TravelMate 5730G - problémy s USB a při vypínání.

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
racochejl
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 29 zář 2008 14:57

TravelMate 5730G - problémy s USB a při vypínání.

Příspěvekod racochejl » 13 úno 2009 16:16

Zdravim,
mám TravelMate 5730G s Vista home premium a potřeboval bych vyřešit několik problémů
1) Občas dojde k chybě při vypínání, a stává se tak různými způsoby.
Někdy se prostě po zadání pokynu k vypnutí nic neděje. Počítač se přitom nechová jako zaseklej. Pouze nejdou otvírat nová okna a pouštět nové aplikace. Jde manipulovat s již otevřenejma oknama, ale nedojde k vypnutí.
Někdy se zasekne ve fázi odhlašování, ve které setrvá i několik minut, nebo se nevypne vůbec.
Potom je nutné vypnutí natvrdo.
2)Občas mám problémy s USB. Pokud byla k notebooku přes USB připojena externí klávesnice, v některých případech systém nerozpzná její odpojení a nepomůže ani restart. To samé se stává u myši. Mám nastavené automatické vypínání touchpadu a občas systém nerozpozná odpojení myši. Jediné řešení, které mi v tomto případě pomůže je po vypnutí vyndat/zandat baterie a spustit počítač znova.
3)Občas počítač zatuhne při startu. Po naběhnutí úvodního loga Aceru zapínaní skončí černou obrazovkou. Při dalším pokusu potom ale obvykle naběhne normálně. Mám pocit, že tento problém rovněž nějak souvisí s USB protože při zapojení jedné konkrétní myši se tak stává pravidelně a musím jí zapojovat až po naběhnutí OS. Při připojení jiné myši se to stává jen občas.
Kromě těchto občasných problémů ale notebook běhá svižně a chová se jinak poměrně stabilně.
Netušíte někdo příčiny, případně řešení těchto problémů?

MrProchy
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 13 pro 2008 12:21

Příspěvekod MrProchy » 15 úno 2009 20:27

To vypínání by nejspíš mohl být nějaký softwarový problém. Nějaká systémová služba se odmítá ukončit a win jí dají chvíli na rozmyšlenou, než ji natvrdo sestřelí. U starého notebooku se mi stejnej problém nepodařilo lokalizovat a pomohl až reinstal. Na vistách by to šlo možná objevit přes
Ovládací panely -> Nástroje pro správu -> Sledování výkonu a spolehlivosti. Mám Visty chvíli, takže blíže Tě nenavedu.

Ty USB by mohl být problém z šetřením energie (můžeš zkusit vypnout v napájecích profilech) ale stejně tak to může být HW problém.

Nicméně pokud Ti NB zatuhává při bootu, tak tam nejspíš nějaký HW problém tak jako tak máš, takže bych to asi poslal na reklamaci a vše jim to tam sepsal. Otázka je, jak často k tomu zatuhávání dochází, aby Ti to neposlali zpět s tím, že se závada neprojevila.


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů