ACER TimeLineX 5820TG-434G64MN

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
stripeksnu
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 23 srp 2009 08:24

Příspěvekod stripeksnu » 13 srp 2010 11:44

Teď se zeptám hodně zjednodušeně:
- co v praxi s tím?

Můžu noťas vrátit ve 14-ti denní lhůtě, ale ráda bych ten samej, bez vady. Vyhovuje mi.

Můžu to reklamovat s uvedením vady. Jsou schopní to nějak odstranit? Nebo dávají novej kus? V prodejně ve hluku se to těžko bude posuzovat, jestli to píská.

U mě je to hodně tichý, ale když to poslouchám, tak to tam je. Přímo nad shiftem ne, lehce směrem do středu klávesnice ale vlevo.

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 13 srp 2010 12:26

TO by chtělo otevřit notebook a zakapat ty cívky olejem, na starých televizích to tak funguje :D

Ne, teď vážně - já jim to tam dovezu do TSBohemia a řeknu jim, že to dělá, když zapojím USB periferii. A potom, až uznají vadu, mohu požadovat okamžitou výměnu, nebo si to vezmou a budu čekat, než to opraví?

stripeksnu
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 23 srp 2009 08:24

Příspěvekod stripeksnu » 13 srp 2010 15:02

Asi jde hlavně o to, jestli to opravit jde. Nevím, jak moc, ale většina komponentů se v noťásku asi vyměňovat nedá. Dej vědět, jak to probíhalo, asi to budu řešit v pondělí :-)
Naposledy upravil(a) stripeksnu dne 13 srp 2010 15:46, celkem upraveno 1 x.

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 13 srp 2010 15:11

Někdo ten notebook už posílal do servisu a tam mu to opravily..Jsem zvědavej jestli ti to bude dělat i další kus..

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 13 srp 2010 16:58

Mohli byste mi někdo, prosím, poradit, odkud stahovat Catalysty na grafiku?

John10cz
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 02 led 2010 16:23

Příspěvekod John10cz » 13 srp 2010 23:47

Zdravím, docela se o tenhle notebook zajímám a možná bych si ho i koupil...

Někde jsem četl, že dotyčnému co to pískalo vyměnili základní desku a bylo to v pořádku...

Jinak ovladače na grafiky ATI se dají stáhnout na oficiální stránce http://www.amd.com/ (vpravo stačí vybrat Notebook Graphics atd.) ;)

plazmas
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 20 srp 2009 18:48

Příspěvekod plazmas » 14 srp 2010 08:49

Ano výměna základní desky pomohla.

ovladače:
Installing the latest ATI 5650 catalyst drivers. First make sure you install the stock Acer ATI vga driver. And then Intel HD Graphics driver. Then go into the systems bios (F2 on boot) and set the vga mode to discrete in the second screen. (See screenshot below) Install the newest ATI driver over the top of the existing and then reboot the notebook. Go back into the bios and change the options back to switchable.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9098
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 14 srp 2010 10:20

Tak uz ho mam taky a naprosta spokojenost. Zpracovani perfektni, krasny design, lehounky a hubeny.
Mafia 2 v HD na medium krasne plynule.
Asus ROG Strix G18

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 14 srp 2010 11:06

To sis ještě k tvýmu Asusu pořídil tohoto Acera ? :D, co pískání? :D

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 14 srp 2010 14:27

Tak, dneska jsem ho odvezl na reklamaci do TSBohemia v Olomouci. Vzali mi to a prý za týden až 14 dní mi zavolají jak to dopadlo. Jsem zvědavý. Nechal jsem ho opravit, nechtěl jsem prachy zpět ani jiný notebook.

Jinak orgasmicu - vyzkoušej Bad Company 2 po netu a potom naměř, za jakou dobu Ti to bude načítat další mapu v MP.... Díky!

stripeksnu
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 23 srp 2009 08:24

Příspěvekod stripeksnu » 14 srp 2010 18:02

Co byste dělali na mém místě? Mám 14-ti denní možnost vrátit noťas bez udání důvodu, mám ho teprve teď od středy. Koupeno v Mironetu.
Mám chtít nový noťas? Nebo to mám poslat na opravu?

Sice to moc slyšet není, ale skutečně to píská když připojím něco do USB a myš tam samozřejmě většinu času bude.

Jsem s ním jinak velice spokojená, když si na něm čtu, tak odpojený vydržel věčnost, takže jiný model nechci, pokud se půjde toho pískání zbavit.

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 14 srp 2010 18:29

Pošli to na reklamaci, jako jsem to udělal já. Snad mi to opraví... Ale já debil jsem nezkontroloval, co tam ten maník píše. Napsal tam, že to píská z leva, když něco zapojím do LEVÉHO USB portu. Jenže to píská, i když zapojím něco do pravých USb portů. Snad mi to teda opraví.

Já jsem stejně myslel, že to jen otevřou a zakápnou voskem nebo olejem, jak se to dělávalo u starých televizorů a né, že vymění celou základovku. To je, jako kdyby mi dali úplně nový book... :(

Mr.Disaster
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 12 úno 2007 10:05

Příspěvekod Mr.Disaster » 14 srp 2010 18:55

Raději vyměň za nový kus, každá oprava snižuje hodnotu a navíc si budeš muset počkat několik dní (nebo týdnů) než detekují problém, opraví a notebook ti vrátí. Takhle budeš mít nový hned :wink:
Fujitsu Siemens AMILO A1667G => Acer Aspire TimelineX 5820TG => Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 14 srp 2010 19:08

No ten technik v Bohemce říkal, že mi klidně může vyměnit ten špatný za nový, ale bál se, že to ten nový bude dělat taky... Takže mě dojde book poškrabaný a pochytaný? Kurvnik...

Ale teď je otázka, jestli to opravdu to pískání dělají všechny stávající kusy na skladech a už koupené kusy.

Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Příspěvekod Baz » 15 srp 2010 01:09

Tak po pekelně dlouhým vybírání a váhání asi pořídím tenhle Acer. Ty problémy s pískáním mě teda mrzí, ale rozhodně je to lepší než display u Lenova Y560 - pískat nemusí každej Acer, ale display maj k ničemu všechny Lenova. No přecejenom 5820TG je na trhu už od poloviny května, tak doufám, že třeba na tom Acer už zapracoval, kdyžtak jim ho pošlu zpátky.

Ten problém se zasekáváním her na několik sekund, to je globální, nebo jenom ojedinělý?
A díky za případnej feedback ohledně pískání všech, kdo už ho pořídili :)


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 25 hostů