ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Jack02
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 22 pro 2008 16:21

Visty

Příspěvekod Jack02 » 22 pro 2008 16:55

Ahoj koupil jsem si tento notebook a vse v pohode, ale druhý den po zapnutí se nacital strasne dlouho, po nabehnuti systemu se notebook choval strasne zasekane a nemohl jsem se pripojit k internetu ale kdyz jsem se podival - Centrum sítí a sdílení a byl jsem pripojen.
Tak jsem dal bod obnoveni a vse zase ok, po dvou dnech zase takhle blbne tak jsem dal opetovne obnoveni systemu.
Premyslim ze prejdu na XP nemate prosim potrebne ovladace?
Nebo muze mi nekdo poradit co s tim je?
Děkuji!

tyler_durden

Příspěvekod tyler_durden » 22 pro 2008 18:20

cau mam na nom xp a vsetko je plne funkcne a 5x rychlejsie....ak mas problemy s vistou tak ani nevahaj

Thorus

Příspěvekod Thorus » 22 pro 2008 18:42

Co myslíš tím 5x rychlejsí? Zkousel jsi na tom teď nějaké hry, které jsi předtím hrál na Vistách? Jde to lépe?
Taky o přechodu uvažuji...

Jack02
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 22 pro 2008 16:21

Příspěvekod Jack02 » 22 pro 2008 20:29

Ahoj "tyler_durden" prosim te dal by jsi sem odkaz na ovladace na XP abych je mohl stahnout!
Díky. :)

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 23 pro 2008 07:40

nemusíš zas věřit každému kecu co tady kdo řekne,když nenajdeš ani pár základních ovladačů,pochybuju že ti XP nějak pomůže k výkonu.Možná bude ten notes ve hrách tochu svižnější,ale jen za cenu mnoha jiných ústupků,to ale nemá cenu vysvětlovat
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

tyler_durden

Příspěvekod tyler_durden » 23 pro 2008 10:17

http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=458596
http://www.laptops-drivers.com/acer-not ... -xp-drives tychto stranok mam ovladace a myslim ze notas je celkovo svyznejsi nie len pri hrach...v 3dmarku06 mam 5990 bodov.
este odporucam hotfix pre dvojjadrove procesory dost mi pomohol
Naposledy upravil(a) tyler_durden dne 23 pro 2008 10:18, celkem upraveno 1 x.

NBumBum
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 08 říj 2008 10:59

Příspěvekod NBumBum » 23 pro 2008 10:18

5x rychlejsi? Jako ze treba prevod videa/komprese archivu trva petinu doby co ve vistach? Clovece normalne asi zavolej do Intelu/AMD at ti hlupaci nedelaj porad lepsi a lepsi procesory ale at misto nich zacnou prodavat win XP :lol: :lol:

edit: 5990? tudiz na vistach jsi mel 1200 bodu? ;p

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 23 pro 2008 11:45

jo,a "svyžnejší"to ti muselo vybýt oko...ještě si zapoměl v jakém rozlíšení bylo těch 5990 a kolik z toho udělal procesor
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

minapaik
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2008 21:57

instalace XP

Příspěvekod minapaik » 23 pro 2008 22:12

Ahoj lidi, vlastním notebook acer aspire 5930G-844G32MN a opravdu moc rád bych si nainstaloval XP. Už jsem se o to několikrát pokoušel-zkoušel sem instalačku XPček, kterou už mám několikrát odzkoušenou na různých PC(tudíš vím, že je funkční). Pochopitelně sem přenastavil prioritu bootování a v biosu sem zkusil jak možnost nechat nastavení SATA disku na SCSI (tuším, že se to tak jmenovalo) tak sem zkoušel i přenastavení na IDE. Bohužel ani jedno nebylo funkční. Spustil se instalační program, ten začal zjišťovat hardware, několik minut pracoval jak měl ale pak se to zasekne a skočí mi tam hláška, že nastala kritická chyba a notebook pak můžu jenom restartovat. Jinak doteď mám nainstalovaný původní Vista Home Premium 32bit. Zkoušel jsem pro jistotu i jiný instalační CD s XPéčkama, ale všechny dopadnou stejně, takže CDčkem to není. Poraďte mi pls, jak se vám to podařilo. Zvlášť bych poprosil r3D, viděl sem, že tobě se to povedlo nainstalovat, tak kdyby si mi pomoh, byl bych rád.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 24 pro 2008 10:35

Sata mode nastavit na IDE a mělo by to jít,záleží ale na tom,jakou verzi se tam snažíš natlačit...
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

r3d

Příspěvekod r3d » 24 pro 2008 15:52

přesně jak píše gogo, nastavit na IDE a jede to jak po masle. Minulej tyden jsem měl problem s HP s předinstalovanejma vistama. HP používá dosti osekaný setup biosu, zadné přepínaní IDE tam není, musel jsem to řešit přes speciální windows XP i s řadičama pro sata disk. Odkazy na stahnutí jsou zde na foru: ODKAZ

Je to sice na HP, kde mimochodem fungují bezchybně, ale třeba by to stálo za stahnutí ;)

minapaik
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2008 21:57

LED diody

Příspěvekod minapaik » 24 pro 2008 17:03

Tak díky kluci, už sem se pustil do stahování linků tak uvidíme... Je pravda, že ty moje CDčka v sobě žádný ovladače pro SATA disk určitě nemaj tak budu doufat.
Ale chtěl bych se zeptat ještě na jedno-já notebook nechávám často stahovat přes noc a vaděj mi pak ty svítící diody po stranách klávesnice od multimediálních tlačítek a hlavně ten velkej svítící znak ACER na uprostřed víka notebooku. Nevíte o něčem, jak to shasnout? Třeba nějaká utilitka nebo tak něco? díky moc

Thorus

Příspěvekod Thorus » 24 pro 2008 17:10

Na svítící tlačítka černou lepicí pásku, a na logo polož přes noc nějaký časopis :)
Teda tak to aspoň řešim já...

Kruger
píše často
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2008 17:45
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Kruger » 24 pro 2008 19:15

rozebrat a odpojit kabiky :-) Toto je nejlepsi reseni... Ale tak kazdy si to resime po svem a jinak ;-) Jinak vsem tady pekne Vanocni svatky a vitam zde nove usery, kteri Acery dostali pod stromeckem :-) At Vam dobre slouzi a nevahejte se zeptat :-)
Nbs:
Acer Aspire 1356WLMi - nekolikrat do sroubku rozebrany
Acer Aspire 5920G (302G25MN) - kompletne rozdelany a stale fungujici :-) )
Acer Aspire 5930G (844G32MN) - vymenen disk, obnoveno PQS a pameti 800MHZ
Toshiba NB100 - Windows 7 a 2 GB DDR2 RAM

minapaik
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 23 pro 2008 21:57

Nelze spustit systém

Příspěvekod minapaik » 25 pro 2008 07:52

Tak sem stáhnul ty odkazy, kompletně se mi povedly XP nainstalovat, ale ted když spustím PC, tak při spouštění Windowsu se na zlomek vteřiny objeví tahle hláška. A hned na to se notebook restartuje. Pak mi naskočí klasicky výběr, jestli chci pustit nouzový režim nebo klasické spuštění windows. Ať vyberu jedno nebo druhý, opět se dostanu na tuto hlášku a následný restart. Zkoušel jsem se podívat do biosu tam jsem nic neviděl, SATA mode mám nastavený na AHCI, notebook sem tahkle restartoval už několikrát, nechal sem ho i nějakou dobu vypnutej. Pak sem zkusil znova nabootovat to instalační CD, při zjišťování hardwaru tam ale zase naskočilo tohle, což při prvním instalování nebylo. Jinak tady je screen toho jak jsem předtím rozdělil harddisk, nelíbí se mi totiž u oddílů 4 a 5 to slovíčko [Neznámý].Jestli někdo odhalíte v čem je chyba budu vám vděčnej, jelikož teď kompa ani nezapnu :(


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů