ACER TimeLineX 5820TG-434G64MN

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 15 srp 2010 09:36

Zaseklo se mi jen to BC2. Ale to mi udělalo jen jeden den. Jinak nic. Potom to bylo už v poho. Bylo to asi aktualizacemi, nainstalovaly se a lagovalo to...

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 15 srp 2010 11:12

DonSalieri: noťas se ti určitě poškrábaný nevrátí


Mr.Disaster: proč by měla oprava snižovat hodnotu ? :?:
ACER Aspire 6920G-582G32MN

Mr.Disaster
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 12 úno 2007 10:05

Příspěvekod Mr.Disaster » 15 srp 2010 11:36

Jednoduše, když vidím 2 inzeráty na 2 stejné, stejně staré notebooky za stejnou cenu, ale u jednoho je připsáno, že je po opravě. Který z nich si rozumný člověk vybere, ten opravovaný nebo ten od výroby bez vady :?: Já bych zvolil ten bez vady a nepochybuju, že ty určitě taky :wink:

A že se mu určitě nevrátí poškrábaný? To nemůžeš vědět, neříkám, že se to běžně stává, ale za tohle žádný servis neručí.
Fujitsu Siemens AMILO A1667G => Acer Aspire TimelineX 5820TG => Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 15 srp 2010 12:22

Mr.Disaster: svátá pravda.., ne tak, ze servisu by se ti neměl vrátit poškrábaný, ale zamyslel bych se spíš nad tím, proč každej doporučuje do 20 k tento notebook když s ním mají problém většina lidí, ano je to nejvýhodnější koupě, ale kupovat notebooku s pocitem, že ti půjdem za pár dní do servisu aby bylo vše v pořádku, nevim nevim..

Doufám, že další "série", brzká série bude bez problému (pokud nějaká bude)

Baz:
i já měl možnost otestovat za poslední dobu Y560, Sony Vaio EC tu 17"ctku a HP Probook 6550b (velké rozlišení pro mé oči) a teď jsem skončil na tomhle Aceru.., na trhu je takových notebooků, ale já jsem si prostě nevybral, abych byl max. spokojenej :D Začínám trochu uvažovat o 13" verzi, která PRÝ nepíská, za tisíc korun dokoupím externí mechaniku a budu na 21k jako u tý patnácky a numerický blok oželim..

Orgasmic:
co ty, takovej znalec, píská ti?

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 15 srp 2010 13:08

No, stejná otázka. Ale prý vymění základovku a jede to zase v pohodě bez pískání, proto jsem zkusil servis.

lao8

Příspěvekod lao8 » 15 srp 2010 19:33

Zajtra ma dorazit moj ale ja budem mat konkretne model 5820TG-438G64 tak sa modlim aby mi nepiskal :?

Neji
občas něco napíše
Příspěvky: 99
Registrován: 27 črc 2010 14:16

Příspěvekod Neji » 15 srp 2010 21:30

Noo ..mne prijde tak zejtra nanejvys v utery ...takze se modlim at je vse v phoode :?

Robin14

Příspěvekod Robin14 » 15 srp 2010 22:24

tak pak dejte echo :)

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 16 srp 2010 10:08

Hm, takže vypadá to, že zase jen já jsem udělal vše špatně. Kruci FIX!

stripeksnu
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 23 srp 2009 08:24

Příspěvekod stripeksnu » 16 srp 2010 10:29

DonSalieri píše:Hm, takže vypadá to, že zase jen já jsem udělal vše špatně. Kruci FIX!


Nemyslím, naopak mám pocit že ti to vyjde skoro na stejno.

Před chvílí jsem kontaktovala Mironet, dohodla jsem se s nimi na tom, že stávající noťas vrátím a dají mi fungl nový nerozbalený. Pokud bude zase pískat (a já předpokládám, že bude), asi to taky budu řešit servisem, nechce se mi běhat desetkrát než seženu nepískající.

Akorát sotva jsem se na notu zabydlela, tak jdu mazat obsah přes záložní DVD. Chjo, to se mi fakt chce.
Naštěstí starý PC jede. Sice pomalu, ale jistě.

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 16 srp 2010 12:38

strikepsnu: NEMUSÍŠ TO DĚLAT PŘES ZÁLOHU NA DVD!
Stačí dát Acer eRecovery ve Start nabídce a tma už se řiď pokyny. Nepotřebuješ žádné to záložní DVD, co sis udělala (3×DVD).

Mě to trvalo asi 45 minut a ty disky se nesloučily. Takže pokud sis dělala partitiony z toho původního C:\Acer, budeš muset je zase sloučit po vrácení do továrního nastavení pomocí super programu Partition Wizard (zdarma, ale je v EN).

Přeji úspěšnou pořízenou.

hcb1

Příspěvekod hcb1 » 16 srp 2010 15:31

hele jak je to s tim piskanim a jenom to piska nebo je v pr....y nejaka soucastka?

stripeksnu
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 23 srp 2009 08:24

Příspěvekod stripeksnu » 16 srp 2010 17:34

DonSalieri: Díky za radu. Budu to dělat dnes večer a ušetřil jsi mi čas.
Disk jsem nedělila, takže to půjde snadno.

DonSalieri

Příspěvekod DonSalieri » 16 srp 2010 19:33

Jsem opravdu rád, že jsem založil tohle téma zvlášť. Je o to vidím dost velký zájem a taky to pískání... Jinak shrun to tak, že je to opravdu podařený notebook.

Klady:
+ hliníkový kryt
+ opravdu tenký notebook
+ výborná klávesnice, příjemná na dotek
+ veliký touchpad (kdyby při cestě vlakem nebyla myška)
+ hliník součást klávesnice a podložka pod dlaně (samotné klávesy samozřejmě plast)
+ grafický výkon - podle mne excelentní, podle toho, co jsem očekával :D grafika opravdu není ořezávátko! Snad vše na tom rozjedete minimálně na medium detaily a velmi dobře hratelně (i na nativ)
+ přepínatelná grafika - když chcete výkon (na hraní, samozřejmě si přijdete ke zdi, napojíte drát a smažíte od rána až do večera. A když je potřeba co největší výdrž bez napojení do zdi, snížíte trošku jas, přepne se na integrovanou grafiku a frčíte se zaplou wifi kolem 4-6 hodin úplně na pohodičku
+ velmi dobreé teploty, nepřehříval se mi ani po XX hodinách hraní

Zápory:
- to hnusné slabé vysokofrekvenční pískání (ale asi záleží na kusu, projevuje se pouze zapojením jakékoliv věci do jakéhokoliv USB portu, jinak ne)
- trošku nedořešené uspořádání USB portů (jeden na levé straně (pro nás leváky na USB krysu), 3 USB na pravé straně hned vedle sebe (:()
- potenciálně malé pracovní rozlišení (1366×768 @60Hz), na hry sice OK, já ten book budu mít na intru, učím se Informační technologie a tudíž budu na něm dělat i CAD aplikace a prý je to malé rozlišení. Ti rejpalové, co na všechno tady remcají, myslí si, že všude byli, všechno znají a že jim tohle rozlišení nevoní, vnucují to všem, ale nic proti, OK)
- další zápory jsem nenašel (nebo jsem je ani nechtěl hledat :D)

Prostě super book v poměru cena/ výkon / kvalita.

Ať si kdo chce říká co chce, tohle je můj názor a nikdo mi to neukrade!

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 17 srp 2010 11:07

Mr.Disaster: já bych si minimálně zjistil v čem ta oprava spočívala
ACER Aspire 6920G-582G32MN


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů