám existují 2 verze s tím že 1. má GF 630M 2GB
2. má GF GT 540M 2GB
S tím že podle notebookcheck dosahuje 630 o 3-4% lepších výkonů v graf. testech. Jakou verzi máš tedy ty a na střední detaily rozjedeš asi vše..
Mám ještě dotaz momentálně mám acer 4820TG a dost mě štve přepínání int. graf. karty na Ati 5650 jak to tam mají ošetřené taky když zapíchneš napájení problikne displej a všechny okna Google chrome se zmenší.. dost mě to štve..
A na závěr nějaké problémy jsi s ním neměl(a)?

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 30 dub 2012 17:27

probliknutí na nvidii nepotkáš (pokud vyloženě nepřepínáš natvrdo program z jednoho graf. jádra na druhé), protože grafiky běží - pokud je to vyžadováno - zároveň.
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů