Acer vs MSI vs HP vs Asus

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
grebe
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 28 čer 2008 16:34

Acer vs MSI vs HP vs Asus

Příspěvekod grebe » 06 črc 2008 18:21

Mam vyhliadnute tieto
acer-extensa-5620g-5a2g25mi http://www.alza.sk/SK/acer-extensa-5620 ... d88595.htm
msi-ex600x http://www.alza.sk/SK/msi-ex600x-291cz-d96421.htm
hp-pavilion-dv6820 http://www.alza.sk/SK/hp-pavilion-dv6820-d92874.htm
asus-f3e-ap302 http://www.alza.sk/SK/asus-f3e-ap302-d92826.htm

Chcel by som vediet vase nazory a skusenosti k danym notebookom.
Hlavne co sa tyka sasi,prehrievania a podobne.

S.h.I.t.
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2007 10:51

Příspěvekod S.h.I.t. » 06 črc 2008 18:58

MSI: mizerné šasi, špatně řešené chlazení, mizerná pevnost, malé klávesy, špatné rozložení okolo P shiftu.

Đawson
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 06 črc 2008 16:20

Příspěvekod Đawson » 06 črc 2008 19:00

pokud ti jde jen o tyhle 4 ... ber jednoznačně hp!...je asi co se týče poměr/cena /výkon nej. Asus by taky nebyl špatnej ale má hodně slabou grafiku

deviant
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 06 črc 2008 19:11

Příspěvekod deviant » 06 črc 2008 19:17

No ja mam MSI konkretne ex600x, mam ho uz rok a ziadne problemy. Vsetko ide ako ma

Neviem co myslis tou pevnostou, ja v tom nevidim ziaden problem. Je v poriadku presne ako ked som ho kupoval.

Chladenie s tym nemam problem tak neviem ako myslis to zle riesenie. Mne nijako nevadi. Kazdy NB ma inac riesenie chladenie.

Klavesy su rovnako velke ako na kazdom inom NB, vobec nie su male, mam rovnako velke aj na oboch PC.

To okolo shift asi myslis male sipky ale to mne nevadi, to asi zalezi na kazdom ako je zvyknuty.

Vcera som kupil dalsi NB presne taky isty model a tiez nevyera byt zatial vadny. Mam uz dva kusy a som s nim spokojny. Robil som na viacerych znaciek ale tento mi vyhovuje. Mam tam hodeny XP a este Linux (Ubuntu) ziadne problemy.

Acer by som nekupoval, asus tiez ale je to lepsie nez acer. Ja by som si opat vzal MSI, HP moc nemusim. Robil som na jednom HPcku ale nejako sme si nesadli.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 črc 2008 19:32

deviant:
Mas silne nespravne informacie. MSI a ASUS su jedny z najporuchovejsich a mam na to aj udaje (pridu o cca 1-2 tyzdne).

C

deviant
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 06 črc 2008 19:11

Příspěvekod deviant » 06 črc 2008 21:11

no asi tazko mam zle informacie ak ti s toho notebooku pisem a nemam ziadne problemy a vcera som kupoval dalsi. acer su smejdy a asus tiez. co sa mna tyka nemam s msi ziaden problem. zatial co viem co si aj iny ludia kupili tak ide vsetko ako ma. mozno niekedy boli vadne ak mas take info. ale moj ide bez problemov uz rok, dnes som si flashol bios a tiez ziaden problem. nahadzoval som vela systemov na rozne znacky ale s msi zatial ziaden problem.

ak pracujes niekde v servise tak mas urcite prehlad ako ktory je vadny. ja nepracuejm v servise takze mam len vlastne skusenosti. mozno su v globale vadne to fakt neviem ale zatial moje skusenosti su pozitivne

S.h.I.t.
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2007 10:51

Příspěvekod S.h.I.t. » 06 črc 2008 21:54

MSI - čka mi v tomhle konkrétním typu šasi prošly rukama 2, oboum je víc ne rok, obě maj problémy s chlazením, obě se značně prohýbají. HW konfigurace je u obou naprosto odlišná.
Chceš mi tvrdit, že oba jsou od začátku vadné že se u obou projevují jedny a ty samé chyby?

deviant
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 06 črc 2008 19:11

Příspěvekod deviant » 06 črc 2008 22:05

prepac ale neviem aky problem s chladenim mas na mysli, ja ziadny nemam. fakt neviem co tym chladenim myslis. co sa ti prohyba?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 črc 2008 22:11

Vtipne porovnavat na zaklade vlastnej skusenosti s par kusmi poruchovost notasov. To je ako keby som na zaklade seba vyhlasil, ze vsetci ludia maju 1,85m...

deviant píše:no asi tazko mam zle informacie ak ti s toho notebooku pisem a nemam ziadne problemy a vcera som kupoval dalsi. acer su smejdy a asus tiez.

Aj si nepostrehol, tak tu bola anketa o poruchovosti NB a tie cisla z nej su velmi skarede v neprospech MSI a ASUSu. Viac info cca o tyzden, ked to spracujem.

C

S.h.I.t.
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2007 10:51

Příspěvekod S.h.I.t. » 06 črc 2008 22:12

Víko je celkem dost ohebné, střed klávesnice se taky prohýbá víc než je zdrávo.

U modelu M677X lezu teploty při zátěži nepříjemně vysoko, u M670x i přes slabou konfiguraci není 60° na cpu a 65° na GK bez zátěže problém.
U obou je chlazení při vyšších teplotách dost hlučné.

Tolik mé osobní zkušenosti (M677x má rok a půl provozu v podstatě jen na stole, M670x skoro rok intenzivního přenášení a používání..., ty samé věci se projevují na obou)

(nejsem proti MSI nijak vysazenej, ale to 15,4" šasi prostě podle mýho názoru není povedený a u ntb v porovnatelné cenové relaci jsem viděl i daleko lepší)

vojtab
píše často
Příspěvky: 435
Registrován: 19 úno 2008 10:03
Bydliště: Třebenice

Příspěvekod vojtab » 06 črc 2008 22:18

HP. S tím neprohloupíš, ostatní bych rozhodně nedoporučoval.
Apple Macbook White

deviant
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 06 črc 2008 19:11

Příspěvekod deviant » 06 črc 2008 22:28

neviem co je vtipne ak hovorim o vlastnych skusenostiach. ale ako myslis, vela ludi sa tu pyta na ich skusenosti s rozlicnymi vecmi. nie som servis a do srvisu nebudem chodit po tabulky.

viko asi myslis ked je zatvoreny a zvrchu nanho zatlacis, to sa prehyba. mne osobne to moc nikdy nevadilo. nenarabal som s nim tak aby sa to nejak prehybalo

teplota to fakt netusim, nikdy som na to nepozeral. ale tak so zaujimavosti sa na to pozriem.

chladenie pri normalnej praci ide potichu, akurat sa zvysi ak zapnem nejaku hru. vtedy pocut ze viac toci, ale pri hudbe s hry mi to az tak nevadi. po vypnuti hry ide chladenie opat ticho. takze pre mna je chladenie v poriadku ale uznavam ze niekomu to moze vadit.

ja mam 17tku rok, teraz som kupil 15tku no uvidim ako pojde.
ale tak samozrejme ze po tech. stranke bude HP lepsi.

Benobi
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 02 črc 2008 20:56

Příspěvekod Benobi » 07 črc 2008 09:38

ceco: nic proti, ale to poruchovost bereš z ankety zde na fóru?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 07 črc 2008 09:41

Benobi:
Okrem ineho ano. Mam vsak aj zakulisne informacie, ktore ma dokazu nasmerovat a ramcovo mi potvrdit cisla + existuju aj zahranicne ankety.

Napriklad od 500 respondentov sa tie cisla pomenili len v desatinach percenta, takze kludne by som mohol zobral len 500 respondentov a cisla by sa takmer vobec nelisili od odpovedi 1200 respondentov. Takze nejaka vypovedna hodnota tam je. Alebo mas presnejsie cisla?

C

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 07 črc 2008 10:52

Každý si tu myslí, že právě on dostane neporuchový výkonný a levný stroj...
ThinkPad T420


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů