Coca cola v klávesnici (Acer Aspire 5101 ANWLMi)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
KRtek
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 20 říj 2007 16:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KRtek » 22 říj 2007 23:46

joooo a notebook jsem už zase složil dohromady, klávesnice šlape jako hodinky, ještě jsem ji pročistil tím že jsem sundal ty klávesy co byly zalepený a projel je destilkou....tak doufám že noťásek bude fungovat nadále dobře...
jenom jedna věc se mi stala, strhali se mi zářezy na šroubku co je připevněnej do sloupku držící chlazení nad CPU, takže nejde odšroubovat :cry: budu ho muset nějak vyndat a vyměnit ale nvm vůbec jak to udělat,protože místo křížku už je tam kolečko a asi budu shánět kruhovej šroubovák docela blbě :lol:
Acer Aspire 5101 ANWLMi - AMD Turion 64 X2 TL-56, 1536 MB RAM, ATI X1100 256MB RAM, 120GB HDD Toshiba 5400 RPM SATA, Windows XP Pro SP3
Sony Ericsson P1i
To jste mi nemohli říct že tu nesmí být obrázky v podpisu? :lol:

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 22 říj 2007 23:52

Pro příště sito chce koupit sadu Torxů (to je ta "zvláštní" vícehranná hlava) ;) Teď se to už bude špatně zachraňovat... Buď tam zkus nějak vypiloval drážku nebo použij nějaké speciální lepidlo, kterám k tomu přilepíš šroubovák a pak to celé vyšroubuješ (a šroubovák s trochou štěstí ještě někdy oddělíš od šroubku ...).Šroubek samozřejmě pak kup nový.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

KRtek
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 20 říj 2007 16:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KRtek » 22 říj 2007 23:56

Torxy mám (T6, T7, T15 a T20) ale ten šroubek byl stejně křížový a ne hvězdičkový....s tím lepidlem to nějak zkusím, díky za tip.
Acer Aspire 5101 ANWLMi - AMD Turion 64 X2 TL-56, 1536 MB RAM, ATI X1100 256MB RAM, 120GB HDD Toshiba 5400 RPM SATA, Windows XP Pro SP3

Sony Ericsson P1i

To jste mi nemohli říct že tu nesmí být obrázky v podpisu? :lol:

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 23 říj 2007 13:54

No tak pak si samozřejmě měl použít křížový šroubovák, to je snad jasné, ne? Moc nechápu, co si s tím vyváděl. Pochopil bych, když by tam byl torx, ale ty si neměl torx šroubováky, takže si to zkusil prasit plochým...ale křížový šroubovák má doma snad každý, ne? :roll:
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

KRtek
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 20 říj 2007 16:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KRtek » 23 říj 2007 15:23

jo to mám křížovej, asi to bylo tím že jsem to hafo utáhl a pak už mi to nešlo odšroubovat a prostě jsem to doj*bal......no pak to nějak zkusím vytáhnout, teď jsem šťastnej že to jede :D
Acer Aspire 5101 ANWLMi - AMD Turion 64 X2 TL-56, 1536 MB RAM, ATI X1100 256MB RAM, 120GB HDD Toshiba 5400 RPM SATA, Windows XP Pro SP3

Sony Ericsson P1i

To jste mi nemohli říct že tu nesmí být obrázky v podpisu? :lol:

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 23 říj 2007 15:50

doufej, že ti tam nic nezoxiduje. :-P a jinak coca cola mi chutná je to svinstvo ale člověk by měl pít co mu chutná, žije jen jednou :D ale Vychlazená Plznička :) to je lepší. A coca colou se dají solidně čistit mince :) vyzkoušeno.
tento účet již není aktivní.

KRtek
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 20 říj 2007 16:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KRtek » 23 říj 2007 15:53

no myslím že už by to zoxidovalo protože tu Colu tam mám už přes týden :lol:
Acer Aspire 5101 ANWLMi - AMD Turion 64 X2 TL-56, 1536 MB RAM, ATI X1100 256MB RAM, 120GB HDD Toshiba 5400 RPM SATA, Windows XP Pro SP3

Sony Ericsson P1i

To jste mi nemohli říct že tu nesmí být obrázky v podpisu? :lol:

ivos13
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 11 črc 2007 12:43

Mě pivo

Příspěvekod ivos13 » 23 říj 2007 16:52

Místo koly se mi vylila plznička(kretén), tak jdu rozebírat, páč mi tvrdnou tlačítka(jenom). Doufám že se povede, nafotím a ukážu.
Acer Aspire 9302 WSMi

peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Příspěvekod peterer » 23 říj 2007 18:10

KRtek píše:jo to mám křížovej, asi to bylo tím že jsem to hafo utáhl a pak už mi to nešlo odšroubovat a prostě jsem to doj*bal......no pak to nějak zkusím vytáhnout, teď jsem šťastnej že to jede :D


Pozor na to! Jsou dva druhy křížových šroubováků, jeden má normální kříž, ale ten druhý má kříž a ještě navíc o 90 stupňů pootočený menší kříž. Mají také rozdílný úhel špičky, tak pozor co máte za šroubek ať použijte správný křížák...Nebo to doprasíte!!!
Někdy pomůže tohle: http://www.liqui-moly.cz/index.php?page ... &Itemid=38

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 24 říj 2007 17:33

peterer: neviem si celkom dobre predstavit, ako by vypadal krizovy srobovak s este jednym, o 90° pootocenym krizom... myslim, ze spravne ma byt 45° ;)

inak co sa mne osvedcilo pri odtahovani krizovych srobov - zobrat si srobovak s co najvacsou ruckou aj za cenu, ze bude mat kriz o dost vacsi nez je srob, takze nedosadne az na "dno" hlavicky - potom sa da lepsie pritlacit srobovak na srob, takze sa nestane, ze by pri odtahovani srobovak "vybehol" z hlavicky srobu a znicil by tym ten kriz

peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Příspěvekod peterer » 24 říj 2007 20:01

roman3 píše:peterer: neviem si celkom dobre predstavit, ako by vypadal krizovy srobovak s este jednym, o 90° pootocenym krizom... myslim, ze spravne ma byt 45° ;)


...jo jo, 45° má být, to by byly v zákrytu, že? :oops:

Slayer23
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 17 říj 2007 11:58

Příspěvekod Slayer23 » 25 říj 2007 16:39

jimmyjames píše:
Slayer23 píše:lol chtel bych videt, jak coca cola rozere plastovej kelimek, zase nemystifikuj.

Já nemystifikuju! Stalo se to jednomu kámošovi....a snad se o tom dočteš i ina netu. Pokud nevěříš, zkus si to ;) Jinak můžeš si zkusti i jednoduchý test s žiletkou ;) Ponoř do CocaCola sračky žiletku a nech ji tam několik dní. Kámoši to zkoušeli a už po TŘECH dnech se žiletka ÚPLNĚ ROZPUSTILA!

ad závilost na CocaCola sračce:
Víte, od čeho se to jmenuje CocaCola? Je to od drogy jménem koka (v českém překladu). Ano, tato droga skutečně byla obsažena v původní receptuře CocaColy. Amíci se tedy na této splašce brzy stali závislí a CocaCola Company měla o zisky postaráno... Když však chtěli expandovat do Evropy, samozžejmě zde narazili na testy... V Evropě se zhrozili, že do tu chtějí prodávat něco, co v sobě obsahuje drogu, takže dovoz zakázali. Amíci už měli o zisky postaráno...amíci na tombyli závislí i zvyklí. Tedy koku ze složení odstranili a začli tím sajrajtem zaplavovat celou Evropu.
Když pak chtěli dovážet i do naší země, narazili na další zádrhel - proslavenou Kofolu - Češi ten jejich patok prostě nechtěli. Jak to vyřešili už asi všichni ví... Nějakým způsobem Kofolu či její recepturu (už neívm) odkoupili... každopádně důležité je to, že ji zakázali po několik let vyrábět. Tím získali čas, aby zde rozšířili svůj sajrajt, což se jim bohužel podařilo a dnes to urputně chlastá kadžý trapný teenager, který si myslí, jak je tím IN. Už před několiak lety však vypršel zákaz výroby Kofoly, takže ji tu máme zpět a pomalu se zavádí zpět i do podvědomí lidí... a hlavně restaurací.
Jinak osobně hodnotím kvalitu restaurace mimo jiné podle toho, jestli tam čepují Kofolu. Tam, kde mi při žádosti o Kofolu nabídnou jako "ekvivalent" Coca Colu s tím, že Kofolu nemají, okamžitě odcházím...


opet mystifikujes, puvodni coca cola vznikla tim, ze cola beverages co. koupila jednu nejmenovanou mineralni vodu, od jednoho nejmenovanyho doktora, kterej do svy pramenity mineralky pridaval cistej kokain z rostliny, ktery se rika Coca (roste to treba v jizni americe)

pri prohibici v 30tejch letech byla coca cola na pokraji krachu, ale nikdo nevi, cim to vyresili, ze coca cola chutna zhruba 80 let stejne, ac uz v ni neni jedina znamka toho, ze by do ni byl pridavan kokain, nejpravdepodobnejsi varianta je, ze objevili nejakou synyetickou nahrazku vyse zmineny drogy

sracka to je, to je jasny, ale plast urcite nerozpusti, tak maximalne papirovej kelimek od mcdonaldu a ziletku, potazmo halirovy mince urcite rozpousti, ale to jsou zaklady chemie 5-7 trida zakladni skoly a neni na tom nic zazracnyho, proste to obsahuje zasadity latky ktery pri kontaktu s kovem (hlinikem) fungujou spolu s kyslicnikem uhlicitym, kterym je cola nasycena jako katalyzator oxydace - ta vec se nerozpusti, proste zrezne a rozpadne se na molekularni urovni

asi tak co se chemie tyce

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 25 říj 2007 18:19

Díky za doplnění :) Jinak v čem konkrétně mystifikuju? Sám si potrvdil, že obsahovala drogu coca (což je v českém překladu koka) atd. Pouze jsem nenapsal čím to začalo, v čemž si mě doplnil.

S tím kelímkem. Je možné, že to byl jen ten kelímek od McDonaldu. Sám jsem to nezkoušel, takže nevím. Asi to tak bude. Jinak s tou chemií máš pravdu.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

Slayer23
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 17 říj 2007 11:58

Příspěvekod Slayer23 » 25 říj 2007 21:44

no ja proste nemůžu souhlasit s tim ze coca cola rozpustila plastový kelímek - větsina plastovejch kelímku je z PP (poly propylen), PE (poly ethylen) nebo PET (Polyethylen Terephalat) - to jsou jedny z nejvariabilnějších materiálů co se odolnosti týče vůbec, ne nadarmo se používaj prakticky v každym odvětví a to včetně aplikovaného terorismu, ne nadarmo jsou na letištích a v letadlech omezení na množství tekutin který můžeš mít u sebe a který můžeš vzít na palubu letadla a jsem si na akademický úrovni jistej tim, že coca cola je co do agresivity vůči plastu určitě mírnější než nitroglycerin nebo amonium nitrat a nitromethan, ktery se daj za dobrej okolních podmínek skladovat v plastu aniž by s nim cokoliv udělali, nehledě na to, že samotná cola se dováží v PET lahvích - není tím pádem divný, že se nerospustěj?
pokud to byl ten recyklovanej papírovej kelímek od mcdonaldu tak se ani nedivim, ovsem ten by za pár dní rozpustila i voda.

každopádně to nemění nic na faktu, že cola+elektronika=svinstvo. pokud se to pořádně nevymeje a na tý platformě klávesnice ti zůstanou zaschlý mapy od těch všech sacharidů co v cole jsou, budou se ti mačkat při stisku jednho tlačíta 4 nebo ti některý nepůjdou vůbec. po něčem takovym se nevyplatí čekat, protože to na reklamaci nebo záruční opravu stejně neni. Mě stačilo hned vypnout notes, odšroubovat a vycvaknout klávesku, hodit ji pod sprchu s trochou mejdla, pořádně usušit (suchej, ne horkej vzduch, minimálně 6 hodin) a funguje mi dodnes

EDIT: promiň jak si čtu tu tvůj předchoyí post znovu, koukám, že jsi to tam popsal celkem slušně a doplnění nebylo prakticky potřeba, nějak jsem se předtím rozohnil :D

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 25 říj 2007 22:41

Dobrá...zřejmě to byl opravdu jen kec, že by CocaCola rozežrala plastový kelímek. Já chemii moc nerozumím, ovšem potom, co si napsal, se mi cosi z hodin chemie vybavilo a dává to smysl.

Omlouvám se tedy za mystifikaci, Coca Cola plastový kelímek nemůže rozežrat.

Doplnění bylo užitečné, dověděl jsem se pár dalších informací navíc :)
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti