Toshiba Satellite A210-16F

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 19 led 2008 17:51

ach a co tak prejst forum ohladom HD2600 (ta GK je predsa rovnaka aj v inich NB) a ci ma 256MB alebo 512MB je fakt uplne jedno.. takze vsetko so ta zaujima sa tu uz riesilo len pohladaj...

JSpalek
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 11 led 2008 21:23

Příspěvekod JSpalek » 19 led 2008 18:06

Rád bych ti odpovedel ale zatím řeším to zamrzávání. Přeinstaloval jsem celý notebook z dodaného DVD, tak jsem zvědav zda to bude něco platné. Každopádně je to rada servisního oddělení, před tím, než ho tam odvezu. Štve mě, že člověk vysolí 23 klacků a hned se to sype. Takže na nějaké hry nemám zatím náladu, ale když vidím ty problémy s kompatibilitou programů, které jsem chtěl zatím použít, musím říct, že jediné co zatím šlapalo byly MS office. Na prohlížení fotek používám ACDSee a ani devítka nebyla kompatibilní, musel sem sehnat desítku, která šlape.

vladsoft
píše často
Příspěvky: 141
Registrován: 10 zář 2007 11:50

Příspěvekod vladsoft » 19 led 2008 18:19

No ono to su neni ani tak problemy NB ako OS Vista.. inak s kompatibilitou vo viste pokial sa nejedna a ciste systemovy program tam bezne uzivatelske programi behaju bez problemov max staci nastavit kompatibilitu s XP pripadne spustit ako admin a ak si vypnes UAC tak to ako admin ani spustat nemusis..

VeRt

NOo

Příspěvekod VeRt » 20 led 2008 12:25

No tak sa spýtam priamo .. bude na tom slapat NFS Carbon alebo Pro street , na detailoch mi az tak nezáleží dajme tomu. Niesom az taký vyznávač Crysis . takže asi tak ,možno ešte tak Flat Out 2 .Co ty na to .... staci mi len toto vediet .Dik

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 20 led 2008 12:47

Carbon a ProStreet si v pohodě na týhle grafice zahraješ. To mám dokonce i vyzkoušený.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

VeRt

No konečne

Příspěvekod VeRt » 20 led 2008 12:59

Tak to je good . Dik som rád , žže si reagoval .Som spokojný . :wink:

JSpalek
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 11 led 2008 21:23

Příspěvekod JSpalek » 22 led 2008 21:28

Tak ani přeinstalace z přiloženého DVD nepomohla, nootebook dál natvrdo zamrzával bez ohledu na používanou aplikaci. Takže už je v opravě. Jediné co mě max. štve, že týden starý notebook jde do opravy. Nejraději bych jim ho vrátil a dejte mi peníze nazpět. Ale tohle jde myslím až po druhé opravě.

blick

Příspěvekod blick » 27 led 2008 13:05

JSpalek píše:
Teď mám však ještě jeden problém a to je dokonalé zamrznutí notesu, prostě se všechno zahryzne, obraz, myš...Pomůže jen vypnutí tlačítkem natvrdo. Mám dojem zatím, že se to stává při přehrávání jakéhokoliv videa, ale ne vždy. Instaloval sem starší kl kodeky, možná se to tluče s kodeky ve Vistách, zkusil jsem je odinstalovat a uvidím. Notes zamrzá tak jednou po 4-5 hodinách provozu zhruba.


mam presne ten isty problem..ale mne zamrzne raz za 5 dni..tiez sa mi vidi ze je to pri prehravani videa...ak by si zistil cim to je tak sa daj vediet..budem ti vdacny..
btw...spoluziak ma tiez ten book a jemu zas robi problem ten display..ale zatial to nevyriesil..proste dava restart
EDIT:vidim ze uz je v oprave takze to uz asi nezistis:) ale mozno ti to prezradia v servise

JSpalek
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 11 led 2008 21:23

Příspěvekod JSpalek » 27 led 2008 15:09

K tomu zamrznutí: před tím než jsem to dal do servisu jsem zjistil, že to mrzne v jakékoliv aplikaci, jednou i při stahování souboru z netu. Stává se mi to /zdá se/ po delší době provozu, naposledy po 6-7 hodinách. Hodil jsem po šesti hodinách notes do režimu spánku a po aktivaci se během 5ti minut zahryznul. Když jsem prohlížel události, nenašel jsem žádnej problém. Takže esli se ti to stává jednou za týden, je možné že nemáš notes tak dlouho puštěný. Skoro by to mohlo vypadat na nějaké přehřívání, ale nevím.

K displayi: viděl sem to už i na notesu, co běžel v obchodě, jak jsem psal. Zdá se, že to řeší nové ovladače ze stránek Toshiby.cz.
Notebook - TOSHIBA Satellite A200-202/ C2D T5450/ 15.4" WXGA TB/ 2GB/ A2600 256MB/ 200GB 5.4k/ DVD±RW/ WF/ BT/ CAM/ VIS HP

blick

Příspěvekod blick » 27 led 2008 17:00

notas mam pusteny zhruba 12 hodin denne (vacsinou vkuse)...takze neviem..vyzera to na tu istu poruchu len v mensom "prevedeni"...ak ti v servise povedia co bol za problem daj vediet..ja to zatial reklamovat nechcem..raz za par dni, to nie je take zle..ale clovek nikdy nevie co to bude robit o pol roka..

saparrot

toshiba a210-16f webcam

Příspěvekod saparrot » 28 led 2008 16:32

zdravim,
mam tento notebook asi mesiac a teraz ma trapi webcam...
mam taky problem, ze bud mi vypisa, ze kamera je blokovana inou aplikaciou, alebo ked sa mi nahodou podari ju zapnut, tak mi nevysiela ziaden obraz..
ma niekto podobny problem, lebo som uz skusal vselico a som z toho zufaly :(

JSpalek
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 11 led 2008 21:23

Příspěvekod JSpalek » 28 led 2008 16:45

Zkusil bych odinstalovat všechny aplikace, využívající kameru, jako je ICQ a Skype, pokud to nepomůže, tak aktualizovat ovladač kamery z Toshiba.cz. Kamera se normálně zapíná v levé vysouvací liště po clicknutí na příslušné tlačítko a měla by se zapnout a ukazovat obraz. Ještě poslední možnost je znovu přeinstalovat systém z přiloženého DVD recovery disku, což je vlastně image disku. Bohužel to smázne všechny data z disku, takže je nutné si je před tím zálohovat. Ale uvede to počítač do stavu po koupi.
Notebook - TOSHIBA Satellite A200-202/ C2D T5450/ 15.4" WXGA TB/ 2GB/ A2600 256MB/ 200GB 5.4k/ DVD±RW/ WF/ BT/ CAM/ VIS HP

JSpalek
občas něco napíše
Příspěvky: 89
Registrován: 11 led 2008 21:23

Příspěvekod JSpalek » 01 úno 2008 22:14

Tak se mi notes vrátil po deseti dnech z opravy. Údajně špatná grafika, tak ji vyměnili a ještě navíc mi to zdarma poškrábali na víku, ačkoliv se dušovali, že k tomu nemůže dojít po mém upozornění.

No a ve finále po 3 hodinách provozu zase zámrz natvrdo. Bych se normálně z toho posr....pač je to novej book, jenom co mě stojej cesty do servisu. Ještě zkusim jinou myš, tu oni neměli, jestli třeba nějaká chyba přerušení...

Nejraději bych chtěl peníze nazpátek a toshibu nechtěl vidět. Ale podle zákona musim notes znovu reklamovat v servisu, pač uznávaj až třetí stejnou závadu. :evil:

A až to tam ponesu, tak celé víko obalim igelitem a oblepim isolepou, aby viděli jak jsou neschopní
Notebook - TOSHIBA Satellite A200-202/ C2D T5450/ 15.4" WXGA TB/ 2GB/ A2600 256MB/ 200GB 5.4k/ DVD±RW/ WF/ BT/ CAM/ VIS HP

weller
občas něco napíše
Příspěvky: 51
Registrován: 10 led 2008 11:44

Příspěvekod weller » 03 úno 2008 22:25

Tak to máš teda hroznou smůlu mně se teda stalo podruhé asi po měsíci ten problém s grafikou takže ovladače asi taky nepomohly ale jednou za měsíc se to zatím dá vydržet pokud se to nebude horšit :?
Toshiba Satellite A200 1SI C2D T5550 1.8 GHz, 2 GB RAM DDR2, 160 GB HDD, ATI HD2600 256MB, Vista Home Premium SP1

mickielli15
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 23 led 2008 16:41

Příspěvekod mickielli15 » 04 úno 2008 01:27

to weller: No trochu mě strašíte, já objednal A200 1SI co máš Ty. Když už jsme u toho, jak jsi jinak spokojený? Já se na ní těším jako dítě. Myslím že jsme vybrali dobrý model v poměru cena/výkon, už mají poslední kusy. Toshiba v konfiguracích předražuje RAMky, takže když si člověk vybere vhodný model jen s 1GB RAM, ušetří, protože neorigo RAM je levná jak párky Klausovky. Napiš mi tedy nějaké postřehy, na co si dát pozor, nebo na co zajímavého jsi při používání přišel. Prostě cokoliv. Dík.


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů