Reinstalace WinXP na NB bez recovery souborů

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
kliman
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 03 srp 2007 14:31

Reinstalace WinXP na NB bez recovery souborů

Příspěvekod kliman » 03 srp 2007 14:56

Čau, kámoška mi dala jeji ntb abych jí ho zformátoval, v tom by nebyl problém, jen mám problém jestli se dá nějak zjistit jestli jsou na disku ty zazalohovany soubory od vyrobce, jako to puvodni nastaveni z vyroby, ten ntb ma již přece jen par let a ja nemam boot ccd, ani orig win xp, a holčina jela na 3měsíce do Francie, poradí někdo? Jinak win Xp tam maj oigin licenci OEM.

Jinak se jedna o :
Acer Travelmate 2354LC
1,3Ghz
15,0 XGA TFT LCD
40GB disk
256MB Ram

//EDIT by swarm: změna názvu threadu... přejmenovávat thready na nějaký "vyřešeno, smazat" se tu nebude dělat. Takhle je to akorát nepřehledný pro ostatní a tady se po vyřešení thready nemažou (to by forum trochu ztratilo svůj smysl).

//Edit by kliman: není to na nějaký vyřešeno smazat, jsem tak zvyklý z jiných fór které za den navštíví 10000uživatelů a topicy které jsou vyřešené a nepřesouvají se do archivu tak spomalují forum, tak se omlouvam.
Naposledy upravil(a) kliman dne 09 srp 2007 16:58, celkem upraveno 2 x.

Abra
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 05 srp 2007 18:17
Bydliště: Úpice

Příspěvekod Abra » 05 srp 2007 19:04

Čoveče.. já mám Acer TM 2355LMi, takže by se ty ntb od sebe neměly zase tolik lišit.. zkus F8 při zapnutí.. tak jsem reinstalovala já už několikrát.. nabootuje se instalace systému od výrobce a nechtělo to po mně ani cd, i když je mám.. :)

kliman
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 03 srp 2007 14:31

Příspěvekod kliman » 07 srp 2007 16:44

jo ale co když na tom disku nemam tu zalohu z vyroby to by se to zmormatlo a byl bych pekne v pytli a nevedel co s tim, tak co poradi nekdo jak to zjistit?

ja byl a jsem zvykly na program acer erecovery, jenže tady neni :? jo a když dam F8 tak tam obnova do puvodniho nastaveni neni

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 08 srp 2007 00:37

uz sa to tu riesilo niekolkokrat...

ci tam ta zaloha je, zistis tak, ze das prave tlacitko na Tento pocitac -> Spravovat -> Disk management a pokial na disku bude nejaka skryta particia (nebude mat priradene ziadne pismenko), tak by tam ta zaloha mala byt (ci vsak nie je nejak poskodena, tak to nezistis)... pokial tam ta particia je, ale recovery nejde aj tak spustit cez F8, tak pozri este do BIOSu - niektore modely musia mat zapatu podporu pre recovery pomocou F8 prave tam

pokial nemas original recovery CD a nejde ti spravit ani recovery cez tu F8, tak mas este niekolko moznosti:

1. vyhladat niekoho s podobnym modelom, a pekne ho poprosit o zaslanie recovery CD

2. mozes si nechat poslat zo servisu recovery CD, co ta bude ale stat docela mastnu sumu...

3. niektore modely NB maju na disku C: zazalohovanu celu instalaciu windowsov... pokial tam najdes adresar i386, tak staci uz len pomocou programceku nLite spravit instalacne CD, nainstalovat a aktivovat

(4.) stiahnut z netu prislusnu verziu windowsov, nainstalovat, a potom pomocou utility, ktoru najdes na stranke Microsoftu zmenit licencny kluc na ten, co mas napisany na nalepke zospodu NB a windowsy aktivovat

kliman
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 03 srp 2007 14:31

Příspěvekod kliman » 08 srp 2007 17:49

roman3 píše:uz sa to tu riesilo niekolkokrat...

aktivovat

Jiz je vyreseno uplne jinak, pres boot windows xp cd z externiho disku, trosku naslozito ale dokazal jsem to, na disku skryte soubory nejsou a nebyly. Win jsem zlegalnil pres microsoft. Díky z arady.[/quote]


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů