Acer Aspire 5024 WMLi

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
K_O
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2006 19:34
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Acer Aspire 5024 WMLi

Příspěvekod K_O » 11 kvě 2006 19:37

Ahoj. chcem sa spytat ci sa oplati notebook acer aspire 5024 WMLi z 1024MB ram a GK x700(256MB). Dost casto hravam hry (napr. BF2 a podobne, takze na grafike a Ram mi dost zalezi), potom by som ho uz pouzival len na nejaku tu grafiku (photoshop), mozno obcasne spracovanie videa a podobne. A ak je v tejto cenovej relacii nieco lepsie tak budem rad ked mi poradite co. Diky

Vojtasumavak

Příspěvekod Vojtasumavak » 11 kvě 2006 19:46

Tento notebook mam a myslim si, že by měl na všechny Vaše požadavky stačit. Hrju na něm Call of Duty 2 a zvláda i největší rozlišení. Jedine jeho mínus je jeho přehřívání, které jsem vyřešil nakupem chladící podložky a od te doby mam klid.

K_O
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2006 19:34
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod K_O » 11 kvě 2006 21:08

dakujem za radu. ja ho budem vacsinou pouzivat na stole takze to prehrievanie mi nevadi. ked si ho budem chciet dat do postele tak aj tak nebudem potrebovat vysoky vykon kedze si neviem predstavit ako by som hral v posteli nejaku hru.
Este som sa chcel opytat na kryt tohoto notebooku. Pretoze vela ludi je s tym nespokojna. Ja som mal doma ako HP tak IBM a sice su pevne ale moje poziadavky v cene do 35 000Kc vykonostne nesplna ziadna firma okrem Acer

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 11 kvě 2006 22:43


Waxy
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 12 kvě 2006 11:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Waxy » 12 kvě 2006 12:56

Zdravím a pozdravuji, osobně používám Acer aspire 3023WLMi (koupený někdy na podzim) a úplně bohatě stačí na vše. Veškeré kancelářské programy i náročné 3D hry (NFS Most Wanted jsem na tomto stroji úspěšně dohrál). Vzhledem k tomu, že je zde Radeon x700, tak není problém... V 3D Marku 2001 SE - 14256 bodů. Solidní skóre :shock: Jen teď zvažuji rozšíření z 512 na 1024 MB RAM... Jinak má tento stroj úplně vše od špičkového displaye až po DVD+-RW DL (pro rýpaly- dokoupil jsem si TV-in a bluetooth nepotřebuji nebo dokoupím za 500...). Výdrž na baterku je taky velmi solidní (i s používáním Wi-Fi).

droopy

Mam Acer 3022LMi

Příspěvekod droopy » 12 kvě 2006 13:39

Mam Acer 3022LMi od jula 2005 a uz po par mesiacoch normalneho pouzivania a prenasania medzi domovom a skolou sa na pravej strane vonkajsieho obalu displeja pri klbe objavila prasklina.

Cakam este kym skonci semester a potom to posielam do servisu. Acer nema bohvieako pevne plasty a konstrukciu.

Za vyssiu kvalitu spracovania si ale treba aj zaplatit. Znacky ako IBM/Lenovo, HP a napr. Sony su na tom totiz s cenou trocha inde...

K_O
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2006 19:34
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod K_O » 13 kvě 2006 00:19

Anonymous píše:http://notebook.cz/__/,clanky,recenze-notebook,2005,050531-Acer-Aspire-5024WLMi,index.html

no ale ja som nechcel tento aspire 5024, ale ten ktory ma 1GB ram, 100GB hardisk a grafiku x700 256MB. mna preto moc nezaujima ako je na tom nizsi model. a ak si reagoval na moj prispevok s kvalitov spracovania, tak myslim ze recenzent to nevie usidit kedze ho pouzival tak jeden dva dni :(.

aj0
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 15 kvě 2006 15:21
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod aj0 » 15 kvě 2006 15:50

Mam Aspire 5024WLMi 1GB, 100GB, X700 128MB asi od januara 2006. Co sa vykonu tyka, som celkom spokojny. Okrem ineho si zahram aj hry, ktore na notebook idu dost slusne. Vsetky hram v nativnom rozliseni (ak je ta moznost), teda v 1280x800. Hry, vyuzivajuce vertex a shader jednotky su ok. Ale napriklad taky Gothic2 - Night of Raven, ktory je predsa starsieho data a zrejme tieto jednotky nevyuziva nieje svizny dokonale (Gothic1 ide samozrejme, ako blesk). Nevravim, ze je pomaly, to nie, ale k plynulosti v najnarocnejsich lokaciach mu este cosi chyba (bavime sa o full detailoch). Rychlost Gothic2 je asi len o trosku lepsia, ako na mojej starej desktopovej GeForce4 4800 Ti SE 128MB + 512MB RAM. Co sa tyka novsich hier, tak napr.Half Life 2, Serious Sam 2, Quake4 idu nadherne hladko, Most Wanted treba mierne znizit detaily pre plynulost. Najhorsie je na tom asi FEAR, ktory treba nastavit asi tak na stredne detaily, potom ide fajn, ale s nim je problem aj na lepsich desktopovych konfiguraciach. Oblivion som skusal len "z rychlika", nesiel uplne plynule, ale myslim, ze po nastaveni detailov bude v pohode. Samozrejme, az na Shader model 3.0 efekty, ktore na X700 neuvidis (u ATI az od "X-tisickovych" modelov). Ale ako vravim, na notebook si zahras velmi slusne. No a ty nakoniec chces model s 256MB grafickej pamate (skoda, ze nebol na trhu v januari). Ano, pri narocnych hrach sa notebook zahrieva az az, nepomoze ti ani bezny stol (asi najlepsie sa mi osvedcil skleneny), najhorsi je asi dreveny. Riesil som to istu dobu plechovou tackou (hraval som aj v posteli :) )V zime sa to este dalo, ale prichadzaju teple mesiace, tak som kupil chladiacu podlozku Tai Chi od Thermaltake (cca 1000,-sk) s ventilatormi. Chladi sice lepsie, ako ta tacka, ale pre moj notas je dost neprakticka. Je robena na 15 palcovy model. Cast podlozky sluziaca na opretie ruk pri pisani ma napriklad ostre hrany a hned po prvom pouziti som si "vyrobil" pekne skrkance na prednej stene nb. Aspire 5024 nasava vzduch zospodu, ale zrovna na tom mieste je chladiaca podlozka bez dierok a pritlacena tesne takmer na vsetky otvorove dierky, takze nic moc. Ventilatory zospodu tahaju vzduch opacnym smerom, ako nb nasava, co taktiez moc nepomaha. No a nakoniec, ak mam pripojene sluchatka (predna hrana nb), tak vaha nb spredu drzi kvoli vyssej opierke na ruky na konektore od sluchatok. Vsetky tieto neduhy riesim vselijakym podkladanim, prelepovanim a inymi "oklukami", ale vyzera to dost blbo a neprakticky. Uz by som si tuto podlozku nekupil. Na druhej strane, mozno su aj ine a co sa chladenia tyka, tak aj bez zapnutia ventilatorov znizi predsa teplotu o nejaky ten stupen. Co ma vsak na LCD tohto modelu dost zarazilo, je dost nizky kontrast. Cakal som od lesteneho displeja minimalne rovnaky, ako na mojom Benq stolnom LCD, ale mam dojem, ze moja N70 ma urcite lepsi. Neviem, ci mam nejaky blby kus, ale je to tak. Pri praci v systeme to vyzera krasne, ale pri prezerani fotiek, filmov a v hrach to vidiet aj bez porovnania s inym. Pri priamom porovnani je to do oci bijuce. Ale prezit sa to da. Pre 90% ludi to nema az taky vyznam. Nemal som iny notebook, neviem porovnat. Aj ked pri mojom zamestani (aj kvoli ktoremu som si nb kupoval), je to nepouzitelne lcd. Co sa ale hier tyka, v januari, ked som si tento nb kupoval, na trhu nebolo v tejto cenovej kategorii inej volby. Celkovo som spokojny. A este ohladom tych pantov. Toho som sa bal, kedze sa o tom dost popisalo kdekade. Ale zatial nemam ziaden problem. Mozno je to len u lacnejsich modelov, neviem..
Naposledy upravil(a) aj0 dne 17 kvě 2006 12:51, celkem upraveno 2 x.

K_O
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2006 19:34
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod K_O » 15 kvě 2006 20:22

diky za uzivatelsku recenziu. nieco podobne som potreboval pre to aby som sa uz konecne rozhodol, pretoze ma zase par ludi zacalo nahovart na asus m6k ktory je slabsi a drahsi skoro o 15 000 SK. A este k tomu 512 MB ram na notebook za 60 k to uz je fakt drzost :D

Waxy
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 12 kvě 2006 11:53
Kontaktovat uživatele:

5024 WLMi

Příspěvekod Waxy » 17 kvě 2006 09:02

Tato mašinka byla ránou pod pás konkurenci. Už je na trhu celkem dlouho a pořád je to naprosto perfektní stroj. Za tu cenu máte opravdu to, co si zasloužíte :-) A kdo nadává na Acery, tak ať si víte co :-) Mám už druhého Acera a jsem s nimi nad míru spokojen! Kdo chce Toshibu či Sony, tak at si hezky připlatí, ale bude mít to samé nebo horší :-))
Rád pomůžu...

aj0
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 15 kvě 2006 15:21
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod aj0 » 17 kvě 2006 13:25

K_O píše:diky za uzivatelsku recenziu. nieco podobne som potreboval pre to aby som sa uz konecne rozhodol, pretoze ma zase par ludi zacalo nahovart na asus m6k ktory je slabsi a drahsi skoro o 15 000 SK. A este k tomu 512 MB ram na notebook za 60 k to uz je fakt drzost :D


Som rad, ze som pomohol.

Tiez som sa rozhodoval medzi podobnym ASUSom, ale po dokladnom zvazovani som vybral to, co mam a stale nelutujem. Tento Acer mi padol do oka hned, ako dosiel na trh. Cakal som vsak vyse pol roka, ze pride este nejaky vylepsenejsi (v podstate som sa dockal, zvysili RAM a HDD a taktiez otacky HDD), kedze toto bol asi prvy model svojho druhu. Islo mi hlavne o Turion, dobru grafiku, vacsiu RAMku, disk, sirokouhly displej. Ine firmy sice neskor sem tam prichadzali s niecim podobnym, ale vzdy boli modely niecim okliestene (dobry CPU ale zla grafika, alebo naopak a pod) a navyse vo vyssej cene. Hlavne som cakal na verziu Turionu s nizsim napatim (MT = 25W), kedze Aspire 5024 ma verziu ML = 35W (Pentium M aj s radicom ma odber 32W). Ale skutocne, v tejto cene nemal tento NB ziadnu konkurenciu. Ak by som mal uprimne po 4-mesacnom uzivani zhodnotit najdolezitejsie (pre mna) zapory a klady:
ZAPORY:
- Turion ML sa oproti MT viac zahrieva (ale spotreba zodpoveda konkurencii)
- displej s nizsim kontrastom
- pomalsia slotova DVD-RW DL (asi kvoli zahrievaniu a bezpecnosti)
- chybajuci BlueTooth
KLADY:
- vykonny 64-bitovy CPU s dynamickou frekvenciou
- na notebook dost vykonna graficka karta
- 1GB DDR, 100GB 5400rpm HDD
- siroky displej s vybornou ostrostou
- dvojriadkovy Enter a podlhovasty Backspace
- rozumne umiestnene 4xUSB2
- elegantny dizajn

K_O
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2006 19:34
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod K_O » 17 kvě 2006 15:48

no uz som definitivne rozhodnuty pre acer aspire 5024. vo svojej cenovej kategorii nema asi naozaj konkurenciu. na nasom trhu teda urcite nie. s tych zaporov co si uviedol mi nevadi asi ani jeden. Teda jediny je ML turion a nie MT ale keby som chcel MT zase musim ist o cenovu triedu vyssie. kontrast displaya prezijem pretoze najkrajsie farby ma asi aj tak este moj stary hiunday a ani moje LCD ag Neovo nejako kontrastne neziari a ked nastavim vysoky kontrast tak sa na to da pozerat tak asi 10 minut a potom mi ide prasknut hlavu. Bluetooth mi az tak nechyba kedze mam jeden usb bluetooth a pomalsiu DVD-RW nejako prezijem :D. myslim ze to bude dobra kupa. a pokial mi nepride nejaky nepodarok mal by som s nim byt spokojny. :)

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 18 kvě 2006 09:55

DObry den jak si myslite ze je lepsi Graf.karta jestli ATI Mobility Radeon x1400, až 512 MB HyperMemory anebo tato x700???Rozhoduji se mezi tymto a acer 5672 jaky si myslite ze lepsi???A proste aby sli na nem nejake hry a tak dale

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 18 kvě 2006 13:44

Anonymous píše:DObry den jak si myslite ze je lepsi Graf.karta jestli ATI Mobility Radeon x1400, až 512 MB HyperMemory anebo tato x700???Rozhoduji se mezi tymto a acer 5672 jaky si myslite ze lepsi???A proste aby sli na nem nejake hry a tak dale


Neviem to teraz s uplnou istotou (ak sa mylim, nebite ma), ale x1400 je vykonovo o dost slabsia, i ked je novsia a podporuje Shader Model 3.0. Ma len 4/2 shader jednotiek oproti 8/6 u x700.

http://www.ati.com/products/mobilityrad ... specs.html
http://www.ati.com/products/mobilityrad ... specs.html

Na hyper memory by som sa u hier nespoliehal (uz vobec nie u notebooku s 512MB RAM), urcite je omnoho pomalsia, ako graficka ramka.

Aspire 5672 ma na jednej strane zaujimavy CPU, ktory stoji za uvazenie. Otazne, na aky ucel ho budes vyuzivat. Ak chces hravat aj novsie hry, pravdepodobne bude lepsia volba notebook s lepsou grafikou. Mimochodom, u Aspire 5672 je dualny CPU vyborny na multitasking, ale u hier to zrejme nebude vyuzite, skor naopak. Jeho nizsia frekvencia (1.6GHz) nebude uplne idealna. Moj nazor: spominany notebook hracom novsich hier nebude vzdy navodzovat usmev

aj0
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 15 kvě 2006 15:21
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod aj0 » 18 kvě 2006 13:50

(..ech, som bol pred tym, ja, pardon...)

Este k tej grafickej karte. Ak ma menej, ako 128MB (idealne je 256MB), ako hrac o nej ani neuvazuj. Nenechaj sa nachytat na nejaku Hyper memory. Zdiela systemovu pamat a ta je jednak pomalsia, a zaroven z nej ukrajujes systemu.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů