ACER Aspire 8942G-434G64BN

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 07 bře 2010 21:25

omg :roll: ty to určitě nevyměníš a jakmile do toho hrábneš seš bez záruky!
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 07 bře 2010 21:37

Myslíš že je to těžké? :?

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 07 bře 2010 21:49

musiš rozdělat celý notas, oddělat chladič od základovky a potom ho dát správně zpět... spíš by ti měla vadit ztráta záruky
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

multipytla
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 17 led 2010 20:30

Příspěvekod multipytla » 07 bře 2010 21:57

k čemu ten CPU Vlastimile vlastně potřebuješ? Co hodláš na tomto notebooku dělat? Mám tento notebook zatím jen pár dní,ale prozatím se mi zdá,že tenhle notes má výkonu dostatek..

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 07 bře 2010 22:09

Jezisi tolik zavedejicich prispevku...no hruza.
Nevim jak presne na tomto notebooku, ale MSI maji zespodu kryt na 4 sroubky, pod kterym je procesor, vymena tak na 10 minut bez problemu.

Dalsi vec je ze o zadnou zaruku neprijdes! Kolega zrejme narazi na poruseni tzv. plomby, tu klidne strhnout muzes a zaruka plati dal...proc? Protoze se stalo moc pripadu, ze za to zakaznici opravdu nemohli a tak se sesel europarlament a odhlasoval zmenu zakonu, kterou prijala i nase Ceska republika.
Takze v dnes platnem zakone je odstavec o tom, ze porusena ci uplne chybejici plomba nemuze sama o sobe znamenat ztratu zaruky.
Rikam umyslne "sama o sobe", protoze se da zjistit jeste i jinymi zpusoby, ze do zarizeni bylo neodborne zasahovano.
Kazdopadne i k teto vymene procesoru to chce trosku sikovnosti...takze uplnemu laikovy to NEDOPORUCUJI!
Acer Predator 17 - i7-6700HQ N970m 6GB VRAM
Asus G73JH - i7-920XM, SSD SX900
MSI GX700-061CZ T9500 2.6Ghz N9600mGT

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 07 bře 2010 22:42

Tak jako já už sem na mém starším notebooku měnil a na stolním pc sem taky měnil. Ale každý notebook je jinej. Mě šlo jen oto že se mi to core i5 430M zdá slabé nevím no já to pozoruju ted z mého notasu mám tam 2.1Ghz a když konvertuju film tak procák je na 70 až 80% tak kvůli toho sem mislel že 4jádra na toto budou lepší. :) :?

David Barborka
píše často
Příspěvky: 184
Registrován: 14 říj 2007 23:51

Příspěvekod David Barborka » 07 bře 2010 22:55

Procesor bude vždy vytížen na takovouto hodnotu, zrovna na tom to nepoznáš. Čím je procesor výkonnější, tím se ti akorát zkrátí doba potřebná pro konvertování.
Původně: Acer Aspire 5520G-502G25Mi AMD Turion 64 X2 TL-60 2GHz, 2x 1GB DDR2, 250GB, SMulti, 15.4" lesk, VGA NVIDIA 8600M-GS 512MB, NVIDIA 630M

Nyní: Obr Acer Aspire 8942G

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 07 bře 2010 23:04

No to jo každá minuta dobrá :) no uvidím jak to koupím jak to poválí. :D

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 07 bře 2010 23:42

Stejně je to všechno do nebe volající blbost :roll:
Na co si TY zrovna musíš kuovat tenhle notebook, když to prakticky nevyužiješ :shock:
Když má někdo narážku, že ta mobilní hd5850 s DDR3 stojí za starou bačkoru, řekneš, že ti stačí. Procesor využíváš jen na konvertování. Prostě ten, kdo si přečte všechny tvý příspěvky v tomhle threadu se musí zbláznit. OMG demence prostě.
A ještě si chceš měnit procesor - dlaších 5k navíc a navíc pokud něco poděláš, si v pr....
Navíc to opovrhování - teďka máš Acer s hd4570 a vše hraješ na max, si s ním určitě ultra spokojenej takže acer je prostě nejlepší značka.
Navíc proč chceš kua 5kilový 18" bago, který za 1. nikam nosit nebudeš (znám to, a to jsem přecházel jen na 17") s displayem, který je ke své úhlopříčce tak kvalitní, že neexistuje úhel, kde by nebyl přesvětlený vršek a ztmavený spodek displaye?
áááááááááááá´ :shock: :x :? :shock: :o
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 10 bře 2010 17:36

Hoši, koukám, že tady se probírá stále to jedno a dokola...

Vlastimile, když chceš čtyřjádro, kup jej rovnou, nebo kup třeba toho Asuse, kde máš čtyřjádro i ta lepší grafárna, ne? Rozdíl je deset tisíc a v případě dokoupení samotného cpu tisíc jen několik. No, jsou to tvoje peníze, sám si psal, že ti ještě nějaká tisícovka chybí na Acera, tak si jich važ. Už tě vidím, jak koupíš 8942g a za tejden ti přijde balíček se čtyřjádrem. A pak se ti do toho připlete nějakej "chlup" a zkratuje to nebo se ti to usmaží... Ale pokud jsi šikovnej kluk, jsi v tomhle zajetej, tak jej možná neopálíš.

Anebo víš co? Nekupuj noťas, nech si ten se 4570, na kterým všechno hraješ na high, a najdi si někoho na doučování čestiny, neboť vzdělání je k nezaplacní. :D

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 10 bře 2010 18:33

Zapomněl jsem dodat, že to s tebou myslím dobře. :)

giorgino
píše často
Příspěvky: 162
Registrován: 24 črc 2008 10:14
Bydliště: Liberec

Příspěvekod giorgino » 17 bře 2010 22:28

jaj tady to zamrzlo. vždyť já to nemyslel doslova! jinak přeju vše nej ke svátku, Vlastimile. :wink:

David Barborka
píše často
Příspěvky: 184
Registrován: 14 říj 2007 23:51

Příspěvekod David Barborka » 18 bře 2010 00:15

Takže před týdnem jsem se stal majitelem 8942G. Předchozí notebook 5520G. Mé zkušenosti po týdnu jsou vesměs kladné. Takže zpracování je o hoodně lepší než u 5520G. Notebook působí pevně, tak uvidíme po čase. Podsvícená klávesnice je vynikající, jen to chce zvyknout si na rozvržení kláves :D . Displej je prostě super. Rozlišení je v základu nastaveno na max a jeho snížení vytváří okraje po stranách a podobně, takže velikost písma např. u skype, nebo v internet exp. je vzhledem k velikosti displeje malá, ale na to se dá zvyknout a u expl. se dá písmo zvětšit přiblížením. Pokud si písmo zvětšíte v nastavení systému, tak některé aplikace jako např. skype to nepoberou a pak je sice písmo větší, ale vypadá rozmazaně. Po týdnu jsem si už zvykl. Zvuk se nedá ve srovnání s 5520 srovnat, je to na notebook super zvuk a je dost hlasitý, takže u filmů u kterých jsem ze starého notebooku vůbec nic neslyšel, pokud nebylo hrobové ticho, tak u tohoto notebooku už slyším výborně. Výdrž baterie je na tak velký a výkonný notebook super. Pokud jen surfuji po netu a čtu články, tak se výdrž pohybuje kolem 3 hodin, ale tenhle údaj berte s rezervou záleží jaké stránky projíždíte. Hry jsem moc nezkoušel pouze jsem si chvíli zahrál Ghost Recon Advanced Warfighter a hra jede plynule nastavení vše na max jen kvalita textůr je na mediu.

No a na závěr jedna příhoda, která se mi stala hned druhý den od koupě. Zapl jsem si bio protektor (čtečku otisku prstů),kdy to po mě chtělo nastavit ještě ruční heslo, které jsem zadal. Při startu notebooku to chtělo hned otisk a až potom začal nabíhat systém. Super věc až na to, že jsem se chtěl podívat do BIOSU a tam to chtělo ruční heslo, které jsem zadal a nic. Říkám si jsem blbý, vždyť vím, co jsem tam zadal. Vyzkoušel jsem vše (číselný kód zadávat jak numerickou klávesnici, tak i normálně přes shift i bez něj). Tak si říkám no co zruším zadávání hesla otiskem, což jsem udělal, ale po restartu to chtělo i heslo pro spuštění zavádění systému a mohl jsem zkoušet zadávat, co jsem chtěl a ani ťuk :( . řekl jsem si, pošleš to druhý den od koupě na reklamaci a dají ti to zaplatit a tak jsem se pustil do rozebírání notebooku a snažil jsem se najít reset základní desky. Oddělal jsem spodek, ten kde jsou HDD. Tam je i baterie od základní desky, tak jsem jí vyndal a zapl jsem pc, pořád to chtělo heslo. Potom jsem si řekl, že někde musí být reset tlačítko a tak jsem začal odšroubovávat všechny šroubky, sundal jsem kryt před klávesnici, samotnou klávesnici a pořád nic, reset tlačítko nikde, no už jsem byl zoufalý, ale potom jsem zkusil ještě jednou zapnout pc a BIOS byl resetován a heslo už to nechtělo. Nakonec jsem si řekl, že jak jsem starý tak jsem blbý, jelikož stačilo vytáhnout baterku notebooku, vytáhnout baterku základní desky a stisknout zapínací tlačítko, čímž dojde k úplnému vybití a ke smazání nastaveni BIOSU, takže jak to bývá proč něco řešit jednoduše, když to jde složitě. Hlavně, že už vím jak notebook rozebrat, což se mi u 5520G nepodařilo :D .
Původně: Acer Aspire 5520G-502G25Mi AMD Turion 64 X2 TL-60 2GHz, 2x 1GB DDR2, 250GB, SMulti, 15.4" lesk, VGA NVIDIA 8600M-GS 512MB, NVIDIA 630M



Nyní: Obr Acer Aspire 8942G

multipytla
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 17 led 2010 20:30

Příspěvekod multipytla » 19 bře 2010 07:47

mé zkušenosti po cca 14 dní jsou podobné, chlazení je podle mě na dobré úrovni, při hraní her mi jěště GPU nepřeskočilo přes 65 stupnu.
Zatím jsem zkoušel hry World of warcraft, Flatout ultimate carnage, Age of conan (jedou v nativu všechno na max), pak jsem skoušel Dirt 2 demo, taktéž jede v nativu skoro vše na max. Alien vs predator a Battlefield Bad company 2 jede v nativu na střední detaily taky bez problémů.
Jediné co mě občas naštve, je že si při hraní her vypnu prstem bluetooth a odpojím si myšku :lol: Jinak s notebookem naprosta spokojenost. Přenáším ho denně, sice jen do auta, ale už jsem si na tu hmotnost zvykl.. 8)

Vlastimil91

Příspěvekod Vlastimil91 » 19 bře 2010 12:37

giorgino píše:jaj tady to zamrzlo. vždyť já to nemyslel doslova! jinak přeju vše nej ke svátku, Vlastimile. :wink:


Dík moc :)
No sem se rozhodl pujdu koupit ten acer 8942G snad už tento týden. :)


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů