Acer Aspire 5510 5512WLMi opet v prodeji

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 11 kvě 2008 08:35

Řekl bych, že nebude mít problém spolknout jakýkoliv disk, jde především o rozhraní.
tento účet již není aktivní.

t-rotl
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 01 črc 2006 10:15

Příspěvekod t-rotl » 11 kvě 2008 08:57

No tim si prave nejsem tak jisty. U diskuze u asi 200 GB disku nekdo psal, ze mu ho starsi notebook nebere, ze pri instalaci XP se restartuje apod...

S rozhranim neni problem, tyhle disky se jeste prodavaji a jsou pomerne levne.

Kdyz ma notebook 80 GB disk, tak by napr. se 120ti GB diskem nemel byt problem, jenze ceny tech disku jsou tak nizke, za bych radsi koupil jeste vetsi :) Rozdily v cene nejsou velke.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 11 kvě 2008 10:29

Řekl bych, že problém nebude, tak si ho nech v prodejně vyzkoušet. Ale sám na svým rozjedu 200 GB disk, a mám poměrně starou šunku, takže nevidím problém. Možná že mu ho špatně detekoval BIOS, ale nevim je to divný. To by nemělo ovlivnit. Samozřejmě nevim jak to je u notebooku z roku raz dva.
tento účet již není aktivní.

pavliczech
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 16 říj 2008 09:59

žebrák 5512 se mi vypíná po zahřátí chipsetu, co s tím?

Příspěvekod pavliczech » 16 říj 2008 10:12

Mám takový problém, který jsem nenašel nikde ani na cizích fórech. Notebook (acer 5512) jede třeba dvě tři hodiny v pohodě, pak s ním pohnu a on se okamžitě vypne a už nenastartuje (nastartuje, ale nerozjede se LCD ani BT neblikne, nic se nestane jenom foukne) ovšem POKUD nezatlačím na kouzelné místo, které se domnívám je chipset - je pod měděným chladičem mezi procesorem a bočním větrákem. Zatlačím na něj (samozřejmě musím mít oddělaný kryt) a jedu zase třeba dvě hodiny dokud s ním nepohnu, nebo se už fakt moc nezahřeje. Kdykoliv postup zopakuju, tak jedu dál, ale že by se mi pořád chtělo... :?

Co s tím pls????? :idea:

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 16 říj 2008 10:29

v záruce to asi není...?
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

pavliczech
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 16 říj 2008 09:59

Příspěvekod pavliczech » 16 říj 2008 10:36

no to není.... :cry:

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 16 říj 2008 10:44

tak to máš smůlu,pokud to není jen nějaký uvolněný konektor/musel bys to rozebrat/,tak základní deska vyjde asi dost draho/jedině že bys koupil stejný typ v bazaru
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

pavliczech
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 16 říj 2008 09:59

Příspěvekod pavliczech » 16 říj 2008 10:49

To jsem nechtěl slyšet..... další :D

Musím nějak přinutit ten chipset, aby se neoddeskovával :wink:

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 16 říj 2008 10:58

musel bys to odfotit a označit,kde tlačíš a tak
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

pavliczech
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 16 říj 2008 09:59

Příspěvekod pavliczech » 16 říj 2008 12:50

To asi budu muset, protože vyfocene jsem to nikde nevygooglil. Nicméně to nestihnu tak rychle, takže kdyby přišla nějaká idea, jsem jedno velké oko...

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 04 lis 2008 23:24

zdar...po dlouhe dobe zas neco..

nahodil jsem si do tehle masinky linux /ubuntu 8.04/ a nejak me to tuhne, nekdo s timhle dedeckem a zkusenostma s ubuntu? netusim proc, ale postupne tak po 3h praci /net,icq,obrazky/ se ztrati zvuk a postupne odchazeji tlacitka na desktopu /kupodivu spustene programy jde v klidu pres alt+tab tocit, icq komunikace a tohle jede/, konci to tak, ze nejsem schopny restartovat a musim shodit desktop a z prihlasovaci obrazovky teprve restartnout masinku, pak zase muzu 3h v poho jet...

nekdo kdo se s timhle setkal a muze poradit? vubec nevim, kde a co mam hledat, problem se najednou vyskytne bez varovani :)

radoch
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 dub 2007 23:28

Vypalovačka

Příspěvekod radoch » 21 lis 2008 14:25

Zdravím,

chtěl bych se podělit o zkušenost s ostatními, kterým dosloužila vypalovačka v tomto noťasu a rozhodují se kupovat novou.

Původní tam byla Matshita UJ-845, což zřejmě nebyl moc povedený kousek. Především s vypalováním byly problémy, některá média odmítala od samého počátku (např. Verbatim DVD+RW, Taiyo Yuden DVD+R). Po 2,5 letech ne příliš velkého provozu odmítla vypalovat úplně.

Vyměnil jsem jí za Sony Nec Optiarc AD-7633A a jsem s ní maximálně spokojen. Zvuk je tichý, kultivovaný, zatím vypálila kařdou placku, i co ta předchozí odmítala, montáž naprosto bez problémů, vše pasovalo jak mělo. Takže kdo váhá, nebojte se jít do toho. Mám jí sice zatím krátce, ale jak říkám, naprostá spokojenost a plná kompatibilita. Což mimochodem Acer v Brně nechtěl na dotaz vůbec zaručit....

patsy

DVB-T soft

Příspěvekod patsy » 12 úno 2009 18:06

pro všechny kdož jsou nespokojený s tím šíleným softem Acer Arcade...

Naprosto skvělý soft pro sledování digitální televize je free program ProgDVB 6.
Acer Arcade je naprosto nepoužitelný pro sledování digitální televize jelikož to z nějakého mne neznámého důvodu žere procesor.. takže je systém tak zpomalen, že se na něm nedá pracovat.

ProgDVB 6 je skvělý program který vám krom digitálních programů najde i digitální vysílání rádií... skvělé ovládání,. nic netrhá.. atd. Doporučuji.

Supetr
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 10 srp 2006 10:32

prehravani HD filmu

Příspěvekod Supetr » 13 úno 2009 10:19

Zdravim vsechny, chci se jen podelit s poznanim, ze na tomhle dedeckovi lze prehravat HD filmy (pouze 720p, 1080p uz se seka). Mam instalovany Klite kodeky a v BS playeru to prehrava uplne plynule nejen z disku ale i z DVDka. Propojeni s plazmou samozrejme pres vega kabel. Kdyz jsem pomerne casto cetl, ze maj lidi problem i s vicejadrovejma procesorama, tak me to dost prekvapilo.. A vcera jsem jeste rozbehal propojeni notase s receivrem pres SPDIF a optickej kabel (nutna redukce do 3,5" jacku) a DD popr.DTS mi hraje suprove pres kino (po nastaveni AC3 filtru - tusim ze se to tak jmenuje..)
Takze ted maximalni spokojenost.. Na to, ze ho mam uz pres dva a pul roku toho zvladne jeste pomerne dost. Asi do nej konecne koupim jednu gigovou pamet, ted tam mam porad jen tu 512-tku..

patsy

Re: prehravani HD filmu

Příspěvekod patsy » 21 úno 2009 21:56

.. souhlasim, me jede tento notebook 2.5 roku dalo by se rict 18 hod. kazdy den.. a zatim bez problemu. Mezitim jsem upgradnul pamet.. mam ted 1.5Gb a take jsem vymenil dvd mechaniku.. ta uz mi prestala nacitat nektera media.. Obcas si udelam pres Ghost zrcadlo.. a jede se dal.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti