ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 23 lis 2008 18:07

Bylo to napájením. Díky

ravi2

Příspěvekod ravi2 » 23 lis 2008 20:14

Zdravim lidi ...
Rad bych se vas chtel zeptat .. tedy konkretne tech, co maji tenhle notebook uz nejakej ten cas, jestli jsou s nim spokojeni.
Rad bych si totiz tenhle notebook koupil, tak zistuji, jake s nim maj lidi skusenosti. Zajima mne hlavne jak je na tom konstrukce, zahrivani, jestli mate nejake zle skusenosti, nebo naopak, proste vsechny skusenosti o ktere by ste se podelili. Planuju si koupit notebook a chci vedet co kupuju, ne jenom vyhodit penize do necoho o cem nic nevim ...
predem moc dekuji ....

Pekáček

Spokojenost s 5930.

Příspěvekod Pekáček » 23 lis 2008 21:37

Mám tu slabší konfiguraci, ale s výkonem jsem spokojený. Tedy spíš vyjmenuju to, s čím spokojený nejsem :o)

1. Vista. Raději bych tam měl XP, ale mám teď pár rozdělaných věcí a tak zkoušku instalace odkládám.
2. Občas se dost zahřívá HDD. Povypínal jsem takové ty "nesmysly" ve Vistě, aby se moc netočil. Při hraní doma používám chladící podložku.
3. Malá citlivost pravého shiftu, ale to je kusová záležitost.
4. Modré světýlka co nejdou vypnout :roll:

Jinak hry běhají v pohodě a ty nejnovější v rozumném nastavení. Ventilátor je celkem dost tichý (oproti postaršímu Asusu co má v sobě vysavač a stejně se připéká CPU). Ke konstrukci zatím výhrady nemám, panty drží, nemají vůli, šasi celkem pevné, baterie na to co je uvnitř za jedlíka vydrží dlouho.

ravi2

Příspěvekod ravi2 » 23 lis 2008 22:27

No jo visty ... taky z toho nejsem moc nadsenej :(
ale tak nejak to prekousnu...
myslim, ze to je asi nejvykonnejsi konfigurace za tu cenu co je na trhu, asi si ho poridim, vzdyt vanoce jsou tady :wink:
A dekuji za odpoved .... :wink:

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Re: Spokojenost s 5930.

Příspěvekod petula11 » 24 lis 2008 10:27

2. Občas se dost zahřívá HDD. Povypínal jsem takové ty "nesmysly" ve Vistě, aby se moc netočil. Při hraní doma používám chladící podložku.


Můžete napsat co jste ve Vistě povypínal a jakou máte chladící podložku? Děkuji.

Thorus

Příspěvekod Thorus » 24 lis 2008 11:10

ravi2 píše:Zdravim lidi ...
Rad bych se vas chtel zeptat .. tedy konkretne tech, co maji tenhle notebook uz nejakej ten cas, jestli jsou s nim spokojeni.
Rad bych si totiz tenhle notebook koupil, tak zistuji, jake s nim maj lidi skusenosti. Zajima mne hlavne jak je na tom konstrukce, zahrivani, jestli mate nejake zle skusenosti, nebo naopak, proste vsechny skusenosti o ktere by ste se podelili. Planuju si koupit notebook a chci vedet co kupuju, ne jenom vyhodit penize do necoho o cem nic nevim ...
predem moc dekuji ....
No tak konstrukce je překvapivě kvalitní. Zahřívání je myslím při téhle konfiguraci OK, když si koupís chladící podložku tak nemáš co řešit. Jedina zla zkusenost byla, kdyz jsem jednou zased k notebooku, při otevírání nějak moc vrzal tak ajsem ho prohlédnul a na zadní části (mezi panty pod monitorem) byly od sebe "rozlepeny" plasty. Jen jsem je k sobě zatlačil, cvaklo to a od te doby jsou zas hezky u sebe :)
Pak mi vadí špatné verzikalni pozorovací úhly (černá snad není nikdy pořádně černá na celé ploše) a již zmíněné přehřívání.
Ale kdybych se měl teď vrátit o dva měsíce do minulosti, a znovu kupovat notebook, tak názor nezměním :wink:

Pekáček

Co vypnout ve Vistě.

Příspěvekod Pekáček » 24 lis 2008 18:19

Vše o tom co a jak vypnout pěkně popsané je tady: http://digitalne.stahuj.centrum.cz/sezn ... -1-dil/?xx[datum]=20500101/?xx[datum]=20500101

Milo_cz
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 16 říj 2008 08:21

Příspěvekod Milo_cz » 24 lis 2008 18:45

Notebooku neni skoro co vytknout, za tu cenu uzasny vykon i provedeni.Ta teplota na hdd sice neni idealni, maximalni co jsem zatim nameril byla 53 stupnu, ale stejne si poridim nejakou chladici podlozku protoze se na tom pracuje mnohem lepe kdyz je notas nakloneny.Jedine co me vadi jsou ty rezonujici plasty kdyz zvysite hlasitost.To vidim jako jediny vazny nedostatek protoze je to otravne kdyz sledujete film nebo serial a kazdou chvili vam to trha usi jak je zvuk zkresleny.
Naposledy upravil(a) Milo_cz dne 24 lis 2008 22:13, celkem upraveno 1 x.

ravi2

Příspěvekod ravi2 » 24 lis 2008 22:08

Diki za odpovedi :wink:
Jak pisete tak chladici podlozka vypada byt nutnost. Ale tak myslim, ze tech zhruba 800 korun navic neni zas tak moc.Jeste by mne zajimalo, s tou podložkou o kolik klesla teplota ?hlavne myslim hdd a vga.
Dekuji

icestorm
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 23 črc 2008 21:51

Příspěvekod icestorm » 25 lis 2008 09:33

Mám podložku zalman nc 1000. Při hraní klesne teplota přibližně o deset stupňů a hdd, jehož přehřívání je největším problémem tohohle noťasu, se nedostane přes 40.

Ricky
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 12 říj 2008 14:18

Příspěvekod Ricky » 25 lis 2008 17:32

prosimvás lidi neexistuje něco čím se dají vypnout ty dotykové tlačitka docela mě to vadí při hraní her když omilem přejedu po "play" tak me to hru listkne do lišty diky.

SedyMrak
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 17 říj 2008 13:29

Příspěvekod SedyMrak » 26 lis 2008 10:24

Ked sa bavime o tych teplotach disku, kolko je asi bezpecna teplota na ten nas WD2500?
Mam totiz jednoduchu podlozku na dvihutie tela notebooku odkaz , ktora sice pomohla do takej miery,ze procesor pri hrach ma o 10 stupnov menej , ako ked bol book polozeny volne na stole,avsak disk stale pri beznej praci dosahuje teploty okolo 45 st C. Pri hrani ,alebo vysokej zatazi sa vysplha kludne az na 53-55 stupnov, co uz je kriticka hodnota :(

Cital som vyssie,ze chladiaca podlozka zalman dokaze schladit disk po 40 stupnov,ma niekto este skusenosti s inymi podlozkami?
dik
Acer Aspire 5930G
Intel Core 2 Duo P7350 2GHz, 3056MB RAM, NVIDIA GeForce 9600M GT DDR3,250GB HDD

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 26 lis 2008 11:56

kritická je 55°C,takže při ní už může nastat ztráta dat...podložka ti to nějak extra neuchladí poku nemá kudy větrat,musel bys sundat spodní kryt
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 26 lis 2008 21:25

mám dotaz...nevíte někdo čím by mohlo být to, že když nejsem připojenej s notebookem do sítě(napájecí), tak se hry sekaj a přitom mám schéma Vysoký výkon(v něm všechno na max)???

Thorus

Příspěvekod Thorus » 26 lis 2008 21:41

Jaký hry máš na mysli? Máš "Vysoký výkon" nastavený v ePower management správně? Nepřeladil sis ho náhodou?


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů