Acer TM5520G a ovladače na XP?

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
hambac
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 12 srp 2007 16:26

Acer TM5520G a ovladače na XP?

Příspěvekod hambac » 05 říj 2007 21:57

Zdravim, mam acera tm5520g s vistama home premium. system mi ale prijde dost "neohrabany" a hodne pomaly a rad bych si instalnul xpečka. Problem je ale s ovladaci. Nasel sem sice drivery pro xp na acera aspire 5520, ale nevim nakolik by byly kompatibilni.

Nevite nekdo jak tento problem rozlousknout?

btw. potrebuje tento model jeste vkladat do instalacky oken sata drivery?

hambac
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 12 srp 2007 16:26

Příspěvekod hambac » 05 říj 2007 22:16

tak sem zjistil, ze na strankach aceru jsou ovladace na xpečka pro tm5520 - zato na ftp nic takoveho nemaji


jenom pro zmenu jina otazka: nevi nekdo co konkretne dela launch manager? ...nerad bych si nainstaloval nejaky smejd co mi zasvini ramku zbytecnostma

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 05 říj 2007 22:56

Launch Manager ti zaistuje cinnost tlacidiel rychleho spustenia (internet, mail, atd) a taktiez funkcnost klavesovych skratiek typu Fn+Fx (ovladanie jasu displeja, hlasitosti, atd)

pavel_skala
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 16 říj 2007 12:02

Dotaz

Příspěvekod pavel_skala » 16 říj 2007 12:09

Nasel sem sice drivery pro xp na acera aspire 5520, ale nevim nakolik by byly kompatibilni.

chtěl jsem se zeptat, kde jsi prosím ty ovladače našel? včera jsem koupil aspire 5520g, ale ovladače pro win xp nemůžu nikde najít - na oficiálních stránkách jsou pouze pro vistu - mohl bys mi prosím poslat link? popřípadě se nějak domluvit? můj mail je pavel_skala[zavináč]email[tečka]cz
Dík moc!!!

peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Re: Dotaz

Příspěvekod peterer » 16 říj 2007 13:19


peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Re: Acer TM5520G a ovladače na XP?

Příspěvekod peterer » 16 říj 2007 13:24

hambac píše:Zdravim, mam acera tm5520g s vistama home premium. system mi ale prijde dost "neohrabany" a hodne pomaly a rad bych si instalnul xpečka. Problem je ale s ovladaci. Nasel sem sice drivery pro xp na acera aspire 5520, ale nevim nakolik by byly kompatibilni.

Nevite nekdo jak tento problem rozlousknout?

btw. potrebuje tento model jeste vkladat do instalacky oken sata drivery?

Ty máš ovladače zde: ftp://ftp.acer.cz/notebook/travelmate_5520/driver/

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 16 říj 2007 16:05

peterer: tak pavlovi_skalovi si moc neporadil... sa pozri co je na tej adrese... :)

pavel_skala: acer oficialne nepodporuje xp na aspire 5520g, ale mozes skusit "neautorizovane" ovladace

pavel_skala
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 16 říj 2007 12:02

Příspěvekod pavel_skala » 17 říj 2007 15:15

dík moc romane3 určitě se na to podívám! 8)

kolda
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 17 říj 2007 18:40

Re: Acer TM5520G a ovladače na XP?

Příspěvekod kolda » 17 říj 2007 18:56

hambac píše:Zdravim, mam acera tm5520g s vistama home premium. system mi ale prijde dost "neohrabany" a hodne pomaly a rad bych si instalnul xpečka. Problem je ale s ovladaci. Nasel sem sice drivery prilni.

Nevite nekdo jak tento problem rozlousknout?

btw. potrebuje tento model jeste vkladat do instalacky oken sata drivery?

Sata drivery potrebuje - nezkousel jsem ale cetl jsem na foru jinde ze jo. XPcka bez SP2 to nechtelo naistalovat bez sata driveru.

Mam ten samy notas, s dokoupenymi XP home, a ovladace bezi... byli na CD jinak na netu aceru jsou v sekci pro notebook TM7220 myslim.
Jediny problem je s ovladaci na grafiku ATI HD 2400XT pro XP... zkousel jsem omegy i to co bylo na u notebooku na acer resource dvd, ale problemy.

Reseni tedy zatim toto... http://www.driverheaven.net/modtool/ Funguje mi to ok (predelal jsem tim catalysty 7.1), asi tak nejak stejne jako s temi z resource dvd, ale rozdil byl v tom ze s timto mi fungoval i catalyst software pro nastaveni ruznych graficky blbustek. Ale jen chvilku, pak mi to zacalo pri startu zamrzavat, zhruba asi kdyz jsem naistaloval powerdvd, nero8 a quicktime.

Jeste to musim testovat co presne za to muze. Kazdopadne jsem ale musel odebrat vsechno od ati a naistalovat pak jen ten modifikovany driver samotny - ne catalyst software. Nejlip ho jeste zakazat v autamtickem spusteni pri startu. Ted to bezi ok. Zkousel jsem zatim halflife 2 jen, bezi krasne na nejvyssi detaily i bez catalyst software. Ale kdyz vypinam hodi to cernou obrazovku a zvuk chybove hlasky, musim macknout esc aby to zmizlo. Pak je vse ok. Obcas nejaka chyba ve zobrazeni na plose od minimalizovanych oken. No snad s temi ovladaci nekdo pokroci. Doufam ze jo. Notebook je to atraktivni, bude ho mit hodne lidi a visty jsou na ho***.

hambac
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 12 srp 2007 16:26

Příspěvekod hambac » 19 říj 2007 07:24

daval sem tam xp sp2 a vsechno slo bez problemu. tu grafiku jeste schvalne zkusim....z her sem mel pusteneho akorat Blooda pres DosBox :D


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti