Acer Aspire 5510 5512WLMi opet v prodeji

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 30 črc 2006 14:00

Tomfi píše:Čau prosím tě,jak jsi docílil obrazu,já chytnu zvuk,ale obraz žádný :-(


AMCAP mám nastavený podle patsyho návodu - analog no problem, chytím i poláky, všechno ale přes venkovní anténu, ta vysouvačka co se dodává k NTB je pouze na digital a možná na ni ulovíš nějaké FM rádio (přes AMCAP)

ACERARCADE mám nastavený na příjem digitálního signálu - na venkovní anténu pohoda všechny české digi stanice, na ten originál proutek taky, jen musím jít k oknu, jinak do baráku signál nezabloudí....tam jsem nechal celé původní nastavení...

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Re: pár bližších detailů... pls

Příspěvekod HaniSS » 30 črc 2006 14:19

Bird59 píše:Zdravím všechny šťastné majitele tohohle notebooku a naddržené čekatele na poštovní balíček a mám jednu otázečku ... nakolik je celý notebook rozložitelný? Dá se vyndat DVD mechanika, HDD případně, je grafická karta napevno zabudovaná na základní desce nebo v MXM slotu? Dál by mě zajímalo kde se nacházejí chladící otvory v těle notebooku, hodilo by se pár digitálních snímků a tak ... najde se ochotník? ... dikes moc


tak, jsem dbrák od kosti, takže tady máš nějaké obrázky - je to foceno mobilem, jsem línej tahat zrcadlo ven a pak propojovat, když máme ten blůtů :)

rozebírat to v plánu nemám, rozhodně je snadno odpojitelná pouze baterie, ostaní věci jsou pod šroubovanýma krytama, na DVD jsem nepřišel, rozhodně tam není zámek jako u baterie, nejspíš šroubek...

přisávání vzduchu je zespodu (koukni na obrázek) a výstup je vpravo (pro tohle horké léto nic moc optimum, na chladné zimní večery paráda)

grafika je napevno na desce, aspoň si to myslím, protože žádný MXM slot mašina nemá

obrázky (omluvte ten bordel kolem):
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 30 črc 2006 18:48

no koukam ze to ma klasicky acerovsky "inteligentne" rozmistene porty po prave strane, tak aby se to nedalo pouzivat jako rozumne DTR... :roll:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 30 črc 2006 21:38

krabice, mi prijde zvenci stejna jako vsechny ty 16xx acery, ale co naděláš, za ty peníze nic v podobné konfiguraci nepořídíš

veena

pár dotazů

Příspěvekod veena » 02 srp 2006 15:21

Ahoj,
docela se mi líbí a uvažuju o jeho koupi. Mám pár dotazů.

Je k tomu dodávaná nějaká utilita, kterou se dá ladit frekvence procesoru, aby případně v těchle horkách jel na menší výkon a tolik netopil?

Hardisk je ultra ata nebo sata?

Co si mám představit pod:
Acer Bluetooth® VoIP telefon s technologií Acer echo cancellation

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 03 srp 2006 12:22

ATA

Acer Bluetooth® VoIP telefon s technologií Acer echo cancellation - u nás jsem ho k NTB nedostal, je to malé skládací sluchátko, které se dá přenášet v PCMCIA slotu

VIOP telefon:

Obrázek

procesor...je tam acer ePOWER manager - jde v něm poladit výkon (je to takový manažer centrina), ale ovládání toček ventilátoru to nemá, dokonce jsem nenašel žádný monitoring teplot, asi bude třeba externí program, nebo projet stránku aceru a něco zkusit sosnout od tam - mám od tam ATI driver pro acer (dík za tip patsymu)

ePOWER:

Obrázek

ATom
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 31 črc 2006 23:22

Příspěvekod ATom » 03 srp 2006 23:02

Tomfi píše:pořídil jsem si ten bágl ... lowepro tropolis 1300 (v životě jsem o tomhle neslyšel), ale je pěknej, vyztuženej a stál 1500,-


Můžu se zeptat, kde se to dá u nás koupit? A jak jsi spokojen? Oni na webu samozřejmě uvdádí 382 x 358 pixelů.

Zajímavý je třeba tento:
http://www.alza.cz/crumpler-team-player ... d58604.htm

ne vzhledem, ale spíše tím, že se do něj nedá dostat, když je na zádech.

Nuke_Cola
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2006 14:39

Příspěvekod Nuke_Cola » 04 srp 2006 14:45

no ja mam v plane v pondelok kupit tento notas, tak som zvedavy co je to za zazrak. a k tej atine skusal si pozriet tuto https://support.ati.com/ics/support/def ... olderID=27 na tejto stranke?

Nuke_Cola
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2006 14:39

Příspěvekod Nuke_Cola » 04 srp 2006 18:14

po dokladnejsom precitani doma som zistil, ze si to na tu atinu uz asi skusil :) tak potom neviem.

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 04 srp 2006 22:24

ATom píše:
Tomfi píše:pořídil jsem si ten bágl ... lowepro tropolis 1300 (v životě jsem o tomhle neslyšel), ale je pěknej, vyztuženej a stál 1500,-


Můžu se zeptat, kde se to dá u nás koupit? A jak jsi spokojen? Oni na webu samozřejmě uvdádí 382 x 358 pixelů.

Zajímavý je třeba tento:
http://www.alza.cz/crumpler-team-player ... d58604.htm

ne vzhledem, ale spíše tím, že se do něj nedá dostat, když je na zádech.


po haluzi jsem na něj narazil v alfacompu v ostravě....na netu jsem ho v eshopech nenašel....

HaniSS
občas něco napíše
Příspěvky: 85
Registrován: 12 črc 2006 19:48

Příspěvekod HaniSS » 04 srp 2006 22:29

Nuke_Cola píše:po dokladnejsom precitani doma som zistil, ze si to na tu atinu uz asi skusil :) tak potom neviem.



jj, na ATI webu jsem byl a u ovladačů nebyla psaná podpora atin v acerech, tak jsem si stáhl nějaký testovací prográmek a ten mi napsal, že není možné ty ovladače použít....

tak jsem na to hodil bobek, ale pak mi patsy poslal odkaz na web aceru, kde jsou avladače pro atiny v acer noteboocích, mám ji nainstalovanou a jede to, nevidím nějaký výraznější rozdíl ve výkonu mezi původním win ovladačem a tímhle, rozdíl je hlavně v tom, že se doinstalovala ta spousta záložek, kterýma se dá poštelovat téměř vše...takže je to v poho

ovladač:

ftp://ftp.support.acer-euro.com/noteboo ... er/ati.zip

veena

Příspěvekod veena » 07 srp 2006 10:59

HaniSS píše:ATA

Acer Bluetooth® VoIP telefon s technologií Acer echo cancellation - u nás jsem ho k NTB nedostal, je to malé skládací sluchátko, které se dá přenášet v PCMCIA slotu
...


dik za vysvětlení.

Všude píšou, že disk je tam ATA/100. Mohli byste prosím napsat něco víc?
To rozhraní je kompatibilní se SATA/150 ? Kolik má otáček ten disk?

Nevadí ten větrák a konektory napravo u myši?

Nuke_Cola
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2006 14:39

Příspěvekod Nuke_Cola » 07 srp 2006 11:13

tak ten disk kedze je ata100 tak pokial viem tak by mal mat 5400rpm a je to starsi p-ata cize nie s-sata takze kompatiblne nie su, rozdiel je v tom, ze sata disky by mali byt rychlejsie, ale co som vycital tak tie rozdiely medzi nimi su minimalne takze to neries a tie konektory napravo nie je boh vie co ale da sa to prezit ;)

leon

Příspěvekod leon » 07 srp 2006 11:18

ATA100 neznamená automaticky ze disk ma 5400 otacek ... klidne muze mit i 4200 coz byva u levnejsich notebooku pravidlem ... nejlepsi je 7200, ale to je svetla vyjimka

to: veena
ne ATA-100 opravdu NENI kompatibilni se SATA-150 :) ... je to uplne jina technologie ... SATA je novejsi a lepsi, disky maj uplne jinej konektor

veena

disk

Příspěvekod veena » 07 srp 2006 11:22

Aha, dikec chlapi.
ATA/100 je jen jiný název pro Ultra-ATA?


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů