Acer Aspire 5920G (Santa Rosa +GF8600M GT) - zkušenosti

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
XerizOn
píše často
Příspěvky: 183
Registrován: 19 říj 2007 00:40
Bydliště: F-M

Příspěvekod XerizOn » 26 pro 2007 21:40

:lol:

Jn, taky sem si predvcirem vsiml, ze tam toho uz moc neni :roll:

Jestli mas ICQ, trosku rychlejsi net, tak mi ho posli do soukrome posty a ja ti je muzu vsechny poslat :wink:
Acer Aspire 5920g LX.AKR0X.004 => Win XP => 3DMark06: 4.782
NVidia 8600m GT 512 169.61 ( 575/1500/425 MHz @ Idle 56°C - Max 95°C ) + Zalman NC-1000
C2D 7300 2.0 GHz
DDR2 2 GB, 667 MHz, CL5
HDD SATA 250 + Ext. WD 160 GB USB 2.5" 5400 rpm

Donar(cz)
píše často
Příspěvky: 244
Registrován: 04 dub 2007 16:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Donar(cz) » 26 pro 2007 21:42

snad tady
http://rapidsh***.com/files/45436349...vers.part1.rar
http://rapidsh***.com/files/45438096...vers.part2.rar

neni to muj upload takze za to nerucim... nasel jsem to na jednom foru

And here's the Modem and Touchpad drivers for 5920G:
http://rapidsh***.com/files/46357942...n_Touchpad.rar
Acir 3830TG :) Core i5 @2,3GHz/ 1x4 GB/ 120 GB SSD/ 13.3''/ NV 540M GT/ BT/ WiFi/ W7 HP

johnny.so
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 07 pro 2007 08:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod johnny.so » 27 pro 2007 08:18

XerizOn píše::lol:

Jn, taky sem si predvcirem vsiml, ze tam toho uz moc neni :roll:

Jestli mas ICQ, trosku rychlejsi net, tak mi ho posli do soukrome posty a ja ti je muzu vsechny poslat :wink:

chce to rapidsh***, tam to vydrzi :)

N3o21
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 26 pro 2007 13:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod N3o21 » 27 pro 2007 11:28

<OT>Trochu nechapu smysl rvani XPcek do takhle vykonych notebooku... Vzdyt Vista je mnohem modernejsi, a pro koncoveho uzivatele lepsi... Ja si stabilne provozuju na PC z roku 2001, pouze s upgradem na 1GB RAM, a oproti XP je to hotovy raj...
Ale to jen tak...</OT>

LorD_OniX
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 19 říj 2007 18:02

Příspěvekod LorD_OniX » 27 pro 2007 12:00

Ahoj, chtel bych se zeptat na dve veci. Zajimalo by me, jestli se da do notebooku dat nova pamet bez poruseni zaruky a jestli se da vymenit take hdd disk za 7200 ot. To s tim diskem si ale myslim, ze udelaji spise v servisu. Diky moc za odpovedy.

Kdyztak jestli ma nekdo v tomto notebooku 4 GB ram, tak at napise jestli se mu ta investice hodne vyplatila nebo ten rychlejsi disk.

N3o21
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 26 pro 2007 13:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod N3o21 » 27 pro 2007 12:09

RAM muzes vymenit an 100%... Ale 4GB RAM je k nicemu, pokud mas 32bit system. Nakonec te to stejne osidi, a bude umet vyuzivat pouze zhruba 3GB. Jedine kdybys nainstaloval 64bit Visty, a na ty asi Acer nebude dodavat drivery... A obecne je to prozatim spis pritez. Takze s RAM bych pockal az se stane standartem 64bit... A v ty dobe budes uz asi mit uplne jinej notebook.

7200rpm disk zas vylucuje vice tepla a je hlucnejsi. Osobne mam doma nejaky UMAX ntb, s 5400rmp, a pomaly mi neprijde. Je pravda ze narocnej moc nejsem... Ale nakonec... Proc investovat do rychelejsiho disku? Podle me je to naprosto zbytecna investice, a 5400rpm staci. Precijen ntb nejsou prenosny kaminka, a zadnej supervykonej stroj to taky neni. Od toho jsou tu desktopy.

^--- Ciste muj osobni nazor, a s temi RAM proste realita.

LorD_OniX
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 19 říj 2007 18:02

Příspěvekod LorD_OniX » 27 pro 2007 12:53

Diky N3o21 za odpoved, to s tema ramkama vim, ze 32bitovy system by mel naadresovat 4 GB ram, protoze 2 na 32 je 4 GB ram, ale realne je to pod 3.5 GB ram, takze se to opravdu nevyplati. A mas pravdu, dneska se nevyplati ani ten 64-bit. op. system. Ja jsem spis chtel jenom tu ramku dokoupit, ale tedka vim, ze je to asi zbytecne. Ten hdd jsem se spis chtel jenom zeptat, jak na tom je s tema 7200 ot. Jeste jednou diky za odpoved.

XerizOn
píše často
Příspěvky: 183
Registrován: 19 říj 2007 00:40
Bydliště: F-M

Příspěvekod XerizOn » 27 pro 2007 15:43

N3o21 píše:Trochu nechapu smysl rvani XPcek do takhle vykonych notebooku... Vzdyt Vista je mnohem modernejsi


Na to je lehke odpovedet... :)
Herni vykon, uzivatelsky je mi prijemnejsi XP a neustale chyby ovladace zobrazeni Nvlddmkm.dll. Pokud neni clovek zalozen na tom, ze ma NB na hry, tak mu Vista klidne staci, to nepopiram, ale XPčka jsou XPčka a tem se Vista zatim nevyrovna. Az budu mit NB tak vykonny, ze mi bude nejaka minimalni ztrata vykonu ve Vistach ukradena, tak prosim, to si ji tam necham, ale momentalne zas takovou masinu nemam a chcu vyuzit kazdy kousek vykonu, co mi muj NB nabizi.

Jinak tu mate ty Drivery na Xpčka( snad nebudou zadne komplikace ):

1. cast=> http://rapidsh***.com/files/79409891/59 ... 1.rar.html
2. cast=> http://rapidsh***.com/files/79412923/59 ... 2.rar.html
3. cast=> http://rapidsh***.com/files/79416656/59 ... 3.rar.html
4. cast=> http://rapidsh***.com/files/79421223/59 ... 4.rar.html
5. cast=> http://rapidsh***.com/files/79423140/59 ... 5.rar.html
Acer Aspire 5920g LX.AKR0X.004 => Win XP => 3DMark06: 4.782

NVidia 8600m GT 512 169.61 ( 575/1500/425 MHz @ Idle 56°C - Max 95°C ) + Zalman NC-1000

C2D 7300 2.0 GHz

DDR2 2 GB, 667 MHz, CL5

HDD SATA 250 + Ext. WD 160 GB USB 2.5" 5400 rpm

N3o21
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 26 pro 2007 13:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod N3o21 » 27 pro 2007 18:12

XerizOn píše:Na to je lehke odpovedet... :)
Herni vykon, uzivatelsky je mi prijemnejsi XP a neustale chyby ovladace zobrazeni Nvlddmkm.dll. Pokud neni clovek zalozen na tom, ze ma NB na hry, tak mu Vista klidne staci, to nepopiram, ale XPčka jsou XPčka a tem se Vista zatim nevyrovna. Az budu mit NB tak vykonny, ze mi bude nejaka minimalni ztrata vykonu ve Vistach ukradena, tak prosim, to si ji tam necham, ale momentalne zas takovou masinu nemam a chcu vyuzit kazdy kousek vykonu, co mi muj NB nabizi.


Mno... prave ze Vista ma o dost vetsi vykon, a dovede daleko lepe rozlozit vykon PC (hlavne RAM) mezi jednotlive aplikace... Takze spis nez ztraty se muzes bohuzel bat jedine narustu. Ostatne, muj Athlon 2GHz (pretaktovany z 1,1GHz) a 1GB RAM, a grafikou GF6600 ve Viste exceluje. Normalne mí na pozadi bezi MSN, Jabber, IE7, Live Mail, iTunes, a v popredi si muzu zahrat CS 1.6, Ghost Master, nebo Heroes IV. Je teda pravda ze zrovinka nejnovejsi hry nehraju... ale pozoruju pravy opak. Oproti XP je Vista spis sviznejsi (diky tomu ze pri vykreslovani GUI nezatezuje procesor), stabilnejsi, a lepe setri RAM. Ostatne Vista mi "plynule" bezi i na ntb UMAX s 512MB RAM (ale tam uz je dost znat ze prestava stacit). Oproti tomu XP jsou padave, casem nehrazne pomale... Ostatne mezicas kdy byli mainstreamem Microsoftu XP jsem stravil na Linuxu, kde mi paradoxne nektere aplikace (z windows) chodili lepe.

Nejvic me udivuje veta "Pokud neni clovek zalozen na tom, ze ma NB na hry, tak mu Vista klidne staci"... Vista staci? Nevim k terem ohledu je Vista horsi nez XP... Snad leda pokud nemate vista compatible kartu, tak zdrzuje... Ale jinak je ve vsech smerech modernejsi (bohuzel obcas zpusobuje nekompatibilitu aplikaci), a vykonnejsi. ntb nikdy nebude na hry... A ze by mi Vista branila v hrani starych titulu (novejsi ani neznam), o tom nic nevim... Porad je zde jakysi rezim kompatibility. A na vykonu mi vubec neubira.

Z uzivatelskeho hlediska se na viste moc nezmenilo, krome barvicek. Vlastne zmenilo... vsechny aplikace od MS jsou vice ergonomicke, nemaji toliko nabidek a tlacitek (zjevne inspirovane GNOME nebo Aquou), a vsechno je pro praci prehlednejsi. Ale pred tim bych se neschovaval... Pri nejhorsim si muzete ty "schovane" nabidky nechat zobrazit... Ty standartni jsou ale opravdu vice ergonomicke, a lepe se s tim pracuje.

Ale me to vlastne muze byt jedno... Jen me udivuje pocet lidi, kteri si nechaji namluvit ze Vista je spatna, nebo jim bere vykon. Zbytecne se pripravuji o luxus ktery dostaly spolecne s ntb.

johnny.so
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 07 pro 2007 08:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod johnny.so » 27 pro 2007 18:45

to XerizOn:
Dik moc :) uz to sosam:)

to N3o21:
myslim ze nebudu mluvit pouze za sebe...ja o tento luxus nestojim, stojim o bezproblemový chod vsech oblibenych aplikaci a her jenz mám. Navic inteligence W.Vista me primo dozira, neustale neco dela o co nikdo nestoji :) Miliarda aktivit jenz me akorat prudi :)

Ludra
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 18 říj 2007 18:32
Bydliště: Doma

Příspěvekod Ludra » 27 pro 2007 23:19

N3o21 píše:Mno... prave ze Vista ma o dost vetsi vykon, a dovede daleko lepe rozlozit vykon PC (hlavne RAM) mezi jednotlive aplikace... Takze spis nez ztraty se muzes bohuzel bat jedine narustu.

Tak to ses asi jedinej, kdo ma vetsi vykon. Ja osobne mam teda +- o 600 bodu vic v 3D marku 05 v XP nez ve vistach, o hrach a jejich swapovani ani nemluvit radsi a nejenom swapovani ale i fps...vista jasne zaostava za XP a to o dost.
Acer Aspire 5920g
Core2Duo 7300 + AC MX-2
NVidia 8600m GT 512mb (169.09) + AC MX-2 + Zalman NC-1000
2 GB DDR2
Dualboot: WinVista HP + WinXP SP2

XerizOn
píše často
Příspěvky: 183
Registrován: 19 říj 2007 00:40
Bydliště: F-M

Příspěvekod XerizOn » 27 pro 2007 23:23

Me zas udivuje veta
N3o21 píše:...ntb nikdy nebude na hry...


Tohle je podle me hlaska, ktera se nejak uchytila ze stare doby a nechce se pustit. Kdyby NB nebyl na hry, tak se nebude osazovat Externima grafikama, ktere se snazi, co nejvic priblizit vykonove ke svym Vetsim bratrickum ve stolnich PCích...

Je mozne, ze z vasich uzivatelskych zkusenosti je Vista vykonove lepsi nez XPčka, ale pro me to znamena ztratu 350 bodu v 3DMarku 06tce nebo Crysis nehratelny na Medium pri nativnim rozliseni.

Jedina vec, v cem me Vista prekvapila, bylo rychle najizdeni pri Startu a rychle bezproblematicke ukoncovani programu pri nejakych vzniklych potizich ( treba pres Ctrl+Alt+Del ).

Dale tu bylo, jak uz Johny napsal, spousta veci, o ktere nikdo nestoji... Jejich Windows Defender nebo Sprava uzivatelskych uctu ( UAC ), na to, co vsechno tyto programy delaji, je tam opravdu malo veci na nastaveni. Zkuste si zadat do Googlo indicie " Nvlddmkm.dll troubleshoting " nebo neco takoveho a uvidite jake mnozstvi fór a problemu se Vam objevi pred ocima, tento problem s primarnim ovladacem zobrazovaciho zarizeni byl jeden z hlavnich pricin, proc sem presel na XPčka. Dale pridelovani prav pri sdileni nebo zasahu do vice citlivych souboru se tez i pres vsechna nastaveni, kde sem vse povolil, chovalo nepochopitelne a nepustilo me to tam, kde sem potreboval.

Nevidim v tom jediny zavaznejsi duvod, proc bych mel zustavat u Vist.


BTW Johny: Nemas zac a at slouzi :)
Acer Aspire 5920g LX.AKR0X.004 => Win XP => 3DMark06: 4.782

NVidia 8600m GT 512 169.61 ( 575/1500/425 MHz @ Idle 56°C - Max 95°C ) + Zalman NC-1000

C2D 7300 2.0 GHz

DDR2 2 GB, 667 MHz, CL5

HDD SATA 250 + Ext. WD 160 GB USB 2.5" 5400 rpm

Killer22
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 06 lis 2007 18:02

Mno...

Příspěvekod Killer22 » 28 pro 2007 01:48

Zdravim vsechny kolegy z "branze"... :)

Neda mi to, a take rad prilozim do tematu XP vs. VISTA....

Na pujcenym notesu jsem mel skoro 2 mesice VISTA bez rozhrani AERO (GK. nezvladala) a vylozene me "sralo" to jejich neustaly ptani se na vsechny akce, ktere jsem chtel provest, tzn. mazani, kopirovani, atd... Neustale samy Adminovsky prava, i kdyz jsem byl po adminem prihlasen...

Dale jelikoz delam v odvetvi PC siti a tak kolem toho, tak me taky stvalo, jak byl Prikazovy radek(ktery dost vyuzivam) pekne osekany a neustale mi to psalo, ze proste nemam adminovsky prava a tak nic nebude... Kdyz to dela u blbyho Release IP, tak to uz je moc... A odpojovat UTP ci nedejboze restartovat nehodlam...

Prej se daj tyto "kraviny" vypnout, ovsem do registru zasahovat nehodlam... Pokud to jde i jinak, rad se priucim... :)

Ted konkretne k notebooku Acer Aspire 5920G, mam tu s tim TV tunerem a 250GB HDD (je v nem opravdu 5400RPM disk... ;) )

Visty z neho sly hned po vypaleni Recovery media (co kdyz Ty VISTA jeste nekdy pouziju, ze? :) ).

Mam v nem tedy XP a naprosta spokojenost...

Akorad mam trochu vytky k samotnemu notesu...

Musel jsem prelepit ty gumovy chranice na display, pac kdyz jsem ho mel v batohu, tak se plasty vika a zakladny odiraly o sebe a vypada to pak jak mastnota a neda se to uz nijak resit... :( Ovsem jsem to vyresil tak na pul, pac kdyz na nej pri zavrenym stavu polozim ruku, tak ta jedna gumka ma silu proklicknout leve tlacitko na Touchpadu (o nem nize)... Tak ze by Designeri v Aceru vedeli proc tam dat jen ploche zaslepky? :) Pritom v recenzi treba na czc na nem jsou normalne zaoblene...

Hreje se jak svina, jen co je pravda... (vyreseno podlozenim stareho mobilu (N5510), ony se ty padla vobcas i hodi, jeste ze sem ho nevyhodil :D )...

Dale Touchpad...: dost casto si dela co chce, takze jednim slovem: DIVNEJ!

V XP mi nefacha TV a Multimedialni "tlacitka" na prave strane... kvuli tomu asi casem nahodim ty VISTA... :)

Koupil jsem si do nej Ext. zvukarnu Creative X-Fi Notebook a zvuk je lahoda...

Jinak designove je uplne super... takovej milasek... :) Ani se nijak extra nespini...

No a vykon je uplna lahoda... :) Kdyz na nem slapou UE3 hry na plny detaily, tak na rok nemusim resit obmenu....

Co se tyce proflakleho sloganu: NB neni a nikdy nebude na hry...: Kucí, nezavidte, ze si radsi koupime "slabsi" notes za 35 000,- nez tu samou PC sestavu za 15 000,- :) To pohodli je totiz k nezaplaceni, ale o tom vy vetsinou nevite, pac jste notes nikdy nevlastnili a delate machra ze mate kompa v 2x lepsi vybave za 20 kuliku i s LCD...

Tot asi vse... Snad ste u toho neusli... :D

I'll be back... ;)

Donar(cz)
píše často
Příspěvky: 244
Registrován: 04 dub 2007 16:09
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Donar(cz) » 28 pro 2007 10:31

taky pridam svoji trosku do mlyna....
XP vs vista:
co se ty vykonosti tyce vista vice vytezuji CPU zoc je ta ztrata par bodu v 3D, grafikcej vykon je identickej +- nekolik bodu.... co se tyce stability grafickeho ovladace.... asi uz tak 2 mesice mi to nespadlo, nevim zda je to new ovladacema, nebo SP1 ale je to tak
to potvrzovani prav se da vypnou pres registry takze taky pohoda
osobne pouzivam visty a tech par bodiku v 3D klidne ozelim :P

ten touchpad je fakt divnej to jako jo, a k tomu prehrivani.... to je u kazdyho kusu jiny :D
Acir 3830TG :) Core i5 @2,3GHz/ 1x4 GB/ 120 GB SSD/ 13.3''/ NV 540M GT/ BT/ WiFi/ W7 HP

Delfin

Příspěvekod Delfin » 28 pro 2007 12:17

No kdyby byly Visty o tolik horší než XP tak by je asi Microsoft na trh nedal, jen se podívejte o pár let zpět, když vyšli XPčka, taky na ně každej nadával a dneska je všichni chválej... Navíc vývoj Vist přišel na několik miliard dolarů... S Vistama to bude to samí... Vista je postavená na vyšší výkony a lepší hardware. Jediný co je na nich blbý je to neustálí povolování něčeho, ale dá se to vypnout... I ta kompatibilita se tam dá nastavit, to taky není žádný problém... Navíc podporuje DX10, což musí dávat větší výkon i ve hrách. Ty čísla v 3D Marku jsou na nic, stejně to ukazuje jiný čísla pokaždý když to testuješ... Podle mě jsou Visty lepší než XP a zvlášť co se zabezpečení týče... Jde jen o to než si na ně lidi zvyknou...


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů