DVDRW SSM-8515S - nečte a nevypaluje

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Prefin

DVDRW SSM-8515S - nečte a nevypaluje

Příspěvekod Prefin » 23 zář 2007 13:31

Ahoj všichni.
Mám takový malý problém s výše uvedenou multiformátovou mechanikou.
CD jakékoli čte a vypaluje bez problémů.
Horší je to ale s DVD.
Pluska občas přečte, mínuska ani ťuk.
Vypalování to samé, pluska s velkými obtížemi a mínuska vůbec - tedy nedetekuje DVD.
Při vypalování DVD+ se mi objevuje pravidelně následující nesmysl.
Když spustím vypalování (NTI CD & DVD Maker 7), začne proces pálení, ale statusbar se ani nehne a program cca po 5 minutách ukončí pálení a vyhodí prázdné DVD. Jenže, když po zahájení pálení stisknu CTRL+ALT+DEL, za chvíli vyskočí správce a na pozadí se normálně rozběhne vypalování a úspěšně se dokončí.
Domnívám se, že se jedná software problém a mohla by to asi odstranit reinstalace systému, ale moc se mi do ní nechce.
Nevíte někdo, co se děje a jak to odstranit?
NB mám ACER Aspire 3661 WLMi, systém je aktualizovaný XP Home a vypalovací program jsem již napsal.
Díky

misoo9005
občas něco napíše
Příspěvky: 65
Registrován: 25 srp 2007 22:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod misoo9005 » 23 zář 2007 18:12

Naozaj skus reinstalovat OS,ked aj potom budes mat rovnaky problem,bude to jednoznacne na reklamaciu.Skus sa este spytat na technickej podpore ACER(bud telefonicka,alebo formou formulara.)

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 23 zář 2007 21:49

Nemyslim si, ze to bude problem OS alebo zleho vypalovacieho programu, ale problem zastaraleho firmware (ale pre istotu skus nejaky iny program, prip. live distro linuxu)... pre upgrade firmwaru na tejto mechanike si precitaj toto


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů