Acer TimelineX 3820T

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Hikoki
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 čer 2009 06:58

Příspěvekod Hikoki » 17 srp 2010 11:00

No, já bych řekl, že co se týče zpracování, tak nová série se mi líbí maličko víc, řekl bych, že je maličko bytelněji a ´dospěleleji´zpracovaná, ale bez možnosti přímého srovnámí bych to asi vůbec nezaregistroval. Navíc, povrch TimelineX vypadá líp, ale zase se ihned upatlá. Klávesnice je možná maličko pevnější u nové řady. Dcera používá čtrnáctku Timeline už více než rok, a není znát žádné velké opotřebení, až na stěr nátěru v místech opírání rukou. Jestli řešíš ale peníze, tak za aktuální cenu je to skvělá volba. Baterka po roce naprostéj držák. Rozhodně si ale vem dvojjádro.

morrma

Příspěvekod morrma » 17 srp 2010 19:02

díky

Puff
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 14 říj 2007 19:19

wifi signal

Příspěvekod Puff » 25 srp 2010 11:14

Zdravím majitele notebooků řady TimelineX. Mám 3820TG - 434G64n a mám s ním opravdu velmi špatný signál na wi-fi. Dokonce i moje Nokia 5800, která snad ani nemá wi-fi anténu má signál minimálně stejný. V podstatě když nejsem v místnosti s wi-fi routerem, tak nemám šanci signál chytit (max 1 čárka a vypadává to) a ikdyž je notebook položený metr od vysílače, tak signál není plný. Problém není v routeru, notebook se chová všude stejně.
Wi-fi karta je nějaký Atheros AR5B93 (nechápu proč nepoužívají Intel, rozdíl v ceně snad není tak strašný), která má opravdu chabé možnosti nastavení. Na jiném fóru jsem uživatele se stejným problémem, ale také nenašel nikoho, kdo by mu poradil.
Jediné, co mě napadá je, že notebook má měněný display, tak jestli ty profici v servisu nějak nepochroumaly antény...

Hikoki
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 23 čer 2009 06:58

Příspěvekod Hikoki » 25 srp 2010 11:55

Ahoj. Mám stejný noťas, a signál naprosto perfektní, všude po bytě i na balkóně, za třemi zdmi. Záleží hodně na routeru.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 25 srp 2010 11:55

No v tom pripade je mozne, ze anteny nezapojili do wifi karty, ale to by si snad vsimli :lol:

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 25 srp 2010 12:45

Je to na reklamaci. Někdy může být špatný kontakt antény a konektoru wifi modulu, nebo se někomu podařilo kabel nezapojit, případně přeštípnout při montáži. Tohle fakt vypadá na chybu antény. 3820TG jsem měl na recenzi a příjem Wifi se nijak nelišil od ostatních notebooků.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 27 srp 2010 18:00

Nemáte někdo zákulisní informace o tomto modelu? Během týdne jej ze své nabídky vyřadily dva obchody (Softcom a TSBohemia) - zrovna u nich se mi to zdá divné.

edit: odpovím si sám. Základní model (s 320GB diskem) byl stažen z prodeje a je/bude nahrazen silnějším strojem (500GB disk, silnější CPU o 100MHz) s oněco vyšší cenou.

Bodově jen názory:
- víko LCD je opravdu dost měkké, na denní nošení v brašně i s nějakými papíry/sešity to imho nebude.
- klávesnice se v pár místech mírně prohejbá, nic tragického.
- otisky na víku super (ironie).
- hlasitost reproduktoru žádný zázrak.
- max. jas displaye nic moc (porovnání s MBP 13")
- multitouch touchpad je v IE8 nepoužitelné, v Opeře se dá.
- je to plasťák, takže tuhost těla mno...čekal jsem to trošku lepší.
- žádného pískání jsem si nevšiml


Za dané peníze a pro účel použití (noťas na doma, jednou za čas se přenese po bytě) to myslím tak špatné není :wink:
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 01 zář 2010 21:24

Ač nerad, nepoužiji editaci předchozího postu ... potřeboval bych se zeptat majitelů, zda se jim při manipulaci s LCD taky objevuje místo na které tlačí víko ... je cca v 1/3 výšky panelu a 3cm od pravé hrany. Očekávám po nějaké době otlačené místo a světlý flek :-(

To víko je snad z papíru :-(
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 02 zář 2010 07:07

Zde mate kompletni navod na pretaktovani tohoto notebooku od procesoru, pres pamet, po grafiku. Po pretaktovani skore v 3DMark2006 pres 9000 bodu!
http://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... u-hardware
Asus ROG Strix G18

klicasso
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 srp 2007 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod klicasso » 02 zář 2010 13:48

je toto korunka.cz/acer-3820t stejný notebook jako tento notebook.cz/acer-3820tg ?
Jsem si celkem jistý že ano, podle popisu. Jen mě zaráží to jejich označení T, aby mi pak nepřišla horší verze. Samozřejmě bych to mohl vrátit, ale byla by to otrava.

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 02 zář 2010 16:32

Řada notebooků se jmenuje 3820T a jsou v ní jak modely pouze s integrovanou grafikou, označené 3820T, tak modely s grafikou dedikovanou, označené 3820TG.
Kdyby sis našel ten notebook z Korunky přímo na stránkách Aceru podle P/N LX.PV102.164, zjistil bys že to je model se samostatnou grafikou.
Fujitsu Lifebook S751

klicasso
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 srp 2007 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvekod klicasso » 02 zář 2010 18:09

koukals na to?
v názvu je Acer Aspire TimelineX 3820T-434G64MN a hned pod tím Aspire 3820TG-434G64MN řady Timeline X...

chevrolet
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 05 říj 2007 20:20

Příspěvekod chevrolet » 02 zář 2010 19:27

9z9 píše:Nemáte někdo zákulisní informace o tomto modelu? Během týdne jej ze své nabídky vyřadily dva obchody (Softcom a TSBohemia) - zrovna u nich se mi to zdá divné.

edit: odpovím si sám. Základní model (s 320GB diskem) byl stažen z prodeje a je/bude nahrazen silnějším strojem (500GB disk, silnější CPU o 100MHz) s oněco vyšší cenou.

Bodově jen názory:
- víko LCD je opravdu dost měkké, na denní nošení v brašně i s nějakými papíry/sešity to imho nebude.
- klávesnice se v pár místech mírně prohejbá, nic tragického.
- otisky na víku super (ironie).
- hlasitost reproduktoru žádný zázrak.
- max. jas displaye nic moc (porovnání s MBP 13")
- multitouch touchpad je v IE8 nepoužitelné, v Opeře se dá.
- je to plasťák, takže tuhost těla mno...čekal jsem to trošku lepší.
- žádného pískání jsem si nevšiml


Za dané peníze a pro účel použití (noťas na doma, jednou za čas se přenese po bytě) to myslím tak špatné není :wink:



Ahoj, ty mas koukam MBP i ten Acer, mohl bych se te zeptat mam ten samy MBP co mas v podpisu, je to super stroj na vsechno krome HER coz tenhle Acer zvladne v pohode....ale zase kvalitou je ten MBP asi nekde jinde takze mam takovy dilema, jestli ten MBP za ten Acer nevymenit, parametry a recenze mam precteny, jen nevim jestli proste az bych mel ten Acer na stole nezacnu toho litovat :( Kdyz je takhle porovnas vedle sebe, dokazal by ses pro jeden z nich rozhodnout ?

Dik

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 02 zář 2010 20:19

Uf. Mac není herní notebook. A dle mého není žádný notebook vhodný na hry - jejich "herní" grafiky jsou proti desktopu plečky. V desktopu vyměníš za pár korun grafiku, u ntb si o tom můžeš nechat zdát. Toliko k tomu co jsem musel sdělit :-D

MBP je můj, Acer jsem kupoval přítulce místo 15,4" starého Aceru. Ona je s ním spokojená, ale já bych neměnil ani za zlaté prase.
Když vynechám OS, tak mechanické zpracování je zcela někde jinde a nelze jej porovnat ani z jedoucího vlaku (slícovaní, tuhost těla i pantů, pevnost klávesnice).
Podsvícená klávesnice, fungující multitouch a nezničitelnost těla hraje do karet Applu. Na tom Aceru jde při prvním doteku cítit levná hračka - přenášet bych jej asi nechtěl - měl bych strach, že poškodím přes víko display. Být ochoten vyhodit 30k na něco, co se používá 4h týdně, tak bych jí koupil MBP :wink:

Kvůli problému s tlakem na LCD (viz. můj dotaz nahoře) při jeho manipulaci jsem teď psal na servis Aceru - fakt mám strach, že se po čase v tom místě objeví nějaké světlé místo/poškození a budu litovat vzít Acer po letech na milost :-)

Takže závěr: já bych šel opět cestou Maca
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 02 zář 2010 21:33

Klicasso: koukal, proto jsem taky napsal, že je dobré si to najít přes P/N. Překlepů na eshopech je spousta.
P.S. zvlášť na těch, které prodávají notebooky vedle domácích pekáren a žrádel pro psy :)
Fujitsu Lifebook S751


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů