Kvalita aceru?

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 22 bře 2009 20:28

To se prohyba lehce vsude - dulezite je, co je pod nim a jestli to muze mit vliv na displej - jednoduse se to zjisti tak, ze tlacis a koukas na displej.. Prohnes i aluminiovyho Maca, kdyz pouzijes vsi silu.. :wink:
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 bře 2009 20:35

jj, viko se prohybat trochu muze, ale nesmi delat duchy na displeji.
(viz swarmova recenze na gx620x - viko se sice prohybalo malo, bylo relativne pevne, no duchy to delalo nemale. treba d630 jde taky prohnout a neni potreba az tak velka sila, no displej je chranen dobre - promacknout tak, aby byly fleky na displeji, da pomerne dost prace)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 22 bře 2009 22:04

no nevím jestli pod víkem máme nějaký dekl na ochranu displeje,ale při stlačení víka duchy nepozoruju ,jinak Brozik mi tvrdil,že na 6935G ( modernizovaná 6920G) se víko prohýbá minimálně
ACER Aspire 6920G-582G32MN

polo

Příspěvekod polo » 22 bře 2009 22:12

Myslim , ze mne na Thinkpade R400 sa vyko prehyba urcite menej akona hocijakom acery a tiez sa neda povedat , ze je dake extremne pevne...

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 bře 2009 22:14

nj, ono jak se to vezme... ja cim vic posiluju, tim vic se mi prohyba viko :)
kadzopadne ochrana je u TP R400 vice nez dostatecna :)
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 22 bře 2009 23:29

Jak tu někdo poznamenal - že se to prohne vůbec nevadí. Důležité je, jaký tlak se musí vyvinout, aby zlobil displej. Některý velký plasťáky využívaj toho, že daj displej dál od té vnější strany víka a nemaj tam nikde žádný součástky, co by na něj mohly tlačit. Pružnost víka pak sice zůstává, ale displeji to nevadí.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 23 bře 2009 12:49

Taky se nekterym notebookum dost krouti displej pri otevirani za jeden roh - to jim asi taky dobre nedela.. Jinak prohnout se da kazde viko - pokud to neni super odolny Getac.. Osobne si myslim, ze diky neprilis pevne konstrukci, mi na minulem notasu LCD kikslo a zbyly jen ruzove prouzky v BIOSu... Holt jsem si myslel, ze kvalitni brasna to ochrani, ale mylil jsem se... :?
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Pekáček

Odolné notebooky

Příspěvekod Pekáček » 24 bře 2009 16:49

K tkzv. odolným notebookům: v práci máme Dolche a tedy žádný zázrak, sice vypadá, že by se s ním daly hřebíky zatloukat, panty robustní, ale zrovna u toho našeho se po krátké době přerušilo vedení signálu do displeje a jsou vychozené USBčka. Čekal jsem trochu víc. http://news.thomasnet.com/images/large/030/30434.jpg

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 25 bře 2009 00:37

Tak promin, ale vychozene USB nema co delat s odolnosti, ale jak casto se pouzivaji a co se do nich strka.. Preruseny kablik nema tez co delat s odolnosti... To zase zavisi na tom, jak casto je displej oteviran a zaviran a spouste jinych faktoru (navic je to minimalni polozka, oproti znicenemu displeji od tlaku na zadni nekvalitni viko...)
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 25 bře 2009 06:56

podle všeho by měl být odolný po všech stránkách,obsahovat komponenty a konektory které "počítají" se zvýšeným namáháním,takže to má asi hodně co dělat s odolností
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Pekáček

Odolnost

Příspěvekod Pekáček » 25 bře 2009 09:40

Michal27 píše:Tak promin, ale vychozene USB nema co delat s odolnosti, ale jak casto se pouzivaji a co se do nich strka.. Preruseny kablik nema tez co delat s odolnosti... To zase zavisi na tom, jak casto je displej oteviran a zaviran a spouste jinych faktoru (navic je to minimalni polozka, oproti znicenemu displeji od tlaku na zadni nekvalitni viko...)

No právě že ten notes je výbavou spojovacího vozu, ale většinu času tráví na stole v kanceláři, v "terénu" jen minimum a ještě přišroubovaný ke stolu.. Přenášen je minimálně a USB jsou tam dvě, jedno mrtvé a druhé vynechává, obě "vytahané", je zřejmě použit měkký plech na "rukáv" konektoru. Strká se tam jen myš a flash disk, já u svých počítačů používám USBčka daleko častěji. Ale na své ntb si zase nemůžu sednout, že jo :D

jackson
píše často
Příspěvky: 104
Registrován: 09 dub 2009 10:14

Příspěvekod jackson » 09 dub 2009 21:41

Když tady tak čtu jak se tu hádal gogo a martasator musím se smát.Vidím že je to všude stejný,podlě mě nemá cenu kupovat book podle takových rad jako jsou tady.Beru že tu někdo chce napsat zkušenost ale nikdy není jistý jestli ten človek není jen 13ti letej kluk co závidí protože má doma jen tetris nebo jestli ten dotyčnej nemá averzi vůči určité značče a dělá potom všechno proto aby ji odepsal a všem zhnusil.Já osobně jsem taky původně shněl notebook přes fora a sháněl jsem doporučení ale asi po 14ti denní zkušenosti jsem se na to prostě vybodl protože to nemá cenu.Jeden napsal "jo tenhle notas je fakt dobrej kup si ho" a v zápětí napsal druhej ACER NIKDY!!!Hned se rozpadne!Tak jsem si řekl a dost a prostě jsem si koupil notébook podle vlastní potřeby a mám ho měsíc a zatím jsem naprosto spokojen.Kámoš co dělá asi 15 let s IT říkal,že Acery se asi v posledním půl roce hodně zlepšily a takže zkušenost i jen rok starý jsou k ničemu..Jinak tady je dobrej článek doporučuju přečíst všem těm co se rozhodují při koupi notebooku přes zkušenosti uživatelů.
http://notebooky.idnes.cz/pri-nakupu-no ... ndy-nb_jza

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 09 dub 2009 22:21

no, v 90% pripadu se snazime nabidnout asi nejlepsi volbu s ohledem na pozadavky, zalezi, na co to clovek chce, jako multimedial je aspire dobrej, na caste noseni uz moc ne, preci jen plastove telo je plastove telo, jenze to je tak u temer vsech multimedialu....

o tom, ze sel acer vyrazne nahoru, nema cenu ani diskutovat, odrazil se od dna a je na tom celkem slusne
treba zminovane travelmaty maji velice slusne telo (akorat by to chtelo pouzitelnejsi displej, nez wxga, ziskaly by urcite vice zakazniku, sam bych ho pak zahrnul do vyberu, kupovat ted notebook)

ostatni rady sly taky znatelne nahoru, aspire jsou uplne normalni prumerne notebooky nicim nevybocujici ze standartu multimedialu ve sve cenove hranici, zadne smejdky.

stejne nechapu, proc plno lidi rozlisuje notebooky podle znacek, je to totalni blbost.

EDIT:
s jednou veci ale v tom clanku nesouhlasim.
mam na mysli "5. Notebook nemůže nahradit stolní počítač"
a argument, ze povalovani s notebookem je pohodlnejsi, nez sedet za stolem u PC. neni. valet se 4hodiny s notebookem a sedet 4hodiny s rovnymi zady za stolem, kde je klavesnice tam, kde ma byt (u uzivatele) a monitor taky tam, kde ma byt (horni hrana nekde ve vysce oci, dal od uzivatele) je obrovsky rozdil. na delsi praci durazne doporucuji mit zapojeny bud externi monitor, nebo aspon zvednuty notebook, aby byl displej, kde ma byt a napojenou externi klavesnici. notebook jako takovy je silne neergonomicky.
s vykonem souvisi druha vec. na bezne veci i levny notebook umi plne nahradit PC, no treba s 3D grafikou nebo strihanim HD videa se notebooky do cca 20k docela trapi, pricemz toje hodnota, za kterou lze poskladat velice slusne pc, ktere to vse zvladne za polovicni, ne-li mensi cas. samozrejme, je pak otazka, jestli dane veci potrebuje clovek jen tak ze srandy, nebo to skutecne potrebuje.
ony to ty notasy nejak utahnou, ale za cenu vyrazne pomalejsi prace (uvedu priklad - modelovani v pro engineeru - ne nic extra sloziteho - jen skolni veci - u notebooku musim cekat na prepocitavani, kdyz dam vytvorit vice der do soucasti, apod.pricemz na desktopu se da namodelovat daleko rychleji, nehlede na to, ze LCD s nizsi vyskou nez cca 1000pixelu je na pro-E prakticky nepouzitelne, teda da se, ale dela se v tom blbe)

takze relativne - notebook muze nahradit desktop, ale za cenu vyssi porizovaci ceny pri stejnych pozadavcich, za cenu horsi ergonomie (pokud neni extenri monitor), nizsiho vykonu pri narocnych aplikacich

proste uzivatel musi vedet, co potrebuje a podle toho volit, takze cele je to hodne relativni a zavadejici.
Naposledy upravil(a) alfah4ns dne 09 dub 2009 22:43, celkem upraveno 1 x.
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 09 dub 2009 22:42

Ten článek má dobrou myšlenku, ale moc bych se jím neřídil. Je vidět, že to psal někdo, kdo sám do notebooků moc nevidí.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

siky99
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 31 kvě 2009 19:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod siky99 » 02 čer 2009 22:30

Mám Aspire 5520 asi 1 rok, za cenu tehdy 12k bez OS nemůžu čekat zázraky ale zatím spokojenost na 100%. Třeba WiFi má citlivost o jaké si může HP nebo FSC nechat zdát (měl jsem doma od kamošů na přeinstalaci).
Chápu, že NTB s magneziem jsou mechanicky odolnější ale za tuhle cenu těžko k mání a s HW výbavou mého ACERU asi trojnásobně dražší.
Rád nakupuji věci aby měly nejlepší poměr užitné hodnoty k ceně.
Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného a každý má jiné finanční možnosti ale jak už tady bylo řečeno a vím z jiných fór - ti co nejvíc vykřikují o šmejdech jsou většinou neplnoletí pubescenti, kteří slyšeli jak "jedna paní povídala" a stejně nemají radu podloženou argumenty.
Například číst (jiné fórum) jak je ta základovka šmejd, když jsem ji taktnul skoro dřív než se poprvé pořádně spustil OS a ukazuje jiné frekvence procesoru a jiné nesmysly ale to že nevím co dělám si dotyčný nepřipustí ani kdyby ho mučili :-)

Chtěl jsem jen říct, že nejsem zarytým zastáncem žádné značky ale rozhodně nákupu Aceru nelituji a s klidným svědomím ho mohu doporučit všem, kteří nehodlají NTB používat místo skateboardu nebo surfu a nemají poslanecký plat :-(

Jsem připraven na kamenování typu - seš tady 2 dny a už rozdáváš rozumy - poslužte si, rozumní pochopí co jsem se snažil nastínit a odpůrci značky budou řvát stejně jako komunity nVidie a ATI nebo Intelu a AMD.
P.S. myslíte, že by Ferrari používalo "šmejdy" typu Acer nebo AMD kdyby to byla pravda?
Acer Aspire 5520


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host