Toshiba Satellite A210-16F

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
misch
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2007 20:19

Toshiba Satellite A210-16F

Příspěvekod misch » 21 pro 2007 10:57

Zdravím ... sem tady nováček a uvažuji nad koupi tohoto NB (viz odkaz)
http://www.alza.cz/notebook-toshiba-sat ... d83000.htm .. co si o tom myslíte ? ma ho někdo? jake sou zkušenosti atd :) budu rad za jakekoliv pripominky, rady , tipy apod :) ... děkuji

JSpalek
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 11 led 2008 21:23

Příspěvekod JSpalek » 11 led 2008 21:33

Zdravím, koupil jsem tento notebook, je za slušnou cenu a poskytuje poměrně dobrý výkon.

Instalace Vist proběhla perfektně, vše funguje slušně, připojení k netu bylo zcela automatické ihned po zasunutí kabelu, žádné nastavování...Výdrž zatím nejsem schopen posoudit, jedu na adaptér. LCD je kvalitou velice slušné, přibližuje se ke stolním modelům. Připojení externího LCD proběhlo taktéž bez problému, počítač si sám nastavil vysoké rozlišení, nebylo potřeba nic nastavovat. Visty nabíhají pomaleji než XP, vypadají lépe. Je však potřeba se s nimi naučit. Notebook je možné nastavit na slabší výkon s úsporou baterie, či rovnováhu a nebo vysoký výkon, čímž dojde ke snížení kapacity akumulátoru. Display lze nastavit jen jas v několika úrovních. Plasty jsou kvalitní, nepozoruji žádné prohýbání či vrzání. Klávesnice je ok.

Nicméně mám jeden problém, který jsem pozoroval už u stejného modelu v jiném obchodě, kde ho měli puštěný. Po několika minutách či hodinách provozu dochází k zinvertování barev a pár řádek bliká. Vše jinak funguje dál, jen ten obraz je rozhozený. Pomůže restart. Zkusil jsem stáhnout nové ovladače grafiky od Toshiby, instalace bez problémů. Zatím po pár hodinách provozu mi to znovu neudělalo,ale chce to delší testy. Nemá s tim někdo zkušenosti? Vola jsem do servisu, kde by případně vyměnil grafiku.

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 12 led 2008 10:07

Já mám podobný (viz. podpis) a nic takového mi displej nedělá, jede mi od rána do večera, někdy i déle a obraz je stejně čistý jak kdybych ho zrovna spusil :lol: Baterka vydrží tak 2 hodiny maximálně (displej stažený na min. a nastaven v Power saveru profil Long life). Vistu jsem vyhodil po týdnu užívání a XP jede tak jak má, jen když jsem nainstaloval ovladač k chipsetu, tak mi zřušil XP a pomohl pouze reinstal, opravit instalaci jsem zkoušel, trvalo to déle jak nová instalace a stejně to bylo k ho.nu... :( Jo a ty plasty se strašně rychle zamastí, uťapají a když to utíráš, tak vidíš jak se prohýbá plast...
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

JSpalek
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 11 led 2008 21:23

Příspěvekod JSpalek » 12 led 2008 21:26

LCD je kapánek do modra mi přijde, teplé barvy nevypadají tak pěkně jako na externím LCD. Vistám nemůžu stále přijít na chuť, připadaj mi nějak pomalé. Navíc občas padnou, stává se, že občas něco nejde....dnes např. při načítání většího adresáře fotek nebyl schopen zobrazit velké ikony /náhledy/v adresáři. Až na potřetí to šlapalo. Jsou to takové nepříjemné defekty. Hry jsem ještě nezkoušel...ale používám ACDSee prohlížeč a ve verzi 9 hlásí nekompatibilitu. Teď snad budu mít desítku a ta by měla na Vistách šlapat.

weller
občas něco napíše
Příspěvky: 51
Registrován: 10 led 2008 11:44

Příspěvekod weller » 13 led 2008 22:53

Mám podobný noťas asi měsíc a ten problém s grafikou se mi stal zatím jenom jednou ale přesně jak píšeš jinak mám vistu a sem spokojenej nahodil sem i XP ale nepodařilo se mi je pořádně rozchodit a na vistu sem si už zvykl. Jediny s čim mám teď problém že se sama od sebe časem odpojí wifi síť a pomůže jedině restart nevim čím to je před tím to nedělalo až teď
Toshiba Satellite A200 1SI C2D T5550 1.8 GHz, 2 GB RAM DDR2, 160 GB HDD, ATI HD2600 256MB, Vista Home Premium SP1

JSpalek
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 11 led 2008 21:23

Příspěvekod JSpalek » 14 led 2008 06:34

Tak ten problém s rozhozenými barvami na LCD se zřejmě / nechci to zakřiknout/ asi vyřešil přeinstalovaním ovladačů novými Catalisty, staženými ze stránek Toshiba.cz. Verze z listopadu 2007. Zatím se to nezopakovalo. Vzhledem k tomu, že jsem to viděl i na notesu v obchodu, zdá se, že se jedná o chybu v ovladačích, které jsou na notesu předinstalovány.

Teď mám však ještě jeden problém a to je dokonalé zamrznutí notesu, prostě se všechno zahryzne, obraz, myš...Pomůže jen vypnutí tlačítkem natvrdo. Mám dojem zatím, že se to stává při přehrávání jakéhokoliv videa, ale ne vždy. Instaloval sem starší kl kodeky, možná se to tluče s kodeky ve Vistách, zkusil jsem je odinstalovat a uvidím. Notes zamrzá tak jednou po 4-5 hodinách provozu zhruba.

Výdrž baterie není ani hodinu při normální práci a nastavení rovnováhy výkonu. To mi však tak nevadí, pač jedu většinou na adaptér.

Wi-fi jsem nezkoušel, jedu na kabel.

chassen
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2008 11:54

Příspěvekod chassen » 16 led 2008 12:04

Zdravim, nemuzete vyskouset jak dlouho vam vydrzi baterie pri koukani na film?

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 16 led 2008 13:37

tak hodinu a třičtvtě :?
DELL VOSTRO 1500

T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

VeRt

Grafika

Příspěvekod VeRt » 16 led 2008 18:57

Zdar, mam zopar dotazov na grafiku. Ake hry mi na tom budu slapat ? je to nezdielaná grafika 256MB ? Pripadne mohol by mi to niekto odtestovat aj v hrach (FPS ) ? DIK za reakcie

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 16 led 2008 19:56

mivlak píše:tak hodinu a třičtvtě :?
Niako malo? to mas uspor rezim vypnutu wifi... kolko mA ti to cuca ked si ma baternke? (zistis napr cez rmclock prip. tusim aj v NHC) a ty mas aj 16F ci len ten intel v popise..lebo vidrz na AMD moze byt ina aj mensia

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 18 led 2008 10:24

jen ten intel (AMD jsem měl naposledy Duron 1,2Ghz v desktopu a už bych si AMD nikdy nekoupil) a už ho asi dlouho mít nebudu - přecházím na Vostro 1400, jedu jedinně se zaplou wifi+BT, jinak by mi nejela myška, že? mám to vyzkoušené i ve škole např. po jedné přednášce (90 min.), kde jsem napsal tak 5 stran ve wordu, posurfoval na netu, podíval na nějaká videa, celou dobu nastavený Long Life v Power Saveru (displej na minimum a procák na 3 z 7) a po přednášce mám tak 35% maximálně, takže to je naprd
a i když jsem se snažil ať to vydrží co nejdéle a nic s tím nedělal (tak 30% času vyplý displej) tak tam bylo 50% zbývá...
DELL VOSTRO 1500

T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

VeRt

Halooo

Příspěvekod VeRt » 18 led 2008 16:42

Zdar, mam zopar dotazov na grafiku. Ake hry mi na tom budu slapat ? je to nezdielaná grafika 256MB ? Pripadne mohol by mi to niekto odtestovat aj v hrach (FPS ) ? Dakujem za komentare ... :wink: :lol: :D

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 18 led 2008 17:12

AMD je v pohodě. Řekl bych, že to bude podobné. Právě píšu z Toshiby A210-19D (sdílená graika) a baterku jsem sice neměřil, ale hlučnost je naprosto minimální (stejně jako intel verze), takže ta spotřeba nemůže být vyšší. Navíc je ten procák fakt výkonný proti konkurenci v Intel verzi notebooku za stejnou cenu.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

VeRt

Příspěvekod VeRt » 18 led 2008 22:22

Zdar a co viete o tej grafike ? Na modeli A210-16F ? Jak to slape v hrach ??

VeRt

Haloooooo

Příspěvekod VeRt » 19 led 2008 17:42

Tak co nenajde sa tu nikdo kto mi mi to odskusal na hrach ?? :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů