Acer Aspire 5101ANWLMI a novy CPU

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Joynty
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 12 bře 2009 15:23

Příspěvekod Joynty » 12 bře 2009 19:28

RS11 píše:Pokud jsi dost zručný a umíš notebook bezproblému rozebrat a dát zase dohromady a nic nepoškodit...

podle mě je výměna cpu v NB dost riskantní!

- můžeš něco poškodit
- může to být nekompatibilní např. s chipovou sadou
- Bios CPU nemusí podporovat
- napájení
- chlazení

Já bych se takového kroku tedy rozhodně vyvaroval. Otázka je taky jestli se to vyplatí.


No podle me ti tyto rizika hrozi i stolniho PC.
Taky to chlapec nemusi delat sam, treba ma nejakyho sikovnyho kamarada kuchare :)
Je mi lito Kony ale neporadim, snad jen ze to urcite nepude bez novyho BIOSu.

Kony.cz
píše často
Příspěvky: 193
Registrován: 07 dub 2007 19:15

Příspěvekod Kony.cz » 12 bře 2009 21:06

No takze :....
a) BIOS jsem nemusel davat novy
b) jsem asi zrucny dost
c) Chlazeni se zlepsilo
d) Notebook se prodaval ve dvou variantach.. jedna s jednojadrovym a druha ve dvoujadrovym provedeni
e) jsem proste dobrej a ted uz jedu asi mesic a pul na novym CPU a jsem spokojen
Acer Predator 17, i7 7700QH a GTX 1070 + HTC Vive

Jarikl2

Kony.cz AMD X2

Příspěvekod Jarikl2 » 01 srp 2009 01:14

Ahoj. No spravil som to iste. Hned po prehodeni procesoru slo vsetko v poho. No samozrejme zistilo mi novi hardware a nainstaloval ho. No uz mi nesiel spustit notas. Ked som ho spustil so zalohy, ide no sem tam vypne s vypisanou chybou. Môzes mi napisat aky BIOS tam mas . Mne to asi ten môj nepotporuje. Robi blbosti. Ja tam mam ten najnovsi Verzia BIOS-u V3.13.
Dakujem.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 01 srp 2009 08:01

odkud máš ten "nový"? Možná ani nebude plně funkční, opiš tu chybu co ti vyhazuje, možná je to jen nějaká prkotina
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

kiposukjange
guru
Příspěvky: 1678
Registrován: 01 lis 2007 17:20

Re: Kony.cz AMD X2

Příspěvekod kiposukjange » 01 srp 2009 10:23

Jarikl2 píše:Ahoj. No spravil som to iste. Hned po prehodeni procesoru slo vsetko v poho. No samozrejme zistilo mi novi hardware a nainstaloval ho. No uz mi nesiel spustit notas. Ked som ho spustil so zalohy, ide no sem tam vypne s vypisanou chybou. Môzes mi napisat aky BIOS tam mas . Mne to asi ten môj nepotporuje. Robi blbosti. Ja tam mam ten najnovsi Verzia BIOS-u V3.13.
Dakujem.

Přesně to stejné mi dělal vadný Turion X2 (měl jedno jádro vadné). Poprvé normálně najel systém (XP) a nainstaloval ho, potom chtěl reset, ale po druhé už nenajel. Když jsem pustil instalaci libovolného OS, končilo to BSODem. Jestli ten CPU máš z Aukra, tak se ani nedivím :) Já jsem od tama koupil 2 a oba vadný. Když jsem to reklamoval tak jsem to podle prodávajících samozřejmě poškodil při manipulaci. To byl poslední hřebík do rakve Aukru, tím jsem tam zkončil.
HP 8710p - C2D T7200 2.0GHz, NVIDIA Quadro 320M 256MB DDR3, 4 GB DDR2, HDD 250 GB SATAII 5400ot., 17" WXGA+ 1440x900, Windows 7 Professional x64.

Jarikl2

kiposukjange

Příspěvekod Jarikl2 » 04 srp 2009 00:44

No presne. Odtial. Kupil som ho v Aukre. No spustil som ho so zalohy. No ked ho prezeniem cez Everest,ukazuje,ze idu obe jadra. Skusim tam dat Vistacky Bios.Doteraz som tam daval len XPckovi. No mam taku perlicku.Neviem,aky tam dat. Po vymene zakladnej dosky v servise tam mam novu kde mi pise ze mam Travel Mate 5210.Davaju tam tieto. Su vraj unyverzalne. Poradite Mi niekto,kto sa tomu dobre rozumie,aky Bios by tam bol najrozumnejsi? Dakujem.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 33 hostů