ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 27 črc 2009 23:36

příteli,systém adresuje něco přes 3 GB, skoro 3 a půl a i kdyby jsi měl možnost využít celé 4,stejně to nepoznáš.Když ti je u něčeho náročnějšího málo 3,4 GB, bude málo i 4 GB,takže proč se vzrušovat.Pokud to v biosu není,nic s tím neuděláš a jiný bios tam nijakým způsobem nedostaneš
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Roxet

Příspěvekod Roxet » 28 črc 2009 12:22

Diky za odpoved este skusim pogooglit a uvidim. Mam taky pocit, že je zbytočné tam vôbec pchat x64 system.

Roxet

Příspěvekod Roxet » 30 črc 2009 12:52

Zdravím všetkých

Po ukrutnom googlení som na jednej ruskej stránke zistil, že verzia biosu 1.15 normálne používa a zobrazuje v x64 biotových operačných systémoch 4GB RAM.

EDIT: Tieto verzie biosu nepodporujú v x64 systémoch 4GB RAM: 1.19, 1.21, 1.22. Preto ak máte spomínanú verziu musíte hodit reflash na verziu 1.15 alebo 1.23.
Odporúčam poslednú verziu

Spomínanú verziu biosu stiahnente tu: http://support.acer-euro.com/drivers/downloads.html

otestované: Vista x64, Seven x64
Naposledy upravil(a) Roxet dne 16 zář 2009 17:08, celkem upraveno 1 x.

petr.kev
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 23 zář 2008 18:18
Bydliště: Dnešice

Příspěvekod petr.kev » 06 srp 2009 15:52

Nainstaloval jsem si nové windows 7 RTM a nedaří se mi zprovoznit subwoofer. Přitom v dřívějších RC buildech mi šel po doinstalování ovladačů, co tu byli pár stránek zpět, myslim od roxeta. Nemáte někdo zkušenosti, co by se s tím dalo dělat nebo aspon v čem je zakopanej pes?
Acer Aspire 5930G-844G32MN

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 06 srp 2009 16:23

tak to zas odinstaluj, protože to RTM není a zbytečně si děláš problémy
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

M4jky
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 08 zář 2008 20:10

Příspěvekod M4jky » 06 srp 2009 20:10

Zdravim, potreboval by som poradit ako vyriesit problem so sietovym konektorom na booku. Po zasunuti kablu sa nic nestane a kabel som skusal menit a v inych pociatacoch funguje. Da sa konektor na notebooku nejako vymenit alebo je na doske. Dakujem za radu.

Taby
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2008 19:33

Příspěvekod Taby » 10 srp 2009 10:38

Mám problémy s USB. detekuje mi myš či tablet v pohodě, ale flash disk nebo tiskárnu jen tak občas. Tiskárnu po několika vsunutí někdy rozjedu, ale flash disk skoro nikdy.
Zkoušel jsem googlit, ale zatím bez úspěchu.

Anonym
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 09 dub 2008 16:50

OVLADAČE

Příspěvekod Anonym » 13 srp 2009 22:47

Zdravím pánové...

Mám takový malý problém. Po roce vlastnictví 5930G-844 jsem byl dohnán k sformátování systému. Nainstaloval jsem úplně nové Visty a úplně bez ovladačů. Jediné co jsem zvládl je grafika. Ostatní ovladače prostě nemohu najít a sehnat. Již jsem něco zkoušel nahrát, ale prostě nefungují. Můžete mi někdo prosím dohodit nějaké odkazy na ovladače? Čtečku a podobné blbiny nepotřebuju. A co ten Acer empowring? Je to někde k sehnání?

Mockrát vám děkuji za pomoc.

Roxet

Příspěvekod Roxet » 14 srp 2009 12:00

anonym

Ovládače nájdeš na stránkach aceru, sú odskúšané a fungujú v poho ak by si potreboval novšie stiahni software Driver genius pro 8 on ti sám nájde a stiahne najnovšie a ty si ich už len podla potreby nainštaluješ.

petr.kev

Ovládač na zvukovku a subwoofer pre Windows 7 musíš stiahnuť odtiaľto bol vydaný nový kompatibilný zo 7:

http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... wnTypeID=3

Windows 7 RTM build 7600.16385 x64 už používam 15 dní bez problémov, dokonca už boli vydané (potiahnuté) aj language packy (35 jazykov)
napr tu: http://isohunt.com/torrent_details/1089 ... ary&smiley
SK language pack odskúšaný
Je to omnoho lepší systém ako Vista svižný pekný a nepadá ;)
Odporúčam

M4jky

Sieťový konektor je priamo na doske, ale v servise ti ho určite vymenia.
Mimochodom ja chodím na LAN party docela často a podarilo sa mi zasunúť jeden s káblikov na konektore do vnútra čím mi sieť stále vypadávala. Pozri či nemáš náhodou niektorý s káblikov zasunutý vo vnútri stačí aj milimeter a už to nejde. Ja som zobral oceľový drôtik na konci som ho zohol a jemne s nim podobral ten káblik. Vrátil sa do pôvodnej polohy a funguje ako predtým, len si dávaj pozor aby si ho neodlomil a keď budeš nabudúce hrať dávaj tam originál koncovku nie robenú väčšinou bývajú poškodené drážky do ktorých kábliky majú zapadnúť.
Naposledy upravil(a) Roxet dne 15 srp 2009 13:49, celkem upraveno 1 x.

M4jky
občas něco napíše
Příspěvky: 96
Registrován: 08 zář 2008 20:10

Příspěvekod M4jky » 14 srp 2009 21:39

4Roxet: Diki bolo to presne tym ze boli tie kontakty zasunute.

t.kijas
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 10 zář 2008 15:03

Příspěvekod t.kijas » 19 srp 2009 13:58

Gogo píše:příteli,systém adresuje něco přes 3 GB, skoro 3 a půl a i kdyby jsi měl možnost využít celé 4,stejně to nepoznáš.Když ti je u něčeho náročnějšího málo 3,4 GB, bude málo i 4 GB,takže proč se vzrušovat.Pokud to v biosu není,nic s tím neuděláš a jiný bios tam nijakým způsobem nedostaneš

No tak skoro, podívejte "příteli", když si koupím PC které má 4GB tak prostě chci aby mi běžely všechny 4GB, jedno zdali je využiju nebo ne, prostě jsem si za to zaplatil a basta. Jinak po tom co jsem zreklamoval ntbk ze se prehriva a ze se odrovnala baterka tak pujde do reklamace znovu.... tzn na skole dalsi mesic bez notasu, parada.... jenom doufam ze to nejak pujde vyresit pze je to uzasny ntbk 8)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 19 srp 2009 15:28

"prostě jsem si za to zaplatil a basta" ... člověče, na co ti je ve školce notebook? Nebojíš se, že ti to tam rozbijí? 32 bitový systém využívá 4 GB RAM, klidně si to přepočítej, ve Win 7 je to krásně vypsané, co který kousek RAMky využívá, to je pro takové burany, co rýpou a nadávají i na to, čemu nerozumí :lol:
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Roxet

Příspěvekod Roxet » 19 srp 2009 17:42

Hmm
t.kijas
Máš pravdu, keď vravíš, že chceš mať prístupné 4GB RAM keď si si za to zaplatil, no na druhú stranu si si kúpil PC, ktoré má 32 bitovú Vistu a tá dokáže adresovať a využívať maximálne 3,25 GB RAM. Na to si mal myslieť skôr, alebo si preinštaluj operačný systém na nejaký iný napr. Windows Server 2008, Vistu x64, Seven x64, Linux ... tie to podporujú

Gogo
32 bitový systém dokáže použiť 4GB RAM avšak nie 32 bitová Vista :)
viď článok:

http://www.tipandtrick.net/2008/how-to- ... re-memory/
Je pravda že 2 na 32 je 4096 MB, ale vista rezervuje automaticky nejaký 500 až 750 MB pre vnútorné rozhrania. Neviem síce načo dá sa to oklamať len tak, že sa skopírujú nejaké systémové súbory z windows server 2008, ale to neodporúčam príliš zložité a veľká babračka.

Inak vidím, že si tiež prešiel na Seven, teda neviem ako je to s 32 bitovou Seven, ale 64 bitová 4GB RAM zvláda v pohode už som ju skúšal naplniť celú a v pohode som do nej natlačil 3950 MB a to som už nevedel čo mám od radosti ešte zapnúť.:)

Apropo:
Takto nejako by to malo vyzerať :)

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Roxet dne 19 srp 2009 18:15, celkem upraveno 1 x.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 19 srp 2009 18:04

ne přešel, mám dualboot odkdy W7 existuje :lol: jak říkáš, 500-700 adresuje zařízením, 3 GB jdou k dispozici na ostatní, abych se vzrušoval nad pár Megabyty a nadával prodejci, že mě nedal jen 3 GB, ale dal tam 4, takový vůl nejsem, jsou to pro mě nepodstatné detaily, podstatnější pro mě je, že nainstaluji software od renomovaného výrobce / demo acronis disk director/ a systém se mě už nepovede rozchodit a to jsem nad tím seděl celé odpoledne a celou noc/započítal jsem i reinstal a hledání hesel a jiných věcí prostřednictvím live cd Ubuntu/
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Roxet

Příspěvekod Roxet » 19 srp 2009 18:14

Acronis sa používa napríklad k zálohovaniu celých partícií ak sa nemílim. Sestre som s tým zálohoval čerstvú inštaláciu XP, aby som mal menej roboty keď tam niečo zvrže.
Mne ten acronis na kompe fungoval v pohode, ale radšej používam Ghost. Nabootujes pár krát kliknes a to sa obnoví všetko samé.
Z bývalých windows mám na disku zálohu 32 XP, 32 Visty a 64 Seven. Asi ich už vymažem s posledným som najspokojnejší.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů