Acer Extensa 5220 - Ovladač na SATA (instalace XP)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Rfx64
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2007 14:05

BIOS

Příspěvekod Rfx64 » 06 lis 2007 14:29

Už je k dispozicii nova verzia BIOSu ver. 1.21

gulden777
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2007 19:20

Příspěvekod gulden777 » 06 lis 2007 19:32

ehvie píše:
eximka1 píše:tak ze podarilo sa mi vytvorit instalacne CD windowsu XP CZ s instalaciou SATA tak ze dnes ako pridem domov vam to sem hodim PLNE FUNKCNE testovane na mojom ACER 5220 tak ze sa teste dnes pridal link a spokojne sosajte a instalujte bez najmensich problemov s pozdravom Eximka :oops:


No, ráno mi ho doniesol kuriér na stôl a prekúsal som sa až sem, takže si rád počkám na to Tvoje CD...


Uz tyden se to snazim vytvrit ale nedari se prosim posli odkaz kde mas to tve moc dik uz jsem z toho tumpachovy mam novy notas tyden a na prd, ACER 5220 a nezna disk dik gulden777@atlas.cz

gulden777
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2007 19:20

Příspěvekod gulden777 » 06 lis 2007 19:55

Dobrý den, docela by mě zajímal ten postup a soft pro nahrání nového BIOSu. Bratr koupil EX5220 a poprosil mě o instalaci WIN XP. A jsem asi v koncích bez USB Flopy. Nechce se mi vyhodit 1000,-kč za floppinu pro jednu instalaci. nLite je super jen mít drivery v podobě inf nikoliv exe instalátor pro WIN. Děkuji za info

Prosim mam uplne stejny problem prosim pomoct nemam ani nLite a navic to skousim cely tyden jsem v koncich a to mam novy notas na Ho... ¨
:?: ASPON rychly navod DIK MOC VSEM :?:

gulden777
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2007 19:20

Příspěvekod gulden777 » 06 lis 2007 20:00

mailto:gulden777@atlas.cz

Dobrý den, docela by mě zajímal ten postup a soft pro nahrání nového BIOSu. Bratr koupil EX5220 a poprosil mě o instalaci WIN XP. A jsem asi v koncích bez USB Flopy. Nechce se mi vyhodit 1000,-kč za floppinu pro jednu instalaci. nLite je super jen mít drivery v podobě inf nikoliv exe instalátor pro WIN. Děkuji za info

Prosim mam uplne stejny problem prosim pomoct nemam ani nLite a navic to skousim cely tyden jsem v koncich a to mam novy notas na Ho... ¨
ASPON rychly navod DIK MOC VSEM

Rfx64
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2007 14:05

FLOPPY

Příspěvekod Rfx64 » 07 lis 2007 08:45

Netreba plakat ze nie je k dispozicii externa floppy mechanika. Urcite to tu bolo napisane x-krat takze zhrnute este raz:

1) - stiahnut subor s ovladacmi zo stranky ACER
- na beznom pocitaci s disketovou mechanikou vlozit cistu disketu a po
spusteni suboru s ovladacmi sa tieto rozbalia na disketu a ovladace su na
svete. Taketo ovladace su v pohode integrovatelne cez nLite.
2) druha moznost je upgrade BIOSu - od verzie 1.18 je moznost nastavit
emulaciu rezimu IDE a vtedy pobezi instalacia XP aj bez SATA driverov.
Po upgrade v BIOSe to treba hladat tam kde je AHCI a prepnut na IDE
(alebo to druhe co ponukne uz si presne nepamatam).
Otazkou ostava co treba spustit, aby sa dal upgradovat BIOS.
Niekde na fore som cital, ze niekto si vytvoril systemovy USB disk na
beznom USB disku na ktory si nakopiroval vsetko potrebne na upgrade
BIOSu. V BIOSe nastavil bootovanie z USB a v pohode nabootoval z
USB kluca (flashky). Ja to nemam vyskusane ale verim ze by to malo
fungovat bez problemov pokial je kluc podla standardu USB MASS
STORAGE. Iny sposob je spustit bootovatelne CD s operacnym
systemom DOS na ktorom samozrejme musia byt aj subory pre update
BIOSu. Take CD nesmie obsahovat subor CONFIG.SYS s ovladacmi
spravy pamate. To iste plati aj pre USB systemovy disk.
3) Ak sa to podari podla bodu 2) ostava este doinstalovat do XP drivery
pre SATA a v BIOSe vratit spat na hodnotu AHCI a fungovat v nativnom
SATA mode. Ja som sa pritom pekne zapotil pretoze pri manualnom
vybere mi ponuklo 8 driverov a trafil som az na 5-ty krat.

Ak niekto nerozumie o com je rec v bode 2) tak mu neodporucam robit to bez asistencie niekoho skuseneho lebo to moze skoncit velmi zle. Nespravne flashovanie BIOSu moze umrtvit notebook tak, ze nenabootuje vobec. A tam uz by to bolo velmi drahe.
Pozn. Pri flashovani treba mat baterku nabitu na maximum.

hodak
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 lis 2007 18:32

Příspěvekod hodak » 07 lis 2007 10:02

Navštivte http://www.acer.cz/public/page74.do?Use ... 4162545301
v sekci produkty - motebooky - servis a podpora - folmurář pro tech. dotazy zvolte jakýkoliv produkt a napiěte váš problém s instalací XP.
Poslali mě nový bios a přesný návod na přeflašování. Po nahrátí nověéh biosu instalace XP bez problémú.

Rfx64
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 06 lis 2007 14:05

Příspěvekod Rfx64 » 07 lis 2007 10:48

A napisali Ti do navodu aj ako po nainstalovani XP doinstalovat SATA ovladace?

bart25171
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2007 18:55

Příspěvekod bart25171 » 07 lis 2007 18:59

Toto téma jsem kompletně pročetl protože jsem si koupil Acer 5220.Udělal jsem si CD Windows podle návodu který tu je (pomocí nLite jsem do něj vpravil SATA ovladač který tu někdo doporučoval) a spustil instalaci která proběhla bez nejmenších problémů.Ovladače jsem použil v pořadí které jsem taky vyčetl zde akorát musím říct že jsem použil ovladače dodané s notebbokem na CD a vše v pohodě i zvuk.

Bennyl
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2007 14:24

Příspěvekod Bennyl » 09 lis 2007 14:48

Mam na notebooku visty, ale chtěl bych tam dát XP, nevíte jak flashnout bios přes visty ? Když dam tu instalaci staženou ze stránek Aceru, tak se mi to hodí chybu

_george
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 09 lis 2007 18:19

Příspěvekod _george » 09 lis 2007 18:30

Potřeboval bych pomoci, mam acera Acer Extensa 5220, bios verze 1.16 a externi usb mechaniku. a potřebuju nahrát do něj windows xp

sosnul jsem si ty ovladače na sata : F6 Intel SATA HDD Driver Floppy Utility
a nevím přesně jakej použít správnej ovladač z té diskety, to za prvé.

Zkoušel jsem nějaky z nabízených co jsou na té disketě, pustí me to až tam jak se pak formátuje disk, odstranim odíl a udělám nový , naformátuju to NTFS a když jsem myslel, že už mám vyhráno tak
to napíše :

VLožte disketu označenou INTEL MATRIX STORAGE MANAGER DRIVE. Tak nevím co s tím.

Poradíte někdo prosím. Díky

bart25171
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2007 18:55

Příspěvekod bart25171 » 10 lis 2007 15:11

Proč to neuděláš jako já,uprav si Windows pomocí n-Lite do něj vprav SATA ovladač a je to.Vše jsem vyčetl v tomto tématu i ovladač SATA tu je.Stačí to tu pročíst,je to chvilka a ty Windows XP jsem měl hotový za chvilku je to snadné,je tu návod jak na to.

Bennyl
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 09 lis 2007 14:24

Příspěvekod Bennyl » 11 lis 2007 12:13

pokud máte někdo instalaci Vist, tak si nainstalujte Visty a z ftp://ftp.support.acer-euro.com/noteboo ... ista/Bios/ si stáhněte ovladače a v klidu nainstalujte (viz návod u instalace)
Naposledy upravil(a) Bennyl dne 18 lis 2007 14:21, celkem upraveno 1 x.

Hogen
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 13 lis 2007 11:34

Příspěvekod Hogen » 13 lis 2007 11:38

Tak se mi take podarilo nainstalovat XPcka na acera 5220, ale nejede mi instalace driveru AHCI_Intel_v7.5.0.1017_Vista_XP.zip (zdroj ftp://ftp.acer.cz/notebook/extensa_5220/driver/), vzdy mi to nahlasi chybu, ze nejsou splneny vsechny pozadavky ci co. Nesetkal jste se s tim nekdo??

EDIT: resp. myslite ze by vadilo kdybych jel na emulaci IDE?

marcak
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 14 lis 2007 13:54

Příspěvekod marcak » 14 lis 2007 14:09

Delalo mi to same a vadit by to nemelo - nicmene vyresil jsem to nasledujicim postupem -

Rozbalil jsem jenom ty ovladace( setup se pusti s parametry "Setup.exe -A -A -Pc:\temp") a ovladace pak uz lze nainstalovat standardni cestou pres spravce HW - dat aktualizovat SATA ovladac vybrat ten z c:\temp co ma v nazvu ahci a pak je to tusim Intel 82801HBM/HEM SATA AHCI Driver ( ale hlavu za to nedam :)

Hogen
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 13 lis 2007 11:34

Příspěvekod Hogen » 14 lis 2007 15:41

Delalo mi to same a vadit by to nemelo - nicmene vyresil jsem to nasledujicim postupem -

Rozbalil jsem jenom ty ovladace( setup se pusti s parametry "Setup.exe -A -A -Pc:\temp") a ovladace pak uz lze nainstalovat standardni cestou pres spravce HW - dat aktualizovat SATA ovladac vybrat ten z c:\temp co ma v nazvu ahci a pak je to tusim Intel 82801HBM/HEM SATA AHCI Driver ( ale hlavu za to nedam :)[/quote]

ok diky, zkusim :))


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host