Vysoké školy

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.

Jaký noťas?

Silný (škola-internet + hry)
28
70%
Slabý + počítač (noťas na školu a počák na hry)
12
30%
 
Celkem hlasů: 40

FloydPink
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 úno 2007 13:43
Bydliště: Zlín

Příspěvekod FloydPink » 25 dub 2007 21:37

Crabik: Vnuknul si mi zajímavou myšlenku.
S tím papírem bych to řešil přes takový ten digitální zapisník, se mi to líbí: http://www.alza.cz/digitalni-zapisnik-a ... d72397.htm

Určitě mám čas, ty ceny se doufám změní, jdu na VUT Brno, tak se tam poptám chlapů. Já si aj zahraju i když teď taky není čas, a na té tvojí mašině by už aj solidně šel CAD.

No to PC jenom na hry, na nic jiného to nevidím, každopádně bude noťas lepší na filmy.

Díky za příspěvek, zase budu přemýšlet.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 25 dub 2007 22:01

To je fakt úžasný, kolik lidí jde na vysokou a kupují noťas na hry... To mi připadá, jako kdyby se tam jeli jenom flákat. Moc rád bych znal ten recept, jk se na škole flákat, pařit hry a neučit se.. :lol:

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 25 dub 2007 22:32

na to stačí bejt na střední a mít nudnýho učitele na elektroniku a elektroniku a když ho máš na 5 hodin za den za sebou. Tak jsou Warcrafti jasna volba :D (navíc faříme na elt a etr s 5 kámošema co maj booka :D) je to špatný ale alespoň tam nespíme :D
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 25 dub 2007 23:37

Ty si z Prahy, že? Kdybych si na boleslavskou průmku přinesl do hodiny noťase, tak z toho budou všici vyvalení a první učitel mě s ním vyhodí bo si bude myslet, že si na něm hraju. Nikdy ho nepřesvědčíš, že se to dá použít také jako náhrada sešitu a pera..:( Nj, ale to jsou ty rozdíly mezi školama.

Nicméně můj předchozí příspěvek se týkal vysoké, ne střední. Mít na střední noťase, tak taky pařím :-D bo některé hodiny jsou opravdu nesnesitelně nudné. Teď to řeším MDAčkem a paušálním netem (Surf+)...to se dá snadno shovat pod lavici..a číst třeba toto fórum :)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 26 dub 2007 00:22

U nás na ČVUT FEL je to každýmu jedno. Ani na přednášce a ani na cvičení si nikdo nedovolí říct ani slovo na půštěný noťas. Sám si nosim notebook každý den už roky na vysoké škole a nikdy nic. Na dopravce jsem ale slyšel něco jinýho, tam to prý třeba na přednáškách moc neztrpí. Takže i u vysoké školy je to různé.

Přiznám se, že já tenhle semestr používal noťas pouze na jediné přednášce a to na programování Umělé inteligence, kde jsem měl rovnou puštěný i programovací IDE a dělal jsem současně s přednášejícím. Jinak teda ještě občas slouží na jiných přednáškách k procházení slajdů (můžu se vracet zpět proti tomu kde už je on...občas se to hodí). Na cvičení noťas používám ale snad na každé hodině místo "erárních" počítačů (výhoda je jasná...jedu pak domů a můžu dál pokračovat v práci). Ne všude je přístup k zásuvce, takže mám důraz na výdrž na baterky.

Jo a ohledně her mě to rozesmívá, když to tady čtu. Realita je taková, že třeba já už ani nestíhám si pustit ve vlaku film (mimochodem jízda vlakem je asi hlavní důvod proč jsem za notebook byl vděčný už před mnoha lety na střední - ty 2-3 hodiny denně je dobrý nějak zužitkovat). Na hry nemám čas vůbec. Když pominu školu, tak mi zbyde ještě pořád dlouhodobý vztah s mou přítelkyní a hraní v jedné kapele....no a k tomu, co mi zbyde ta trocha času, tak v tu pro vás na tomhle serveru píšu taky nějaký ty recenze na notebooky :-).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

bus

Příspěvekod bus » 26 dub 2007 01:03

No inak ma napadlo že u nás (na Bratislavskom Matfyze) má pár ľudí Tablet PC - tuším 12 alebo 13 palcový dotykový display ktorý sa dá otáčať a teda je to vlastne normálny notebook a poznámkový blok zároveň. Dá sa na tom písať perom aj normálne na klávesnici a vyzerá to dosť štýlovo :D... len neviem či sa dá niečo také v našich končinách zohnať za rozumnú cenu.

EDIT: Niečo ako tento HP.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 26 dub 2007 06:05

jimmyjames: Právě, že nejsem z Prahy. Jsem z takový vesnice, která si říká město. Jablonec nad Nisou je to u liberce.
tento účet již není aktivní.

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 26 dub 2007 16:48

jimmyjames píše:To je fakt úžasný, kolik lidí jde na vysokou a kupují noťas na hry... To mi připadá, jako kdyby se tam jeli jenom flákat. Moc rád bych znal ten recept, jk se na škole flákat, pařit hry a neučit se.. :lol:

Realita - jsem na FI MUNI, mám ntb na kterým jdou hry, několik her tu i mám, ale absolutně na to nemám čas :evil:.

2FloydPink: kurňa to je ale pěkná hračka ten zápisníkObrázek
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

pavel.tenista
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 21 čer 2007 16:59

Příspěvekod pavel.tenista » 23 čer 2007 09:03

bus píše:No inak ma napadlo že u nás (na Bratislavskom Matfyze) má pár ľudí Tablet PC - tuším 12 alebo 13 palcový dotykový display ktorý sa dá otáčať a teda je to vlastne normálny notebook a poznámkový blok zároveň. Dá sa na tom písať perom aj normálne na klávesnici a vyzerá to dosť štýlovo :D... len neviem či sa dá niečo také v našich končinách zohnať za rozumnú cenu.

EDIT: Niečo ako tento HP.



no jo ale dela se k tomu ceskej soft na rozpoznavani pisma?

pavel.tenista
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 21 čer 2007 16:59

Příspěvekod pavel.tenista » 23 čer 2007 09:07

ja bych se spis bal nechat na koleji to stolni Pc -kdyby to byla poradna masina

dub
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 kvě 2007 18:12

IBM X40

Příspěvekod dub » 23 čer 2007 22:38

Kamarád si koupil od USAnotebook IBM X40, koukáme na tu výdrž jako blázni, jede mu to na baterku 5 hodin i dýl. Subnotebooky maji něco do sebe, málo platný. Má to puštěný snad každou přednášku a pak to ještě vytáhne z malýho baťůžku v autobuse.

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 24 čer 2007 21:10

Ja sem si pořídil výkonej notas na kterým budu moc pařit hry i pohodlně pracovat v CADu a hlavně proto že je u nás doma šrumec o stolní PC, takže když něco potřebuju, musim to dělat v noci když je comp konečně volnej.
Koupil sem si ho s tim že mi alepson 3 roky vydrží a až pudu za rok na vejšku bude pořád stačit a jelikož sem si to zařídil tak že sme na něm ušetřil 20 litrů, jasná volba. Je to v podstatě luxus, rozmazlenost, ale prychy to byly moje tak proč ne..

Jinak nej variantu vidim no 2 - na koleji(v bytě) výkoný PC a lehoučkej notas co vydrží 5 hodin. Ale zase je podle mě zase otázka jestli je ten PC pro jednoho bo pro všechny nájemníky bytu (příbuzný maj byt v Praze takže s kamošema se nás tam pár vejde, vyjde to levnějš než kolej) - pač zase na co výkonej comp když se o něj budou dělit tři lidi..a koupit zase do bytu 3 PC, to by byl taky luxus, topení jak kráva a na místo neuvěřitelný.

Pak byhc měl připomínku k jednomu příspěvku - rozšiřitelnost compu.
Jaká? Podle mě je stejně minimální jako na notesu..když si koupíš PC tak takový, aby ti min rok bo dva stačilo na nej hry a neřikej mi že ti základka 2 roky stará bude stačit na novej procák bo grafiku..tam jde o rozšíření mechanik, paměti a disků..ani taktovat ted už moc nejde. Možná kecam, ale ja mam stolní 3 roky a zatim stačil..sice na malý rozlišení nízky detaily ale všechno co sem chtl a ted už možnost ho rozšířit když sem chtěl prostě nemam..
Clevo M570U +, C2D T7200 (2,0 GHz), 4GB RAM, WD 500Gb 5400 rpm, GF 7950 GTX(3DMARK06 - 5300+ b), Win 7 Prof.

TozTomas
píše často
Příspěvky: 195
Registrován: 13 kvě 2007 10:58

Příspěvekod TozTomas » 24 čer 2007 22:16

Pripojim sa k diskusi ja idem na intrak a chcem notebook,ale nemam moc penazi chcel by som ho pouzivat zaroven aj ako zosit a planujem sa naucit pracovat vo Photoshope. Aky nb by ste odporucily ktory ma vydrz aspon2,5 az 3 hodiny a pojde mi na tom Warcraft 3 (hravam dotu). Ale nie Acer ani Asus budem cestovat minimalne kazdy vykend.

Lucason
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 19 lis 2006 13:03

Příspěvekod Lucason » 24 čer 2007 23:09

Nepřidal ses k tematu ani trochu, naprosto si odbočil, na tohle tu máš jinou část fora..

Jinak se mrkni na nový HP, hafo konfogurací tak si vyber tu nej do tvého finančního limitu..
Clevo M570U +, C2D T7200 (2,0 GHz), 4GB RAM, WD 500Gb 5400 rpm, GF 7950 GTX(3DMARK06 - 5300+ b), Win 7 Prof.

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 25 čer 2007 20:10

lacny nb s vydržou 5h ? :? nevie niekjto ko%lko najlacnejšie take stoji /či viac ako 30000SK čo je asik 25000CZ/


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů