Připojení pomoci wifi

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Veve_maty
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 12 dub 2009 13:58

Připojení pomoci wifi

Příspěvekod Veve_maty » 04 lis 2009 14:48

Zdravím, chtěla bych se zeptat jestli jste neměli stejný problém s připojením jako já. Na svém notebooku Acer Extensa 5220 mi wifi vypovídá službu. Do sítě se připojí, ale nenačte mi IP adresu a tedy mám jenom omezené nebo žádné připojení. Vůbec netuším čím by to mohlo být, a potřebovala bych tedy pomoci od vás zkušených. Děkuji za jakýkoliv nápad či pomoc

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 04 lis 2009 15:55

To je dost obecne rozepsane. Ta sit je jaka? Platis si sve wifi pripojeni? Jestli se chces pripojit do cizi site, ktera je dostupna, muzes potrebovat certifikat, nebo musis zadat rucne presnou IP adresu a DNS servery nebo je sit jen zaheslovana...

Rozepis bice svuj problem...muze stacit jen nastavit zabezpeceni na sdilene ci otevrene.
Asus ROG Strix G18

Veve_maty
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 12 dub 2009 13:58

Příspěvekod Veve_maty » 04 lis 2009 17:16

Jde o školní síť ke které potřebuji dva autorizační certifikáty. Oba dva mám a jsou platné. Připojení sítě mám nainstalované přesně podle pokynů, které jsou uveřejněny. Do školní sítě se připojím, ale počítač mi nenajde IP adresu.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 04 lis 2009 17:22

spis bych zkusil nejakeho spoluzaka, ktery ma internet uz nahozeny.

popr. muzes zkusit spravce site, ten by ti to mel nahodit za par minut.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Veve_maty
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 12 dub 2009 13:58

Příspěvekod Veve_maty » 04 lis 2009 17:26

Kdybych obě možnosti už nezkoušela tak sem nepíši :wink: ani jeden z nich si neumí s tímhle problémem poradit...

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 04 lis 2009 18:14

Jestli Ti to nebere IP, tak nemuzes byt pripojena. Na ZCU v Plzni meli lidi stejne problemy. Po nainstalovani certifikatu wifi stejne nefungovala. Mate to jeste zaheslovane? Vybiras spravne sifrovani? Zkus jeste vzit neci book, ktery je pripojeny a krok za krokem projdi nastaveni wifi od zabezpeceni po sifrovani. Kliknes pravym na ikonu wifi a das otevrit sitova pripojeni a kliknes opet pravym na wifi adapter a das vlastnosti, pote v zalozce vyberes wifi pripojeni a mas tam vlastnosti, ktere projdi s jinym bookem.

U nas na ZCU bylo dulezite, aby jsi nemela zaskrtnuty automaticky ukladat nick a heslo jinak to neslo. Ale zrejme to ten vas IT prochazel.

Abych se vratil k problemum s pripojenim na sit, tak lidem vzdy pomohlo nainstalovat jiny system, protoze meli potize s ovladacem Wifi karty. Kdyz to neslo pod XP, tak to slo pod Vista a obracene. Zkus jeste mrknout na stranky Aceru, jestli jsou k dispozici novejsi ovladace pro Tvou Wifi dle modelu a OS.
Asus ROG Strix G18

Veve_maty
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 12 dub 2009 13:58

Příspěvekod Veve_maty » 04 lis 2009 20:09

Moc děkuji za radu :-*


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů