Acer,skryty oddil a nova instalace

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
HonyAcer

Acer,skryty oddil a nova instalace

Příspěvekod HonyAcer » 02 lis 2009 16:51

Dobry denjsem zde novy a snad tady najdu pomoc......,muze mi nekdo poradit,vlastnim notebook acer aspire 3690 s windows XP home,kde vlastni instalace je ukryta na skrytem oddilu na hdd,muj problem spociva v tom,ze mi kamarad,v domeni,ze to bude lepsi,preinstaloval operacni system LINUX,jenze asi neco udelal blbe,protoze jsem chtel znova zpet nainstalovat svuj legalni windows XP a pomoci klavesi ALT+F10 spustit Erecovery system a udelat instalaci ze skryteho oddilu ale bohuzel to zacne ukazovat chybu a k instalaci nedojde,ted uz ani kombinace ALT+F10 neudela nic,po konzultaci v ACER servisu mibylo receno,ze muj problem vyresi tim,ze si mam koupit nove cd s WINDOWSEM,ale ja uz nechci platit,kdyz uz sem jednou platil,ted jedu znova na WIN7 ale chci zpet XP,casem pri pouzivani mych legalnich win sem si udela zalohovaci cd pomoci toho programu erecovery,jenze ten uz nemam a ted jedu na WIN7 ale chci zpet mit sve legalni winXP....je nejaka moznost aby se znova spoustela instalace ze skryteho oddilu a ja si je mohl znova nainstalovat?Prosim o radu,nebo treba pomoc,jsem z Ostravy,diky vsem,Hony.

HonyAcer

Re: Acer,skryty oddil a nova instalace

Příspěvekod HonyAcer » 04 lis 2009 12:15

HonyAcer píše:Dobry denjsem zde novy a snad tady najdu pomoc......,muze mi nekdo poradit,vlastnim notebook acer aspire 3690 s windows XP home,kde vlastni instalace je ukryta na skrytem oddilu na hdd,muj problem spociva v tom,ze mi kamarad,v domeni,ze to bude lepsi,preinstaloval operacni system LINUX,jenze asi neco udelal blbe,protoze jsem chtel znova zpet nainstalovat svuj legalni windows XP a pomoci klavesi ALT+F10 spustit Erecovery system a udelat instalaci ze skryteho oddilu ale bohuzel to zacne ukazovat chybu a k instalaci nedojde,ted uz ani kombinace ALT+F10 neudela nic,po konzultaci v ACER servisu mibylo receno,ze muj problem vyresi tim,ze si mam koupit nove cd s WINDOWSEM,ale ja uz nechci platit,kdyz uz sem jednou platil,ted jedu znova na WIN7 ale chci zpet XP,casem pri pouzivani mych legalnich win sem si udela zalohovaci cd pomoci toho programu erecovery,jenze ten uz nemam a ted jedu na WIN7 ale chci zpet mit sve legalni winXP....je nejaka moznost aby se znova spoustela instalace ze skryteho oddilu a ja si je mohl znova nainstalovat?Prosim o radu,nebo treba pomoc,jsem z Ostravy,diky vsem,Hony.


Muze aspon nekdo poradit,kde by se dala sehnat aplikace Acer eRecovery managment?Diky.

bernuska
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 22 čer 2009 19:31

Moja rada

Příspěvekod bernuska » 10 lis 2009 23:37

Aj ja mám ACER síce Aspire 5535 ale tiež som mala predinštalovanú sice Vistu ale na skrytom Hdd . Celý HDD som sformátovala. Skúšal si dať tú tvoju zálohu, ak je to botoovacie cd a nainštalovať to z tej zálohy? Ak nejde tak odporúčam stiahnuť niekde z netu Windiws XP presne verziu akú si mal myslím sk, cz,eng, home edition či profesionál SP 2, alebo SP3. Ak to nájdeš tak na spodnej časti notebooku mal by si mať číslo tvojho legálneho XP tak len zadaj. Inak na stránke
http://www.acer.cz/acer/service.do?Lang ... 1160877988
nájdeš všetka acer inštalačky. Ale upozorňujem mne šli všetky okrem data reccovery

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: Moja rada

Příspěvekod stavač » 11 lis 2009 13:52

To že si zformatoval hdd bežnim sposobom cez inštalačku os vobec neznamena že si ten skrity oddiel zlikvidoval zformatovanim, keby ten skrity oddiel nebol skritym tak by ho kde kdo čo sa posadi k notbuku mohol zrušit bud omilom alebo zamerne, na obnovenie tovarneho nadstavenia inštalacie os tak na to treba použit Cute v ktorom si ten skrity oddiel spraviš aktivny a po reštarte to maš pripravene na znovu obnovenie systemu, to že niekdo tam nainštaluje os a potom ovladače je akesi vychodisko z nudze ked sa mu odfajčil hdd a nezhotovil si recovery os
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

HonyAcer

Re: Moja rada

Příspěvekod HonyAcer » 12 lis 2009 19:01

stavač píše:To že si zformatoval hdd bežnim sposobom cez inštalačku os vobec neznamena že si ten skrity oddiel zlikvidoval zformatovanim, keby ten skrity oddiel nebol skritym tak by ho kde kdo čo sa posadi k notbuku mohol zrušit bud omilom alebo zamerne, na obnovenie tovarneho nadstavenia inštalacie os tak na to treba použit Cute v ktorom si ten skrity oddiel spraviš aktivny a po reštarte to maš pripravene na znovu obnovenie systemu, to že niekdo tam nainštaluje os a potom ovladače je akesi vychodisko z nudze ked sa mu odfajčil hdd a nezhotovil si recovery os


Ahoj,diky za odpoved,sice pozde ale diky,to ja vim,ze naformatovanim nezrusim skryty oddil hdd,mel sem i zalohu sveho stareho winka ale pri obnove mi to zacalo instalovat na druhy hdd a stratil sem tam dalsi data,tak sem se nas... a pri instalaci zrusil i ten skryty iddil a vytvoril dva nove hdd,udelal si novou instalacku win se vsema ovladacema a mam uz novy system na notaku,tak vsem preji jen to dobe s vasema milackama a at se vam nestane to co me,ze prijdete o vse,co mate na druhem hdd,tak hlavne zalohovat,dik Hony.

xxmiky
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 04 zář 2007 14:23

Příspěvekod xxmiky » 27 lis 2009 00:06

tak jsem se dostal do podobne situace.....
Drive jsem udelal takovou vec, ze jsem spojil C: a D: dohromady v jeden oddil a ted jsem chtel udelat recovery dvd. Jenomze pri bootovani cd se mi po chvili spusti normalne windows :evil:
Nevim proc, ale drive mi to fungovalo bez problemu......tak jsem ted spustil novou instalaci windows v domeni, ze mi to potom pujde po rozdeleni disku opet na C: a D: jenomze opet to nejde......

nevim rady si co ted delat :-(

Chtel jsem si udelat poradek v nb a aby zacal opet fungovat jako drive, pac byl tak trosku zasr....

diky za odpovedi, pls help :oops:

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 27 lis 2009 04:55

xxmiky píše:tak jsem se dostal do podobne situace.....
Drive jsem udelal takovou vec, ze jsem spojil C: a D: dohromady v jeden oddil a ted jsem chtel udelat recovery dvd. Jenomze pri bootovani cd se mi po chvili spusti normalne windows :evil:
Nevim proc, ale drive mi to fungovalo bez problemu......tak jsem ted spustil novou instalaci windows v domeni, ze mi to potom pujde po rozdeleni disku opet na C: a D: jenomze opet to nejde......

nevim rady si co ted delat :-(

Chtel jsem si udelat poradek v nb a aby zacal opet fungovat jako drive, pac byl tak trosku zasr....

diky za odpovedi, pls help :oops:

To dvd assi skončilo a peto nebotuje, tvoj notbuk ma jake označenie-typ?, maš ešte ten skrity oddiel v notbuku?
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

xxmiky
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 04 zář 2007 14:23

Příspěvekod xxmiky » 27 lis 2009 09:24

stavač píše:To dvd assi skončilo a peto nebotuje, tvoj notbuk ma jake označenie-typ?, maš ešte ten skrity oddiel v notbuku?


mám Acer aspire 1652 ZWLMi

na začátku jsem měl jenom C: a o skrytym oddílu jsem nevěděl, tak jsem tam partition magickem pridal logickej D: zkus recovery....nic....tak jsem to naformatoval instalaci windows a dal primarni C: a sekundarni D: a porad mi recovery nejde :-(


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů