ACER Aspire ETHOS 5951g

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 25 zář 2011 20:34

7k by integrovaná v žádném případě nedala. Možná byly oba testy prováděny v jiném rozlišení nebo nemáte nastaven profil maximální výkon.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

valiceko
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 25 zář 2011 20:13

Příspěvekod valiceko » 25 zář 2011 21:11

Díky za odpověď ... ten test byl prováděn se zapojeným síťovým adaptérem, takže na plný výkon ... skóre 7000 bodů bylo dosaženo za úplný test, tedy vč. CPU testu ... ten sám osobně měl něco málo přes 5000 bodů, zbytek byla grafika.

4.martin
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 17 srp 2011 21:06

Příspěvekod 4.martin » 03 říj 2011 21:37

Tak po pár týdnech soužití dávám malý reportík.

Začnu procesorem: V Aceru je je i7-2670QM, která vychází z i7-2630QM. Výkon je u obou v podstatě srovnatelný, jen novější verze běží na vyšší frekvenci. Nicméně já jsem spokojen, aplikace a operace, které zatěžují procesor tu jedou svižně a nikde se nečeká. Vím, že se najdou i mnohem lepší procesory, ale na notebook je to naprosto luxusní výkon. Zkrátka jsem teď v sedmém nebi, protože oproti mému původnímu procesoru P8600, jsem opravdu někde úplně jinde.

Grafika: No co si budeme povídat GT 555M 2GB GDDR3 patří sice mezi vyšší třídu, ale v této třídě je na chvostu. Avšak pokud nechcete notebook pouze na hry, tak je to super volba. I náročné hry si tu zahrajete v takové kvalitě, abyste si je užili. Já jsem zatím mohl zkoušet jen NFS Hot Pursuit (vše na max a jede to fantasticky), CoD: Modern Warfare (taktéž vše na max a plynulé). Uvidíme co řekne na Battlefield 3 :) Mnozí fajnšmekři by s touhle grafikou spokojeni nebyli, ale pro mě, který přešel z GeForce 9300GS je to opět pohádka stejně jako procesor.

Teploty a hluk: Jak tu už psali jiní, notebook je možná trochu hlučnější. Větráček běží na druhý stupeň i když se na notebooku nic nedělá, ale nijak zvlášť to neruší. Pokud nejste zrovna v místnosti, kde by bylo naprosté ticho ani si toho nevšimnete. Pokud pak děláte něco náročnějšího, tak se spustí větráček ještě na vyšší otáčky, ale s tím se prostě musí počítat. Mě osobně to nijak nevadí a přijde mi to celkem normální. Co se týká teplot, tak při hraní se lehce zahřeje WASD a okolí, ale nepřijde mi, že by to bylo až tak hrozné. Klávesy jsou zahřáté, ale rozhodně se nijak nespálíte a ani mi to nepřijde nepříjemné při delším hraní. Co se týká CPU, tak při zátěži jsme na nějakých cca. 80°C

Klávesnice: No tak tady nemám ani to nejmenší. Naprostá spokojenost. Jen sem připíšu pro ty, kteří potřebují mít vlevo velký shift, tady ho nenajdete je tu jen zkrácená verze, ale já jsem na něj zvyklý, na žádném svém notebooku jsem neměl dlouhou verzi. Píše se tu jedna báseň a podsvětlení je takový bonbonek navíc.

Touchpad: Jak je napsané v recenzi od Swarma. Touchpad má malé zpoždění, ale není to tak dramatické, jak jsem se obával. Touchpad používám často a už jsem se s ním sžil a pracuje se mi s ním naprosto v pohodě a rychle, myš používám pouze na hraní. To, že se dá používat i jako dálkový ovladač na přehrávání hudby a videa je pro mě taky příjemné. Opět tu záleží jen na zvyku, já si zvyknul prakticky okamžitě. Jediné co mi trochu vadí je scrolování, které se provádí dvěma prsty, já byl do teď zvyklý, že scroluju po pravé straně touchpadu, takže na to si zvykám a upřímně bych preferoval to scrolování po straně a jen jedním prstem.

Kvalita zvuku: Na notebook to není vůbec špatné, myslím, že patří mezi ty lepší, ale zase ne mezi ty úplně nej. Určitě nezklamou.

Baterie: Co víc si přát od výkonného notebooku než 7 hodin výdrže při brouzdání na netu. V pohodě zkouknete 3 celovečerní filmy a ještě vám kousek baterky zbyde, abyste mohli zkontrolovat maily a zprávy na netu :) Při hraní her je určitě lepší být u zásuvky, protože procesor a grafika si řeknou o nějakou tu energii.

Displej: Tady bych to shrnul asi takto - neurazí, ale ani nenadchne. Průměr

Kvalita konstrukce: Tělo je na multimediální notebook pevné, nijak zvlášť se neprohýbá. Nikde nic nevrže, zpracování je na velice dobré úrovni. Velká spokojenost.

No tak to je asi tak všechno, co bych zatím k tomuhle stroji měl. Kdybych přišel na něco, co mě bude štvát nebo co mě naopak ještě překvapí určitě to sem přidám.

To Palio: Jak si tu řešil ten BatteryBar, já si ho nainstaloval taky a po týdnu ho zase odinstaloval, protože zobrazoval úplně jiné informace než byly v systému. Výdrž baterie snižoval i o dvě hodiny oproti skutečnosti a taková aplikace je naprd, když se nedovíš jak to bude doopravdy, tak bych i to opotřebení bral s rezervou :)
Acer Aspire Ethos 5951g, i7-2670QM, 8GB RAM, NVIDIA GeForce GT 555M 2GB

Palio
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 úno 2010 20:29

Příspěvekod Palio » 31 říj 2011 18:14

zdravim. vie mi niekto poradit, ako, resp kde by som nasiel novsie ovladace na graficku?
dovod: pristalo mi na stole BF3 :D

Palio
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 úno 2010 20:29

Příspěvekod Palio » 17 lis 2011 12:45

Ospravedlnujem sa ze pisem takto 2 posty po sebe, ale mam maly problem.
Problem c.1, mozem kludne poslat notebook na reklamaciu s tymto?
http://i43.tinypic.com/33ymex0.jpg

Problem c.2. akosi je badatelne hucanie z NB. nie ventilator (ten je pri kludnej praci relativne ticho), ale niekde z oblasti ako su sipky, enter. Nejak to tam stale huci akoby tam nieco v nutri malo aktivny ventilator, neviete co to moze byt? Inak ak robim len nejaku kludnu pracu ako citanie PDF, tak to tam huci, potom to na chvilku prestane a opet sa to rozbehne, zvuk pri rozbehu je nieco ako ked sa zacne nacitavat CD v mechanike. Neviete co s tym? keby to len stale hucalo tak OK, ale toto zastavovanie a rozbiehanie trocha rusi.

JejKey
guru
Příspěvky: 633
Registrován: 27 bře 2011 19:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JejKey » 17 lis 2011 14:59

ad 2 - nemáš tam nějaký power-saver pro HDD, kterej ho vypíná a zapíná?
MSI GT628 (C2Q9000@0,9125 V, 2×2 GB DDR3, GTS160M@0,9 V, Intel X25-M 80 GB G2 + ST9500420AS, Intel 5100AGN + SparkLAN WPER-116GN) + NEC 2070NX

Palio
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 úno 2010 20:29

Příspěvekod Palio » 17 lis 2011 15:28

myslis ze to tak strasne huci HDD? lebo podla mna je to ako dost hluku na bezny disk

Palio
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 úno 2010 20:29

Příspěvekod Palio » 11 kvě 2012 23:15

Viete mi poradit, ci by slo do tohoto modelu dolozik ku klasickemu disku aj SSD? mSATA alebo namiesto DVD mechaniky? rad by som trocha zrychlil system a stisil stroj ak by slo.

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 11 kvě 2012 23:43

zkus se mrknout tady: http://stores.ebay.co.uk/ny-compu-tek/_ ... 2174622013

kupoval jsem od neho caddy do thinkpadu a vse sedi a funguje jak ma, mozna bude mit nebo bude schopny sehnat i pro ten acer
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

Palio
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 27 úno 2010 20:29

Příspěvekod Palio » 17 čer 2012 13:42

Dakujem.
Mam este otazku. Neviete mi prosim poradit ako zapnut wake-up USB klavesnicou?
nakolko sa mi tu na stole zhromazduje audio gear notebook musel ist na chladiacu podlozku na suplik pre klavesnicu, kde je donho zapnuty monitor, USBcka, siet... a vysuvat ho koli prebudeniu je mierne neprakticke.
Pod stol siel aj koli hluku. tam mi tolko nevadi a moze si hucat ako uzna za vhodne.

racochejl
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 29 zář 2008 14:57

oprava neúspěšné aktualizace biosu u tohoto modelu

Příspěvekod racochejl » 13 srp 2012 12:21

Aktualizace biosu, kterou mi nabídl Acer update system, skončila černou obrazobkou a nefungujícím notebookem. Na technické podpoře Aceru mi řekli, že jediná šance, jak to opravit, je poslat notebook do jejich servisu, a žádnej jinej způsob určitě neexistuje. S tím jsem se ale nechtěl smířit a trochu googlil. Po vyzkoušení postupu popsaného zde http://robsealock.squarespace.com/journ ... creen.html notebook opět funguje.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů