Aspire 5520G-301G16Mi

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
bou_ou_ou
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 zář 2007 11:49

Aspire 5520G-301G16Mi

Příspěvekod bou_ou_ou » 21 zář 2007 12:56

Tak jsem uz pres tyden majitelem tohoto noveho notebooku. Shrnul bych zde v nekolika vetach moje zkusenosti s timto kusem hardwaru.

HW konfigurace notebooku jako by mi byla sita primo na miru. Obstojna graficka karta, mechanika umi DVD-RAM a nakonec relitivne nizka hlucnost. Na druhou stranu co se tyce hluku cekal jsem ze to bude o poznani lepsi. Nejakou dobu jsem pracoval s lowendovym dellem, nic moc grafika, procesor celeron, ale slyset nebylo opravdu nic. To co mi ale vadi, je piskani aceru pri nabijeni. Nevim jestli je to zrovna mym kusem, ale me osobne to leze celkem na nervy. Vezmu-li v uvahu totiz vydrz baterie, ktera je kolem dvou hodin bezneho kancelarskeho provozu, znamena to poslouchat piskot minimalne stejny co pri nenabijeni. Take jsem zjistil, ze pri vypnute obrazovce piskani ustane. Toto vsak neni stoprocentne pravidlem.

Provedeni je myslim na dobre urovni, nezaznamenal jsem zadne vrzani, ci jinak nekvalitni plast. Po designove strance mi pripada notebook povedenejsi otevreny-svetle sedy plast klavesnice neni tak casto k videni. Zavreny notebook na me dela spise dojem levnejsiho kusu, zadny zazrak.
Rozlozeni portu je vyhovujici, na cnet.com si stezovali tusim u 5920 na blizkost usb portu u mechaniky, ktere pak mohl vadit napr zasunuty flash disk. To se zde obavat nemusime.

Zvuk je tragicky. Prestoze nese acer ozanecni dolby, zvukovka je realtek hd, reproduktory hraji bidne. Pustte si mp3 z nejake novejsi nokie na hands free a dostanete realnou predstavu jak to se zvukem vypada.

Graficka karta ma rozhodne urcite kvality. HW akcerelaci videa, podporu dx10. Hral jsem na ni demo Suprem Commmandera bez slideshow (velke mapy to ale nezkousne), Bioshock na low je uz na hrane hratelnosti a napr CMR Dirt byl nehratelny:). Se starsimy kousky nebude zadny problem.

Webova kamera me prijmne prekvapila. Podava pekne, rekl bych primo vivid barvy. Je velmi citliva na svetlo, takze ani horsi svetelne podminky ji nerozhodi.

Kvalita obrazu je myslim dobra. Mel jsem predtim jen obycejne crt, myslim ze jsem si polepsil. Leskly povrch mi vyhovuje. S odezvou nemam problem. 8ms je ok.

Jak uz jsem se zminil, mechanika umi DVD-RAM. Zatim jsem se nesetkal s problemy se ctenim. Jen by mohl byt jeji chod mene robustnejsi. Jdou z ni celkem citelne vibrace. Pristupovy cas je sed a zase sed.

Disk je chroustac:)

Na notasi provozuji XP. Ac rozhodnut dat si tam novejsi omalovanky nakonec jsem je si tam osvedcene XP. Duvodu bylo nekolik. Jednak klasicky malo ram, na Visty by to chtelo ty 2GB a jednak jsem Visty nemel:). Instalaci ovladacu jsem poresil z ftp aceru. Sice jsou neoficialni, ale zatim to slapou. Nefunguje akorat tlacitko "e" (empowering...) v pravem hornim rohu.

Za 19 500 s dani mi to pripada jako dobra koupe. Zbyva mi rozmyslet co s piskanim, jestli reklamovat ci ne. Neslysel jsem totiz zrovna moc chvaly na brnensky servis, proto se mi nechce davat notebook z ruky. Uvidim casem, jak to vse poslape. Jinak jsem zatim spokojen.

Jake jsou vase zkusenosti?

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 21 zář 2007 13:28

:D ohh.........diky za moc peknou recenzi :!: ta se povedla........

jinak mam stejne poržitky....mam ten samej kousek akorat mam grafiku nvidia 7000 a 2gb ram a visty

:D no s tim piskanim...taky jsem to dneska zaslechl :roll: jak jsem nabijel baterku ale na servis to není to asik težko....nevim co to muze piskat.....

:twisted: jinak ty plasty co se týče...ja jsem spokojenej, barva je do šeda až zluta :roll: nebo tak nejak.....jo jeste bych přidal ze acer udelal konektor na nabijeni hnedka u vydechu chladicu :? celkem neprakticka vec...

ale jinak co se tyce vykonu ve vistach tak pohodicka :D 2GB ram na kancelarinu staci a hry na tom moc hrat enbudu nebot tenhle kousek neni k tomu urceny...... :wink: :arrow: myslim ze grafika starši hry zvladne to urcite....jinak u grafiky se da nasdilet RAM, jde to nastavit v biosu :idea: od 32MB - 256 MB.....myslim ze ve vykonu rozdil nepujde poznat.....
ja mam notas od vcerejska a slape pekne, procak je tk55 což je athlon x2 tk55 ma frekvenci 1,8ghz, jde o dvoujadro, ve vistach je hodnoceno indexem cpu 4,7.

Jinak opět ohledne toho piskani,to se projevuje jenom kdyz se nabíjí baterka, jinak když vytahnes baterku a ficis jen z adapteru tak no problem.......

Reproduktory hraji celkem slusne a hlasite bez nejakeho vetsiho šumu ktery jsem zatim nezaznamenenal :!:

webka ma rozliseni 640*480 což neni moc ale obraz je z ni celkem cisty. jinak disk je ATA a ne SATA jak vyrobce uvadí , coz me zklamalo ale myslim ze kdybych mel sata disk tam to moc nepoznam......
Jinak wifi pres kterou se doma připojuji ma pekny přijem, bloutoth tento model nema což mi osobne nevadí.

Výdrž baterie jsem nezkousel ale jelikoz mam integorvanou grafiku tak si myslim ze do 2,5h se v poho vlezu :D No ten servis je pohorma celkem, taky se už bojim tam poslat notebook nebot co jsem předtim zažil...... :roll: tehcnici vymenili desku ale zapomeli dat chladic na grafku, pak jak mi dali konecne chladic tak zapomeli dat teplovodivou pastu mezi komponenty..........no nikdyse mi ale nevratil poskrabany !!!
takhle to vidim já....... :!: tak lidi piste sem vase zkusenosti

Drago
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 10 črc 2007 13:40

Příspěvekod Drago » 21 zář 2007 18:41

nebudu psat celou recenzi ale pridam par poznatku protoze notas uz vlastim pres 14 dni.

Takze piskani prestane pri vypnuti podsvetleni displeje nebo pri vytazeni baterky.

Tlacitko E (empowering t) funguje.Jen si musis nainstalovat Launch manager.
Ziskas tak moznost si nakonfihurovat tri tlacitka.

Reproduktory hrajou ciste ale celkem slabe a bez basu( taky tam mohli pridat jeste sub jako u 5920 :( )

K te GF8400 ve starych hrach na slabe urovni(neni to zadny dric na hruby vykon)
Ve 3D marku03 ma 3150 bodu coz dosahovala i ma nyni uz po smrti 4 roky stara GF 5700.
Ale hruby vykon v novych hrach nahrazuji vypracovanejsi algoritmy 8X00 rady a tak v 3D marku05 dosahuje 1200 bodu.

Mimochodem pomerne malym pretaktovanim se da z teto GF vyzdimat pres 30% vykonu navic:)

Displej odezva barvy dobre.
Zato pozorovaci uhly jsou na tom hodne spatne.Zvlaste ve vertikalnim smeru dela sve kazdy centimetr.

Ikdyz tento prispevek vyhlizi pesimisticky,tak to tak neni.
Protoze na ostani casti peju chvalu
zatim za ty prachy myslim dobra koupe....
Acer 5520 gemstone Turion X2 tl56, 2GB ram, GF 8400M, 160 GB hdd Win XP

bou_ou_ou
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 zář 2007 11:49

Příspěvekod bou_ou_ou » 21 zář 2007 19:33

To s tim piskanim me tedy mrzi. Alespon vim, ze to jde resit vyndanim baterii. Take je skoda ze jsem si nepriplatil za dalsi gigu ram, vidim ze ji oba mate, urcite by se neztratila.

Launch manazer jsem nainstaloval ale hlasilo mi to ze nemuze najit zvoleny soubor (pouze kdyz jsem zmackl "e", jinak vse ok), nejaka sw chyba tedy. Kdyz jsem ho po spusteni zakazal, nefunguji zadna ze ctyr hornich tlacitek, takze se asi navratim k puvodnimu stavu.

Z pozorovacimi uhly naprosto souhlasim a take souhlasim ze za ty penize je to velice dobra koupe.

Drago
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 10 črc 2007 13:40

Příspěvekod Drago » 21 zář 2007 19:51

Ze nemuze najit uvedeny soubor neni software chyba ale fakt.
Toto tlacitko totiz defaultne spousti software Acer Empowering Technology.
ten tam asi vzhledem k tomu ze pouzivas win XP nemas...

A dalsi giga pameti navic je dobra volba ....:)
Acer 5520 gemstone Turion X2 tl56, 2GB ram, GF 8400M, 160 GB hdd Win XP

peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Příspěvekod peterer » 21 zář 2007 21:41

Mrkněte jaký máte HDD, jestli SATA nebo ATA.
Mbelas uvádí, že by měl být ATA, to snad dnes už ne?
Mám tento note v užším výběru...

Chuishan
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 28 črc 2007 20:13

Příspěvekod Chuishan » 22 zář 2007 09:40

Mě pískání zmizí při restartu. Jinak ho zaznamenávám jednou dvakrát do týdne. Mě by zajímalo jestli to acer nevyřeší v updatu Biosu nebo nějákými ovladači
ACER Aspire 5520G-502G25Mi (LX.ALT0X.015) - Turion X2, 2048MB, 250HDD, Geforce 8600GS

bou_ou_ou
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 zář 2007 11:49

Příspěvekod bou_ou_ou » 22 zář 2007 10:57

No jo, je ata. Ve specifikacich jsem ale na netu nasel sata. Slusna habadura.:)

filipss

Příspěvekod filipss » 22 zář 2007 11:00

prosím vás mam acer aspire 3103wlmi,přeinstaloval jsem windows ty visty se mi nelíbyly tak jsem tam dal xp,ale teď nevím kde mám stáhnout ovladače na zvuk,modem,lan,může mi někdo prosím poradit

bou_ou_ou
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 zář 2007 11:49

Příspěvekod bou_ou_ou » 22 zář 2007 20:34


mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 23 zář 2007 10:41

lidi chci se poptat do ma SATA DISK? ja ma ATA nejaky Western digital :wink: ale SATA to není bohuzel :roll:

Stilman

Empowering manager

Příspěvekod Stilman » 27 zář 2007 23:16

Dobrej, chcete tedy říct, že když mám windows XP a né visty tak nemůžu mít E manager? V tom případě mi to měli říct dříve než sem si to s těma XPčkamá koupil ne? Co mám jako teda teď dělat?

peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Příspěvekod peterer » 30 zář 2007 16:45

mbelas píše:lidi chci se poptat do ma SATA DISK? ja ma ATA nejaky Western digital :wink: ale SATA to není bohuzel :roll:


Tož to je bordel.
Ve specifikaci v ceníku jsou uváděny u všech řad Gamestone disky SATA!!!
Viz http://www.acer.cz/acereuro/wr-resource ... 070830.pdf
Tak teda má SATA nebo ATA a nebo je to kus od kusu, to se mi nezdá.

bou_ou_ou
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 21 zář 2007 11:49

Příspěvekod bou_ou_ou » 30 zář 2007 17:54

UDMA 6,ata jak vysita.. napis nekam do aceru, ale ne ceskyho, treba odpovi..

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 01 říj 2007 10:11

no je to bordel............a velky.............taky jsem si rika ale co narobim...... :P ten western ata co tam mam slape krasne.........myslim ze kdyby to byla sata tak to moc nepoznam :wink: :arrow: :?: :roll: :!:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů