Lenovo verus Lenovo (thinkpad IBM)

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 25 říj 2007 01:28

Zany: Jo no, bohuzel zkracenej levej shift ma 99procent notebooku s velkym enterem... taky me to stvalo, ale zvykl sem si... dvouradkovej enter je neco co bych nemohl postradat, klikam totiz na enter malickem na tom hornim radku, takze s malym enterem bych klikal furt vedle. Ale kamos ma notes znacky Advent(buhvi co to je :) ) a ten ma shift normalne veliky, velky enter a tu klavesu s | \ danou vedle altu a mezerniku... takze ma zkracenej mezernik, kterej je ale porad dostatecne velky aby se do nej clovek trefil palcem. Tohle bylo podle me nejlepsi rozlozeni co sem videl :)

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 25 říj 2007 08:58

Já mám dvou řádkový enter a shift mám normálně velký, klávesu s | \ mám vedle entru nad tím shiftem. Prostě klasické rozložení Chicony. Akorát prohozenéj Fn a Ctrl. Nevím kde na to ti osli z Lenovo přišli. Jak přebíhám s compu na notebook tak bych je za to někdy zabil. :( To je stejný shit jak quertz a querty. Kde na to ti čeští soudruzi přišli? Snad všichni vývojáři co z nám už s toho mají fóbii. :(
Celý život bojuji s průměrností. :(

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 25 říj 2007 11:22

Tak to mas jeste lepsi :) jinak kdyz mluvis o Chicony, u desktopu pouzivam temer 10let starou klavesnici Chicony a nemuzu si ji vynachvalit. Bratr si koupil nejakou multimedialni od Logitech a pise se na tom ukrutne hrozne... jinak QWERTY beru v CZ i EN klavesnici jako samozrejmost, nechapu proc se cpe to Ztko nahoru. Prohozeny Fn a Ctrl ale taky povazuju za zrudnost, ale urcite to ma duvod... hlavne Fn je dost na notesu pouzivane, tak ho asi holt chteli dat na frekventovane misto... ctrl se moc nevyuziva, pokud nekdo nehraje hry, nebo casto nepouziva klavesove zkratky :)

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 25 říj 2007 13:27

Při psaní v Idea-i používám často CTRL + mezerník. A pak se můžu posrr.. vzteky když pokaždé když se spletu tak mi to zapne lupu. :(

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 25 říj 2007 17:31

FN a CTRL jsou kvůli normě, pže mají být vedle sebe ctrl+win+alt. Prohození je možné!! Takže jestli Vám to vadí, přemapujte si ty klávesy naopak (buď BIOS, nebo utilitka od Lenova - najdete v System Update). Jinak klávesnice ThinkPad je skutečně geniální a btw: na desktopu používám též Chickony z roku 123 a je parádní a píše se mi na ní ukrutně dobře ... ThinkPad klávesnice mi ale také velice dobře sedí a nemůžu si jí vynachválit (samozřejmě velký enter, dlouhý shift - pravý). Mám CZ verzi koupenou v CZ v Mironetu :)
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 25 říj 2007 17:43

Ja krom toho shiftu, ktery mam bohuzel seriznuty, nemuzu najit nejaky podstatny nedostatky me Lenovo klavesnice, pise se mi na ni opravdu prijemne. Jinak "norma" cpat do klavesnic WIN tlacitko mi porad prijde jako nejvetsi svinarna. Mozna ze vetsine lidi to neprijde, kdyz uz to ty klavesnice maj XY let, ale me to porad zere... protoze to je dost otravne. Na me Chicony sem si WIN tlacitka uz davno vyloupnul a zahodil... hned po te co sem si takhle shodil hru a umrel :)

wern_er: To sice vim ze by slo prehodit, ale za 1) sem si bohuzel jaksi uz zvykl na Fn - Ctrl a za 2) by me to matlo diky popiskum (takze coz o to... bod 1 bych prekousl a preucil se to, ale diky popiskum bych z toho preucovani mel asi megahoror a prelepovat se mi to nechce vubec)

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 25 říj 2007 21:00

No, na klávesnici Thinkpadu jsem si tak zvykl (hlavně v kombinaci s trackpointem), že jsem si pořídil tu jejich klávesnici s UltraNav k stolnímu PC. Na ní oproti notebooku klávesa Win není - a docela mi tam chybí.
Fujitsu Lifebook S751

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 25 říj 2007 23:21

Ja ji nikdy k nicemu nepotreboval... mozna tak leda v pripade, ze se clovek potrebuje vyhrabat ze spadle aplikace, ktera porad visi pres plochu. (nebo v podobnych situacich) :)

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 25 říj 2007 23:25

Solitary píše:Ja krom toho shiftu, ktery mam bohuzel seriznuty, nemuzu najit nejaky podstatny nedostatky me Lenovo klavesnice, pise se mi na ni opravdu prijemne.
Tohle mi take hodne vadilo. Resenim je anglicka klavesnice :-)

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 25 říj 2007 23:38

Anglicka klavesnice... tim mas jako na mysli, primo KLAVESNICI, jako kus hardwaru? No, jestli se ale nemylim tak ty potom ale zas maj malej enter... a to radsi natrikrat riznutej shift :) nez malej enter... to bych se driv zblaznil. Staci mi jednou tejdne psani na SUN klavesnici k Solaris terminalum co mame ve skole a malem me vezou na lobotomii po ty hodine... tolik preklepu kolem toho malyho enteru, tfuj. A vubec celkove, ten dohmat klavesnice taky zadna slava... SUNaci se moc nepredvedli :lol:

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 26 říj 2007 00:56

Po nekolika mesicich mam radeji delsi Shift nez "L" Enter :-) Ale stejne by me zajimalo, proc je tam mezi Shift a Z ta naprosto zbytecna klavesa.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 26 říj 2007 01:18

Jo to ja taky nechapu jeji vyznam, proc tuhle klavesu nemohli dat pospolu s podobnymi klavesami (mam na mysli ty kolem enteru co obsahuji znaky) a nezkratili tedy napr. pravy shift? Znaky by byly spolu a nepotrebny shift by byl jen o klavesu kratsi (jeho velikost se rovna 3 normalnim klavesam) to ani ten levej shift nema, ani kdyby nebyl riznutej. Ja bych teda malej enter nechtel... to radsi ten shift, s tim nemam problemy se do nej trefit... ikdyz me to stve, je to nelogicke jak je kratky.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 26 říj 2007 08:01

Solitary píše:Anglicka klavesnice... tim mas jako na mysli, primo KLAVESNICI, jako kus hardwaru? No, jestli se ale nemylim tak ty potom ale zas maj malej enter... a to radsi natrikrat riznutej shift :) nez malej enter... to bych se driv zblaznil. Staci mi jednou tejdne psani na SUN klavesnici k Solaris terminalum co mame ve skole a malem me vezou na lobotomii po ty hodine... tolik preklepu kolem toho malyho enteru, tfuj. A vubec celkove, ten dohmat klavesnice taky zadna slava... SUNaci se moc nepredvedli :lol:

Souhlas. Ta Solarisová klavka mě fakt vytáčí. Víc než malý enter mne však vadí to, že nemají odsazený CapsLock (na normální klavce je z prava kousek odsazený) a každou chvilku se přehmátnu. Dále mě štve absolutně dementní namapování české klávesnice. Už jsem se na to ptal mistra Zajíce....vysvětlil mi, že windowsácké namapování je "paskvil" a že to nebude podporovat. :roll: Jenže ten "paskvil" alespoň má všechny znaky, které potřebuju, což se rozhodně zdaleka nedá říct o tom jeho výmyslu. :x (Pro programování používám anglické namapování...ale občas potřebuju taky diakritiku) Už snad ani nebudu komentovat "drobnosti" jako vysokou nestabilitu těch slavných Sun Ray tenkých klientů, které spadnou někdy i několikrát za hodinu, nutnost zadávat při jednom přihlášení uživatelské jméno i heslo DVAKRÁT atd. Takže ve mne to vytvořilo leda tak velkou averzi vůči Sunu. Ovšem abych jen nekritizoval - líbí se mi ta další řada kláves na levé straně (copy, paste, find....), to by mohli dávat i na normální klavky :) Jinak na algortmizaci už terminál ani nezapínám a raději dělám na svém notebooku :) Bohužel to tak nejde na UOS, protože tam nechytám signál WiFi.

Ehm...teď mě napadlo...jsi na ČVUT FEL nebo jinde?
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 26 říj 2007 13:15

Jimmyjames: Jojo, CVUT FEL :) ja mam na algoritmizaci Lva... Zajice sem potkal jen na prvni hodine, a myslim ze se typek vyzna. Lev ma trosku zvlastni styl vyuky. Jinak u tech klavesnic mas pravdu, ta leva cast je fajn, ale to hlavni... to je otres. Jak si zminoval ten Capslock, pak ten Enter... a vubec to jak se na nich pise :roll: A ten GUI toho Solarise je taky uzasnej :) to je dycky nocni mura k tem stroju sedat :D

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 26 říj 2007 18:35

Zajíc je místní guru přes Unix, mám ho na přednášky UOS (na cvika Bařinku) :) A také odpůrce Microsoftu...vždycky si do něj musí nějak rýpnout...bohužel tím jen dokazuje, že Windows nezná a že vůbec nepochopil tu základní věc - unix je původně určen na servery pro profíky, kdežto Windows na stolní počítače (dříve ještě bez sítě) pro obyčejné uživatele. Ovšem na unix je fakt expert.

Jojo, celkově jsou ty klávesnice prostě divný.

Zkus někdy přepnout na jiné GUI ;) Je tam nějaká kopie Gnome, pojmenovaná tuším jako Solaris, a ta vypadá už mnohem lépe. Ovšem doporučuje se používat to CDE (Common Desktop Environment), a to z toho důvodu, že tolik nezatěžuje síť (kdyby si tam každý pustil Gnome, tak jim to asi spadne :lol: ). CDE je fakt naprosto otřesný stoletý GUI :x Připadá mi to jako okopírovaný Windows 3.11 s pár prvky Mac OS X. Ono taky tohle GUI vzinklo už před mnoha lety a od té doby se nevyvíjí...

A ještě jsem zapomněl napsat, že se to příšerně dlouho přihlašuje...mezitím bych stihl asi tak 3-4x spustit Windows.

Jak už jsem psal...na algoritmizaci ten krám už ani nezapínám... Co se týče UOS...virtualizuju si linux a zkusím dělat na něm. To co děláme bude doufám stejné jako na Solarisu... Škoda, že tam není pokrytí WiFi :( Jinak bych se v pohodě připojil přes Putty na server a bylo by.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů