ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 18 led 2009 09:26

Podívej se třeba na tohle - pro základní orientaci ve službách WV to stačí:
http://pcmagazin.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=46
Fujitsu Lifebook S751

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 led 2009 09:28

zřejmě máme stejné myšlenky,teď jsem se na to taky koukal :D ,jo,něco podle toho nastaví,akorát superfetch bych nechal zakázanou,taky HDD pak podstatně méně "hrabe"
Thore,když vypínáš schvost,klikni si na nej pravým a podívej jaké služby jsou pod ním zpuštěné,pak ti stačí jen zakázat ty,které ti nevoní,proces jako celek asi není dobré řešení
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Thorus

Příspěvekod Thorus » 18 led 2009 10:00

No, tak ten Superfetch, konfigurace WLAN, síťová připojení, motivy, windows update, vzdálený přístup, služba rozpoznání hardwaru, windows defender, firewall a další podle mě důležité procesy jsou až v těch dalších (13) svchost.exe. Dokud nenarazím na nějaké problémy tak si to asi nechám takto osekané. Ale je zvláštní že včera jsem měl zabranou paměť necelých 800MB a dneska už je to přes 900MB...
A kdyby něco... ja kto vrátím zpátky? To musím jen přes bod obnovení?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 18 led 2009 10:26

spustíš služby přes správce,nebo ovládací panely a zapneš je
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

raul_7
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 19 zář 2008 12:03

problem so subwoferom

Příspěvekod raul_7 » 18 led 2009 13:09

cawte. mam taky problem ze obcas zacne moj subwofer vydavat taky ,,strasny,, zvuk - zacne hucat. chcel by som sa spytat ci to robi aj niekomu inemu resp ci sa neda niako vypnut alebo cim to moze vlastne byt???

Thorus

Příspěvekod Thorus » 19 led 2009 22:09

Jak jsem tu kdysi řešil že mi píská monitor při sníženém jasu, tak kdyby to někoho zajímalo, tak podle http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=95 ... &p=6014154 je to u těchto levnějších LCD normální :?

Ricky
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 12 říj 2008 14:18

Příspěvekod Ricky » 24 led 2009 22:04

Zdarec potrebuju poradit mam ten slabsi model NB a chci do nej koupit 4GB RAM 800MHz a nemuzu se rozhodnout mezi temato http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 21UY010GCP a http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 4000000GCE v cem je rozdil a jestli si s notasem vubec budou rozumet diky za odpoved.

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 24 led 2009 22:18

Uprime, mas to jedno ktere pameti tam das... :-) Ale kdybych mel kupovat pro sebe jdu do kingstonu, uz z toho duvodu, ze u a_data neni uvedena hodnota casovani a po pravde, nepredpokladam, ze by to byly CL4 a nebo CL5ky :-)
Nbs:
Acer Aspire 1356WLMi - nekolikrat do sroubku rozebrany
Acer Aspire 5920G (302G25MN) - kompletne rozdelany a stale fungujici :-) )
Acer Aspire 5930G (844G32MN) - vymenen disk, obnoveno PQS a pameti 800MHZ
Toshiba NB100 - Windows 7 a 2 GB DDR2 RAM

torpeddo
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 24 led 2009 23:11
Bydliště: Bažiny :-)

CENA

Příspěvekod torpeddo » 25 led 2009 00:01

zdravím, mě by zajímalo za kolik jste tento notebook kupovali ?, jestli jste třeba na něj někdo neuplatnil nějakou slevu ? třeba studentskou..našel jsem že a ISICa berou na mironetu a na barbone.cz..ale oni z*mrdi nepíšou jak velkou tu slevu daj..tak jestli jste ho tam někdo takhle nekupoval ?, jinak nejlevnejší jsem ho videl na netu za 19 999. a jestě jinak :) se rozhoduju mezi timto Acerem a VBI compal HL 90 Chicago kterej sice levnejší, lepší HDD a pemeti ale grafika má jen DDR2 prej

NBumBum
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 08 říj 2008 10:59

Příspěvekod NBumBum » 25 led 2009 01:33

"zmrdi" :roll: davaj slevu do peti %

hlavne mironet je vetsinou trosku drazsi takze to s icicem pak vyjde nastejno...

co se ceny tyce je vetsinou nejlepsi alfacomp, agen apod. (v praze)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 25 led 2009 05:47

kledně si najdi nejnižší cenu přes "heureka",nebo "hledej ceny" a kup to od kohokoliv nejlevněji,při Aceru stejně už s prodejcem do kontaktu nepřijdeš,takže to je jedno
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

walkercz
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 25 led 2009 09:46

Přehřívání

Příspěvekod walkercz » 25 led 2009 10:02

Zdravím,
poctivě jsem přečetl celé fórum a chtěl bych se zeptat na pár doplňujících otázek protože bych chtěl svůj ntb vyměnit za tenhle kousek od aceru:

1.jak je na tom zmiňované přehřívání? u mého ntb se občas stalo že teploty při hraní šli hodně vysoko i přes 90 stupňů a následně došlo k několika vteřinovému podtaktování procesoru což způsobilo trhání hry.

je u tohoto ntb podobná situace nebo pokud hru spustím na střední tak je hratelná i několik hodin bez problémů i v teple vytopené místnosti?

2.je zmiňované pískání u displeje rušivé? např pokud jsem v místnosti s televizí na normalní hlasitost nebo při šramocení ve třídě, je to slyšet?

3.celková hlasitost ntb? .. pokud svůj ntb nechám bez podtaktování tak hučí tak že televizi musím zesílit i o 4 stupně hlasitosti.

pokud pracujete na tomto ntb musíte upravovat hlasitost televize? popřípadě o kolik?

4.poslední věc projížděl jsem vaše postřehy co se na tom dá hrát a chtěl bych se zeptat spustím všechny hry i gta IV na 30fps stabilně alespoň na trošku hratelnou grafiku? (jde mi o váš subjektivní názor je to spíš jen doplňující dotaz,hratelnou grafikou je cokoli kdy hru můžete bez větších problémů dokončit takže klidně mediu a low detaily)

předem díky za odpověď

Thorus

Re: Přehřívání

Příspěvekod Thorus » 25 led 2009 11:20

1. Není zas tak hrozné. Mě se to přehřívá jen ve škole když ho mám na rovné lavici. Doma si většinou při delším hraní podkládám zadní nožičky korkovými špunty, aby bylo nasávání i něco výš. Určitě by stačila jakákoliv chladící podložka. Teploty mi šly na procesoru už ke stovce a nepodtaktoval se :)
2. U televize to pískání neslyším. Ono na na určité úrovně jasu píská míň a na jiné trochu víc. Trochu to slyším asi jen na dvě. Úplně přestane pískat jen na 100% jas. Toto mi na tomhle ntb asi nejvíc vadí, protože když jsem třeba v knihovně a snížím jas, tak to zřetelně slyším. Ve třídě to ale úplně zanikne.
3. Rozhodně ne, ntb vůbec při "normálním ruchu" neslyším. Jen v úplně tiché místnosti trochu hučí, ale nijak to nevadí.
4. GTAIV ti nepujde stabilně 30FPS na žádném notebooku :D Jiné hry jako CoD4, Mirrors Edge, The Witcher, LOTR Conquest, Bioshock, Assassins Creed, Gears of War, Mass Effect jdou úplně krásně...

walkercz
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 25 led 2009 09:46

Příspěvekod walkercz » 25 led 2009 11:27

Moc díky za rychlou odpověď :-) .. projíždím ntb skrz na skrz a tohle je opravdu nejlepší v poměru cena/výkon kolem 20k a vaše názory a rady mi pomohli se v tom utvrdit :-) jakmile budou penízky (snad v týdnu) tak půjde ke mě domů :-)

btw s tim gta to byl jen takovej dotaz :D ale ostatní jmenované si zahraju moc rád :-) většinou jsem je totiž dohrával na low a ještě k vůli podtaktovávání se sekáním :P

jinak ještě jedno upřesní bych prosil O:-) .. jak dlouho vám vydrží ntb na rozumné detaily (ne vše na high,ale třeba medium) např při css či nfs u2 na baterii se zapnutým wifi? (ptam se k vuli hrani ve škole)

edit:
jinak viz toto video http://www.youtube.com/watch?v=7ygbkk44QEY
pokud by byly detaily na low a menši rozlišeni tak pořád nedosáhnete na 30fps?

Thorus

Příspěvekod Thorus » 25 led 2009 11:48

Tak takhle sekaný to GTA4 rozhodně nemám. Jdu zapnout fraps a zkusím jak mi to jde.
A s tou baterkou... neřekl bych že to vydrží moc dlouho. Maximálně tak hodinu. spíš méně. Ale při kancelářské práci, s vypnutou wifi a menším podsvícením mi to beželo asi 4 hodiny.

edit:/ Tak jsem nal na low Reflection, Water a na medium Shadow detaily, a šlo mi to v interiérech 30-50FPS a venku 19-30, podle toho kde jsem byl. Byla zrovna noc a mlha, tak nevím jak by to šlo za lepšího počasí ve dne, kdyžtak napíšu :wink:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů