Problém s reinstalací windows 8.1

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 03 dub 2014 18:32

jj..je to tak, když jsem zapla, tak to hlásilo, že služba je momentálně nedostupná, i když jsem notebook vypla a zapla jej OKR tlačitkem (či jak se jmenuje) tak načítalo, ale nenačetlo. Spouštěním přes windows to chtělo medium protože také to nemohlo najit obnovovací oddíl (nebo něco chybělo, už přesně nevím).

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 03 dub 2014 18:50

Dobre, takze ani nenacitalo OKR cez OKR/NOVO tlacidlo...Potom tam bola podla vsetkeho naozaj chyba v boot sektore, resp. EFI firmwari pre OKR system...Cize si ziadnu chybu neurobila :)

Prosim Ta este spusti tento prikaz cez cmd ako spravca:
"WIN+X" -> "A" -> "diskpart /s d:\par.dp > d:\par.log"
Pricom par.dp stiahnes tu a ulozis na disk D:, alebo potom zadas inu cestu, kde si ulozila subor par.dp a potom mi prosim uploudni vytvoreny subor par.log (na oddiele D: ) Uz s tym mas skusenosti :)

Pre istotu si chcem poziet ake mas atributy oddielov a potom uz sa budeme venovat zalohe a postupu

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 03 dub 2014 19:37

tady je to: http://ulozto.cz/xupMzBAq/par-log

dneska už to šlo jedna radost :D

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 03 dub 2014 20:42

super :), dakujem...Mozes si tieto 2 subory ulozit do buducna (par.log a bcd.log)

Takze mozme zacat :) :

V kratkosti som uz opisal v predoslom prispevku "funkciu" jednotlivych particii...

I. cast: Zaloha dolezitych dat

-> Dolezite je zalohat Particiu 7 (menovka PBR_DRV), ktora je aktualne skryta. Preto pre spristupnenie tejto treba spustit "diskpart", oznacit interny disk, nasledne particiu 7 a priradit "Pismeno" :)
- "WIN+X" -> "A" -> "diskpart" -> "sel dis 0" -> "sel par 7" -> "assign" alebo "assign letter=R"
(assign priradi prve volne pismeno, druhy prikaz priradi zadane pismeno)
-> Nasledne urobit zalohu vsetkych priecinkov a suborov z particie na externy disk, pricom dodrzat strukturu priecinkov
-> Najdolezitejsi je precinok OKRBackup\Factory:
- Install.wim - image Windows particie (particia 5)
- Boot.okr - image EFI particie, EFI boot sektor (particia 2)
- LrsEsp.okr - image System particie, boot image Lenovo OKR (particia 3)
- Winre.okr - image Windows Recovery particie (particia 1)
- MBR.okr - kopia MBR tabulky (prvych 512 bajtov), pri EFI/GPT sa nepouziva, ak ide o nativne EFI, ale pre istotu nemazat
- Info.ini - inicializacny subor
- ak chyba nejaky subor, s vynimkou MBR.okr, tak OKR hlasi chybu pri obnoveni z vychodzej zalohy
-> Dolezity je aj precinok onekey\osimage, kde sa nachadza utilitka na tvorbu image-ov particii
-> subor backup.bat spusta tvorbu image-ov, ktore su v OKRBackup\Factory
-> ostatne subory (LRSBootTmpT12.log a log subory v OKRBackup\Log nie su dolezite)
-> Ak je urobena zaloha dat aj Lenovo OKR vo Windowse a je tam nieco dolezite (co by nemalo byt, ak ide o cistu instalaciu), tak zalohovat aj tieto (defaultna cesta D:\Lenovo\OneKey App\OneKey Recovery)

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 03 dub 2014 21:08

hoo tak to už je jiný level... jen se chci zeptat, když mám na flash udělanou tu zálohu podle Tvého návodu: http://www.lenovoblog.cz/2013/04/jak-vy ... k-pod.html to nestačí???? že bych to zkusila prvně udělat "jednoduše"? protože mám strach, ať něco nepokazím, ale hlavně kvůli reklamaci..

slovo „priecinkov“ znamená soubory, že?

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 03 dub 2014 21:19

Prepac, ak to pisem zlozito, snazim sa zjednodusene a vseobecne, ak by mal nahodou este niekto podobny problem, resp. ukazka, ako funguje Lenovo OKR system, preto tie popisy, co jednotlive subory znamenaju...

Neboj, tymto by si nemala nic pokazit, zatial co som napisal, len spristupnenie skrytej particie, z ktorej skopirujes vsetky data s priecinkovou/adresarovou sktrukturou, t.j aby bola zachovana adresarova struktura...A zalohu kvoli tomu, lebo potom napisem, ako si urobit vlastny Windows image, ktory mozes nasledne obnovit, cize, napr. updatnes na Win8.1, nainstalujes si programy ake chces, potom urobis vlastny Windows image (Install.wim), nahradis ho povodnym a pri pouziti OKR obnovy sa Ti obnovi uz Tvoj Win8.1+aplikacie image, cize nebudes musiet opat instalovat tak ako teraz...

Podla toho navodu si urobila prvykrat obnovovaci disk USB, nie?

Priecinok znamena Adresar, Folder, Directory :)

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 03 dub 2014 21:23

oki... tak jdu do toho :D
Naposledy upravil(a) Babetka dne 03 dub 2014 21:28, celkem upraveno 2 x.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 03 dub 2014 21:27

Fajn, neboj, bude to lahke... :) Ale ten USB obnovovaci disk mas, vsak? Ak nie, tak urcite si urob aj ten do zalohy, ja som pocital s tym, ze ho mas, len si si myslela, ze nie je bootovaci :)

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 03 dub 2014 21:29

jojo mam :) když už ten"disk" vidím, tak ho pouze skopiruju ano? jinak na D jsou jen drivers - tak to nebudu zalohovat ne? jsem si to stáhla na jinou zálohu a k tomu to stejně to je na podpoře
Naposledy upravil(a) Babetka dne 03 dub 2014 21:31, celkem upraveno 1 x.

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 03 dub 2014 21:30

Ano, mozes vsetky adreare a subory, resp. tak ako je, cely "disk"/particiu skopiruj na externy disk ako zalohu, mala by si vidiet potom tie subory ako som napisal v tej I.casti

No ak ich uz mas zalohovane ako pises, nemusis opat...a ako pises, su aj na nete...

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 03 dub 2014 21:42

ten oddil ma 11,6 GB ale mi to u kopirování hlásí 17 GB... tak tomu nerozumím :D

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 03 dub 2014 21:44

zaujimave :) , hlavne nech to skopiruje vsetko :), inac ak tam mas pagefile.sys, tak to nemusis kopirovat, to je docasny subor na strankovanie

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 03 dub 2014 21:58

II. cast: Vytvorenie datovej particie

Pozn: v tomto threade je popis problemu, kedy OKR prestal fungovat pri zmene velkosti particii (Windows a Lenovo). Ja som sa k tomuto problemu nedostal, pri zmene velkosti, pri zmazani a vytvoreni novych particii som nemal ziadne problemy, OKR fungovalo v kazdom pripade. Pre istotu ale davam do pozornosti postup uvedeny vyssie, a teda zapisanie ID particii (Partition Serial Number), na co bol pouzity Minitool Partition Wizard, a pri necinnosti OKR nasledna zmena ID particii na povodne (ID particie sa menia pri formatovani, zmene velkosti, ked sa presuvaju data, atd).

II.a Vytvorenie datovej particie online vo Windowse

Datovu particiu je mozne vytvorit zmensenim Windows particie (C: ) a
1. rozsirenim Lenovo particie (D: )
-> "WIN+X" -> "K" - v spravci diskov zmensenie C: particie o pozadovanu velkost pre data (zmensit/shrink) a nasledne rozsirit D: particiu (rozsirit/extend)
2. vytvorenim novej particie pre data (E: )
-> "WIN+X" -> "K" - v spravci diskov zmensenie C: particie o pozadovanu velkost pre data (zmensit/shrink) a nasledne vytvorit novu particiu E: z nealokovaneho priestoru

Je mozne pouzit aj aplikacie tretich stran (Minitool Partition Wizard, Partition Magic, atd), ale odporucam diskoveho spravcui vo Win, alebo diskpart (CLI)

II.b Vytvorenie datovej particie offline (cista instalacia)

Takisto je mozne urobit cistu instalaciu, t.j. offline, pricom je mozne zmazat Windows particiu, aj Lenovo particiu a vytvorit nove particie podla vlastnych pozdaviek, pricom druha vytvorena particia bude automaticky sluzit aj ako default adresar pre nainstalovany Lenovo OKR zalohu vo Windowse. Pri tomto je nutne pouzit bootovacie medium (CD/USB), napr. Gparted boot CD/USB, Minitool Partition Wizard boot CD, atd., alebo aj cez WinPE/WinRE prostredie a utilitu diskpart (CLI)
V tomto pripade je nutne si uvedomit, ze system Windows bude zmazany, a teda je nutna, po vytvoreni vlastnych particii, obnova Windows particie prostrednictvom:
1. Lenovo OKR System (Novo/OKR tlacidlo)
-> obnova vychodzieho image (1.moznost) ,
-> uzivatelsky image (2.moznost) je dostupna ak bola vytvorena zaloha cez Lenovo OKR vo Windowse, zalohovana z povodnej D: particie a nasledne prekopirovana na druhu, alebo dalsiu vytvorenu particiu
2. manualne cez Windows instalaciu

Babetka
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 11 říj 2013 18:48

Příspěvekod Babetka » 03 dub 2014 22:16

mám problém,skoro vždy když jsem to kopirovala celé mi to nahlásilo, že na některé soubory (jednou to byla složka jednou soubor) nemám opravánění (vlastník je systém) ale jsem to kopirovala, tak se zdá, že se to skopirovalo, ale nepustí mě to ze stejného důvodu do složky: PBR_DRV\OKRBackup\Factory\LENOVO tato složka se hlásí že patří systému a že si mám oprávnění změnit v kartě oprvánění (ale to se neodvážím)

posílám scany, protože soubor backup.bat nemohu najít

odkaz: http://postimg.org/image/x7rfweem7/
Podsložky Lenovo jsem již nekopirovala, nebo mám, Vím že se nkdedalo tento vypis udělat, nele už nevím jak.

A nemam ten předtim skryty oddíl zase skrýt???

keoanu
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 09 lis 2009 20:11

Příspěvekod keoanu » 03 dub 2014 22:28

V poriadku, moja chyba, mohlo mi tuktnut, ze vo Windowse nemusis mat vsetky opravnenia na skopirovanie, prepac...Prosim Ta, nabootuj do Lenovo OKR System cez Novo/OKR tlacidlo...Ked sa Ti zobrazi OKR aplikacia na obnovu, tak nic nevyberaj, ale stlac kombinaciu "CTRL+SHIFT+O", to spusti Prikazovy riadok (cmd.exe), kde zadas "diskpart", ked sa nacita diskpart, tak zadas "lis vol", tam najdes pismeno pre PBR_DRV particiu (napr. G: ) a potom len zadas prikaz skpirovanie v cmd: "xcopy G:\ ADRESAR_KDE_SI_ZACALA_KOPIROVAT_NA_EXT_DISKU"

ADRESAR_KDE_SI_ZACALA_KOPIROVAT_NA_EXT_DISKU -> tiez najdes pismeno v tom vypise "lis vol" podla menovky. Napr. ten ext. disk bude H:, tak "xcopy G:\ H:\adresar_kde_si_kopirovala_predtym"
Ked zacne kopirovat, tak sa spyta ci chces prepisat (overwrite y/n/a), tak mozes dat ze nie, a skopiruje len to co neskopirovalo doteraz....

Pisem to preto, pretoze ja tie subory v adresari Lenovo nemam, potom by si ich mohla prosim uploadnut, ak nie su velke? + RecreatePartitions.txt a ResetConfig.xml

Mozes ho skryt, ale nemusis, on sa skryje sam pri restarte
Naposledy upravil(a) keoanu dne 03 dub 2014 22:33, celkem upraveno 1 x.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů