ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Cenzanni

Příspěvekod Cenzanni » 03 zář 2008 17:04

Včera jsem se s grafikou dostal na svých rekordních 79°C (pravda, musím se přiznat k polštářovému dopingu :) ) Jinak s teplotou problémy nemám, když se tomu nechá místo na profuk, zvládá to dobře.

S obrazovkou jsem spokojen, větší rozlišení by sice nebylo marné, ale i takhle je to myslím velice slušné. I jas je naprosto dostačující. Jen s ním mám občas malinko problém - čas od času se prostě samovolně posune o několik stupňů dolů (normálně jej mám na max) - jde potom sice normálně zvýšit zpět, ale stejně si myslím, že by to dělat nemělo :shock: Máte s tím někdo zkušenost? Pozorovací úhly by mohly být lepší, ale za nejhorší se rozhodně nedají nazvat.

Jinak mohu potvrdit, žádné problémy (pominu-li ten jas, což je ovšem vpodstatě maličkost) s počítačem nemám a jsem spokojen s kvalitou zpracování i funkčností.

Za myš jsem si vybral Razer Krait - jednoduchá, přesto opravdu kvalitní myška s velikostí, která je o něco menší než u většiny klasických stolních myší, ale rolzhodně lepší než u malinkých notebookových.

Petr_Cze1
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 24 čer 2008 23:15

Škola

Příspěvekod Petr_Cze1 » 03 zář 2008 17:34

Zdravim, chtěl bych tento ntb nosit do školy - každý den 30 minut do školy, 30 domů, myslíte si že je pro to vhodný a vydrží to?

Cenzanni

Příspěvekod Cenzanni » 03 zář 2008 17:56

Jak už se tady psalo, má poměrně kvalitní plasty i panty, co se dá zatím soudit. Nikdy se nedá vyloučit, že s můžou být problémy. Ale měl by snad mít předpoklady pro bezproblémovou použitelnost coby školní notebook - osobně jej tak také budu používat.

Thorus

Re: Škola

Příspěvekod Thorus » 03 zář 2008 18:50

Petr_Cze1 píše:Zdravim, chtěl bych tento ntb nosit do školy - každý den 30 minut do školy, 30 domů, myslíte si že je pro to vhodný a vydrží to?
To ti ještě nikdo neřekne. Je to nový model, a na tuhle otázku ti muzu odpovedet tak za rok :) Taky ho kazdy den nosim (a budu nosit) do skoly. Ke kvalitě šasi mám zatím jen jednu vítku, a to že když zatlačím na levý pant, tak nepatrně jakoby zavrže. I když notebook otevírám, tak je trochu slyšet. Ale to snad nevadí. :?

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 03 zář 2008 19:05

Ja se musim priklonit k Thorusovi. Ukaze to az cas. Jinak ja to taky budu tahat kazdy den do skoly. Dneska,abych zvetsil ochranu,tak jsem poridil brasnu caselogic KLA15. Ale o tom uz tu byla rec.

Jinak co se tyce provedeni sasi,ktera by te mela zajimat nejvice,tak je na velice dobre urovni a je oproti jinym NB pevna.
Acer Aspire 5930G-844G32Mn
Intel Core 2 Duo 2,26GHz, 2x2GB, 320GB-5200ot, GF 9600GT DDR3, DVB-TV

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 03 zář 2008 19:35

ancovicka: Oproti kterym jinym. Zkus si vzit do ruky nejaky bussines. Taky jsem si myslel, ze je me Amilo pevne. Cas ukazal, ze tak slavne to neni. A kdyz jsem si osahal par bussines kousku, tak jsem ztratil veskere iluze. Asi to nebude tak hrozne mekke jako nektera MSI, ale "pevny" zadny Acer Gemstone neni. Uprimne receno, ja bych uz takovy notebook nebral. Pouze kdybych prenasel jednou do mesice, nebo ho vozil autem.
Ale ono o tu pevnost v prve rade nejde. Jde o to, ze kdyz se ti po.... nejaka vnitrnost (HDD,zakl.deska, LCD,GK,DVD), tak u Aceru cekas vecnost a u jinych to je vetsinou do tri dnu vyrizene. A pokud je notebook urcen primarne do skoly, pak jeho mesicni pobyt v servisu jiste zamrzi. Ale hodne lidi toto pochopi, az kdyz se spali. Samozrejme jsou taci, kteri koupi Acer a za cele dva,tri roky nejdou do servisu - ale ja uz bych na toto nespolehal. Vetsinou se notebook po..... v nejmene vhodnou dobu. Kdyz clovek dela seminarni praci, uzaverku, dopisuje ucetnictvi....
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

pixi

Příspěvekod pixi » 03 zář 2008 21:44

Nové nb značky MSi se podle mého názoru hodně zlepší a servis je taky lepší než u aseru. MSi gx630 či 620 px vypadají moc dobře a lepe než tenhle acer. Více na stránkách msi.

Wawer Rewold
občas něco napíše
Příspěvky: 87
Registrován: 28 srp 2008 18:30
Bydliště: Omicron Persei 8

Příspěvekod Wawer Rewold » 03 zář 2008 21:56

Nemyslím si že s acerem je to tak špatný. Spostu lidí je zde pravděpodobně ovlivněno jistou stránkou o servisu aceru ale uvědomte si že to jsou už skoro dva roky co byl acer tak nekvalitní a ten servis tak otřesnej. Já jsem v současnosti neslyšel zatím žádnou vítku k servisu

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 03 zář 2008 22:02

Michal27 píše:ancovicka: Oproti kterym jinym. Zkus si vzit do ruky nejaky bussines. Taky jsem si myslel, ze je me Amilo pevne. Cas ukazal, ze tak slavne to neni. A kdyz jsem si osahal par bussines kousku, tak jsem ztratil veskere iluze. Asi to nebude tak hrozne mekke jako nektera MSI, ale "pevny" zadny Acer Gemstone neni. Uprimne receno, ja bych uz takovy notebook nebral. Pouze kdybych prenasel jednou do mesice, nebo ho vozil autem.
Ale ono o tu pevnost v prve rade nejde. Jde o to, ze kdyz se ti po.... nejaka vnitrnost (HDD,zakl.deska, LCD,GK,DVD), tak u Aceru cekas vecnost a u jinych to je vetsinou do tri dnu vyrizene. A pokud je notebook urcen primarne do skoly, pak jeho mesicni pobyt v servisu jiste zamrzi. Ale hodne lidi toto pochopi, az kdyz se spali. Samozrejme jsou taci, kteri koupi Acer a za cele dva,tri roky nejdou do servisu - ale ja uz bych na toto nespolehal. Vetsinou se notebook po..... v nejmene vhodnou dobu. Kdyz clovek dela seminarni praci, uzaverku, dopisuje ucetnictvi....


Jo.Asi jsem se nevyjadril presne. Bavim se teto cenove kategorii.Tady o zadne bussnis tride nebyla ani re.Osobne,kdybych mel penize,tak si misto Acera poridim T61,ale to je uplne jina pisnicka

Navic nevim jak ty,ale ja si nekupuji NB s tim,ze ho budu muste za chvilku reklamovat. Je to sice spotrebni material jako cokoliv jineho,ale predpokladam,ze mi vydrzi.A porouchat se muze vse.Mam lidi v okoli co maji acer. Jedni museli NB reklamovat a druzi za 3 roky nic.takze asi tak.A slouzi jim do ted.Ja verim,ze budu v te lepsi skupine;-)
Naposledy upravil(a) ancovicka dne 03 zář 2008 22:33, celkem upraveno 1 x.
Acer Aspire 5930G-844G32Mn

Intel Core 2 Duo 2,26GHz, 2x2GB, 320GB-5200ot, GF 9600GT DDR3, DVB-TV

Petr_Cze1
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 24 čer 2008 23:15

Příspěvekod Petr_Cze1 » 03 zář 2008 22:09

ohledně nadávek na servis asusu jsem taky právě neslyšel stížnosti, navíc u mě vede možnost že v případě potřeby přijedou k mě domů a vyzvednou ho a následně až bude opraven tak jej přivezou opět zpět a to zadarmo (doufám že ne nemýlím), a takouvou službu nenabízí každý, bratranec nmosí již rok asus každý den do školy (nevim jestli batoh nebo taška, každé ráno hodinu busem) a nestěžuje si, je max. spokojen, jiný bratranec naopak má acer a taky spokojen takže nevim co lidi nadávají, naopak kamarádovo hp odešlo po roce používání ale nezačínejme tu nesmyslné diskuze o tom co je a co není poruchové, je jasné že některé značky jsou o něco méně a jiné o něco více ale rozbít se může cokoliv :( hodnotit nové modely se kterými nejsou zkušenosti mi přijde hloupé, jejich kvalitu pozná čas

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 04 zář 2008 01:10

Wawer Rewold píše:Nemyslím si že s acerem je to tak špatný. Spostu lidí je zde pravděpodobně ovlivněno jistou stránkou o servisu aceru ale uvědomte si že to jsou už skoro dva roky co byl acer tak nekvalitní a ten servis tak otřesnej. Já jsem v současnosti neslyšel zatím žádnou vítku k servisu


Že ne? Já sem s nima na jaře měl docela dlouhou tahanici.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 04 zář 2008 01:15

No o tom servisu bych mohl vypravet. Jak se v jedne nejmenovane firme po..... v jednom mesici 8 z 10 zakoupenych Aceru (cca brezen 2008). To by ani tak nevadilo, to se proste stava a muze se to stat i v pripade Dellu. Ale u dvou kusu Acer reklamaci pry neuznal a ostatni prisly opravene (pokud to tak jde rict) az za temer 3 tydny. Zajimave je, ze i kdyz jedna vada byla jen DVD mechanika a dalsi cela zakl. deska v tahu, tak oprava trvala stejne dlouho. Nicmene to mam jen z doslechu, ale verim tomu, protoze mi to rekla osoba blizka, ktera zrovna jeden takovy Acer ke sve nelibosti uziva.
Ne, ACER nikdy. To je jako si jit vsadit. Sance, ze se neco pokazi je 1:5 a to je dost.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

West
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 28 srp 2008 19:06

5930G

Příspěvekod West » 04 zář 2008 10:43

Mám ho doma dva dny a je to můj první notebook. Zatím jsem nadšen, vše běží jak má a vypadá krásně. Doufám, že mu to vydrží.
Kámoši mají porůznu notebooky, většinou Acer a Asus a s poruchama je to u nich tak nastejno. Je to prostě na štěstí a pak na zacházení.
Byl jsem se před koupí podívat na pár modelů a vybíral jsem z tohoto Acera 5930G, Toshiby F50 a MSI 620. Toshiba i když s o něco lepšími preferencemi ale podstatně vyžší cenou mi dizajnem připadala jak hračka z tržnice a pár věcí mi na ní ještě vadilo. MSI no preference horší než Acer a i přes masivní reklamní kampaň jej ještě nikdo neviděl, tak bych ten vzhled moc nevyzdvihoval a také dostupnost nulová. Navíc bez OS! Takže vyhrál tenhle Acer.

Pekáček

BSOD

Příspěvekod Pekáček » 04 zář 2008 12:28

Wawer Rewold píše:Hodilo to zatím někomu kdo má 5930 BSOD (modrou obrazovku) při hraní nebo se to samo restartovalo?

Jo, stalo se mi to a nehrál jsem hru, notes na stole a zobrazená plocha, zazvonil mi telefon, zvednu ho, volám a najednou hup:
http://image011.mylivepage.com/chunk11/ ... 3Ao%29.jpg
A bylo vymalováno. Ale za těch cca 14 dní se to stalo jen jednou.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

re

Příspěvekod Gogo » 04 zář 2008 12:37

máš instalovaný Nero?
Musel by jsi se podívat na "Prohlížeč událostí,co ti v té době vyskočilo za chybu a dá se odvodit,s čím to souvisí


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů