Acer Aspire 7100 - paměť DDR2

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
dr.krtek

Acer Aspire 7100 - paměť DDR2

Příspěvekod dr.krtek » 12 črc 2007 18:15

Doporučíte někdo nejlépe ze zkušenosti konkretní značku DDR2?(Kingston, Kingmax,A-Data,..)Nechce se mi kupovat originál kvůli ceně. Ale když nebude zbytí...Dík
So-DIMM, 512MG, 533MHz

mariomaroa
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 30 pro 2006 00:05

Příspěvekod mariomaroa » 28 črc 2007 14:40

Ahoj, tak už si nějakou pořídil? Mám stejný notebook (7103WSMi) a taky hodně uvažuji o dokoupení paměti. Koupím asi tuto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33133

dr.krtek

re

Příspěvekod dr.krtek » 30 črc 2007 13:43

Zatím jsem žádnou nepořídil, ale tuhle mám taky na prvním místě. Akorát nevím, jestli to zvládnu sám vyměnit. Teoreticky to chápu,ale prakticky nevim nevim.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 30 črc 2007 14:00

na to jak je kingston kvalitní mě poslední dobou zlobí... modul byl 2x na reklamaci... :( přesně ten co máte vyhlídnutý.
tento účet již není aktivní.

dr.krtek

Příspěvekod dr.krtek » 30 črc 2007 16:03

:idea: tak jsem pro jistotu teda objednal Kingmax
http://www.mironet.cz/DetailPage.asp?SD=on&CD=90302036
[url][/url]

mariomaroa
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 30 pro 2006 00:05

Příspěvekod mariomaroa » 30 črc 2007 18:22

Dvakrát se ti pokazila? Můžeš maxxz specifikovat blíže co ti to začalo dělat a po jaké době? A když paměť ještě fungovala, byl to znatelný rozdíl oproti jedné 512-ce? :D

dr.krtek

Příspěvekod dr.krtek » 30 črc 2007 19:19

:wink: prosím pěkně dokážete popsat jak jí tam nainstalovat? Nebo se mám raději obrátit na odborníky?

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 30 črc 2007 19:43

mariomaroa píše:Dvakrát se ti pokazila? Můžeš maxxz specifikovat blíže co ti to začalo dělat a po jaké době? A když paměť ještě fungovala, byl to znatelný rozdíl oproti jedné 512-ce? :D


Jednou hned po koupi, vytuhávání systému, modrý obrazovky (ještě na woknech) memtest ukazoval chyb jak nas... po druhe proste prestal jeden modul jit uz jsem ani neveril ze by to byl ten kingston ale byl originalni ram byla v pohode, rikam si treba vyskocila ze slotu ale bohuzel oprasil jsem ji nasazoval milionkrat nesla, nesla ani tem v krame, tak nakonec cekam az mi prijde domu nova. Mela by prijit nejak tenhle tejden.


Ale u firmy jako kingstone věřím tomu, že jsem holt chytil špatný kusy, protože jinak jsem na desktopu snima neměl nikdy problémy.
tento účet již není aktivní.

mariomaroa
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 30 pro 2006 00:05

Příspěvekod mariomaroa » 30 črc 2007 21:14

Díky za popis maxxz , je skoro až k neuvěření takto dvakrát po sobě. Jinak paměť dr.krtek bys měl myslím zvládnout dát sám, já ji tam sice ještě nedával, jen jsem se díval pod dvířka :) , zda je tam oravdu volnej slot a jaký je tam přístup. Jen ji správně zatlačit do volného slotu, myslím že tam je dokonce vybrání, které nedovolí ji dát naopak. Po zapnutí by ti jí měl bios již detekovat.

dr.krtek

Příspěvekod dr.krtek » 30 črc 2007 21:19

:) pro mariomaroa..tak to snad zvládnu, až naběhne bios, tak se nic zásadního dít nebude , jen by jí měl poznat? Poznám pak někde , že opravdu běží? Krom toho, že bych to měl teda poznat na aplikacích. Nezkoušel jsi se dostat k větráku a vyčistit ho?

mariomaroa
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 30 pro 2006 00:05

Příspěvekod mariomaroa » 30 črc 2007 22:17

Tak samozdřejmě bys ji měl potom vidět třeba ve správci zař. ve fyzické paměti, už tam nebude těch (u mne) 514096kB , ale jednou tolik :) . S tím větrákem , to mně zajímá. Ještě jsem ho nečistil, ale už jsem se dívál jak ho někdy rozebret. Moc se mi do toho nechce. Používám noťas jako stolní, doma a několik hodin denně. Mám ho cca 14měsíců. Ventilátor mi spíná když dosáhne teplota cpu 56°C a vypíná na 47°C, nejede pořád. Ale teď když byly ty horka, tak i doma samo teplota spoupla a ventilátor běžel téměř pořád, tak jsem začal uvažovat zda už není taky chladič zanesený. Dnes zase vypíná, stačí uchladit :) . Jak tobě, taky spíná ventil. jen na chvílí a zase vypne?

dr.krtek

Příspěvekod dr.krtek » 30 črc 2007 22:56

Tam myslím že teoreticky a i prakticky to s pamětí zvládnu. Jinak já mám notebook jako stolní pc, internet, fotky, sem tam hra a video(proto to rozšíření paměti),15měsíců a běží cca 12-14hodin denně, někdy nonstop když stahuju, vloni byl vpravo od "padu" dost horký, tak jsem koupil podstavec se dvěma větráky (Notepal Cooler Master) a je maximálně tak příjemně teplý. Jinak ten přídatný větrák dost hučí tak ani nepoznám kdy se ventilátor spustí. A jak zjistím tu teplotu CPU??

mariomaroa
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 30 pro 2006 00:05

Příspěvekod mariomaroa » 30 črc 2007 23:12

Na to máš spoustu programu, mi se zalíbil MobileMeter (nemusí se instalovat) :) . Někdy, třeba jednou za týden vypozoruji,že se mi na malou chvíli jakoby zasekne HDD, tak na 3-5sekund, nevím, ale nemyslím že to je softwarová záležitost, spíše je něco s hard diskem, ale nijak se to nezhoršuje, tak se mi to nechce dávat do servisu. Navíc myslím že by to stejně neopravili, protože by byla velká náhoda, kdyby to udělalo právě jim a před jejíma očima :) . Jinak jsem naprosto spokojen, snad jen rozšířím tu ramku :) , jsem připojen přes wifi a to je naprosto bezchybné, snad nezakřiknu :)

dr.krtek

Příspěvekod dr.krtek » 30 črc 2007 23:17

dík vyzkouším, já sem taky spokojenej, akorát hned ze začátku mi měnili DVD jednotku a nedávno jsem děla eRecovery, nespouštěl se Realtek a musel jsem restartovat, ted to funguje ok. Akorát když vypnu ze sítě a náhodou vyndám baterii ze slotu, tak pak je problém noťas spustit, dostat pod "proud". V servisu nevěděli, že mám poslat,ale stalo se mi to jednou a pak jsem to ještě pro zkusil podruhý a potřetí to už nezkouším:-)

dr.krtek

Příspěvekod dr.krtek » 30 črc 2007 23:22

tak ted po skoro 15-ti hod provozu mám teplotu 50 a HDD 40


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů