ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
cry_more

Příspěvekod cry_more » 20 srp 2008 11:03

Thorus píše:
ancovicka píše:PS: to tam mas na plose LOTRa ? :)
Ne, to je jen nějaký anonymní wallpaper z mý oblíbený stránky http://wall.alphacoders.com/index.php?s ... 2&size=0x0 :wink:



dik za link niektore su podarene :D

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 20 srp 2008 11:16

Jeste jsem si rikal,ze by jsi mohl zkusit nahrat SP1 pro visty. http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=cs

Thorus

Příspěvekod Thorus » 20 srp 2008 11:21

SP 1 už byl předinstalovaný společně s Vistami.

Thorus

Příspěvekod Thorus » 20 srp 2008 14:32

Tak jsem otestoval 3DMark 06:

http://img237.imageshack.us/my.php?imag ... rk3vn4.jpg

Pak jsem ještě zkusil demo Zaklínač a šlapalo to krásně na max detaily.

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 20 srp 2008 14:37

pěkný :wink:...máš ještě víc než recenze na notebook.cz http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... pire-5930g

Thorus

Příspěvekod Thorus » 20 srp 2008 15:19

Nevíte jak zjistim jaký tam mám nainstalovaný DirectX? Everest mi píše něco jiný než DXDIAG. Viz Obrázek

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 20 srp 2008 15:27

everest ti píše directx 9.0 a ten nástroj verze 10 tak nvm..v tomhle ti neporadim..

ancovicka???

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 20 srp 2008 15:36

Jsem teda osobně od týhle karty v 3DMarku očekával víc. Třeba to ještě nějak pořešíš ovladačema, ale rozdíl necelých 500 bodů oproti mému Quadru, které je v podstatě vylepšená 8600M GT s DDR3 paměťmi je dost malý.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Akem
píše často
Příspěvky: 262
Registrován: 04 srp 2008 12:10

Příspěvekod Akem » 20 srp 2008 15:55

swarm píše:
ancovicka píše:Prectete si k tomu recenze. Ja bych radsi volil znacku proverenou. Navic Acer ma vyrobnu v Brne.Takze i ta oprava bude daleko rychlejsi. Ikdyz obcas se o tom vedou spory.
Toshiba je rozhodně prověřenější a obecně považována za lepší. Acer v Brně žádnou výrobnu nemá. Toshiba plní reklamace rychle a obecně podle reakcí lidí zde na fóru i rychleji.

Qosmio podle mě neni špatná volba.


díky za potvrzení, že je Toshiba kvalitní značka... :-) už se na ni těšim zrušil sem objednávku na ACER a šel do ní...

až ji budu mít tak v sekci Toshiba napíšu zkušenosti.

Díky
ThinkPad X61 / T7300, 4GB DDR2, 320GB 7200 rpm, X3100, Windows 7 Pro.

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M

Thorus

Příspěvekod Thorus » 20 srp 2008 16:39

Chlebovnik píše:Jsem teda osobně od týhle karty v 3DMarku očekával víc. Třeba to ještě nějak pořešíš ovladačema, ale rozdíl necelých 500 bodů oproti mému Quadru, které je v podstatě vylepšená 8600M GT s DDR3 paměťmi je dost malý.
Tak to nevím jestli to ještě nějak zvýšim. Podle http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 449.0.html to docela sedí.
Od notebooku za 20 000,- nemůžeš čekat zázraky. To je jasný že ten tvůj za 50 000,- je trochu něco jinýho :wink: Do 3D Mark score hodně přispívá procesor, a ten ty máš lepší.

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 20 srp 2008 17:08

Akem píše:
swarm píše:
ancovicka píše:Prectete si k tomu recenze. Ja bych radsi volil znacku proverenou. Navic Acer ma vyrobnu v Brne.Takze i ta oprava bude daleko rychlejsi. Ikdyz obcas se o tom vedou spory.
Toshiba je rozhodně prověřenější a obecně považována za lepší. Acer v Brně žádnou výrobnu nemá. Toshiba plní reklamace rychle a obecně podle reakcí lidí zde na fóru i rychleji.

Qosmio podle mě neni špatná volba.


díky za potvrzení, že je Toshiba kvalitní značka... :-) už se na ni těšim zrušil sem objednávku na ACER a šel do ní...

až ji budu mít tak v sekci Toshiba napíšu zkušenosti.

Díky


Rad si prectu jak se ti dari s Toshibou. Kazdopadne bych chtel upozornit,ze notebook nema slouzit k hram.To si radsi kup nejake poradne naslaple pc. I tak ze zvedavosti by me zajimalo, jaka je vydrz baterie teto toshiby

Navic si potom srovnej tu kvalitu tuhosti sasi s nejaky acerem. :wink:

Akem
píše často
Příspěvky: 262
Registrován: 04 srp 2008 12:10

Příspěvekod Akem » 20 srp 2008 17:46

čeče nemám doma už místo na normální PC (to co mám teď by mi docela stačilo)

potřebuju místo a chci si i trochu hrát :-)

Teď mám zrovna doma kámošův ACER 5920G-6A2G25Mi (je to ten s HD 3650) asi sem koupil poslední kus u Mironetu pánčto už ho nemají skladem.

Hrál sem na něm Test drive unlimited a šlape pořádně, taky Virtual tenis 3 je v klidu, teď sem testnul MOHPA a všechno je v poho. Jsou to sice starší hry ale nevěřil sem že pošlapou tak dobře.

zpracování plastů je tak nějak normální... nedokážu si představit že by mě nějaké vrznutí či měkčí plast na displeji nějak mohl rozhodit, tento teda nevrže a měkké plasty nemá... jen sem si všimnul takové ošklivosti... odstává plast od displeje... poslal bych sem fotku ale nevim jak.
ThinkPad X61 / T7300, 4GB DDR2, 320GB 7200 rpm, X3100, Windows 7 Pro.



ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 20 srp 2008 18:39

Akem: Nemohu si pomoct,ale proste cim vice ti budou davat do hardwaru tim nekde budou ubirat. Oni to maji moc dobre nastavene,aby na tom neprodelavali ;-) A toto lakadlo me nepresvedcilo.

Ja si chci taky obcas zahrat nejakou hru,ale neni to ucelem koupi notebooku. Budu ho pouzivat do skoly a na praci. Takze pro me je i dost dulezita vydrz baterie. Tady je to 4-5hodin. Coz jine notebooky v teto cenove relaci zdaleka nevydrzi. (je fakt,ze je tu osmiclankova baterie).pohybuje se to okolo 2,5hod. Smozrejme berme,ze nebudes hrat hry. Takze radsi budu mit horsi grafiku,ale delsi vydrz ;-) A verim, ze i ta sasi bude na vyssi urovni. Opravdu jsem zkousel toshiby a proste ty plasty mi prijdou na muj vkus velice lehce promacknutelne. A pokud sasi je na takove urovni,ze kdyz ji zmacknu ze zadu a neprojevi se mi to na lcd,tak si myslim,ze i celkove spracovani bude velice super.

vsechno je vsak vec nazoru :wink:

Thorus

Příspěvekod Thorus » 20 srp 2008 21:37

Mě se to taky zdálo divné. Ten Acer je levný, pevný, má velkou výdrž baterie, je dost výkonný, má perfektní Dolby zvuk... Ale nakonec jsem do něj šel a zatím nelituji. Jsem zvědavý jak obstojí v každodenním nošením do školy. Je pravda že na něčem prostě museli ušetřit. Displej je jen WXGA a pozorovací vertikální úhly taky nejsou nějak moc valný. A touchpad je takový divný, že do stran má menší citlivost než nahoru a dolu. Měli by to udělat spíš opačně. Tlačítka pod ním docela cvakají, ale není to tak strašné. To sou asi tak všechny zápory na které jsem od včerejška narazil :wink: Hřeje jen když nemá prostor na nasávání vzduchu (hrál jsem na kolenou a teplota GPU byla 97°C), jinak má 40-50°C.
Ta toshiba je možná 'lepší značka', ale zase je dost drahá, má lesklé 'umatlávající se' plasty a jestli je s pevností jako Satellite A300 tak to taky nebude nic moc. Ale zase je výkonnější a já to chápu. Pak musíš napsat dojmy a 3DMark :wink:

Jo a k tomu
A pokud sasi je na takove urovni,ze kdyz ji zmacknu ze zadu a neprojevi se mi to na lcd,tak si myslim,ze i celkove spracovani bude velice super.
Zjistil jsem že to moc neplatí pro prostředek víka. Když zatlačím kolem nápisu Acer tak už to trochu znát je. Ale to mi vůbec nevadí :wink: Hlavní je aby byly plasty pevné tam kde notebook uchopuju. Na prostředek víka netlačím, a když už tak vůbec ne takovou silou aby to vyvolalo ty kruhy.

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 20 srp 2008 22:58

Mironet.cz

Předmět: termín dodání Ze dne: 20.8.2008, 09:02
Autor: bili
dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je termín dodání tohoto notebooku. měl bych o něj zájem. děkuji


Předmět: RE: termín dodání Ze dne: 20.8.2008, 15:01
Autor: Mironet - Picman
Dobrý den, 22.8. očekáváme dodávky.


tak se snad doškáme i dřív :lol:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 34 hostů