Acer Extensa 5220 - Ovladač na SATA (instalace XP)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Lalich
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 říj 2007 18:59

Příspěvekod Lalich » 05 říj 2007 21:56

Lalich píše:Mohli byste mi poslat prosim navod na update biosu. Mam tam Linuxe a chtel bych XP, jenze problem se SATA. Diky

lalich@seznam.cz

vsetko najdes v tejto teme o cca stranku dozadu...je tam este funkcny link na bios 1.17a ale ja som dal 1.18 z officialnej stranky a vsetko facha tak ako ma[/quote]

myslis ten navod s bootovacima WIN98? Ty bohuzel nemam:(

peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Příspěvekod peterer » 08 říj 2007 00:13

Dostali jste k noteboku záruční list?
Já ne, jen doklad o koupi a dodák. Na stránkách aceru není v reklamačním řádu žádná zmínka o záručáku.
Není třeba při reklamaci?

jayrro
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2007 21:44

Příspěvekod jayrro » 08 říj 2007 21:51

PLS, nemohol by sem hodit niekto kod[link] na to instalacne CD od windowsu? mam original win XP pro + SP2(zvlast instalacia SP2) mam k tomu aj kody, ale nejde mi to nainstalovat na notebook. uz tu odznelo viac navodov, ale do n-lite sa moc nerozumiem a nejak sa mi neozyvaju, ty, co pisali, ze maju tie CD vytvorene

Endy.Tom
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2007 12:05

Příspěvekod Endy.Tom » 09 říj 2007 10:15

Ja jsem to vyresil velice jednoduchym zpusobem - nainstaloval jsem win Vista a po te jsem si ze stranky vyrobce stahl novy bios 118 soubor rozbalil a pustil flash primo ve Win... Vse probehlo bez problemu a po chvilce byl bios preflashovan. Ted jdou win XP nainstalovat bez problemu :wink:

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 09 říj 2007 13:00

jayrro píše:.... uz tu odznelo viac navodov, ale do n-lite sa moc nerozumiem a nejak sa mi neozyvaju, ty, co pisali, ze maju tie CD vytvorene

Pokud tím myslíš mne... Nestíhám odpovídat, takže možná proto si ještě nedostal odkaz... Jinak Product Key mé OEM verze bohužel není kompaktibilní s tvou verzí, takže musíš počkat do zítřka (vím, že jsem to psal už v pátek, ale bohužel není čas...), až vydám zdrojové soubory a návod pro sestavení upravené instalačky z vlastního média.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

jayrro
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2007 21:44

Příspěvekod jayrro » 09 říj 2007 19:24

sorry, ze takto surim. ja len zato, ze som to slubil kamoske a ona je uz netrpezliva. V podstate mohol by som si to aj ja spravit, ale kym dojdem na vsetko jak to spravit, tak aj 3x nainstalujem aj stiahnem to od teba :P Ale ak nemas cas, tak nesur to aj tak dakujem za ochotu :)

Waclav
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 10 říj 2007 11:42

Příspěvekod Waclav » 10 říj 2007 11:48

eximka1 píše:Instalace ovladacov.

Pokial nie je uvedene inak, vsechny ovladace su stiahnute z:
kód:
ftp://ftp.acer.cz/notebook/extensa_5220/driver/

1) chipset - Intel - v pohode
2) VGA intel - v pohode
3) Broadcom LAN - v pohode
4) touchpad - v pohode
5) zvuk - tak to je oriesok, tu je postup:
1) nainstaluji ovladače z: Realtek Audio v.5.10.0.5423, ktore su k Extense ...



Mam ten problem, ze vetsina ovladacu ze stranek Aceru mi nejde stahnout. Nevite, kde je jinde sehnat? Z origo CD dodaneho s NTB mi ovladace ke grafice (ani audio) nefunguji..
Mam XP SP2. Uz mi dochazi inspirace:(

ehvie
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 28 zář 2007 11:26

Příspěvekod ehvie » 10 říj 2007 12:28

[quote="Waclav"][quote="eximka1"]Instalace ovladacov.

Pokial nie je uvedene inak, vsechny ovladace su stiahnute z:
kód:
ftp://ftp.acer.cz/notebook/extensa_5220/driver/

1) chipset - Intel - v pohode
2) VGA intel - v pohode
3) Broadcom LAN - v pohode
4) touchpad - v pohode
5) zvuk - tak to je oriesok, tu je postup:
1) nainstaluji ovladače z: Realtek Audio v.5.10.0.5423, ktore su k Extense ...

[/quote]

Mam ten problem, ze vetsina ovladacu ze stranek Aceru mi nejde stahnout. Nevite, kde je jinde sehnat? Z origo CD dodaneho s NTB mi ovladace ke grafice (ani audio) nefunguji..
Mam XP SP2. Uz mi dochazi inspirace:([/quote]

Ja som to stahoval z ftp.acer.com, bez problemov. Ak mas problem to stiahnut, mozem Ti ich poslat. Je to ale spolu cez 100 MB.

Waclav
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 10 říj 2007 11:42

Příspěvekod Waclav » 10 říj 2007 13:05

Ja som to stahoval z ftp.acer.com, bez problemov. Ak mas problem to stiahnut, mozem Ti ich poslat. Je to ale spolu cez 100 MB.

Tak asi mam v praci blokly FTP, jinak uz nevim..
Zkusim to jeste pohledat jinde, vecer to doma zkusim, a jinak asi budu prosit o pomoc..

Waclav
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 10 říj 2007 11:42

Příspěvekod Waclav » 15 říj 2007 15:17

eximka1 píše:Pokial nie je uvedene inak, vsechny ovladace su stiahnute z:
kód:
ftp://ftp.acer.cz/notebook/extensa_5220/driver/

5) zvuk - tak to je oriesok, tu je postup:
1) nainstaluji ovladače z: Realtek Audio v.5.10.0.5423, ktore su k Extense
2) stiahnut alternativny ovladac
[odkaz]
Odtial som stiahla ovladac: Audio Driver Realtek Ver.5.10.0.5257.zip a rozbalila
3) v spravcovi zariadenia v systemovych zariadeniach sa zobrazí s vykricnikom PCI device. Na nom cez vlastnosti dame peinstalovat
vybrat umiestneny inf subor z ovladaca: Audio Driver Realtek Ver.5.10.0.5257
4) tymto sa aktivuje zvuk a je najdeny modem

To je všetko nie je to tak tazke, takze vela stastia

Doplnenie k casti b) 5) zvuk:
- NENI potreba ziadneho alternativneho ovladaca
- staci nainstalovat originalni Realtek Audio v.5.10.0.5423, pri tom sa nainstaluje aktualizacia "KB888111WXPSP2" (složka MSHDQFE), což je prave Ovladac triedy HD Audio architektury UAA http://support.microsoft.com/kb/888111
- v Systemovych zariadeniach je potom PCI Device s vykricnikom
- na nom stada dat preinstalovat ovladac, nepripojovat sa k webu MS, instalovat automaticky
- je najdeny MS UAA driver, ktery bol nainstalovany spolecne s Realtek
- hotovo, hrajeme


MYSLEL JSEM, ZE TO BUDE OK. Ted jsem ale ve fazi, ze altenativni ovladac se mi nepodarilo nikde stahnou:(
Aktualizaci mam, ale ve spravci (mam XPP) mam u Raltek vykricnik,(zadny PCI Device) a win tvrdi ze nejsou nainstalovane zadne ovladace. Aktualizovat mi nejde, (ani kliknout) a kdyz spustim setup Realteku, tak mi ke konci instalace spadne! Tak uz nejak nevim, jak dal..
Nemate nekdo aspon k disp.ten zminovany alternat.ovladac? Ze bych to jeste zkusil s nim? Predem diky..
(mimo audio je vse snad OK)

Fide
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2007 18:46

Nejde Flashnout BIOS

Příspěvekod Fide » 19 říj 2007 18:52

Ahoj, mám problém s flashnutí BIOSU na nejnovější verzi 1.18.Nabootuju s win 98, vlozim cd s ovladaci na BIOS(Data jsou v rootu CD).Napisi prikaz: "phlash16.exe CLB-118.WPH" zobrazi se flash program, ale napíše mi,ze nesmim mit spusteny zadny memory manager :? .

Nemohli byste mi poradit, kdo s tim ma zkusenosti...?

Fide
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2007 18:46

Příspěvekod Fide » 19 říj 2007 21:01

Doplnim, ze jsem zkousel i ty hratky s podtrzitkem z predeslych rad.

Ta hlaska co se mi objevi je presne:
" Cannot Flash If Memory Manage (e.g. Himem)present "

mefix
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 23 říj 2007 09:43

TAK KONEČNĚ jsem přišel, jak na to.

Příspěvekod mefix » 23 říj 2007 09:51

i po flash BIOSu a přepnutí disku na IDE se mi vokna nainstalovat nechtěla a sekla se na hlášce "nemohu zavést ovladač rozložení klávesnice KBDCZ.DLL". Po přepnutí v BIOSu zpět z IDE na SATA ovladač klavesnice sice win zavedl, ale opět neviděl disky. V tuto chvili je treba nabootovat z cd DOS BOOT a odstranit oddíly disku. Poté je znovu vytvořit (jako primární DOS oddíl) a disk zformátovat. Restart a pak vlozit rovnou instalacku win xp a KONECNE to jede. Páral sem se s tím 3 dny, nez sem na to prisel. Podrobny navod a nový funkcni BIOS pro Acer Extensa 5220 zaslu mailem. mfx@seznam.cz

fx
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 04 lis 2007 20:29

USB Flash disk pro upgrade BIOSu, USB floppy netřeba!

Příspěvekod fx » 04 lis 2007 20:43

Zdravím,

otázku upgrade Biosu pro notebook Acer jsem vyřešil přes USB flash disk, stačí jej pouze naformátovat přes v DOSu Format X: /s , kde X je jednotka USB disku, čímž se vytvoří USB boot disk. Na něj jsem pak nahrál utilitu pro upgrade Biosu.
Z USB disku jsem pak přes F12 notebook nabootoval, spustil upgrade BIOSu a po dokončení restartoval. Zcela bez problému.

hodak
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 lis 2007 18:32

Příspěvekod hodak » 05 lis 2007 18:56

Waclav píše:
eximka1 píše:Pokial nie je uvedene inak, vsechny ovladace su stiahnute z:
kód:
ftp://ftp.acer.cz/notebook/extensa_5220/driver/

5) zvuk - tak to je oriesok, tu je postup:
1) nainstaluji ovladače z: Realtek Audio v.5.10.0.5423, ktore su k Extense
2) stiahnut alternativny ovladac
[odkaz]
Odtial som stiahla ovladac: Audio Driver Realtek Ver.5.10.0.5257.zip a rozbalila
3) v spravcovi zariadenia v systemovych zariadeniach sa zobrazí s vykricnikom PCI device. Na nom cez vlastnosti dame peinstalovat
vybrat umiestneny inf subor z ovladaca: Audio Driver Realtek Ver.5.10.0.5257
4) tymto sa aktivuje zvuk a je najdeny modem

To je všetko nie je to tak tazke, takze vela stastia

Doplnenie k casti b) 5) zvuk:
- NENI potreba ziadneho alternativneho ovladaca
- staci nainstalovat originalni Realtek Audio v.5.10.0.5423, pri tom sa nainstaluje aktualizacia "KB888111WXPSP2" (složka MSHDQFE), což je prave Ovladac triedy HD Audio architektury UAA http://support.microsoft.com/kb/888111
- v Systemovych zariadeniach je potom PCI Device s vykricnikom
- na nom stada dat preinstalovat ovladac, nepripojovat sa k webu MS, instalovat automaticky
- je najdeny MS UAA driver, ktery bol nainstalovany spolecne s Realtek
- hotovo, hrajeme


MYSLEL JSEM, ZE TO BUDE OK. Ted jsem ale ve fazi, ze altenativni ovladac se mi nepodarilo nikde stahnou:(
Aktualizaci mam, ale ve spravci (mam XPP) mam u Raltek vykricnik,(zadny PCI Device) a win tvrdi ze nejsou nainstalovane zadne ovladace. Aktualizovat mi nejde, (ani kliknout) a kdyz spustim setup Realteku, tak mi ke konci instalace spadne! Tak uz nejak nevim, jak dal..
Nemate nekdo aspon k disp.ten zminovany alternat.ovladac? Ze bych to jeste zkusil s nim? Predem diky..
(mimo audio je vse snad OK)


Měl sem ten samej problém a na aceru mi poradili tento postup:
Přeinstalovat XP a potom Instalovat ovladače v tomto pořadí.
1.čipset intel
2.AHCI Intel
3.VGA
4.Audio realtek
5. Zbytek ovladačů.
Vše proběhlo v pohodě a zvuk jede bez problémů.
Mnoho úspěchú a napiš zda se zadařilo.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů