Lenovo Y500

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
gdulik
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2013 21:22

Příspěvekod gdulik » 24 říj 2013 22:20

Přímo ve hře jsem to nezkoušel, ale ovladač píše, že vše funguje v pořádku a SLI je zapnuto. Taky jsem se tím zabýval a našel jsem anglické fórum, přímo na stránce Lenova, kde doporučovali stažení verze 307.64

m.kv
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2013 19:07

Příspěvekod m.kv » 24 říj 2013 23:10

no já teď zkoušel BF3 a i když je SLI aktivovaný, tak ve hře neběželo - jdu tedy znova zkusit ty 307.64

m.kv
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2013 19:07

Příspěvekod m.kv » 24 říj 2013 23:25

tak omluva, zapomněl jsem vypnout automatickou aktualizaci a ty 314.22 mi to přeinstalovalo - už jsou zpátky a SLI opět funkční

gdulik
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2013 21:22

Příspěvekod gdulik » 30 říj 2013 10:36

Nový driver 331.65 stále nefunguje. SLI se stále neukazuje, už mě to celkem začíná štvát, že NVidia nedokáže udělat dobrý a funkční driver pro SLI

tranceee
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 27 led 2013 23:46

Příspěvekod tranceee » 09 lis 2013 22:14

gdulik píše:Nový driver 331.65 stále nefunguje. SLI se stále neukazuje, už mě to celkem začíná štvát, že NVidia nedokáže udělat dobrý a funkční driver pro SLI


tohle pomůže ;)

https://forums.geforce.com/default/topi ... 0p-y410p-/

gdulik
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2013 21:22

Příspěvekod gdulik » 10 lis 2013 10:12

Děkuji, zkusím to a snad to půjde

m.kv
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2013 19:07

Příspěvekod m.kv » 26 lis 2013 20:57

Zdravím.
Můžu se zeptat, jaké teploty procesoru má případný majitel verze s i7 a s SLI při hraní BF3 a BF4. Já jsem u BF3 na cca. 97°C a u BF4 na 100°C +-2°C - podle CoreTemp. Zdá se mi to až moc a to jsem to měřil po opravdu důkladném vyfoukání i s chladící podložkou. Jde mi o to, zda to nemám řešit reklamací, přepastování zatím nechci dělat kvůli reklamaci (nevím zda by prošlo při případném problému)

Předem díky

gdulik
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2013 21:22

Příspěvekod gdulik » 26 lis 2013 23:07

Tyhle teploty mě přijdou vážně přehnané a navíc to dlouhodobě nedělá dobře materiálům. Mám sice verzi s i5 ale při hraní se teploty jader nedostaly nad 90°C. Sice používám SpeedFan, ale využívá to stejné teplotní senzory, takže rozdíly by tam být neměly. Jestli jsi vyluxoval větráky a navíc používáš chladící podložku, tak bych šel do reklamace.
Btw.: Noťas "jen" hřeje nebo se na něm děje něco jiného (padá,...)? Není možné, že máš spuštěné nějaké zatěžující programy v pozadí?

m.kv
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2013 19:07

Příspěvekod m.kv » 26 lis 2013 23:58

No občas BF4 padne, ale nevím, zda je to tou supr "odladěností" s kterou vyšel. Po vydání patche je už to defacto o.k. U BF3 100% stabilita i po dvou hodinách MP v 64 lidech. Taky se my to zdá moc a proto sháním, někoho s tou verzí i7 a nejlépe i s totožnýma hrama, abych měl porovnání.
Na pozadí 100% neběží nic.

Ještě trochu mimo - jak je na tom Y500 s Win 8.1 momentálně??? - měl jsem , ale to prodloužení startu až na 2 min a celkové zpomalení (ovladače pro 8.1 jsem z Lenova nainstaloval) a problémy s SLI mě donutili jít zpět na Win 8. Tak nevím jestli se to mezitím nedalo do pořádku, protože jinak to s nima nebylo špatný.

gdulik
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2013 21:22

Příspěvekod gdulik » 27 lis 2013 07:17

Taky používám W8.1 a všechno mi s nimi šlape jak má. Start je do 30 vteřin a SLI ve hrách funguje taky bez problému. Notebook je celkově rychlejší než na W8, sice jen o trochu ale i tak je to znát. Takže jsem celkově kompatibilitou W8.1 a Y500 velice spokojen.
Navíc jestli ti už tohle blblo tak tam bude pravděpodobně něco špatně.

m.kv
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2013 19:07

Příspěvekod m.kv » 27 lis 2013 09:58

..no původně jsem bez jakékoliv přípravy prostě spustil aktualizaci na 8.1 = po cca. 1hod naběhlo, ale všechny programy a hry na E:/ tedy mimo C:/ nefuknční + nefuknční SLI a kromě dlouhého startu i hláška "Secureboot isn't configured correctly"
pak jsem zkusil druhou variantu - obnova systému z bitové kopie na téměř tovární stav win8 (po odinstalu bloatware a přesunu knihoven a pár jiných drobností na datový disk - u mě E:/ - tedy "skoro" čistá instalace -, pak instalace 8.1 a instalace všech ovladaču od Lenova pro Win 8.1. Problémy úplně stejné, Secureboot jsem zjistil, že dělá UAC.
Řekl jsem si, že ten dlouhej start zkousnu a pojedu na 8.1 - co jsem ovšem nezkousl, bylo nefuknční SLI. Zkusil jsem ovladače staré i nové, ze stránek Lenova i od nVidie - nakonec jediné funkční 314.22 - no a nakonec jsem se nasral, šel zpátky na Win 8

Jinak jsem koukal, že Lenovo vydalo nějaký fix přímo pro grafiku a Win 8.1

gdulik píše:Taky používám W8.1 a všechno mi s nimi šlape jak má. Start je do 30 vteřin a SLI ve hrách funguje taky bez problému.


ty jsi tedy neměl nic z mnou výše uváděných problémů??
jak jsi dělal tu instalaci na Win 8.1??

a zase trochu mimo stejně chci koupit SSD místo ty 16 GB cache srandy a jít cestou úplně čisté instalace - narážím ovšem na problém sehnání čisté instalačky - zkusil jsem stáhnout ze stránek MS http://windows.microsoft.com/cs-CZ/wind ... t-key-only ale končím na Product Key - koukal jsem pod baterku - nic, zkusil dva programy co ho měli zobrazit - každej našel jinej a ani jeden nefuknční.
Kdyby někdo chtěl pomoci budu jenom rád, jinak si asi budu muset nechat poslat DVD z lenova, což, ale zase nebude "čistá instalačka"

gdulik
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2013 21:22

Příspěvekod gdulik » 27 lis 2013 14:01

S instalací W8.1 jsem problém neměl. Jediné co mě štvalo, že nešlo přejít z Preview 8.1 na čisté 8.1, takže jsem musel přeinstalovat notebook na tovární nastavení W8, poté to po mě chtělo nainstalovat aktualizace a teprve potom mě to pustilo k samotné instalaci. Aktualizaci na W8.1 jsem si normálně stáhl ze Storu a potom se to už jen nainstalovalo. Problém byl, že nešlo SLI, to ale vyřešil update BIOSu od přímo od Lenova, takže po jeho dokončení vše běží jak má.

V budoucnu (až zlevní) SSD disky, tak si ho chci taky dokoupit.

Bohužel si myslím, že product key nijak nezískáš. Je to ochrana proti tomu aby si uživatelé poté nemohli aktivovat Windows i na jiných zařízeních.

Jediné co mě napadá je po instalaci SSD do notebooku přehrát všechna Windows data + obnovovací zálohu z klasického HDD na nový SSD disk. Windows by ale stále zůstal aktivovaný tudíž by jsi to nemusel nijak řešit. (nejsem si jistý zda by to fungovalo, ale myslím, že by mohlo)

Btw.: Pokud si dobře pamatuji tak při instalaci W8.1 je možnost čisté instalace.

m.kv
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2013 19:07

Příspěvekod m.kv » 29 lis 2013 17:38

...gdulik: díky za info, ten BIOS je myšlen pro grafiky? asi určitě, protože jsem klasickéj BIOS už na stránkách Lenova nenašel, ačkoliv tam dříve byl.

volal jsem na Lenovo linku a tam mi řekli, že když dám větší mSata SSD, tak mi to nebude fungovat, že je to určeno,m jen pro tu funkci cache - našel by se někdo, kdo by mi to potvrdil, nebo vyvrátil???

Jinak recovery disk po zadání sériového čísla NTB zašlou prý zdarma, sice je mi to k ničemu, to si ho můžu stáhnout ze svého noťasu - čistou instalaci je koukám problém sehnat...:-(

připomínám se pls s těma teplotama, docela mě to děsí...

gdulik
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 29 led 2013 21:22

Příspěvekod gdulik » 30 lis 2013 01:54

Ano, je to update pouze části týkající se grafiky. Pošlu ti na to odkaz, ale musím vědět jakou máš přesně verzi (y500, y510, SLI 650M, SLI 750M, ...).

S tím SSD myslím, že kecají. (Resp. mají pravdu, že to nebude mít funkci cache, ale normálního siku) Zde je článek přímo o mSata SSD (http://www.svethardware.cz/recenze-msata-snadne-zrychleni-pocitace/35560/) Dle mého názoru jde tenhle disk využívat jako každý jiný, ale v článku se píše, že po té nemusí fungovat některé funkce jako Smart Connect a Rapid Start. V tomto článku se toho asi dočteš více něž kde jinde. Je tam celkem hezky popsána instalace disku a jiné další věci.

Čistou instalaci od jakéhokoliv výrobce neseženeš, takže jedině nainstalovat Windows od Lenova a poté ho celý vyčistit. Chvilku to zabere, ale vyplatí se to.

Ohledně těch teplot mě nic nenapadá. Můj notebook (i5, SLI 650M) má po celodenním hraní Assassin's Creed: Revelations na maximální detaily maximálně 80°C na procesoru a o grafikách ani nemluvě. Na nich se teplota pohybuje v rozmezí od 65-75°C. Uvedené teploty jsou při použití chladící desky (Cooler Master NotePal U3)

m.kv
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 08 úno 2013 19:07

Příspěvekod m.kv » 30 lis 2013 11:40

tu aktualizaci jsem dohledal zde: http://support.lenovo.com/en_CA/downloa ... D=DS033347 ...díky jinak mám verzi Y500 s i7 a 2x GT650m

článek je zajímací, dost toho osvětlil - šlo mi jen o to, zda už někdo to mSata SSD dal do tohoto konkrétního NTB (Y500) - nezbude, než to zkusit, kdyžtak ten disk vrátím v 14 denní lhůtě - akorát se k tomu dostanu asi až po Novým roce

s teplotama to zkusím i na jiné fóru, ale mám strach, že když tvoje dvoujádro jede na 80°C ta moje i7 těch skoro 100°C bude mít jako provozní vlastnost. Když jsem ho koupil, testoval jsem ho přes Prime 95 a myslím furmark - hlídal jsem spíš teploty grafiky a tam pokud si vzpomínám jsem měl cca. stejný teploty jako ty. U procesoru to bylo kolem 98°C , ale tam jsem si říkal, že je to test, kterej vytěžuje procák na 100 % a to při běžný činnosti nehrozí - asi jsem se mýlil.
Každopádně díky za snahu pomoci... :D

Ještě dotaz na tebe, ohledně chladící podložky - zkoušel jsem taky a to tyto:
http://podlozky-a-stojany-k-notebookum. ... mclipboard a měřitelný rozdíl byl max. 1°C - máš, nějak změřeno kolik °C ti to sundá?
Já došel k závěru, že díky řešení chlazení a zadeklovanému spodku s velmi jemnou (asi nano) mřížkou to vůbec nepomáhá. Ale píše se na tom bohatě líp... :o


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů