Acer 5720G - Instalacia WinXP

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
lacop
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 28 čer 2007 21:33

Acer 5720G - Instalacia WinXP

Příspěvekod lacop » 03 črc 2007 14:45

po 6 dnoch sa mi konecne podarilo tento NB dostat do takmer dokonaleho stavu ... jedine co zatial nefunguje je zvuk (ak niekto viete ako na to povedze :))

-------------------------------------

1) Instalacia WinXP
kedze je v tomto notebooku SATA disk (160GB, myslim ze Western Digital) je potrebne pridat do instalacneho cd drivery

1.1) Tvorba instalacneho CD
    * stiahnite si nLite http://www.nliteos.com/

    * stiahnite si potrebne drivery (sata driver a intel mass storage manager driver) .. pripravil som vam ich tu: http://leteckaposta.cz/506038536

    * spustite nLite, nechajte ho nech skopiruje vase cd na disk, potom zvolte add driver a make bootable iso ... pridajte oba drivery a iso si vypalte na dalsie CD


1.2) Instalacia WinXP
vlozte cd do mechaniky a nabootujte z neho (poradie zmenite v biose -> pri starte stlacte F2, potom karta boot a pomocou F5/F6 to poposuvajte tak aby bola cdromka na prvej pozicii)
instalacka by mala disk detekovat bez problemov ... rozdelte si ho na partitions ako chcete, naformatujte a nainstalujte


2) Drivery
teraz ta horsia cast ... na prilozenom cd su len drivery na vistu takze musime rucne (niektore veci z cd ale idu aj na xpcka)

2.1) Chipset
stiahnite si driver na chipset tu: http://downloadcenter.intel.com/Product ... 0&lang=eng (zvolte si OS (win xp prof alebo home) a potom stiahnite INF update utility (INFINST_AUTOL.EXE))

2.2) Graficka karta
stiahnite si omega driver tu: http://www.omegadrivers.net/ (Ati Radeon -> Win 2k/XP) a nainstalujte ... po reboote zvolte nativne rozlisenie (1280x800)

2.3) Wifi
stiahnite si driver na intel wifi 4965AGN tu: http://downloadcenter.intel.com/Product ... 3&lang=eng (znovu zvolte os a stiahnite si najnovsiu verziu driverov aj software

2.4) Audio
funguje, viz nizsie
2.5) Bluetooth, Webcam, LAN
webcam isla sama ... a som asi blby ale ostatne som uz stihol zabudnut :) mam pocit ze lan islo po instalacii chipsetu samo ... ale neviem to isto :) a BT ... nieco som instaloval, ale nemam pocit ze nieco z netu ... skuste to na tom cd, ked to nepojde napiste a ja sa budem snazit spomenut si :)

2.6) CardReader, LaunchManager, Touchpad
toto som instaloval z toho prilozeneho vista cd a ide (cardr som este neskusal, ked pride otec domov s fotakom tak tam strcim CF kartu) ... touchpad soft je inak super, perfektne sa tam da nastavit spravanie touchpadu :)

UPDATE: card reader funguje (testovane s SD kartou)

-------------------------------------

ak som nieco zabudol povedzte a doplnim ...
dufam ze tento navod niekomu pomoze :)
Naposledy upravil(a) lacop dne 14 črc 2007 16:03, celkem upraveno 2 x.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 03 črc 2007 15:48

2.4) pravdepodobne tam mas nejaky chip od realteku. zisti si presne ktory a skus pohladat driver tu http://www.realtek.com.tw/downloads/

2.5) driver na bluetooth od MS je sucastou SP2 pre XP.

p.s. pridaj ten tvoj prispevok sem http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=3308 a cely tento topic moze presunut niekto z moderatorov na smetisko ako duplicitny

lacop
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 28 čer 2007 21:33

Příspěvekod lacop » 03 črc 2007 15:51

to ze je tam realtek karta viem .. skusal som driver z toho prilozeneho cd (je tam subor version.txt a v nom Realtek Semiconductor High Definition Audio Driver for 2K / XP / Vista32 & 64) ale nic ... skusal som rozne drivery z realteku a ziaden nezabral

P.S: schvalne som to dal do zvlast topicu, podla mna je to tak lepsie ale ak to vadi presuniem to

assaluto
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 06 črc 2007 22:15

Příspěvekod assaluto » 06 črc 2007 22:32

Ahoj tento notebook mám taky asi 14dní, mám na něm Visty ale není to ono. Wifi nemaká jak by mělo, no a některý hry nefungujou. Moc rád bych na něm Xp, a tenhle tvůj typ s nLite je fakt super! Musím to zkusit, jen doufám že časem Acer vydá originál ovladače i na Xp a ne jen na Vista. Informuj prosím jak ti to dopladlo s tím zvukem! Díky

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Re: Acer 5720G - Instalacia WinXP

Příspěvekod jimmyjames » 07 črc 2007 01:44

lacop píše:* spustite nLite, nechajte ho nech skopiruje vase cd na disk, potom zvolte add driver a make bootable iso ...

Zapomněl si na jednu podstatnou věc - ovladač pro SATA musíš vložit v text-mode, ne jako PnP, jinak ti to moc nepomůže... Při vkládání ovladače by ti to mělo dát na výběr.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

lacop
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 28 čer 2007 21:33

Příspěvekod lacop » 07 črc 2007 10:30

toto sa ma nespytalo, asi je to v tom configu k ovladacu urcene

assaluto píše:Ahoj tento notebook mám taky asi 14dní, mám na něm Visty ale není to ono. Wifi nemaká jak by mělo, no a některý hry nefungujou. Moc rád bych na něm Xp, a tenhle tvůj typ s nLite je fakt super! Musím to zkusit, jen doufám že časem Acer vydá originál ovladače i na Xp a ne jen na Vista. Informuj prosím jak ti to dopladlo s tím zvukem! Díky


vraj budu do nejakych 2 tyzdnov oficialne na stranke aceru aj na xpcka
a zvuk teraz neriesim, pockam na tie oficialne drivery, uz som skusal vsetko mozne - tie 2 tyzdne vydrzim

Xemiq

Příspěvekod Xemiq » 14 črc 2007 00:48

zdravim.. mam seriozny zaujem o tento book - ako si na tom s tym driverom na zvuk v XP??

a please,nemohol by si sa mi ozvat na ICQ: 299-099-359
chcel by som par rad,bol by som ti vdacny..

lacop
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 28 čer 2007 21:33

Příspěvekod lacop » 14 črc 2007 16:01

lool, len tak BTW som pri konverzacii s Xemiqom rozbehal zvuk :)

v HW manager bolo jedno nerozoznane zariadenie, dal som reinstall drivers, objavil zvukovku a potom stacilo audio_realtek_... driver od aceru :)

takze, winXP na 5720G su kompletne funkcne (zatial som neobjavil nic co by neslo)

Jakubek
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 07 črc 2007 11:05

Příspěvekod Jakubek » 15 črc 2007 13:51

cau, mohli byste pls nekdo nekde vystavit ty drivery (sata driver a intel mass storage manager driver) ? tam kde byly puvodne ulozeny uz asi najesou. pise to ze soubor neexistuje. nebo mi je poslete please na jakub.michnik[at]centrum[dot]cz popr icq 174 805 108. nerad bych si stahl nake blbe drivery a smolil se s tim dva roky... diky moc... btw to nove instal CD xpcek jste tvorili ve vistach? nekdo nekde psal ze mu to pry neslo... ?! a btw po pdruhe: kdyz se mi sesmoli instalace xpcek, myslite ze bude problem s bootovanim do vist?

diky dik

lacop
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 28 čer 2007 21:33

Příspěvekod lacop » 15 črc 2007 18:04

letecka posta to zmazala, niekedy to nahram niekde inde a upravim link, zatial ti to poslem mailom

cd som tvoril na inom pc, vistu som tu nikdy nemal

beedia

Příspěvekod beedia » 19 črc 2007 11:17

lacop píše:zatial som neobjavil nic co by neslo
Prostřední tlačítko pod tačpadem ti funguje? :wink:

beedia

lacop
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 28 čer 2007 21:33

Příspěvekod lacop » 19 črc 2007 19:39

je tam 4smerove tlacitko, scrolluje vsetkymi smermi bez problemov, software dovoluje ku kazdemu z nich nastavit vlastnu akciu, takze tlacitka doprava/dolava mozu menit hlasitost, fungovat ako ine tlacitko atd ...

Magneto
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 24 črc 2007 20:15

pls

Příspěvekod Magneto » 24 črc 2007 20:17

Byl bych ti moc vdecny kdybys mi poslal taky na maila ty drivery:
(sata driver a intel mass storage manager driver)

moc diky a tady je ten muj mail: Skorrpio99@seznam.cz

lacop
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 28 čer 2007 21:33

Příspěvekod lacop » 24 črc 2007 20:44

hned to bude, mal by som si uz najst cas a dat na net :) snad zajtra

lemricka
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 12 srp 2007 06:16

Příspěvekod lemricka » 12 srp 2007 07:36

ahoj mam problem s nabootovanim sata disku na muj novy NB mam amilo Pi 2530 s vista home premium a ty mi absolutne nevyhovujou mohl by mi nekdo sem dat odkaz na soubory kere se maji dat na boot disk winxp pro sp2 sem docela laik a nevem ako to spravne prepsat ... pridat to na boot cd to uz som delal to umim. diky moc za ochotu.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů