Přestal fungovat taouchpad

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
gelty
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 30 led 2009 10:14

Přestal fungovat taouchpad

Příspěvekod gelty » 30 led 2009 10:22

Chlapi, potřeboval bych pomost s nefunkčním touchpadem.
Nějakým nešetrným způsobem jsem jej vypnul a pak se v příručce dozvěděl, že se zapíná Fn+F7, což mi se objevilo na obrazovce a začal normálně fungovat,ale po nějaké době (pár minut, hodin) mi přestalo jít kurzové tlačítko (Mám travel mate 4233WLMi) a zmizela i ikonka touchpadu na spodní liště, při zmáčknutí tlačítek Fn+F7 se sice nynější funkční tlačítka zap/vyp.,ale na obrazovce se neobjeví žádný nápis a kurzové tlačítko je stále nefunkční.
Také sem zjistil,že když si zajedu do ovládacích panelů, kliknu na myš tak se mi objeví tabulka "Unable to connect to the Symaptics Pointing Device Driver" a když jej odkliknu, tak se mi otevře tabulka s nastavením myši, ale původně se tam zobrazoval touchpad.
Nevíte,jak to vyřešit? Jsem přes počítače totální pako :roll: :oops: :cry:

kiposukjange
guru
Příspěvky: 1678
Registrován: 01 lis 2007 17:20

Příspěvekod kiposukjange » 30 led 2009 10:43

Zkusil bych přeinstalovat ovladač/aplikaci touchpadu, kterou najdeš někde na DVD s ovladači k NTB.
HP 8710p - C2D T7200 2.0GHz, NVIDIA Quadro 320M 256MB DDR3, 4 GB DDR2, HDD 250 GB SATAII 5400ot., 17" WXGA+ 1440x900, Windows 7 Professional x64.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 30 led 2009 10:50

touchpadje vždycky až poslední položka a tam jsou možnosti enable-disable,pokud ti to nejde,tak ve zprávci zařízení odeber ovladač a nainstaluj ho znova ze zálohy ovladačů na C/ Acer...atd,resp.stáhni si novější verzi ze stránek Sinaptics
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

gelty
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 30 led 2009 10:14

Příspěvekod gelty » 30 led 2009 11:11

Gogo píše:touchpadje vždycky až poslední položka a tam jsou možnosti enable-disable,pokud ti to nejde,tak ve zprávci zařízení odeber ovladač a nainstaluj ho znova ze zálohy ovladačů na C/ Acer...atd,resp.stáhni si novější verzi ze stránek Sinaptics


nechápu....kde ja touchpad poslední položka? A kde najdu správce zařízení? Jediné,co sem našel tak je OVLÁDACÍ PANELY, ale tam nic k ovládačům sem nenašel....a kde najdu zálohy ovladačů na C?
A a na těch stránkých Synaptics sem nenašel nejnov.verzi.... :cry: Neumím totiž anglicky,takže v tom je i můj handycap :oops: :?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 30 led 2009 11:29

asi takhle,v ovládacích panelech dvojklikneš na myš,objeví se okno a v něm položky na nastavení tlačítek a kolečka myši a taky změny ukazatele a položka hardware,za ní na posl.místě by mela být položka "device settings" kde se nastavuje,zapíná a vypíná touchpad,taky by v ovládacích panelech měl být zvlášť ovladač "Synaptics".Pokud ti obě věci chybí,tak je problém s ovladačem.
Pokud máš původní instalaci od Aceru tak se podívej do -Tento počítač/ C/Acer/Preload/Autorun/DRV - tam jsou ovladače co potřebuješ a taky driver Synaptics touchpad,naistaluj ho...
kdyby tam nic nebylo,tak tady si vyber podle svého operačního systému to co potřebuješ http://www.synaptics.com/support/drivers ,stáhni a nainstaluj,správce zařízení najdeš když klikneš pravým na Tento počítač,klikneš na vlastnosti a vybereš z možností správce zař.
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

hurrican
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 12 pro 2008 13:42

Příspěvekod hurrican » 30 led 2009 13:38

Popripade skus najst ovladace aj na Acerackom FTPcku..Su tam ovladace na vsetky Notebooky (od ACERU) ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/

PS: Ja mam Tiez Touchpad os Synaptic..a V ovladacich paneloch Ikonku Synaptic nemam...Jedine v Nastaveniach mysi sa to nachadza.. (Inac aj na najvyssej citlivosti ho mam obcas dost necitlivy a vobec nereaguje...Nechapem....ci je chyba v touchpade..ale kde..skusal som aj ine ovladace a nic.. ) NA oficialne stranke Synaptic su inac ovladace dost stare...

Edit: Tak nakoniec na tom FTP serveri,tak co som nasiel najnovsi ovladac na Synaptic bol 11.1.4 (25.4.2008) Nasiel som v Ovladacoch na Aspire 5535.. Nechapem inac preco to takto maju sprosto porobene a nemaju Aktualny najnovsi ovladac pri vsetkych notebookoch Co maju Synaptic..Proste ja mam napr.2930ku a tam je ovladac 11.0.2..a pri tom ej to novy notebook (typ) ale ovladac je z 22.2. 2008 (myslim) proste strasna debelita je to tam.. Ak niekto najde novsi tak dajte vediet ... ;)
Acer Aspire 2930-844G32MN -- C2D P8400 (2x2.2Ghz) GM45 Chipset -- Intel X4500MHD -- 4GB DDR2 -- 320GB 5400Rpm -- Vista 32b

gelty
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 30 led 2009 10:14

Příspěvekod gelty » 02 úno 2009 20:06

Gogo píše:asi takhle,v ovládacích panelech dvojklikneš na myš,objeví se okno a v něm položky na nastavení tlačítek a kolečka myši a taky změny ukazatele a položka hardware,za ní na posl.místě by mela být položka "device settings" kde se nastavuje,zapíná a vypíná touchpad,taky by v ovládacích panelech měl být zvlášť ovladač "Synaptics".Pokud ti obě věci chybí,tak je problém s ovladačem.
Pokud máš původní instalaci od Aceru tak se podívej do -Tento počítač/ C/Acer/Preload/Autorun/DRV - tam jsou ovladače co potřebuješ a taky driver Synaptics touchpad,naistaluj ho...
kdyby tam nic nebylo,tak tady si vyber podle svého operačního systému to co potřebuješ http://www.synaptics.com/support/drivers ,stáhni a nainstaluj,správce zařízení najdeš když klikneš pravým na Tento počítač,klikneš na vlastnosti a vybereš z možností správce zař.


tak jediné co mi šlo a bylo funkční je to,že sem stáhnul z toho odkazu nový ovladač a už mi to opět funguje :D Díky.... :wink:
Jen sem zjistil,že jak sem to zprovoznil,tak se mi přestalo ukazovat grafické zobrazení hlasitosti, tedy když zvyš.-snižuju hlasitost přes tlačítka Fn + směrové šipky, tak se mi na obrazovce to vždy graficky ukázalo, ale teď už né....ale ještě, že to funguje... Nevíte někdo, kde je chyba? :shock:

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 02 úno 2009 20:18

musíš se zas podívat na ty Acerácké utility,tuším emPowering,tam je acer eaudio manager nebo co a zkusil bych přeinstalovat launch managera
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

gelty
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 30 led 2009 10:14

Příspěvekod gelty » 02 úno 2009 21:16

Gogo píše:musíš se zas podívat na ty Acerácké utility,tuším emPowering,tam je acer eaudio manager nebo co a zkusil bych přeinstalovat launch managera


tak sem se kouknul na ten předelý odkaz a utility tam jsou,ale acer eaudio manager, sem nenašel. a launch managera taky ne, tak nevímjak to přeinstalovat... :?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 02 úno 2009 21:27

http://support.acer-euro.com/drivers/no ... _4230.html tady máš aj launch managera aj epover managera,v tom by měl být obsáhlej ten eaudio
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

gelty
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 30 led 2009 10:14

Příspěvekod gelty » 02 úno 2009 22:13

Gogo píše:http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_4230.html tady máš aj launch managera aj epover managera,v tom by měl být obsáhlej ten eaudio


jupí, už to mám a zase to funguje !!! :D


P.S. a náhodou nějaké utility na video by se nenašlo? Ono mi to totiž všechno video a hru (víc jich v noťasu radši nemám :)) začlo po velkém třesku s instalováním jedné hry, přehrávat v malém rozlišení a u videa to musím vždy pokaždé roztáhnout,ale u té hry to roztáhnout do původního rozměru nejde....

P.S. možná v tom odkazu,cos mi dal, tak tam je, jen já nevím který to z nich je, bo angličtina je pro mě španělská vesnice.... :oops:

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 03 úno 2009 09:11

to nemá nic s ovladačema,na videu by mělo být nastavení "roztáhnout na celou obrazovku,jinak ti bude přehrávat jen v okně velkém jako je rozlišení toho videa a ve hře máš nastaveno "hrát v okně",nebo něco podobné,musíš to nastavení zrušit a pojede ti na celou obrazovku
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti