ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 19 srp 2009 18:37

kdysi jsem měl Acronis legálně, potřeboval jsem se jen na něco podívat, stahoval jsem od výrobce, jsou to šumaři...W7 je v pohodě, souhlas
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

t.kijas
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 10 zář 2008 15:03

Příspěvekod t.kijas » 19 srp 2009 21:06

Gogo píše:"prostě jsem si za to zaplatil a basta" ... člověče, na co ti je ve školce notebook? Nebojíš se, že ti to tam rozbijí? 32 bitový systém využívá 4 GB RAM, klidně si to přepočítej, ve Win 7 je to krásně vypsané, co který kousek RAMky využívá, to je pro takové burany, co rýpou a nadávají i na to, čemu nerozumí :lol:

Ta za prvé, prosil bych abyste mě neurážel školkou, věkem urážejí jenom zakomplexovaní jedinci, věřím že vy takový nejste. A k těm ramkám.... podívejte, když si koupím notebook za 20000 a dám jenom 15000 s tím že 5000 dodám někdy pozdějí tak to bude v pořádku? Koupí je uzavřená kupní smlouva na objekt za určitou cenu s určitými vlasnostmi. O tom, že musí být oběma stranami dodržena není sporu. Tak to prostě je. Mimochodem win 7 věřím že bude lepší než vista, nicméně zde nebudu vířit flame, jelikož windows už nepoužívám.

t.kijas
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 10 zář 2008 15:03

Příspěvekod t.kijas » 19 srp 2009 21:08

Ja vim, ja vim, mate pravdu, dokupoval jsem si vistu x64 a taky to řešil flashem BIOSu a teď jedu na kubuntu...
Roxet píše:Hmm
t.kijas
Máš pravdu, keď vravíš, že chceš mať prístupné 4GB RAM keď si si za to zaplatil, no na druhú stranu si si kúpil PC, ktoré má 32 bitovú Vistu a tá dokáže adresovať a využívať maximálne 3,25 GB RAM. Na to si mal myslieť skôr, alebo si preinštaluj operačný systém na nejaký iný napr. Windows Server 2008, Vistu x64, Seven x64, Linux ... tie to podporujú

Gogo
32 bitový systém dokáže použiť 4GB RAM avšak nie 32 bitová Vista :)
viď článok:

http://www.tipandtrick.net/2008/how-to- ... re-memory/
Je pravda že 2 na 32 je 4096 MB, ale vista rezervuje automaticky nejaký 500 až 750 MB pre vnútorné rozhrania. Neviem síce načo dá sa to oklamať len tak, že sa skopírujú nejaké systémové súbory z windows server 2008, ale to neodporúčam príliš zložité a veľká babračka.

Inak vidím, že si tiež prešiel na Seven, teda neviem ako je to s 32 bitovou Seven, ale 64 bitová 4GB RAM zvláda v pohode už som ju skúšal naplniť celú a v pohode som do nej natlačil 3950 MB a to som už nevedel čo mám od radosti ešte zapnúť.:)

Apropo:
Takto nejako by to malo vyzerať :)

Obrázek Obrázek

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 19 srp 2009 22:25

tak mě řekni co je logické na tom, že se rozčiluješ pro 200 korun které jsi zaplatil navíc za RAM a pak vyhodíš přes dva tisíce za systém, který stejně nepoužíváš, taky můžeš zažalovat Intel za to, že CPU nejede pořád na 100%, že se procesor "zasírá" v práci, stejně to samé platí o grafice a veškerém hardwaru, zaplatíš si "centrino 2" s podporou DDR3 pamětí, ale stejně je tam nemůžeš dát, protože výrobce osadil notes sloty pro DDR2...a tak by to šlo kousek po kousku, tebe ale nejvíc zajímá 200 korunová položka navíc a nakonec se ještě urážíš. To jsou ty paradoxy :lol:
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

t.kijas
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 10 zář 2008 15:03

Příspěvekod t.kijas » 22 srp 2009 20:46

No funkce intelu že zpomaluje procesor je užitečná vlastnost např. pro šetření baterie žeano, je 1 GB který systém kvůli biosu nevidí užitečná vlastnost? Odpovím si sám, ne, není. Jinak s tím systémem.... používal, ale to je na delší příběh. Že má centrino podporu DDR3 není nic platné (a tudíž neztěžovatelné) pže při koupi jsem souhlasil (zase kup. smlouvou) s DDR2. Stejně jako jsem souhlasil s 4GB. Jinak 200,- je dost zmenšená částka, ale pal to čert, ale jasně, já vím že třeba updatem BIOSu se problém vyřeší, ale kdo o tom neví, nebo komu to nepomůže, tak je právo jednoznačně na jeho straně.
Gogo píše:tak mě řekni co je logické na tom, že se rozčiluješ pro 200 korun které jsi zaplatil navíc za RAM a pak vyhodíš přes dva tisíce za systém, který stejně nepoužíváš, taky můžeš zažalovat Intel za to, že CPU nejede pořád na 100%, že se procesor "zasírá" v práci, stejně to samé platí o grafice a veškerém hardwaru, zaplatíš si "centrino 2" s podporou DDR3 pamětí, ale stejně je tam nemůžeš dát, protože výrobce osadil notes sloty pro DDR2...a tak by to šlo kousek po kousku, tebe ale nejvíc zajímá 200 korunová položka navíc a nakonec se ještě urážíš. To jsou ty paradoxy :lol:

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 23 srp 2009 16:11

jaké právo je na čí straně? Ty, jako velký znalec všeho si při kopi věděl, že tvůj 32 bitový systém nevyužije celé 4 GB RAMek, které jsou osazeny ve tvém notebooku, proč jsi netrval na tom, aby ti prostě ten jeden modul vyměnili za menší? Stejně by ti cenu nesnížili, zaplatil bys stejně a měl bys RAMek méně. Rozuměl bych tomu, kdyby ti dali jinou grafiku,jiný procesor resp. jiné rozlišení displeje, ale co řešíš teď? Vždyť je to všem jen k smíchu, přímo miluji takové machry, co se prostě musí! rýpat alespoň v něčem, když už není vážný důvod, oháníš se tady právem, zákony a sám tlacháš takové bláboly, že se nedají číst. Vůbec jsi mě neodpověděl na mou otázku o systému ale přiblblé poznámky na RAMky máš pořád. Něco sis někde přečetl a kvůli tomu nemůžeš měsíc spát a otravuješ život ostatním těmito kecy. Kdyby dal výrobce do notebooku 16 GB RAM a k tomu prodá 32 bitový systém, pak je to na pováženou, ale kvůli půl giga děláš ty takový cirkus? Viděl jsem už lecos :lol:
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Roxet

Příspěvekod Roxet » 24 srp 2009 00:01

t.kijas

Prosím ťa už to nechaj tak, pripadáš mi ako jeden nezmazateľný spam :(

tanik
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 18 říj 2008 10:12

Hlasitost ve Windows 7

Příspěvekod tanik » 26 srp 2009 10:26

Existuje nějaká možnost, jak zvýším citlivost "kolečka" hlasitosti ve Windows 7 a je možné, aby se mi stupeň hlasitosti objevoval i na monitoru (jako to bylo ve Vistách)? Jinak vše ostatní je ve W7 OK, dokonce i hlášky "Bluetooth aktivní" a další se zobrazují.
Acer Aspire 5930G (844G32MN) - Windows 7 Professional EN (32)
Acer Aspire One 110Bw - Windows 7 Professional CZ
HP Pavilion dv7 3050ec - Windows 7 Professional CZ (32)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 26 srp 2009 10:40

přeinstaluj Launch manager, pusť instalaci v režimu kompatibility s Vistou, pokud to jinak nepůjde
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

tanik
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 18 říj 2008 10:12

Čtečka otisků

Příspěvekod tanik » 26 srp 2009 23:30

to Goggo: Díky! Už to funguje správně.
Poslední problém mám se čtečkou otisků. Ovladače jsou nainstalovány, Acer Bio Protection taky. Když spustím průvodcem nastavením otisků a "vyberu prst", napíše to: Unable to detect fingerprint device. Přitom v seznamu hardwaru čtečka je a ovladače jsou nainstalovány...
Acer Aspire 5930G (844G32MN) - Windows 7 Professional EN (32)

Acer Aspire One 110Bw - Windows 7 Professional CZ

HP Pavilion dv7 3050ec - Windows 7 Professional CZ (32)

Roxet

Příspěvekod Roxet » 30 srp 2009 11:38

Skúšal som to a aj mne vypisuje unable to detect fingerprint device, až doteraz som to nikdy nepoužil tak ma to moc netrápi, ale ak na niečo prídeš určite to sem postni budeme vďačný :) veľa šťastia

EDIT: OK trochu treba Googlit :)
Zistil som, že win 7 má driver ktorý ovláda biometrické zariadenia defaultne uzamknutý len pre použitie aplikácie od firmy authentec ktorá vyrába tieto zariadenia. Kedže sa to nedalo nijako obísť myslím tým ten driver sa nedá natvrdo nahradiť iným. Hľadal som a nakoniec aj dospel k záveru, že načo používať program od aceru keď existuje original program k denému zariadeniu.

A ako vždy ... sťahujte tu:
http://www.xiirus.net/articles/article- ... pid37.aspx

Have a nice day

dzulio
píše často
Příspěvky: 352
Registrován: 26 čer 2008 08:02
Bydliště: Poprad

Příspěvekod dzulio » 30 srp 2009 13:31

par dni je uz na webe nvidie novy ovladac na grafiku.skusal ho uz niekto ci je lepsi?

Matt
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 01 srp 2008 18:42

Příspěvekod Matt » 31 srp 2009 10:30

Ahojte potreboval by som pomoct s kolieckom na ovladanie hlasitosti je strasne nepresne neda sa ani pouzivat pomaly strasne preskakuje niekedy ked chcem pridat hlasitost sa mi zacne znizovat a tak .. je daka moznost ze je to mechanicky poskodene? da sa nejak k tomu koliecku dostat aby som to opravil? Ak by mi vedel niekto pomoct bol by som velmi rad pretoze je to velmi otravne ked musim ovladat hlasitost cez volume control v liste ...

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 31 srp 2009 11:00

musíš rozebrat pomalu celý notebook,aby ses k tomu dostal, ale jestli to půjde opravit, to pochybuji, jedině že by to způsoboval prach, nešlo by to nějak profouknout pod tlakem? Zkus taky přeinstalovat Launch Manager, možná pomůže
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Matt
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 01 srp 2008 18:42

Příspěvekod Matt » 31 srp 2009 11:34

preinstalovanie som skusal a nepomohlo nevies este co by som s tym mohol spravit?


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů