Hlučnost chlazení a záloha win ACER ASPIRE 5512WLMI

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Re5pecT_R5
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 22 led 2007 14:43

Příspěvekod Re5pecT_R5 » 30 led 2007 16:34

No teplota se mi pohybuje pri max zatezi kolem zminovanych 68-70 opravdove maximum bylo 74, ale to jen po spusteni prime95. Jinak pokud Vam mohu doporucit, tak si notebook podlozte zezadu treba nejakou knihou :-) (pouzivam slovnik ceskych slov), notebook se potom lepe chladi zespod. Ale predtim jsem mel IBM T30 s PM2.0GHz a tento strojek jel i pres 90 stupnu. A chladic byl ok :-)

milaneko
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 28 srp 2006 20:56

Příspěvekod milaneko » 01 úno 2007 21:41

Tak neviem testujem to nastavenie 0,7V pri 6x mutiplieri a už 2 x to vypadlo pri obycajnom pozerani telky i ked teplota nebola nijak vysoka bezne okolo do 60 stupnov.Raz po 4 hod, druhy krat po 2.
Pri tomto nastaveni je sice notebook tichsi ale uz 2 x sa bezdovodne restartol bez toho aby sa ako pri inom vypadku (modrej smrti) nastartoval tak ze najprv skontroluje Win a potom sa zapne.Jednoducho restartne ako keby som ho normalne zapinal.
Aky pouzivate graficky ovladac pri stabilnom stave x700?
Ja momentalne pouzivam rad_w2kxp_omega_38330.exe 7.0.4.0
Nemoze robit problem to ze pouzivam aj Acer ePower Management aj zaroven Notebook Hardware Control, nebije sa to?
Ake mate skusenosti? :?:

..............................................................................................
Aspire 5512 WLMI,Intel Pentium M 740, 2 MB L2 cache, 533 MHz, 1024 MB, X700

Nuke_Cola
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2006 14:39

Příspěvekod Nuke_Cola » 02 úno 2007 17:03

no a ked pozeras tu telku na com mas notes polozeny? mas ho na stoliku alebo posleli alebo co? tv karta strasne hreje takze ak mas zakryty spodok notesu trebars dekou tak sa potom velmi nediv, ze to resetuje. no a ak ti to robi aj napriek tomu ze to mas na stole a vsetky nasavacie otvory su volne tak neviem cim to moze byt.
ovladac na grafiku pouzivam originalny ktory sa nainstaloval pri instalacii a je to verzia 6.14.10.6543, akurat som si doinstaloval ati control panel.
a NHC sa mi nijako nebilo s ePower.

milaneko
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 28 srp 2006 20:56

Příspěvekod milaneko » 02 úno 2007 17:55

Notas mam na stole a ked vypadol bol na knihe podla rady co som tu nasiel.
Momentalne som vypol NHC a ide na ePower.Zatial stabilne bez vypadkov.Ale ak mam povedat pravdu teraz je omnoho chladnejsi ked sa ho dotknem na povrchu ako pred tym. :?:
Urobil som zmenu.Odinstaloval ten ovladac Omega-nebol dogitalne podpisany a dal povodny.Spustil NHC a nastavil 0,7V.Uvidime ako to bude stabilne teraz.Zatial teplota drzi.Zatial to drzi uz 4 hodiny.

Re5pecT_R5
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 22 led 2007 14:43

Příspěvekod Re5pecT_R5 » 04 úno 2007 14:34

Může to být také tím, že procesor má problémy se stabilitou na 0,7V :-( Asi to funguje storpocentně jen na některých procesorech, podle toho jak se ho podařilo vyrobit v továrně :-D

milaneko
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 28 srp 2006 20:56

Příspěvekod milaneko » 05 úno 2007 15:22

Tak zatial po tej preinstalacii je to stabilne.Zatial to este nezletelo.Mozno to robil ten digitalne nepodpisany ovladac graficke rozhranie od Omegy, ktore ma tiez ovplyvnovat hlucnost. :oops:
Prechvalil som to po nejakych 6 hodinach z uspavackami padol.Urobil sice zmenu restartol sa klasicky cize skontroloval Win ale uz Arcade nebolo funkcne.
Skusim este prevadzku pocas pozerania bez NHC. Uvidime ci to robi jeho prevadzka. :evil:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů