NEW Aspire 6920G-(45nmPenryn,NV9500GS 512MB,GEMSTONE BLUE)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Zdenny7
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2007 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenny7 » 06 kvě 2008 21:12

Ahoj všichni. Taky přemýšlím o tomto notebooku a četl jsem jak jste tu řešili ty displaye a jelikož uvažuji o ACER Aspire 6920G-834G32BN, který by měl být lepší tak se chci zeptat jak je to u něj s tím displayem???

Zatím myslím ještě není k sehnání v ČR, teprv příjde asi za týden.

Jaké jsou rozdíli mezi 6A4G25MN a 34G32BN? Jsou znatelné???

A jak je to s tím dotykovýám ovládaním? Co jsem videl to video tak to vypada strašně.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 06 kvě 2008 21:34

maxxz píše:CeCo ACER nemá rád :)

Maxxz ma Acer az prilis rad ;-) Ako Acer by som uprednostnil pred ASUSom, ale medzi Acer-om a Pavilionom by som vahal...

C

MajdyM
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 04 kvě 2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MajdyM » 06 kvě 2008 21:40

někde, nevim kde, sem četl, že to dotykový ovládání je divný akorát pro hlasitost zbytek funguje v pohodě a rozdíly sou vidět tady http://www.czechcomputer.cz/product_com ... 58&artno3= doufam že sem můžu dát tenhle odkaz :?

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 07 kvě 2008 06:35

CeCo: Nemám s ním problém. Ty v něm vidíš zlo světa, já ne. A mezi Pavillionem, bych teda věděl, že radši Gemstone. Podle tvrdosti plastů a pevných pantů, které ani po 4 měsících nemají vůle, naprosto super, pavillion má vůle jak ta moje šunka.
tento účet již není aktivní.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 07 kvě 2008 10:37

MajdyM:
Tak si to kup. Aspon budem mat dalsie video na blog o dalsom "Touch me" ovladani hlasu... :roll:

maxxz:
Ja nevidim zlo v Acer notebooku (ako kuse HW). Ja vidim zlo v Aceri. A to je rozdiel...

C

Zdenny7
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2007 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenny7 » 07 kvě 2008 11:01

Mužu ještě k srovnání toho displaye. Bude mizi těmi dvěmi verzemi velký rozdíl v kavlitě displaye?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 07 kvě 2008 11:05

1366x768 :arrow: http://www.samsung.com/global/business/ ... m=LTN160AT
1920x1080 :arrow: http://www.samsung.com/global/business/ ... m=LTN160HT
A upozornim, ze 1920x1080 moze byt pre vela ludi fakt titerne pismo.

C

cry_more

Příspěvekod cry_more » 07 kvě 2008 11:09

kamos ho ma tak mesiac je s nim spokojny, media dash 100% funkcny a na displej sa nestazuje...ale tu ti kadejaky leet jerk bude tvrdit ,ze to je srot a pritom ho nikdy nemal v ruke...je to natebe za tu cenu je to solidny book...
ked chces lepsi displej priplat si 20k.

Zdenny7
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2007 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenny7 » 07 kvě 2008 11:11

Ale písmo jde zvětšit nebo ne??

Zdenny7
píše často
Příspěvky: 125
Registrován: 09 lis 2007 12:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenny7 » 07 kvě 2008 11:12

Mě jde stejně o tu lepší 16.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 07 kvě 2008 11:29

cry_more píše:kamos ho ma tak mesiac je s nim spokojny, media dash 100% funkcny a na displej sa nestazuje...ale tu ti kadejaky leet jerk bude tvrdit ,ze to je srot a pritom ho nikdy nemal v ruke...je to natebe za tu cenu je to solidny book...
ked chces lepsi displej priplat si 20k.

Ehm, chces povedat ze to video je vymyslene a ze to nie je Acer, ale nejaka ina znacka? No som zvedavy, ako 18rocny fagan (teda ty) moze mat lepsi nazor nez clovek (swarm), ktory notebooky uz istu dobu recenzuje a ma s nimi daleko viac skusenosti a ktory ten notas tiez mal v rukach...

Zdenny7:
Ale písmo jde zvětšit nebo ne?? - ano aj nie. Niektore programy ti ho nezvacsia aj ked to nastavis vo Windows... (a viem co hovorim, sam mam WUXGA na 15,4" paneli). A obvykle to zvacsene pismo robi len zlobu, kedze vela programov nie je na to pripravenych.

C
Naposledy upravil(a) CeCo dne 07 kvě 2008 11:36, celkem upraveno 2 x.

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 07 kvě 2008 11:30

Na tom videu s vadnym ovladanim hlasitosti byl myslim spusteny WinAmp, nemuze byt chyba v nem? Navic zadna z recenzi ani Andr3W, ktery uz ten notebook, ma se techle chybe nezminuji. Tak mi to spis pripada jako vada jednoho kusu (reklamovatelna).
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

CeCo

Příspěvekod CeCo » 07 kvě 2008 11:34

kubino:
http://www.notebookcheck.net/Review-Ace ... 783.0.html
Acer strasne zahmlieva, napr. "According to an Acer technician, this should be a problem of the test sample only." Problem je v tom, ze na tom videu je viditelna ceska klavesnica a z vlastnych skusenosti viem, ze samply mavaju len anglicku klavesnicu. Takze tu chybu mali aj realne, predajne kusy.

A ako som uz kdesi pisal - nemam Acer ako firmu rad. Prave preto, ze ich marketing je naozaj "zahmlievaci" a ich taktiky v marketingovom boji su casto oznacitelne za "na hrane".
Inymi slovami - namiesto skutocne dobreho produktu ti ponuknu nieco polovicate a potom idu ovplyvnovat ludi, ktori maju vplyv aby "odpustili nedostatky" a "spominali najma to dobre". Ale to bezny uzivatel, ktory nema ani sajnu o zakulisii predpredajnej fazy a predaja nemoze vidiet...


C

cry_more

Příspěvekod cry_more » 07 kvě 2008 11:47

ceco 18 nemam ...to si netrafil,
ad to video asi ide o chybny kus alebo co... a tvoje nazory akoby si zjedol mudrost sveta? - tie ani nekomentujem uz
a nemienim sa s tebou o tomto hadat - vid podpis...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 07 kvě 2008 11:49

Jako člověk, co měl 16" i 18,4" verzi na týden doma mohu říct, že to nejsou špatný booky. Z těch multimediálních patřej k těm pevnějším a celkově jsou docela v pohodě.

Osobně mi vadila ta regulace hlasitosti na obou kusech (jako v tom videu) a WinAmpem to nemá nic společného. Ono to totiž funguje nezávisle na operačním systému, který se pak jen ptá na nastavenou hodnotu (tj. chová se to takhle ještě než najedou Windows).

Na 16" modelu mi hodně vadil displej. Je to prostě obyč displej těch nejnižších kvalit, ale to je klasika i pro hodně 15,4" WXGA displejů. Problém je spíš v tom, že na filmy mi to nepřijde moc ok a acer to propaguje jako multimediální centrum - to je hlavní důvod, proč na to upozorňuju. Pokud si koupíte nějaký 15,4" WXGA notes, tak třeba lepší displej nedostanete (ale pravděpodobně ani horší).

16" verze s 1920x1080 má displej podstatně lepší. Ten rozdíl bude viditelný na první pohled. Bohužel já třeba moc neholduju těmto moc vysokým rozlišením na malé ploše. Zvětšit písma sice jdou, ale hrozně se to sere. Je pak rozpatlaná celá grafika ve Windows a spousta programů na to vůbec nereaguje. Takže je to pak občas akorát pro zlost.

EDIT:V recenzích to uvedeno je. Z té na 18" model se to nějak vytratilo, když se tam přehazovaly nějaké odstavce při poslední úpravě (??), ale v záporech to zůstalo. V recenzi na 16" model, která brzy vyjde na notebook.cz je to uvedené opět a tentokrát je to i v závěru nějak popsané. V recenzi na notebookcheck o tom taky psali. Řekl bych, že ten problém tady prostě existuje. Spíš je otázka, jestli se to v nějakých dalších sériích opraví. Ty, co jsou teď v prodeji, to vyřešené asi nemají žádné.
Naposledy upravil(a) swarm dne 07 kvě 2008 11:57, celkem upraveno 1 x.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů