Problem s teplotou (ovladači) GPU - Acer Aspire 5520G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 29 led 2010 18:09

stavač píše:
Zdenny7 píše:
stavač píše:Ja používam na meranie teploti SIW, notbuk je položeny na drevennom stole, jeho teplota v klude je Core 0 41C Core 1 42C a pri zataži to bolo 73C ked hri mi išli z image na disku jak na USBkluči a sata, tieto teploti boli rovnake jak pri WinXP,vista a W7 na acer aspire 5530


Pokud jsem to dobre pochopil tak si my napsal teplotu jáder procesoru. A co grafická karta, ta má jakou teplotu při zátěži a bez zátěže?

Co maš za grafickou kartu, tu samou (GF 8600M GS)? A případně jaké ovladače tam máš (originální, nebo z laptopvideo2go)?

Teplota grafiky pri klude 41C a zataž max 76C ati radeon HD 3400, ovladače mam zo stranky acer, no ja som robyl jednu chladiacu podložku do ktorej som ako medium použil tekutí dusík čo jeho teplota bola -196C a na povrchu podložky bolo -147C, na tejto podložke bol postavení notbuk a jeho teplota procesora v klude bola 8C, tuto podlošku som zanechal na vyskumnom ustave pre bioologicke materialy




to má být vtip ? :lol: :lol: :lol:
ACER Aspire 6920G-582G32MN

Doktor D60
píše často
Příspěvky: 112
Registrován: 10 pro 2009 13:00

Příspěvekod Doktor D60 » 29 led 2010 23:32

To mi taky přišlo, tou sámoškou jsem narážel na tekutej dusík, ale to je fuk :)

Co se týče driverů z laptop2go, tak ty se NEsnaží vnutit vám výkon stolního bratříčka. Používal jsem je víc jak půl roku, a s takty karty ani teplotami se nic nestalo. Maximum u mojí 9500m gs bylo stále 450 jádro, 900 shadery a 400 paměti. Přitom stolní verze 9500 je taktovaná o něco výš. Pouze se v driverech snaží přimět karty pracovat efektivněji a tím dosáhnout rychlejšího chodu v nových hrách při stejným výkonu. Je to jenom změna instruktáží pro danou grafickou kartu, žádná změna reálního výpočetního výkonu. A protože nový hry vznikají denně, tak i ovladače vycházejí často a snaží se maximálně přizpůsobit pro hladkej chod her. Občas se to povede víc, občas míň. Např. v problematickým GTA IV můžete pocítit rozdíl klidně o 20%, což mám reálně ozkoušený! Nebo taky ne no, záleží, jak si s tím dají práci :wink:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů