Acer eRecovery

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
lipovcan
píše často
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2007 22:59
Bydliště: Kladno

Příspěvekod lipovcan » 26 lis 2009 20:43

Program eRecovery ti vypálí pouze aktuální zálohu systému, ne to co je na skrytém oddíle PQSERVICE!
Jo DVD budou bootovací, tedy pouze jedno.
Sony Vaio FW31J, Zalman NC-2000, Logitech VX Nano, Windows 7

lukas0801
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 17 črc 2008 00:01

Příspěvekod lukas0801 » 26 lis 2009 20:47

Aha, vím že vypadám jako debil, ale jaký je tedy rozdíl mezi tím, co je na tajném oddílu a tím co mi vypálí Recovery? Účinek by měl být stejný, že jo?:) jinak velikost plné zálohy se mi zobrazuje 24GB :D
Asus X401U, AMD Brazos DualCore C60, AMD Radeon HD 7340, HDD 320GB, 4GB RAM, Windows 8.1 64bit

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 26 lis 2009 21:10

lukas0801 píše:Takže po vytvoření plné zálohy se automaticky vytvoří několik DVD...jak na sebe budou navazovat? :D dělal jsi to někdy? zkrátka mě to vyzve k vložení dalšího disku?

Jinak po vytvoření těchto DVD hadám můžu tajný oddíl smáznout je to tak?


Robyl som to assi dva roky nazad jednemu kamošovy ked som mu priniesol notbuk z vychodu, tie opticke disky si označ po poradi a čo sa mi zda za vlasi potiahnute je to že chceš tu recovery skritu particiu vymazat, nezabudaj nato že aj optisky disk ti može skolabovat a potom čo? a len si narobyš zbytočne problemi, tych 10Giga ta nespasi, kebys to niekedy peinštalovaval z diskov tak to je logicke že system ta vyzve o založenie dalšieho disku v inštalacii
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

lukas0801
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 17 črc 2008 00:01

Příspěvekod lukas0801 » 26 lis 2009 21:14

Dobře, mazat ji nebudu...ale důležité je, že jsi mi potvrdil, že když nepůjde po reinstalaci Windows skrytý oddíl, tak můžu pomocí těch bootovacích disků tovární nastavení obnovit...:-) To je důležité, protože pokud Windows 7 nevyřeší můj problém s mizející mechanikou DVD-RW, tak nahodím zpět nastavení tovární a pošlu hezky na reklamaci:-) Děkuju moc za rady...
Asus X401U, AMD Brazos DualCore C60, AMD Radeon HD 7340, HDD 320GB, 4GB RAM, Windows 8.1 64bit

Goblin 5300
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 25 bře 2008 16:29
Bydliště: Čkyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Goblin 5300 » 26 lis 2009 21:24

Zdravím, zřejmě budu vypadat jako lama ale taky bych chtěl na svůj notebook W7 a ted tam mám z výroby Vistu a mám disk rozdělený na 2 (C a D) a chci se zeptat pokud bych chtěl začít jak se říká s čistým štítem tak že bych při instalaci sedniček kompletně zformátoval celý C i D a mám vypáleno hned od prvního spuštění 2 DVD recovery windows vista tak kdyby se něco stalo s těma sedmičkama tak i přes to že budu mít oba disky (C a D) zformátovaný tak jestli s těch dvou DVD recovery půjde zase nahodit Vista, někde jsem několikrát četl názor že to prostě z těch DVD nejde pokud dám zformátovat celý disk kompletně, tak prosím o radu jak to doopravdy je :)
Acer Aspire 6920G-6A4G25MN|Intel C2D 2GHz|4096MB RAM|nVIDIA GeForce 9500M GS|HDD 250GB 5400rpm|16'' WXGA|OS: MS Windows Vista Home Premium SP1|Myš: Logitech NX80 Cordless Laser Mouse|Batoh: Hewlett-Packard Deluxe Nylon Backpack

lukas0801
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 17 črc 2008 00:01

Příspěvekod lukas0801 » 26 lis 2009 21:53

dobrá připomínka...před instalací radši počkám na odpověď někoho:)
Asus X401U, AMD Brazos DualCore C60, AMD Radeon HD 7340, HDD 320GB, 4GB RAM, Windows 8.1 64bit

xxmiky
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 04 zář 2007 14:23

Příspěvekod xxmiky » 27 lis 2009 00:00

ahoj, prosim vás, mám recovery dvd a chtěl jsem ho použít, ale nejde mi nabootovat.
v setupu jsem nastavil cd-rom jako prvni bootovani a po chvili prohlizeni cd mi najedou opet windows :-(

Nevite jestli to neni tim, ze jsem drive spojil C: a D: ???
Pls o radu, nevim si uz rady.....pocitac vubec nefunguje :-(

lukas0801
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 17 črc 2008 00:01

Příspěvekod lukas0801 » 27 lis 2009 13:16

Lidi, mě něco napadlo...:)Nevyřeším tady to obšírné dilema inovací instalace namísto čisté? vím, že to může být problematické, ale inovací instalace by mělo recovery přeci fungovat páč se jedná o jakousi velkou aktualizaci systému, je tak? :)
Asus X401U, AMD Brazos DualCore C60, AMD Radeon HD 7340, HDD 320GB, 4GB RAM, Windows 8.1 64bit

Jano19

Acer Extensa 5220 Acer eRecovery management

Příspěvekod Jano19 » 28 lis 2009 14:33

Zdravím,

Jsem zde nový a tak nevím jest-li jsem zde správně. Mám notebook Acer Extensa 5220 a včera jsem byl nucen po dvou letech přeinstalovat Windows, ale boužel jsem si neudělal zálohu přes eRecovery. Mám teď v notebooku Windows XP se všemy ovladači ale chybí mi eRecovery na internetu jsem jeden našel, ale píše mi to chybu "Not D2D System, eRecovery cannot be installed." můžete mi někdo poradit, kdebych tento program sehnal, aby mi fungoval nebo jak vyřešit tu hlášku?

Předem děkuji Honza

bernuska
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 22 čer 2009 19:31

Příspěvekod bernuska » 28 lis 2009 16:32

Jano 19 :
Mám Asus Aspire 5535 aj mne to vypisuje, eRecovery som našla ale stále rovnako. Nakoniec som to vzdala mám W7 a Aronis 11 na zálohovanie systému.
lipovcan :
E-Recovery nemusí byť jedno ja konkrétne mám 2 DVD. Hneď po zakúpení som si spravila zálohu Visty výrobcom predvolenú aj s ovládačmi a pekne mi to napísalo aj postup. Označiť DVD 1 a DVD 2 vložiť DVD1 a potom samo si popýta DVD2. Sú to bootovacie DVD.
Pre ostatných diskutujúcich :
Po zakúpení som mala HDD rozdelený : skrytý oddiel Recovery, C a D. Robila som všeličo, spojila HDD na jeden oddiel, formátovala , nanovo rozdelila, vymazala Recoovery skrytý oddiel a tak podobne. A Vistu originál som doň dostala ale HDD musel byť rozdelený na dva oddiely ako pri zakúpení. DVD recovery my vzalo prv 1DVD potom DVD č.2 ( samo si popýtalo ) a po reštarte PC sa inštalovalo všetko, ako keď som prvý krát po zakúpení Notebooku doma spustila. Aj ACER programy

Takže moje resumé
Spraviť zálohu systému cez Recovery (výrobcom prdevolený systém tak nejak sa to volalo).
Skontrolujte či je tá záloha správne napálená (inak sa to nedá ako nanovo nainštalovať aby ste mali istotu či sa to niekde nezasekne).
Potom môžte mazať, formátovať a rozdeľovať HDD ako chcete. Ak sa chcete vrátiť k systému aký bol pri zakúpení, treba rozdeliť nanovo HDD ako bol pri kúpe a pomocou zálohových Recovery nainštalovať systém ako bol pri kúpe. Jedine skrytý oddiel recovery nebudete mať.
Moja osobná skúsenosť. Ak sa chcete niečo opítať tak na E-mail

ado000000

Příspěvekod ado000000 » 28 lis 2009 16:34

Z DVD RECOVERY obnovis system aj po formate celeho hdd lebo je to vlastne boot zaloha PQSERVICE. Ak formatnes C a D skrytej particie-PQSERVICE sa to nedotkne lebo je to dalsia rovnocenna particia akurat ju na prvi pohlad nevidis.Takze ak si spravis DVD RECOVERY-TOVARENSKE NASTAVENIA mas moznost obnovit originalny system aj po vymene hdd.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: Acer Extensa 5220 Acer eRecovery management

Příspěvekod stavač » 28 lis 2009 16:38

Jano19 píše:Zdravím,

Jsem zde nový a tak nevím jest-li jsem zde správně. Mám notebook Acer Extensa 5220 a včera jsem byl nucen po dvou letech přeinstalovat Windows, ale boužel jsem si neudělal zálohu přes eRecovery. Mám teď v notebooku Windows XP se všemy ovladači ale chybí mi eRecovery na internetu jsem jeden našel, ale píše mi to chybu "Not D2D System, eRecovery cannot be installed." můžete mi někdo poradit, kdebych tento program sehnal, aby mi fungoval nebo jak vyřešit tu hlášku?

Předem děkuji Honza


A povodny system si mal aky?-linux-vista, a navod si si vlastne prečital?,D2D to si mal v povodnom systeme obnovy zo skriteho oddielu-PQSERVICE a ked si tam dal druhy system tak ti to vypisuje Not D2D System
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

Jano19

Re: Acer Extensa 5220 Acer eRecovery management

Příspěvekod Jano19 » 28 lis 2009 16:50

stavač píše:
Jano19 píše:Zdravím,

Jsem zde nový a tak nevím jest-li jsem zde správně. Mám notebook Acer Extensa 5220 a včera jsem byl nucen po dvou letech přeinstalovat Windows, ale boužel jsem si neudělal zálohu přes eRecovery. Mám teď v notebooku Windows XP se všemy ovladači ale chybí mi eRecovery na internetu jsem jeden našel, ale píše mi to chybu "Not D2D System, eRecovery cannot be installed." můžete mi někdo poradit, kdebych tento program sehnal, aby mi fungoval nebo jak vyřešit tu hlášku?

Předem děkuji Honza


A povodny system si mal aky?-linux-vista, a navod si si vlastne prečital?,D2D to si mal v povodnom systeme obnovy zo skriteho oddielu-PQSERVICE a ked si tam dal druhy system tak ti to vypisuje Not D2D System


Původní systém byl Windows Vista Home Basic a při přeinstalování systému jsem si smazal i skritý 9GB disk :-( dostanu tam ještě Acer eRecovery abych si udělal zálohu alespoň toho Windows XP?

bernuska
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 22 čer 2009 19:31

Recovery

Příspěvekod bernuska » 28 lis 2009 17:42

Ak sformátuješ C a D tak by si nemal prísť o skrytý PQSERVICE. A ak raz zmažeš skrytý oddiel ale fakt zmažeš a nemáš zálohu tak ti neostáva len stiahnuť niekde Vistu takú aký si mal a z stránky výrobcu http://support.acer-euro.com/drivers/downloads_gd.html si posťahuj ostatné ovládače a programy. Vistu zlegalizuješ zo štítku na spodku notebooku. A eRecovery asi nedáš k tomu musí byť podľa mňa ten PQSERVICE skrytý disk. DVD recovery 1 vložíš do mechaniky reštartneš určíš boot z DVD a dáš inštalovať výrobcom predvolený systém bude to robiť a ak máš viac DVD tak si to samé popýta.
Inak stále je to tu dookola, prečítajte si celú tému a tak píšte. Opakujú sa tu ako otázky tak aj odpovede.
Naposledy upravil(a) bernuska dne 28 lis 2009 17:58, celkem upraveno 1 x.

Jano19

Re: Recovery

Příspěvekod Jano19 » 28 lis 2009 17:53

bernuska píše:Ak sformátuješ C a D tak by si nemal prísť o skrytý. A ak raz zmažeš skrytý oddiel ale fakt zmažeš a nemáš zálohu tak ti neostáva len stiahnuť niekde Vistu takú aký si mal a z stránky výrobcu http://support.acer-euro.com/drivers/downloads_gd.html si posťahuj ostatné ovládače a programy. Vistu zlegalizuješ zo štítku na spodku notebooku. A eRecovery asi nedáš k tomu musí byť podľa mňa ten recovery skrytý disk.
DVD recovery 1 vložíš do mechaniky reštartneš určíš boot z DVD a dáš inštalovať výrobcom predvolený systém bude to robiť a ak máš viac DVD tak si to samé popýta.


jj to vím jak se co dělá, jen jsem si chtěl udělat zálohu mnou přeinstalovaného Windows XP, mno a neměl by tady někdo z Vás udělanou zálož Aceru Extensa 5220 a byl by ochotný mi to zaslat nebo tak něco?? Předem díky


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti