Aspire 5101AWLMi TURION 2,0GHZ nastaveni grafiky ati x1300

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 02 úno 2007 09:43

ovladace puvodni z aceru..............od grafiky vse puvodni co stahnes ze stranek aceru :lol:
http://support.acer-euro.com/drivers/no ... _5110.html
jinak misto empowearing technolgy (tam snizujes vykon procaku) si nainstaluj treba noterbook hardware control nebo rmclock..............a pak hendka napis co a jak.... 8)

Charlie

Příspěvekod Charlie » 02 úno 2007 12:04

v ovladacich se zatim hrabat nebudu, necham to jak je, vyzkousim to vsechno a pak se uvidi

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 02 úno 2007 16:10

jak to tak pozoruji tak je naše téma (moje) nejčtenejší a nejvíce příspěvků ------dekuji vsem co sem hodily nejaky ten članek nebo svuj nazor na muj problem..... 8) ..........díky :wink: :arrow: :!: :!: :!:

takze ja mam nejaky CS 1,6 a kde jsem to sebral to netusim už ! ale jede mi uplne v klidečku........no problemo.........jde tam grafika nastavit...jako mozna bych to mohl zapakovat a poslat na webik nekde...mam 5MBps upload takze je mi to jedno kde to poslu.... :lol: ........s tim engine teda nevim co to jje

godzzila
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 22 led 2007 20:52

Re: to goodzila

Příspěvekod godzzila » 02 úno 2007 23:47

mbelas píše:takze ja mam nejaky CS 1,6 a kde jsem to sebral to netusim už ! ale jede mi uplne v klidečku........no problemo.........jde tam grafika nastavit...jako mozna bych to mohl zapakovat a poslat na webik nekde...mam 5MBps upload takze je mi to jedno kde to poslu.... :lol: ........s tim engine teda nevim co to jje

No tak ok to bys byl fakt hodnej tak mi to zkus hodit na mail.
godzzilass@gmail.com

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 03 úno 2007 10:05

mbelas píše:jak to tak pozoruji tak je naše téma (moje) nejčtenejší a nejvíce příspěvků ------dekuji vsem co sem hodily nejaky ten članek nebo svuj nazor na muj problem..... 8) ..........díky :wink: :arrow: :!: :!: :!:


Spis nejvice zaspamovane vubec... navic tri prispevky po sobe ... hm +b
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

MartinK
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2007 09:38

Příspěvekod MartinK » 04 úno 2007 10:27

Ja mam Aspire 5101 ale s grafikou X1100 a dela mi to ten samy problem s displejem jako dadifovi. Barevne prechody kostickovane, resp. pruhovane, jak kdyby ten displej ukazoval 256 barev. V ovladaci je samozrejme nastaveno 32-bit. Hledal jsem vsude mozne na netu, ale nasel jsem jen tohle forum a jeste nejakeho nestastnika ve svete, kteremu ale nikdo neporadil... Kazdopadne jsem se s tim problemem snazil neco udelat a nic nepomahalo. Az vcera se mi najednou zdalo, ze ten problem zmizel. Rano jsem ale zase pustil notas a bylo to zpet. Hledal jsem co je jinak a prisel jsem na to, ze kdyz dam do notebooku napajeni, tak problem s displejem neni a kdyz ho vyndam a jedu na baterku, tak problem je (v obou pripadech nastaven jas na 100%). Problem je ale v tom, ze kdyz notebook nabiha, tak nabehne spatne i kdyz je v nem pripojeno napajeni. Takze u me funguje vytahnout a znova zasunout kabel napajeni. Zajimalo by me, jestli u dadifa taky. Nicmene s takovym resenim stejne nejsem spokojen a nevim jestli to reklamovat, ci co...

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 04 úno 2007 11:21

jo reknu ti že s tema přechodama to je u všech stejne u te serie 5100 ! nevím jestli to je v lcd a nebo v chipset+grafika. Ale je to kazdopadne divné . No na reklamci nevim ja to mel a neuspel jsem podle aceru je vše v pořádku ! vše testovali 24h na grafickych programech a nic nenašli ! to by museli u toho sedet porad a koukat co s e s tim děje. No zkus reklamaci :( a uvidis......

dadif
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 07 led 2007 20:27

Příspěvekod dadif » 04 úno 2007 11:41

MartinK píše:Ja mam Aspire 5101 ale s grafikou X1100 a dela mi to ten samy problem s displejem jako dadifovi...

S napájením, bez, pořád stejný... Jsem přesvědčenej, že problém je v displeji, na externím to ukazuje naprosto v pohodě, zkus prosímtě program Everest, schválně co ti to vypíše za displej, vsadím boty, že to bude - výrobce QD15TL072, výrobní datum 2005, ID monitoru QDS0041...
Acer Aspire 5112, Turion X2, 1G RAM, ATI X1600, 120 HDD...

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 04 úno 2007 16:05

tedka jsem se koukal...mam jinyho vyrobce toho lcd na mem notasu pisemmi to cosik LPXXXXXXXX a rok vyroby mam 2006 a ID mam zase ve tvaru PlXXXXXX.......takze mam jinej LCD.... 8)

MartinK
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2007 09:38

Příspěvekod MartinK » 05 úno 2007 13:48

DADIF: Zkusim ten Everest a dam vedet. Notebook mam doma, takze az vecer. Podivam se taky, jestli krome toho napajeni na ty zmeny nema vliv jeste neco jineho, treba nastaveni vykonu nebo tak.

MBELAS: Pokud ti ten displej dela to co me (a zjevne i dadifovi), tak na to nemusi sedet opravar u pocitace 24 hodin, ale 2.4 sekundy a uvidi to (pokud to teda chce videt). Hlavne pokud vedle toho postavi jiny displej. Mam ale trochu obavu, ze kdyz to tam jen poslu a napisu ze ma displej spatne barvy, tak tam nejaka sukynka na recepci napise do popisu zavady uplny nesmysl a pak se na to servisaci samozrejme vyprdnou... Chtelo by to osobni jednani primo s technikem.

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 05 úno 2007 13:59

no ja vcera vypl jeden program omylem a udelalo mi to bilo modre pruhy pres lcd tak jsem čuměl jak puk.....mi to dělalo (možna i děla, anni jsem si nevšiml) že mam obraz ve hrach trebas rozpoxelovany,zešuměly...mi to pripada jako problem chipsetu + AMD nebo nejaka nekompabilita, jako tedkom si toho tolik nevšímám ani to nepozoruji nebo spíš už to nejak vymizelo :roll: tedka je vse OK jak má , ja jsem spokojenej ..........

MartinK
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2007 09:38

Příspěvekod MartinK » 06 úno 2007 13:12

DADIF: Tak jsem asi dement, rano jsem stahl ten everest ale nic jsem nezjistil. Nejdriv jsem stahl ultimate 3.5 a ten mi rekl, ze mam rok vyroby 1990, uhlopricku 19,7" a pomer stran 4:3 (neco mi rika ze to asi neni pravda), pak jsem stahl home 2.2 a ten mi nerekl uz vubec nic. Tak kdyztak porad jak to ovladat. Nicmene dnes jsem mluvil se servisem a posilam to na reklamaci. Radeji hned, nez cekat na nejakou spasu. Tim ze se mi to projevuje v zavislosti na tom pripojenem napajeni je to celkem dobre prokazatelne.

Jacob

Příspěvekod Jacob » 06 úno 2007 16:38

Já jsem dneska taky odeslal notebook Aspire 5101 do servisu.
Mám problém nejen s displejem (barevné přechody), ale taky vydává nepříjemný pískavý zvuk.

dadif
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 07 led 2007 20:27

Příspěvekod dadif » 06 úno 2007 19:50

[quote="MartinK"]DADIF: Tak jsem asi dement, rano jsem stahl ten everest... quote]
Není v tom problém. Everest Home 2.20 - spustíš, třetí ikona "zobrazení", potom čtvrtá "monitor" a vypíše ti všechny informace o monitoru...

Jinak tobě a Jacobovi hodně štěstí se servisem, jsem zvědavejej jak dopadnete... :?: :!:
Acer Aspire 5112, Turion X2, 1G RAM, ATI X1600, 120 HDD...

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 06 úno 2007 22:11

zdravím pánové :( takže píšu po týdnu co mi domu přisel opravenej muj notas ! dneska jsem si chtel zahrat hru a po spusteni chyba cosik s direct3d....zkousel jsem dalsi..NFS carbon ! najely a zase puvodni problem ! :( a to jedu na puvodnich ovladacich ! nic v grafice jsem neměnil jak v catalystech tak v grafiky hry ! a zase ty barevne přechody , pak nejake nestandartní rozlišení a nečitelný obraz :roll: rozpixelovano...obraz zešumělý ..prostě hrůza ! nevim ale zdá se mi že windows xp media center s tou grafikou nejak neumí ! pocitac mam jen ke studiu a sem tam bych si rád zahrál hru ale nejak to nejde ! :? zitra volam acer bo už jsem si myslel že vše bude OK a zase to samé..... :roll: ach jo...pomuže jen když dam obnoveni systemu a vratim to o tyden zpatky ! :roll: ale tohle dávat každej tejden to je trošku moc ! :x tedka jsem už opravdu zoufalý neboť už si nevím rady co s tím :(


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů